» »

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

Machiavelli ::

Citat:
The offical 3Dmark 11 home-page has details about the latest benchmark. Follow the description, additional tests are now based on industrial API for General-Purpose computing (GPGPU) -- DirectCompute and OpenCL. With the use of these GPGPU techniques NVIDIA and ATI / AMD will now have equal rights. Note, ATI could not offer a competitive General-Purpose computing platform by the time previous version of 3DMark -- Vantage -- was released, therefore, it(Vantage) only includes Nvidia's PhysX API which is supported by Nvidia graphics cards only.

Poenotene fizike kar se tiče grafičnih kartic aka. optimizacija.


Citat:
The star technology of DirectX 11, tessellation, has two implementations in 3DMark 11 - displacement map based detail tessellation and Phong tessellation with optional displacement map, and is used on objects which are at a distance where the detail added with tessellation is visible. If the object is too far, tessellation will simply not 'kick in' so as not to waste rendering power.

Enako velja za tessalacijo je določen min-medium faktor in samo v ospredju je tessalacijo v ozadju pa ne,zopet optimizacija.

Citat:
No matter which flavor of 3DMark 11 chosen, the user will be getting a hold of Futuremark's most advanced benchmarking tool yet - powered by an internally-built engine that makes use of all DirectX 11 features, and has multi-threading support, distributing workloads between CPU cores to boost performance.

Optimizacija uporabe jeder v sistemu.


Kartko povedano je vse znižano na nek min-medium faktor tako da je "pravično"

V tessmarku,hawx,skrekani nvidia demoti pa se jasno vidi do zmaga v tessalaciji in dx11.

tako da kar se tiče fizik pa odloča procesor koliko boš imel večji score,ker so testi kombinirani cpu,gpu.

Nekateri pa kot omenjeno imajo dodatno kartico za fizike samo ker zadeva gre preko DirectCompute če sploh benč dovoli dodatno za to, dobiš rahlo večji score tako za fizike kot za glavno kartico ker glavna kartica ima več moči na razpolago.

Zakaj ti pa mafia 2 trokira je pa prašanje...
Faktor1 Zadnji dx paket
Faktor2 Kak virus
Faktor3 Antivirusni zniža score če ni pod gaming mode
Faktor4 Dejanski gonilniki za grafično in fizike,ostanki starih gonilnikov
Faktor5 Pregrevanje in posledično zaviranje da se nepregreje
(Slab nanos oz, namestitev hladilnega dela,okvara oz. nepravilno delovanje ventilatorja ali pa regulatorja njegovih obratov,oviran pretok zraka)
Faktor6 Premalo energije iz napajalne naprave ali poškodovan dovodni del
Faktor7 Poškodovan kabel,monitor
Faktor8 Pokvarjena kartica kot že tovarniško ali pa v manjših primerih pri odpakiranju le te pride do statične reakcije ki lahko poškoduje kaj na kartici
Faktor9 Nepravilno delovanje ali Pokvarjena kaka druga komponenta (MB pci ex reža itd..)
Faktor10 Nepravilen priklop naprave
Faktor11 Program v ozadju zavira pravilno delovanje le te

To so neki Basic Faktorji in jih je še več,najbolje bi bilo na en disk na novo namestit vse pa bi se jasno videlo...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

ne_ti_si ::

aha hvala za jasne obrazložitve...mi je nekak vse skupaj bolj jasno čeprav nisem razbral v odg. zakaj mi dejansko grafa ne dela s polno močjo..ok lahko bi bili krivi tako imenovani zoomovi faktorji ampak pri meni v poštev pride samo osmi faktor pa še to bolj manj verjetno saj drugje grafa dela OK in tudi v benchih so scori OK in še višji kot sem pričakoval...sem malo brskal pa sem opazil da nimam edini takšnega problema!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Machiavelli ::

Probaj igrat mafio2 na max pa užgi frapse pa poročaj avređ videni fps.
Nigaaazz

ne_ti_si ::

avg 80fpsja vse na max physx ON ampak samo na čase ko grafa kar na1x začne za cca. pol minute delat z 50% te pa je to pravi laggg..in rad bi samo zvedel ZAKAJ!!!

EDIT: to še mi povejte kak je najbolje imet nastavljeno v nvidia control panel glede physx da ga uporablja GPU ali auto-select?????
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()

Machiavelli ::

Jaz imam 70-97%
povprečno 80-92%

min fps kar sem zasledil je bil 45
sem avte strelu pa velik aktivnosti ...

