» »

Facebook letos zbral dve milijardi dolarjev

Facebook letos zbral dve milijardi dolarjev

Oseba leta 2010

Bloomberg - Facebook je lani zbral 800 milijonov dolarjev prihodkov in nekaj deset milijonov dolarjev dobička (točnih podatkov ni, ker Facebook ne kotira na borzi), letos pa se je stran še naprej razvijala s silovitim tempom. Ima že več kot pol milijarde uporabnikov (več jih imata le Google in Microsoft), pridelala pa bo dve milijardi dolarjev prihodkov. Časi, ko smo se spraševali, ali so dokapitalizacije podjetja po astronomskih vrednotenjih spričo slabe kapitalizacije svoje znamke smiselne, so mimo. Facebook prinaša konkreten denar.

Veliki oglaševalci, kot so Coca-Cola, JP Morgan Chase, Adidas in drugi, so vzeli Facebook za svojega in na njem intenzivno oglašujejo. To niti ni presenetljivo, saj ima ogromno bazo uporabnikov in zelo dobre informacije o njih, tako da je mogoče zelo natančno ciljano oglaševanje. Letos je bilo na Facebooku prikazanih 9,4 odstotka vseh spletnih reklam, s čimer zaostaja le za Yahoojem. Na sivem trgu je tržna kapitalizacija Facebooka 43 milijard dolarjev, kar je dvakrat več od Yahoojeve in trikrat več od letošnjega slovenskega proračuna.

Facebook je skozi velika vrata vstopil tudi v popularno kulturo. Dobil je svoj film, pred dnevi je njegovega ustanovitelja Marka Zuckerberga revija Time razglasila za osebo leta, postregel nam je z novimi besednjakom. Facebook je tu in bo, kot kaže, tudi ostal.

24 komentarjev

kow ::

Zavajajoč naslov. Zaslužek je profit in ne prihodek.

Starodavni ::

Se strinjam, pravilnejši naslov bi bil 2 milijardi prihodkov in x profit (10 mio za lansko leto)

Sicer pa sem mnenja, da se je zaton FB-ja že začel. Vrh je dosežen in zasičenost prav tako.

Markoff ::

Starodavni je izjavil:

Se strinjam, pravilnejši naslov bi bil 2 milijardi prihodkov in x profit (10 mio za lansko leto)

Sicer pa sem mnenja, da se je zaton FB-ja že začel. Vrh je dosežen in zasičenost prav tako.


Čisto mogoče. Sam in moji znanci vse redkeje zahajamo na FB, kar se vidi tudi v bistveno zmanjšanem številu postov. Zaenkrat pa se število uporabnikov predvsem na račun ljudi, ki mislijo, da niso "in", ker niso na FB in čutijo nekak socialni pritisk, in pa na račun nove mladine, predvsem v revnejših državah, kjer so dobili dostop do neta in raziskujejo nove storitve. FB pač je le FB in nič več, kot to.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

P4ajo ::

...ljudi, ki mislijo, da niso "in", ker niso na FB in čutijo nekak socialni pritisk...
Ne skrbi, se situacija v nekaterih (mlajših) socialnih skupinah že obrača proti facebooku.

r0ker ::

bo treba prej neko dobro konkurenco najt preden se bo zaton začel, kajne?

Tr0n ::

Se dobro, da ideja za facebook ni bila od Marka, ampak jo je ukradel in priredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Good Guy ::

ukraden ali priredil..

nima veze tipson je uspel, kot je to uspelo billu, iManu....

svaka čast takim.

Markoff ::

P4ajo je izjavil:

...ljudi, ki mislijo, da niso "in", ker niso na FB in čutijo nekak socialni pritisk...
Ne skrbi, se situacija v nekaterih (mlajših) socialnih skupinah že obrača proti facebooku.


Se ne bi čudil. Imam pa premajne otroke, da bi kaj takega videl sam. :P
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

ozbolt ::

Definitivno ni več tako IN kot je bil na žačetku, je pa EDIN STRAN kamor mlajši zahajajo za klepetanje, prikazovanje svojih slik, obveščanje o dogotkih, plus plus...
Sicer pa jaz na facebook pišem samo še ko imam kakšen procent alkohola preveč v sebi :)

vorantz ::

ozbolt je izjavil:

Sicer pa jaz na facebook pišem samo še ko imam kakšen procent alkohola preveč v sebi :)


Kar je edino prav za normalne ljudi :>

Zmajc ::

Sploh ni važno če je še vedno tako "in" ali ne. Dejstvo je da ima FB daleč največjo bazo uporabnikov. Dokler ne bo res OMFG bolj revolucionarne alternative kjer bo prisotna večina Janezovih znancev bodo ljudje odpirali profile tu.

