» »

Francoska stran objavila odstotke reklamiranih računalniških komponent

Francoska stran objavila odstotke reklamiranih računalniških komponent

Odstotek reklamiranih napajalnikov različnih proizvajalcev

vir: Heise
Heise - Čeprav proizvajalci neradi javno objavljajo odstotek reklamacij svojih izdelkov, je francoski portal Hardware.fr pridobil podatke velikega francoskega prodajalca računalniške opreme o odstotku reklamiranih komponent, ki so bile kupljene med 1. oktobrom in 2009 in 1. aprilom 2010, poroča Heise. Torej, v povprečju gledamo strojno opremo, ki je stara kvečjemu eno leto. Da bi zagotovili statistično veljavnost rezultatov, so upoštevali le proizvajalce, od katerih so prodali vsaj 500 enot v posamezni kategoriji. Izsledki so zelo zanimivi.

Med trdim diski je reklamacij od 1,04 odstotka (Maxtor) do 3,39 odstotka (Hitachi). Najslabše so se odrezali diski Hitachi Deskstar 7K1000.B (5,76 odstotka) in 7K1000.C (5,20 odstotka jih je odpovedalo, oba 1 TB) ter Western Digital WD2001FASS (9,71 odstotka) in Hitachi Deskstar 7K2000 (6,87 odstotka, oba 2 TB). Statistične razlike med kvarjenjem klasičnih (HDD) in polprevodniških (SSD) ni; delež reklamacij je znašal med 2,07 in 2,10 odstotka. Najzanesljivejši pa so bili Intelovi SSD-ji z 0,59 odstotkom predčasno vrnjenih enot, medtem ko so najslabši OCZ-jevi z 2,93 odstotka reklamacij.

Presenetljivo je razpon med okvaram podvrženim pomnilniških modulih zelo velik. Neslavno prvo mesto je osvojil OCZ s 6,76 odstotka, medtem ko je zadnji Kingston z 0,3 odstotka. Najslabše so se uvrstili naviti moduli, saj je recimo Corsairjevih 4-GByte-Kit XMS2 Dominator PC2-8500U odpovedalo 15,08 odstotka.

Matične plošče so podobno zanesljive pri vseh proizvajalcih. Najboljši je Gigabyte z 2,33 odstotka, najslabši pa Asrock z 2,71 odstotka. Nekoliko izstopajo le matične plošče s starimi veznimi nabori, kakršni sta Asrock P43ME (7,94 odstotka) in Asus P5N-D (7,80 odstotka).

Grafične kartice so najbolj zanesljive pri Asusu (0,93 odstotka zamenjanih) in najmanj pri Club 3D (2,22 odstotka) in XFX (2,41 odstotka). Razrez po grafičnih procesorjih pokaže, da so najmanj zanesljive kartice z GeForce GTX 285 (4,00 odstotka) in Radeon HD 5870 (3,40 odstotka), najbolj pa GeForce GTS 250 (1,36 odstotka).

35 komentarjev

Izi ::

Ziheraši bomo torej v prihodnje kupili sledečo kombinacijo, ki naj bi statistično gledano zdržala najmanj 5 let brez napake:
Antec ali Corsair napajalnik
Gigabyte matična
Kingston RAM
Asusova grafična
Intelov SSD
Maxtorjev HD

Mazohisti pa bodo s sledečo kombinacijo statistično gledano vsaka 2 meseca viseli na servisu: :P
Enermax ali Hiper napajalnik
AsRock matična
OCZ ali Corsair RAM
XFX ali Club 3D grafična
OCZ SSD
Western Digital ali Hitachi HD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

g. Oden ::

Pri diskih se motiš. WD niso po nobeni raziskavi bolj pokvarljivi kot Seagate, ki ima težave že nekaj let. Sam sem na lastni koži izkusil te probleme z njihovim diskom serije 7200.11.

subby ::

po mojih izkušnjah se pa ravno gigabytove plošče zelo rade kvarijo

BlacKHead ::

@Izi tvoje kombinacije so čist mim. Jest mam:
Asus plata
Intel core
XFX grafa
WD HDD
Thermaltake napajalc
Apacer ram

in mi dela čist BP že nekaj let in nism bil nikol na servisu

Izi ::

A znate brati? To niso nobene moje kombinacije ampak statistika dejansko pokvarjenih komponent pri več kot 500 prodanih komponent. Jaz sem naredil samo povzetek.

