» »

Facebook security check (pomoč)

Facebook security check (pomoč)

Denisa ::

Pozdravljeni

Imam problem z logiranjem v facebook. Na naslovni strani se mi pojavi Security Check.

slika1


Ko izpolnem podatke v brskalniku Opera se ne zgodi nič, spremeni se le link: http://h1.ripway.com/zynga10/validate.p...
Ko pa izpolnem podatke v brskalniku mozilla firefox, se odpre naslednja stran:

slika2



Če želim priti na kakšno facebook podstran mi napiše "Not found, the requested URL/r.php was not found on this server" (404 not found)

Je pa res, da sem danes raziskovala programe (bot-e) za pomoč pri igri Texas hold'em poker in Farmville (Zynga), ki sem jih kasneje tudi uspešno izbrisala.

Prosim za pomoč

Hvala
  • zavaroval slike: bluefish ()

KoMar- ::

No, lepo da priznaš, hehe. Mislila si, da lovdaš bote, v resnici si pa zlovdala enega trojanca. Malo poskeniraj z antivirusom... pa spremeni geslo za FB na nekem drugem PC!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Denisa ::

Priznam, kaj bom tajila.. pač moj firbec ;)

Ja verjetno res... potem mi še pa prosim svetuj, kateri antivirusni je najboljši. Ker če mi nod32 med prenašanjem in nameščanjem ni zaznal trojanca, mi ga tudi med skeniranjem verjetno ne bo oz mi ga ni.

Geslo bom spremenila jutri, kakor hitro pridem do drugega računalnika ali pa do osebe, ki mi bo spremenila geslo. Verjetno pa mi zaradi spremembe gesla ne bo zginilo sporočilo torej misliš da bo to dejansko zginlo z izbrisom trojanca? Upam...

Pentium ::

poskusi z aviro. če pa ta ne najde pa poženi še kaspersky anti-virus. tudi trial verzija je za čiščenje računalnika dobra. nod32 pa je, če ni originalen, isto kot, da ga ni.

Denisa ::

Geslo spremenjeno, Poskenirala z Nodom32, Aviro, Kasperskym pa ni nič našlo. Kaj bi se še dalo narest? Formatiranje?

AmokRun ::

Kaj pa iz drugih računalnikov, se lahko logiraš?
Preskeniraj še s tem:
http://www.malwarebytes.org/
http://www.superantispyware.com/

Denisa ::

@AmokRun

Iz drugih računalnikov se lahko logiram ja.
Preskenirala sem z superantispyware pa je našlo neke kukije ki jih je tudi pobrisalo.Ni pomagalo v glavnem :(

Looooooka ::

http://www.malwarebytes.org/mbam.php
ga se ni blo sranja,ki ga ne bi odstranilo.

AmokRun ::

Ena možnost je še system restore. Obnovi win na datum pred tvojim raziskovanjem. :D
Lahko tudi na facebooku odstraniš vse shranjene naprave. Greš v Account Settings -> Account Security in pobrišeš vse kar je tam shranjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

LoneWolf ::

Glede na to, da gre očitno za phishing in to, kar ti vidiš kot login stran sploh ne pride s Facebooka, je nekje na tvojem računalniku redirekcija, ki te spravi na lažno login stran. Lahko je to malware, ki prestreza zahtevke in aktivno preusmerja, lahko pa preveriš zapise v hosts datoteki in/ali DNS cache, če je kje kak lažen zapis za Facebook.com.

Denisa ::

@Looooooka sem ga downloadala ravnokar zagnala, a malo dvomim da bo kaj.. bom poročala

@AmokRun sem že včeraj naredila system restore preden sem tu pisala.. ni pomagalo
Sem tudi pobrisala tisto kar je shranjeno pa ni pomagalo... verjetno je frka nekje v mojem kompu če se drugje gre logirat.

@LoneWolf kako pa to preverim in kako se lahko tega znebim?

DeeCoy ::

malwarebytes bi moral delat, meni licenčni Avast ni našel nič, malware pa že pri hitrem pregledu!

Denisa ::

Ne nod32, kaspersky, avira, malwarebytes in ne superantispyware (izjema kukiji ki jih je pobrisalo) mi ni našel ničesar.

KoMar- ::

Kompleten reinstall, pa bo. Osebno drugega ne bi delal, ker nikoli ne veš, kaj ostane.