Tody ::

Stvar se je že integrirala v x število strani, prijavljanje v druge servise s klikom na ikono FB počasi tudi postaja standard in ubistvu počasi bo vseeno ali facebook obstaja kot HTML stran, važno da bodo furali servis da bodo ljudje lahko prikazovali svoje fane na svojih straneh. Tko da pomoje se bo facebook malce prevagal v bolj gamerski portal pa naredil hudo konkurenco linkedinu...

Xserces ::

jao mam ze kr mau pouhn k**** tega fbja... fb gor fb dol jao
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

filip007 ::

Ja v US je vse možno, če imaš plan ga narediš in bo več ali manj uspel, v EU pa kar spimo s to trapasto Opero. Sem si dol naložil ta film tako, je kar ok.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

AmokRun ::

Opero?

filip007 ::

Brskalnik, sem hotel primerjat EU proti US, bi moral rečt Netlog potem...:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hardfreak ::

Pred nekaj meseci, sem opazil, da počasi upada promet na FB-ju, je bil skrajni čas, dobro, tu pa tam kaka okay igrica, ampak drugače je pa vse monotono...

USS Liberty ::

cionisti nadzorujejo google in facebook... grozno...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

gruntfürmich ::

dečko je ustvaril kar zavidanja vreden imperij. svaka čast!

in pa ja, fb je v zatonu, ampak mislim da samo od starejše generacije. ker s tako grozno grafiko so me že pred enim letom pregnali dol. najstniki pa kar radi gor zahajajo.
ciljna publika dandanes pa so pravzaprav najstniki, imho. tudi za reklamiranje; pač zelo radi zapravljajo denar staršev:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Seljak ::

In kaj naj sedaj jaz z tem podatkom?? Grem v trgovino in si nekaj kupim :D

T.A.D.E.J ::

gruntfürmich je izjavil:

dečko je ustvaril kar zavidanja vreden imperij. svaka čast!

in pa ja, fb je v zatonu, ampak mislim da samo od starejše generacije. ker s tako grozno grafiko so me že pred enim letom pregnali dol. najstniki pa kar radi gor zahajajo.
ciljna publika dandanes pa so pravzaprav najstniki, imho. tudi za reklamiranje; pač zelo radi zapravljajo denar staršev:D



+1

Se popolnoma strinjam. Najstniki počasi prevladujejo...če že samo pogledaš ima Justin Bieber na youtube več ogledov samo enega posnetka iz LETOŠNJEGA leta, kot pa napr.: Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Bryan Adams, Michael Jackson, Abba, DMX, ONYX in še in še na posnetkih starih tudi 4 leta...pa to ne za par 1.000 ampak več kot 300 milijonov ogledov!

Zgodovina sprememb…

Madmax_ ::

Kljub vsem prihodkom pa ne naredijo nič, da bi preprečili skupine, ki pozivajo k nasilju.

Hrvaški najstniki so se dogovarjali o umoru učiteljice na facebooku:

Ginginova ::

Facebook ravno ni Big Brother, ki bi monitoriral vsako sranje, ki ga uporabniki vržejo gor, ter ga cenzuriral. Kar je po eni strani dobro, ima pa svoje slabosti.

Ampak kakor vem, če dobijo utemeljeno prijavo, tudi nakenslajo kakšno stran in tudi uporabnike. Samo zna trajati.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gzibret ::

Madmax_ je izjavil:

Kljub vsem prihodkom pa ne naredijo nič, da bi preprečili skupine, ki pozivajo k nasilju.

Hrvaški najstniki so se dogovarjali o umoru učiteljice na facebooku:


Eh, en kup razvajenih otročajev, ki niti ne vedo, kaj delajo, mediji pa so (oz. bodo) zadevo razpihnili do onemoglosti. In na koncu bodo nekateri celo pozivali k ukinitvi Facebooka. Ali pa bo Mark obtožen posilstva >:D
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snapchat gre po denar na borzo

Oddelek: Novice / Ostalo
125707 (4358) Tear_DR0P
»

Google po vrednosti prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
219073 (7172) sisemen
»

Facebook rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
97935 (7089) njyngs
»

Facebook presenetil z velikim dobičkom, delnica v nebo

Oddelek: Novice / Rezultati
2810163 (7718) Lion29
»

Twitter vreden med osem in deset milijardami dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
227004 (5940) Gavran

Več podobnih tem