266.58 driver ima najnovejše fizike končnica 514 mogoče to pomaga..
seveda vsakič ko skočiš iz igre ven na namizje ti bo na grafu aktivnost padla na dol ker šalta na 2d in nerabi toliko moči lol
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

ne_ti_si ::

imam najnovejše gonilnike!!!
kaj na asus C4F lahko dodam dodatno grafiko za fiziko pa čeprav ne podpira SLIja?????
in katero grafiko bi priporočali za fiziko da nebi dodala le par FPSjev ampak dovolj da se sploh splača dodajat dodatno grafiko???
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

bluefish ::

Za fiziko je OK kaka 8800GT.

Machiavelli ::

Z dodatno kartico fiziko boš točno tolk pridobil kokr če bi kar grafo samo navil...nevem pa če se da tudi drugo kartico ki je mišljena za fizike navijat..razen flešanja predelanega biosa..

Mislim da bi delalo ker nevežeš dejansko dveh kartic skupaj torej negre za sli...

35eur bi pa bila minimum cena kake karte za dodatno ..
Nasvet prvo glej kake teste pa se odloči

Pa pomni zaradi par iger ki uporabljajo izključno te fizike premisli če se splača...
edino če samo mafio nažigaš xD

http://forums.overclockers.co.uk/showth...

Da nebo potlej kaj podobnega se zgodilo,pa spet kaj driveri blemi pa to : D

Batman AA: 1080P, V-Sync OFF, 4XAA, Everything on High.

GTX 570 + GT 240
Min: 45fps
Max: 106fps
Average: 79fps

GTX 570
Min: 35fps
Max: 146fps
Average: 86fps


Mafia II: 1080P, V-Sync OFF, AA-ON, AF16X, Everything on High

GTX 570 + GT 240
Average: 38.1fps - Rank D

GTX 570
Average: 44.2fps - Rank C


Metro 2033: 1080p, V-Sync OFF, AAA, AF16X, DX10, HIGH Quality

GTX 570 + GT 240
Min: 13fps
Max: 125fps
Average: 63fps

GTX 570
Min: 12fps
Max: 115fps
Average: 59fps

Je pa 8800 minimum da bi blo kolk tok za fizike...



Zdaj če obe naviješ lahko dobiš celo nek lep razultat samo kot omenjeno upoštevaj
Cena,večja poraba,izkoristek,igre ki uporabljajo...

Kot je Linux reku bolje je 2x 570cf
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

ne_ti_si ::

aha ok..hmm pa bi se dejansko bolj poznalo če bi dal malo močnejšo za fiziko npr. gts450 ali pa "primer" GTX460 kot pa če bi dodal kakšno 8800gt-gts??? mislim bi bila kakšna večja razlika ali oni čisti minimum????

EDIT: zoom pol pa svojo grafo naviješ + dodaš še eno za fiziko in je to to :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()

Machiavelli ::

Neglede na to koliko močno kartico daš bo non sens pol je že bolj 2x 570 sli lol
kej za 30-60eur max če ti je že tolk za to mafio xD
kot stock boš videl 2-13fpsa pohitritve..

Moje mnenje je da se nesplača meni ko samo malo kloknem karto mafia skoči iz 60-80 na 90-100 avrage lol
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

Jst jutri dobim eno pokvarjeno 8800gt pa jo bom spekel ter probal zraven 570 za fiziko xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ne_ti_si ::

tudi mene mika da bi dodal eno za par fspjev hehehe :)
za katero bi se vi odločli???

http://www.bolha.com/nvidia-graficne-ka...

http://www.bolha.com/nvidia-graficne-ka...

http://www.bolha.com/nvidia-graficne-ka...

seveda bi še pri vsaki ceno zbil tak kot jo vsi meni zbijejo hehe
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

jazbec ::

najbolj poceni:D

ne_ti_si ::

saj pomoje tudi ja..bom kar kontaktiral onega za asus 8800gt...hehe nekaj časa nazaj sem imel takšno karto za primarno zdaj pa za sekundarno kao za fiziko...zanimivo :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

IvoJan ::

Definitivno tisto gtx260. Tisti 8800gt sta predragi pa se oglasi so stari par mesecev.90EUR za gtx260 je kar dober deal.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

je dober deal
ampak a se splača dat 90 evrov za physx kartico-pomoje ne
itak pa gre zbijat:D

mihco ::

ma ne se hecat...pomoje razlika nikakor ne odtehta dodatnega hrupa, obremenitev, ki jo prinese dodatna kartica. Imas slucajno vklopljen AIDA64(everest)? Po mukotrpnem ugibanju sem ugotovil, da mi je ta program povzrocal popolnoma enake probleme(secer v drugi igri).