Pa ne sme se gledati samo na firme. Že dolga leta je znano, da so nasplošno trdi diski najbolj nezanesljiva komponenta v celotnem računalniku. Takoj za njimi pa so matične plošče. Na tretjem mestu so RAMI.

Da ti crkne grafična kartica moraš že res imeti smolo. Procesorji so pa že skoraj neuničljiva roba in kot kaže so SSD-ji tudi med neuničljivimi komponentami. Vsaj za enkrat, ko so še dragi kot žafran. Ko bodo kitajci začeli štancati SSD-je je bo verjetno pokvarljivost hudo poskočila.

MrStein ::

predčasno vrnjenih enot

Kaj potem obstaja tudi "v času vrnjena enota"? Kaj bi to naj bilo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spura ::

ITT: ljudje, ki ne vedo kaj je to statistika.

Pyr0Beast ::

To čisto nič ne pokazuje pokvarljivost izven garancijskega roka kot le to da so proizvajalci dobro poskrbeli za izdelek da jim ne crkne v tem roku.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Macketina ::

Predcasno vrnjena enota != pokvarjena.

Vprasajte slovenske spletne trgovine, ki jim ljudje vracajo izdelke, katere so imeli 14 dni na testu.

Dr_M ::

Pri diskih se motiš. WD niso po nobeni raziskavi bolj pokvarljivi kot Seagate, ki ima težave že nekaj let. Sam sem na lastni koži izkusil te probleme z njihovim diskom serije 7200.11.


No, jaz sem vrnil 2 od treh WD diskov in 0 od treh Seagateov. Pa enega od 6 Hitachijev. :))

Edit: zmotil sem se, imam 4 Seagate diske :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

zavajon ::

subby je izjavil:

po mojih izkušnjah se pa ravno gigabytove plošče zelo rade kvarijo

A si imel vsaj 500 Gigabyte plošč? ;)

gruntfürmich ::

zelo zanimive raziskave. in ni naključje, da se tu gor ni priporočalo club 3D grafičnih:))
je pa zanimiv OCZ, verjetno veliko dajo na razvoj, samo izdelavo pa imajo v pi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

subby ::

zavajon je izjavil:

subby je izjavil:

po mojih izkušnjah se pa ravno gigabytove plošče zelo rade kvarijo

A si imel vsaj 500 Gigabyte plošč? ;)

ne, ampak delam na servisu in so gigabytke kar težavne, tako plate, kot grafične

Shark-357 ::

subby je izjavil:

zavajon je izjavil:

subby je izjavil:

po mojih izkušnjah se pa ravno gigabytove plošče zelo rade kvarijo

A si imel vsaj 500 Gigabyte plošč? ;)

ne, ampak delam na servisu in so gigabytke kar težavne, tako plate, kot grafične


x2

gruntfürmich ::

subby je izjavil:

zavajon je izjavil:

subby je izjavil:

po mojih izkušnjah se pa ravno gigabytove plošče zelo rade kvarijo

A si imel vsaj 500 Gigabyte plošč? ;)

ne, ampak delam na servisu in so gigabytke kar težavne, tako plate, kot grafične


dj še ti malo povej svoje izkušnje glede komponent & proizvajalcev.
bi bili zelo hvaležni!;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Riff ::

asrock plate niso najboljše sem imel z 1 problem :)

kuglvinkl ::

Klinc, pa glih WD black sem imel v planu...

Kar pripelje do vprašanja, kupuje kdo RE oz. ES pogone? Mene ima, da bi. V resnici rabim imet takoj dostopnih samo 1 TB podatkov (100 evrov). Vse ostalo je lahko v RAID 1 v zunanji enoti.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

kuglvinkl je izjavil:

Klinc, pa glih WD black sem imel v planu...


kupi 2×1T, pa boš brez skrbi:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

Ne, dost mam tega, da je v kišti tolk diskov. Glih zdele se ukvarjam s tem, da enga šutiram ven.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Tole je zelo relativno... Sam uporabljam Samsunga F1 103UJ, naj bi bili zelo problematicni, vsaj tako se je po forumih pisalo, ampak meni dela ze malo manj kot 3 leta bp.

