» »

Trojanec uničen, a škoda ostaja

Trojanec uničen, a škoda ostaja

svecka ::

Fasal sem en trojanec ki je bil rating 9/10 risk level. Sem ga hitro sesul, pobrisal ogromno njegovih kjučev in ga uspešno odstranil, tako da ni več sledi o njem, ampak mali tečnež mi je škodo že naredil

Kar me sedaj pesti je to da nimam dostopa do CMD in system restore (ko je trojanec gor prišel mi je onemogočil dostop, prej je bilo vse ok)

Ko poskusim uporabiti to dvoje mi napiše: vaš skrbnik je onemogočil ukazni poziv,...

Sem se prijavil kot admin, v varnem načinu, povsod probal, creiral nove accounte, spremnil userje, dodal user pravice,...


Imate kak nasvet? (trojanca ni, ker sem ves register popucal tako ročno z brisanjem kjučev, kakor sem poskeniral s HijackThis in popravil moteče kjuče, kakor sem tudi zagnal orodje SDFix v varnem načinu in ni našel popolnoma nič)

Hvala

Pinzl ::

po tem kar si napisal je ubistvu samo še ena rešitev
backup in nato format

jan01 ::

Ime trojanca? Poglej v log od antivirusa.

primzx ::

Znas uporabljat Recovery konzolo?Uporabi jo če jo znas:\
lp

svecka ::

imam winxp,

Imel pa sem tega trojanca : Backdoor.CIADoor.13

http://www.pctools.com/mrc/infections/i...


@primzx

Mi lahko bolj napotiš kateri ukaz, ker ravno se nisem veliko ukvarjal z recovery console, samo boot datoteko sem si popravljal ko sem si jo enkrat po nesreči pokvaril

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

jan01 ::

Vse kar rabiš vedeti
http://virus-protect.org/artikel/dienst...
Je v nemščini, a bi najbrž tudi kitajec razumel(vse s screen shooti), drugače pa uporabi kak web translate( google jih najde polno.
Zate najbrž pomembno le tisto v rjavozelenem okvirju(ponovno omogočenje regedit, cmd,...

/*Kater antivirus imaš? Katere antispyware/trojan programe? Ker je ta trojanc(kakor sem malo googal) že star. Vsaka spodobna zaščita bi mu vzela krila preden bi sploh začel delati škodo...*/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

primzx ::

Recovery Console zazeneš tako, da bootas CD/DVD z XPji in pri prvem meniju pritisneš tipko "R". ...AMPAK, to nardiš le ko neko datoteko zbrišeš ali izgubiš. Zate bi bilo bolj aktualno da si "popraviš" datoteke oz. ponovno namestiš samo mankajoče,...AMPAK ti ne veš katere datoeke mankajo? Ali pač...anyway..v prvem meniju izbereš "repair" in slediš navodilom, kar pa spoh ni težko.:\

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primzx ()

jan01 ::

Ne rabi(š) delati nobenega repaira v recovery console... Tojanec je le par stvari v registru spremenil(isto kot narediš sam v gpedit.msc in onemogočiš stvari...) in tako uporabniku onemogočil dostop do cmdja, system restora,...

Aja še to: rabiš kak dober firewall(plačljiva:outpost, zonealarm, free:comodo(enostaven, a vseeno odličen), jetico(neobremenjajoč za računalnik, na začetku malo drugačen, uporabniku ne najbolj prijazen, a lahko zloadaš dodatne rulese od poznavalcev in dela zelo dobro).
->zate bi priporočil comodo ali outpost

Pa ne pozabi spremeniti gesl vseh uporabnikov. Pa, da nimaš(kot veliko nevednežev) privzetega administratorja z imenom Administrator kar brez gesla...
Še en mali programček Windows Worms Doors Cleaner. Če imaš računalnik v mreži(sharaš stvari, ne zapri netbios(3. možnost).

svecka ::

Mah sem za hardware firewallom (router), pa problem je bil da smo na pcju 3 aktini uporabniki ki se ne odjavljamo ampak preklapljamo , tak da sedaj ko mamo samo 1GB rama se to hitro zafila in je suxor (cena rama pa še zmeraj visoka ;( ) Tak da sve oinštaliral, pustil sem si samo NOD32 pa windows defender in ad-aware (ni guard vključen), pač sem imle prejt ZoneAlarm in sem popenu ker se tok integrira v sistem in požre resourcov ko drek, pač tale trojanc je mem pršu ne vem kak (NOD je bil posodobljen še isti dan), sam ko mi CTRL+ALT+DEL ni delal sem že vedu da je nekaj resnega narobe.


@primzx

Za repair vem, sam sem mislil da govoriš o nečem drugem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

jan01 ::

Problem tistega firewalla na routerju je, da ne ti ne blokira odhodnega prometa, ker je na prenizkem nivoju/plasti tcp/ip modela...
->Za trojance NEKORISTEN.
Instaliraj si en pameten firewall kot outpost, jetico, comodo(zadnja dva free, a vseeno odlična)
Jetico firewall je zelo neobremenjajoč, a na začetku se ti bo zdel vmesnik za nastavljanje čuden, neprijazen. Za začetek zloadaš kake rulese iz kakega foruma. Comodo je tudi zelo dober, a nima možnosti passworda(kak uporabnik, ki mu kaj(npr trojanec) teži, ga preprosto izklopne
Za nod32 je znano, da kdaj pa kdaj kaj spusti(ne viruse, ampak ostalo zalego). Tisti adaware in windows defender je bolj slab. Svetujem uporabo avg-antispyware, webroot spysweeper, spyware doctor(zadnja dva, nekoliko bolj obremenjajoča).

primzx ::

Zažen repair. Ga ne mors zagnat? ti javlja težave? poročej!:\

svecka ::

Sem že odpravil škodo, sem v registru reaktiviral kjuče CMD in System restore. Hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491622079 (20817) mat xxl
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130127 (19614) Qushaak
»

NOD32-groznja-windrivers.exe KAJ NEJ NARDIM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81242 (1069) BitchezRullz
»

kako se znebim trojanca

Oddelek: Informacijska varnost
61765 (1577) jan01
»

Trojanc-kako ga odstranit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161511 (1306) kunigunda

Več podobnih tem