Machiavelli ::

ma kaj vam je 90eur samo za fizike? LooooL
Ne_ti_si ti dejansko kupiš igre ali jih "legalno" povlečeš?
Če te tako hecajo tele kartice svetujem Konzolo xD
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

jazbec je izjavil:

je dober deal
ampak a se splača dat 90 evrov za physx kartico-pomoje ne
itak pa gre zbijat:D



Lahko naštejem 4nove igre ki to dejansko uporabljajo in kopico uber starih xD
Vredno 90eur? NE
Vredno več štroma in toplote? NE
Ali pripomore kaj? V določenih igrah malo .

25-40eur max...drugače nevem če se še da dobiti prav kartico za fizike preden je nvidia kupila fizike so bile prav kartice za to...koliko imajo moči naparom gtx-kam pa nebi vedu..
Nigaaazz

glistovje ::

obsesija .

kupte si še eno 5450 1gb , medtem ko igrate igre, glejte še FUL HD filme! ZAKON!

macgajver ::

ne_ti_si
Brez veze ti je kupovat dodatno karto. Res je da lahko potem igraš igro s physx s max nastavitvami 8qaa 16af itd in ti zaradi fizike nebo trokiralo ampak da bi zaradi nekaj efektov dodatno grafo kupoval se ne splača. Razn če imaš eno staro doma in jo ne vržeš proč kot je recimo majstrzvasi naredil.

Moja napaka nisem opazil da ima x6 navitega na 4.2
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

macgajver je izjavil:

ne_ti_si
Brez veze ti je kupovat dodatno karto. Res je da lahko potem igraš igro s physx s max nastavitvami 8qaa 16af itd in ti zaradi fizike nebo trokiralo ampak da bi zaradi nekaj efektov dodatno grafo kupoval se ne splača. Razn če imaš eno staro doma in jo ne vržeš proč kot je recimo majstrzvasi naredil.


Zdaj bom 1 uro igral mafio2 na max in v ozadju pognal graf pa da vidim kje vi vidite ta padec...umes bom uporabil frapse...
Nigaaazz

Machiavelli ::

Evo to je razultat:
najnižji fps,ki sem ga videl je bil 33
33 je bilo,ko grem v kako trgovino z hrano 5-10sec
ob vožnji občasno pred tunelom malo lagne 1-2sec
med samo streljačino in explozijami je vse glatko
med vožnjo je retko kdaj lagg ko premikaš kamero 1sec

Ob gonitvi 1h
Grafa stock
x6 na 4.0Ghz
1680x1050 max

...



Ventilator sem imel na auto mogoče je krivo trothlanje grafične ali pa samo gonilniki.
Mogoče pa Frapsi povzročajo padec...
Kakorkoli igra je zelo playable.

Je bilo zabeležiti kratek padec na 40% Večinoma pa je 70-90%

i5 p55 mašina 120 fps but the card is jumping around from40% to 70%, mafia 2 demo the same 30FPS on max.

kar je zelo podobno...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

MajstrZvasi ::

Sem preizkusil mafijo2 9800 za physx v sami igri komaj kaj deluje mogoče včasih ko se kaj strelja in steklo leti po tleh 5-10%. Idino v benchmarku deluje malo bolj resno. Mislim brez veze to 570 med samo igro komot prežveči. Če hočeš videti izkoriščeno grafično poženi two worlds 2 letos eden boljših consol portov dx10 8XAA 16AF in vključen physx 1920-1080 resolucije ti bo 570 ravno na max izkoristilo. Od vseh iger sem največ fizike še videl v batmanu tam mi je 9800 poraba gpuja hodila okrog 5-30% - Se pravi kar lepo izkoriščeno če vantage ki na max izrabi fiziko porabi pri meni 58% gpuja. Še to idini smeh pri two worlds 2 je ima sicer podporo physx ampak ne zna izkoristit deticated physx card fizika dela samo na primarni kartici lool.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