Denisa ::

Ja točno to bom naredila... formatirala na novo pa bo kar bo. Če nič drugega ne pomaga.
Hvala za pomoč... če ima pa še kdo kakšno konkretno rešitev pa prosim za komentar, mogoče pa bo kdaj komu pomagalo. :)

Lonsarg ::

Če noben program nič ne najde, potem ni trenutno trojanca gor(najbrž), pač pa je trojanec(ali nekdo ročno, ko se je usedel za računalnik...) ustrezno spremenil nastavitve v windowsu in je škoda že narejena.

Ravno zato so antivirusni bolj uporabni kot preventiva, če kak že naredi škodo jaz odstranitvi ne zaupam, samo formatu zaupam, ko je enkrat kak trojanc že bil aktiven.

Denisa ::

@Azgard ne spoznam se toliko na to, vem pa da nisem nič delala z nobenimi nastavitvami ki bi posledično imele vpliv samo na facebook stran.

Tisto kar pa sem sumila da bi lahko imelo kako povezavo sem pa tako povedala.

Lonsarg ::

No sej to sem samo omenil, da se da tudi ročno marsikaj podtaknit kot zanimivost. Kar sem hotel povedati je to, da ker z noben antivirusom ne najdeš ničesar ne pomeni nič. Trojanc je bil gor naredil škodo, pol pa magar sam sebe izbrisal.

LoneWolf ti je še eno stvar za preverit ponudil, če ti je zlo problem format delat, da pogledaš v hosts datoteko, ki se nahaja:
\Windows\System32\drivers\etc
Klikneš open in izbereš beležnico, pa če imajo vse vrstice na začetku # je vredu, če katera nima pa pastej na forum.

Denisa ::

@Azgard hvala tebi pa tudi vsem vam za pomoč... pač nekot ni šlo, je le bil nek trdovraten vragec gor. Pa bogve kaj bi še mogla res naredit da bi se ga znebila.. vprašanje

V glavnem.. formatirala sem, zdaj dela lepo normalno (dokler da spet ne bom downloadala kakega trojanca hehe ;)) Pač v osnovi je bil moj firbec, da povprašam vas na forumu, ki veste o teh zadevah več kot pa jaz. Sigurno da sem želela pred formatiranjem še kaj sprobat, sploh ker še verjetno ni minilo 14 dni od tega, kar sem nazadnje formatirala.

Kar je pa LoneWolf napisal... sem potem postopek nekako zbrskala na netu pa tudi ni bilo kakega učinka.

Še enkrat hvala vsem za pomoč

shadeX ::

Azgard :: 14. dec 2010, 23:24:40
citiraj

* #

Če noben program nič ne najde, potem ni trenutno trojanca gor(najbrž), pač pa je trojanec(ali nekdo ročno, ko se je usedel za računalnik...) ustrezno spremenil nastavitve v windowsu in je škoda že narejena.

Ravno zato so antivirusni bolj uporabni kot preventiva, če kak že naredi škodo jaz odstranitvi ne zaupam, samo formatu zaupam, ko je enkrat kak trojanc že bil aktiven.



točno tako!

subaruwrc81 ::

Vpisan sem bil na Facebook-u in kar naenkrat je pisalo, naj se vpišem za nadaljevanje.

Please complete a security check
Security checks help keep Facebook trustworthy and free of spam.

Vpiši potrditveno kodo
A code was sent to your following number: ...

Once you've received your confirmation code, please enter it below. This will help confirm your account ownership.

Resend code

Nobene kode mi niso poslali.

Tsunami ::

Pozdravljeni !

Imam enak problem kot uporabniki pred mano ! Zanima me kako ste uredili ta smotan 'Security check' ?
Meni se je to pojavilo med dodajanjem osebe ... Po kliku 'Dodaj prijatelja' me je odlogiralo !

P.S to se mi je že enkrat zgodilo a sem takrat vpisal mobi številko in sem res v parih sekundah prejel SMS z potrditveno kodo .
Sedaj te kode pa noče in noče biti ...

 Poglej Print Screen !

Poglej Print Screen !




Hvala za odgovore ...

A nihče nič ne ve na to temo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunami ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621378 (20116) mat xxl
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323988 (2914) grofsi
»

Softverski patenti?

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
223019 (2473) kopernik
»

Trojanec uničen, a škoda ostaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111606 (1289) svecka
»

IEEE 802.11 na kolenih

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
92931 (2931) LoneWolf

Več podobnih tem