Ce ti diski smetijo, 2TB ali vec (seveda eno green vaianto), ostalo vrzes po tleh. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IIIman ::

Izi je izjavil:

Ziheraši bomo torej v prihodnje kupili sledečo kombinacijo, ki naj bi statistično gledano zdržala najmanj 5 let brez napake:
Antec ali Corsair napajalnik
Gigabyte matična
Kingston RAM
Asusova grafična
Intelov SSD
Maxtorjev HD

Mazohisti pa bodo s sledečo kombinacijo statistično gledano vsaka 2 meseca viseli na servisu: :P
Enermax ali Hiper napajalnik
AsRock matična
OCZ ali Corsair RAM
XFX ali Club 3D grafična
OCZ SSD
Western Digital ali Hitachi HD


Oprosti, ampak slabo bereš. Večinoma so bile omenjeni modeli ali serije, ki so se kvarile. Ti si pa kar posplošil na celo znamko.

NiggerBob ::

Zanimivo, kako odstopam od statistike.
V zadnjih dveh desetletjih je odpovedalo:
0 matičnih plošč,
0 hard diskov,
0 RAM modulov,
0 tiskalnikov,
3 napajalniki,
1 USB ključek,
par mišk in tipkovnic,
in skoraj vsaka druga grafična kartica, torej cca 50%.
Od Tridenta 256K, TNT, ATI 9600 in zadnja reklamirana je bila HD5770.
Niso vse odpovedale totalno, ampak so se pojavljali artefakti, dvojna slika, zgubljanje kontakta... Firme Powercolor in Club3D že dolgo ni na mojem spisku, ravno zaradi problemov z njihovo robo.

Izključno zaradi grafičnih kartic in problemov z njimi večkrat obveščen tržni inšpektorat zaradi neupoštevanja veljavne garancijske zakonodaje s strani prodajalcev/serviserjev. Par prodajalcev oglobljenih (upam, da pošteno).

3 x zahtevan denar nazaj (in 3 x dobljen) zaradi uveljavljanja stvarne napake na grafični kartici in nesramnosti serviserjev (med nesramnost štejem tudi garancijsko zamenjavo s cenejšim in slabšem modelom od reklamiranega).
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

kuglvinkl ::

Koga si prijavil tržnemu inšpektoratu, lahko mirno deliš z nami.
Your focus determines your reallity

AngelOfDeath ::

Izi je izjavil:

Ziheraši bomo torej v prihodnje kupili sledečo kombinacijo, ki naj bi statistično gledano zdržala najmanj 5 let brez napake:
Antec ali Corsair napajalnik
Gigabyte matična
Kingston RAM
Asusova grafična
Intelov SSD
Maxtorjev HD

Mazohisti pa bodo s sledečo kombinacijo statistično gledano vsaka 2 meseca viseli na servisu: :P
Enermax ali Hiper napajalnik
AsRock matična
OCZ ali Corsair RAM
XFX ali Club 3D grafična
OCZ SSD
Western Digital ali Hitachi HD



Pri Enermaxu v roku 6 mesecev začne ružit ventilator. Tako da ni tako kritično je pa moteče... Me zanima če so to že popravili...
edit: Slovnica

kuglvinkl ::

Pri mojem 4 leta starem Enermaxu tega do danes nisem opazil.

Mi je pa pred dnevi odletu Corsair.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Key Quest ::

Fak, prav neizbezno je, da zacne pod takim clankom takoj nabijat, ja kako pa je njim sla v kurac neka komponenta, ena druga pa ne.