ma glede na to da je mafia2 kaj dx9/10 sploh nebi smelo bit problem mleti fizike saj grafična neobdeluje tessalacije...in singel 570 je več kot dovolj..
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

ne_ti_si ::

zoom v bistvu sem mislil da imam jaz in še pač par oseb ta "problem" in koliko vidim tebi dela to čist enako kot meni mislim ta graf in GPU usage!!! hmm....samo zakaj pa samo v mafii2 grafična ne izkoristi 99% svoje moči ker v vseh ostalih igrah mi GPU deluje z 99%moči(konstantno)....huh sem bil zelo v skrbeh da je z samo grafiko kaj narobe in kot vidim NI...jeaaa :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

glistovje ::

pač popolni driverji od nvidie :D še enkrat da en reče da AMD driverji smrdijo, bo dubu kacot! :D

ne_ti_si ::

heheehehe...no pa naj povem da sem na ati5870 uber navita pod vodo imel enake težave in sicer če sem dal gnat prime95+furmark je grafa uporabila cca. 20% svoje moči.pa da nebo kdo rekel da je bil kriv napajalec sploh pa ne 1000W..hecno!!! in pa ja driverji od nvidie se mi zdijo dosti boljši saj imaš veliko več opcij in lahko celo vsaki igri prilagodiš nastavitve v samem control panelu...tak da jaz bi dal tukaj točko zelenemu taboru :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Machiavelli ::

Za furmark pa kake podobne zadeve majo grafike ponavadi varnostno blokado...
moru bi prime95+heaven brez da ga benchmarkaš samo tak da laufa
Nigaaazz

ne_ti_si ::

pa kaj si ti ja malo nor...šele zdaj sem opazil kako je physx viden/opazen pri batmanu..ajaj...če bi to bilo v vseh igrah tak bi pomoje ATI propadel oz sploh nebi obstajal če nebi svojo fiziko naredil ker bi vsak ponavljam VSAK kupil nvidio :)

res je zanimiv physx pri batmanu!!

physx on/off dve različni igri hehe
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

jazbec ::

pa rečte, da je phyxs brezvezen

taka ko je razlika pr batmanu, ki je ful dobr špil
dam takoj mal več za nvidio

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

ne_ti_si ::

ja saj physx je povsod viden ampak pri batmanu se mi zdi kot da igram čist nekega novega batmana...zdaj na nvidii prej na atiju in razlika je več kot očitna...res prava paša za oči..v glavnem neverjetno!!!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Xserces ::

sam tko vprašam pa da se ne bomo spet kej kregal in da se nebo kšn pamtn najdu... Kdaj misle ATI to uštimat? :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

mihco ::

ne_ti_si je izjavil:

ja saj physx je povsod viden ampak pri batmanu se mi zdi kot da igram čist nekega novega batmana...zdaj na nvidii prej na atiju in razlika je več kot očitna...res prava paša za oči..v glavnem neverjetno!!!!!


OMFG, ne pretiravat. Druga igra?? Nekaj megle(motece za moje pojme) in nagravzne zavese se ti zdijo taka sprememba?

Dragi ::

mihco je izjavil:

ne_ti_si je izjavil:

ja saj physx je povsod viden ampak pri batmanu se mi zdi kot da igram čist nekega novega batmana...zdaj na nvidii prej na atiju in razlika je več kot očitna...res prava paša za oči..v glavnem neverjetno!!!!!


OMFG, ne pretiravat. Druga igra?? Nekaj megle(motece za moje pojme) in nagravzne zavese se ti zdijo taka sprememba?




To je za mirror's edge. Najboljša primerjava zaradi split-screen-a
Da, to je skoraj da druga igra.

Isto batman.


Pa potem Cryostasis



Sacred 2


Ne zastopim kako lahko folk spljune 300EUR+ in več za grafično da dobijo tistih 10FPS več kot pol cenejša medtem ko take stvari "niso omembe vredne"
Fanboy-izem mogoče?

Podobna zadeva je z CUDA pri Adobe produktih kjer uporabljajo CUDA za izredno pohitritev grafičnih pogonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

jazbec ::

tako je to
igra ki zna to izkoristit-pri njej je velika razlika med on/off
potem je še just cause kjer je razlika tudi vidna
pa metro 2033

ne_ti_si ::

hehehehehe mislim da nisem fanboy saj sem še pred tremi tedni imel ATIja!!!!
in pa ja definitivno opazim physx pogon!!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

MajstrZvasi ::

Eni mal pretiravate. Physx če ga imaš je fino če ga nimaš se pa tud noben ne sekira.
Ker roko na srce na gameplay ne vpliva popolnoma nič.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Machiavelli ::

jaz osebno sem zelo užival v igranju black ops na Nvidia kartici mislim da bi z atijovo mogoče malo manj zaradi slabše kvalitete slike pa manj efektov....
Drugače igra če je dobra naredi vsakega odvisnega neglede na več ali manj fizik...
Nigaaazz

glistovje ::

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D

Engineer_SLO ::

Machiavelli je izjavil:

jaz osebno sem zelo užival v igranju black ops na Nvidia kartici mislim da bi z atijovo mogoče malo manj zaradi slabše kvalitete slike pa manj efektov....
Drugače igra če je dobra naredi vsakega odvisnega neglede na več ali manj fizik...


na kakšni osnovi si pa ti sedaj našel slabšo sliko pri atiju?
psysx je pa samo bonbonček, ki ne izboljša kvalitete slike ampak samo doda malo več efektov...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

mihco ::

glistovje je izjavil:

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D

Ne, eni igrajo igre zato, da v level 1 poisce prvo steno in strelja vanjo do onemoglosti in opazuje odpadanja ometa...ker z physx kartico je izgleda le to bozansko :S...yeah right. Da ne omenjam nerealno gibanje listov ob hoji mimo...WTF kot, da se vse skupaj dogaja v brezteznostnem prostoru. V Batmanu je graficno pospesena fizika neverjetno nenaravna in nevsecna.

Xserces ::

mihco je izjavil:

glistovje je izjavil:

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D

Ne, eni igrajo igre zato, da v level 1 poisce prvo steno in strelja vanjo do onemoglosti in opazuje odpadanja ometa...ker z physx kartico je izgleda le to bozansko :S...yeah right. Da ne omenjam nerealno gibanje listov ob hoji mimo...WTF kot, da se vse skupaj dogaja v brezteznostnem prostoru. V Batmanu je graficno pospesena fizika neverjetno nenaravna in nevsecna.


HAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA jst sm mislu da se bom poscau ...

Ampak on topic ce ima igra dober gameplay je zakon ampak ce ima pa dobre efekte in pa dobr gameplay je pa se bolje ni tako? XD pri sebi pa ne pogresam physx ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

glistovje ::

Xserces je izjavil:

mihco je izjavil:

glistovje je izjavil:

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D

Ne, eni igrajo igre zato, da v level 1 poisce prvo steno in strelja vanjo do onemoglosti in opazuje odpadanja ometa...ker z physx kartico je izgleda le to bozansko :S...yeah right. Da ne omenjam nerealno gibanje listov ob hoji mimo...WTF kot, da se vse skupaj dogaja v brezteznostnem prostoru. V Batmanu je graficno pospesena fizika neverjetno nenaravna in nevsecna.


HAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA jst sm mislu da se bom poscau ...

Ampak on topic ce ima igra dober gameplay je zakon ampak ce ima pa dobre efekte in pa dobr gameplay je pa se bolje ni tako?


res je, sam problem je da ni dobre igre z physx :) physx je za take igre ku vedo da je gameplay u kurcu ter zgodba, pol da bo vsaj tist vetrič lepo narejen hahah :D uglavnem do zdaj sem imel samo nvidia grafične, zdj mam pa 6870 in sploh ne pogrešam physx ala baš nikjer. sj ga tud opazil nisem nikjer , pa tud če je bil kje je tako izstopal iz igre da sploh ni pasal not. pač moje mnenje glede tega.

ne_ti_si ::

glistovje malo se motiš ali pa nimaš pojma!!!!
recimo mafia batman in metro so uber igre tak da ne nekaj strelat kaj sploh ni res...je pa možno da ti neveš kaj je dobra igra..to pa je že druga štorija!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Xserces ::

dobra igra je če je physx al pa ga ni... nemore igra dobra ratat k par listov po sob leti...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Machiavelli ::

Engineer_SLO je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

jaz osebno sem zelo užival v igranju black ops na Nvidia kartici mislim da bi z atijovo mogoče malo manj zaradi slabše kvalitete slike pa manj efektov....
Drugače igra če je dobra naredi vsakega odvisnega neglede na več ali manj fizik...


na kakšni osnovi si pa ti sedaj našel slabšo sliko pri atiju?
psysx je pa samo bonbonček, ki ne izboljša kvalitete slike ampak samo doda malo več efektov...