Gemm ::

15% faktor vračanja pri onih navitih RAMih? Je to res, ker so pokvarjeni in ne ustrezajo specifikacijam, ali pa jih folk preprosto vrne ker se jim zdi da bi jih lahko po njihovem mnenju še višje navili, kot je bila standardna vaja pri BH5 ramih. Samo omenim, da ne bi prehitro % vračanja enačili s % pokvarjenih primerkov - vsaj za nekatere primere, ampak npr. disk vrneš pač edino ko crkne :)

axee ::

Gemm je izjavil:

15% faktor vračanja pri onih navitih RAMih? Je to res, ker so pokvarjeni in ne ustrezajo specifikacijam, ali pa jih folk preprosto vrne ker se jim zdi da bi jih lahko po njihovem mnenju še višje navili, kot je bila standardna vaja pri BH5 ramih. Samo omenim, da ne bi prehitro % vračanja enačili s % pokvarjenih primerkov - vsaj za nekatere primere, ampak npr. disk vrneš pač edino ko crkne :)


To velja za en promil ljudi, ki uporabljajo računalnik. Zanemarljivo po moje..

Han ::

Omenjeni Corsair Dominator je res (bil) problematičen, ker je "tovarniško" predimenzioniran. Če si ga gonil na specificiranih 1066 MHz in 2,1 V, je začel po nekaj mesecih zafrkavat. Ko si vklopil hladno mašino, je Memtest prišel skozi, po ponovnem testiranju pa so bili rami že tako vroči, da je bilo vse rdeče. Seveda se je tudi sistem sesuval... Sam sem reklamiral 4 palčke po 2 GB. Zamenjane zaenkrat delujejo brezhibno, a jih imam na 800 MHz in 1,8 V. Po priporočilu RAM guruja s Corsair foruma naj bi 8 GB delovalo stabilno pri le 667 MHz! Halo?! Zakaj jih potem oglašujejo kot 1066 MHz?

Ko sem takrat pogledal na newegg.com, je ta spomin reklamiral skoraj vsak drugi kupec. ;((

amigo_no1 ::

2x se mi je pokvarila grafična Nvidia gt7600 (prva pasivna, druga z vent.)- nikoli nič navito, kartici sta bili zelo malo v uporabi (obakrat poslal na servis v sklopu garancije, na koncu prodal), obe by Gigabyte.

Han ::

Moja izkušnja s "PowerColor HD4850 Play!": na Visti vse ok, v XP artefakti. Pregledam forume, isti problemi, folk reklamira, peni... Pišem na support in začuda takoj dobim nov BIOS. Kewl, si mislim, a predno poflešam kartico, pogledam z Radeon Bios Editor programom, kaj so spremenili - malce so zvišali napetost pomnilniku. Po ca. dveh mesecih so potihem izdali še eno revizijo biosa, tokrat zaradi napake v Crossfire navezi. Očitno imajo vseeno še vedno tako dobro prodajo, da se jim tistih 10% "škarta" izplača...

IvoJan ::

v zadnjem letu so mi crknile:
3x ali 4x HD5770 in ena HD5850(vse so bile sapphire),
2x plata(1x gigabyte, 1x asus),
1x rami(corsair dominator, 1066mhz, 2x2gb),
1x napajalnik(corsair HX650) :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mtosev ::

IvoJan je izjavil:

v zadnjem letu so mi crknile:
3x ali 4x HD5770 in ena HD5850(vse so bile sapphire),
2x plata(1x gigabyte, 1x asus),
1x rami(corsair dominator, 1066mhz, 2x2gb),
1x napajalnik(corsair HX650) :)

you need to start praying to the hardware god
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kuglvinkl ::

Sem šel malo bolj natančno brat novico. Kar se tiče WDjev (black) je problem v 2 TB različici. 1 TB je vsaj po teh podatkih, zelo v redu.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mitch ::

Pa ravno Corsair HX 650 ima eno najdaljših garancij v svetu računalništva kar 7 let...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Več kot polovica zaposlenih v Silicijevi dolini izgoreva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
5325694 (22240) nekikr
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6124457 (20429) ZigaZiga
»

Sony sedmič zapovrstjo z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
134335 (3010) Truga
»

Sedmica končno prehitela XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7911432 (8687) ank
»

Tri četrtine uporabnikov kaže svojo spletno zgodovino

Oddelek: Novice / Zasebnost
74997 (4241) poweroff

Več podobnih tem