Igraj 2 dni na atijovi kartici pa igraj dva dni na nvidia kartici garantiram ti da boš opazil razliko v kolikor nenosiš kakšnih optičnih pripomočkov....

že sama slika je razlika

Ati:Ostra,Hrapava,Svetla,Nazobčana
Nvidia:Glatka,Nežna,Barvita/dinamična,Zobljena glatka

V igri COD je več dima in isker na Nvidia kartici,pa čeprav igra nima veze z physx Razlika obstaja.
Nigaaazz

MajstrZvasi ::

Zoom razlike med nvidijo in atijem so praktično nične. Mogoče se opazi razlika samo pri glajenju pa še to dela folk screenshote in primerja statično sliko eno ob drugi da najdejo majhne razlike. Da pa ti vidiš neke lepše efekte pri black ops je totalno bosa. Še največ pripomoreš k kvaliteti slike z dobro skalibriranim monitorjem.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Machiavelli ::

MajstrZvasi je izjavil:

Zoom razlike med nvidijo in atijem so praktično nične. Mogoče se opazi razlika samo pri glajenju pa še to dela folk screenshote in primerja statično sliko eno ob drugi da najdejo majhne razlike. Da pa ti vidiš neke lepše efekte pri black ops je totalno bosa. Še največ pripomoreš k kvaliteti slike z dobro skalibriranim monitorjem.


Igraj 2 tedna z atijovo na istem monitorju,nato z nvidiovo če neopaziš razlike potlej pa nwm no Okulistični oddelek xD

z screenshooti se neopazi,moraš dejansko fizično jo igrat in boš videl razliko.
nekje so celo z screenshooti pokazal da je na nvidiji več isker in dima kot na radeonki,samo kot sem omenil screen shoot je samo utrinek v igri,moraš igrat.

Pomni AMD goljufa z poslabšanim IQ,goljufa z format optimizacijo pa kakšni grmički kamnički manjkajo,v efektih je dejansko manj isker dima,zdaj pa še goljufajo z tessalacijo..lol

Sam imam kar dober vid za 1x...in enak monitor takoj ko sem prešaltu na nvidio sem opazil razliko..
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

glistovje je izjavil:

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D


Sami sebi ščijete v grlo z takimi izjavami.

V točno čem je kaka streljačina drugačna od vseh drugih streljačin narejenih do sedaj?

Vzemimo direktno cod epizode. Od česa je cod 1 drugačen od cod mw?
Po zgodbi?
Japajade :))

Ravno to je point igre. Da ima vse v paketu. Ne mutit neki tukaj da izgled ni faktor. Če ne bi bil bi ti in vsi ostali še vedno igrali duke nukem na mx100 grafikulji izpred desetih let.

Pa delate to? Ne.
Večina ljudi v tej temi ima grafične po 200+€ da lahko maximirajo detajle na maximum in se slinijo nad izgledom kot pijane ovce.
Če hočeš trdit, da to ni res spusti vse nastavitve na minimum. Zgodba bo ista.

FYI, sam SPLOH ne igram iger. Uporabljam sistem skoraj izključno za video obdelavo tako da hudičevo dobro vem kaki "bonbonček" naredi končni produkt "waaaauuuw" ali "hmm ok :I"
Mi je čisto vseeno komu je kaj všeč. Ati, nvidia. Koga briga. Važni so mi rezultati in tu physx naredi igro več kot boljšo.

Neglede ne to mi gre pa še vseeno na jetra kako zgubljene ovce tečejo za svojim pastirjem in meeeeeeeeekajo tisti svoj "ati" ali "nvidia" glede na ime.

Resno no... Dajte prenehat to raje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330538 (26969) galu
»

gtx580 vs. hd5970 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12118317 (16383) galu
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612123 (10660) jazbec
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983144488 (127456) D3m
»

Nova Radeona sta tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4616011 (14698) PrimozR

Več podobnih tem