» »

satelitska tv - kako povezati?

satelitska tv - kako povezati?

makomako ::

Pozdrav!

Zanima me če bi te stvari delovale, če jih povežem. Imam pa anteno, na kateri smo včasih sprejemali slo1 in ostale nemške kanale, torej astro in hotbird, 2 samostojna lnb-ja, ki sta še zdaj gor na anteni, 2-way splitter (1xin, 2xout) pa humax sprejemnik z rtv kartico. Sprejemnik dela, sem probal na drugi anteni, za nlb-je pa nevem če delajo, ker še nisem nič priklapljal.

Zdaj, če dam od obeh lnb-jev kabla v ta 2-way spliter in potem 1 kabel do sprejemnika ali bo prišel signal od obeh satelitov do sprejemnika, ali moram drugo glavo kupit?

Tak splitter imam http://antene-zupancic.si/trgovina/cata...

LP!

bbenci2 ::

Kakor je meni znano se za združitev dveh LNB-jev uporabljajo stikala.

C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

makomako ::

To vem, da so stikala namenjena prav za to, če lahko kdo razloži opis pod linkom.

Na linku pod opisom piše: uporaben tudi kot združilnik dveh anten
Mogoče je mišljeno za satelitsko in kako drugo anteno.

Alexius Heristalski ::

Ta razdelilnik/združilnik je za kabelsko in DVB-T, ne za satelitsko.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bbenci2 ::

Pri satelistki anteni sprejemnik pošilja proti LNB-ju napajalno napetost in zato ni možno kabla prekinjati z delilnikom/združilnikom.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

makomako ::

ok, bom kupil stikalo potem

lp

makomako ::

Pozdrav

Sedaj sem kupil nov monoblock za astro in hotbird pa imam nekaj novih vprašanj.

-sedaj imam anteno nagnjeno za 31 stopinj, ali bi moral popraviti na prib. 36 stpoinj, kar mi je izračunalo na dishpointer.com
evo podatke:

Satellite: 19.2E ASTRA 1H | ASTRA 1KR | ASTRA 1L | ASTRA 1M
Elevation: 36.4°
Azimuth (true): 173.9°
Azimuth (magn.): 171.0°

Sedaj mi je našlo samo nekaj programov na astri(ni pa bilo tistih, ki bi jih hotel: pro7, sat1, kabel1, rtl2) pa nič na hotbirdu, res pa je, da še nisem prestavljal antene NIČ levo,desno.

- zakaj mi pri nekih programih ko recimo prestavim nanj začne slika "letet"(ne vem kako bi povedal, pač tako potegne sliko, vodoravne črte letijo navzgor)
Ne vem če je to sprejemnik kriv, ker na drugei anteni pa mi ti programi delajo normalno. Je mogoče zato ker antena ni še vredu nastavljena?

LP

bbenci2 ::

Sigurno nimaš krožnika obrnjenega proti Astri 19,2° ampak imaš Astro 23,5° ali Astra 28,2°.
Tista ta prava Astra z najbolj gledanimi nemškimi programi se nahaja na 19,2°.
Tistih 36° pa pomeni nagib antene. Ta skala je običajno zarisana na nosilcu (lahko je tudi plastičen), tam kjer z vijaki nastavljaš nagib krožnika proti zemlji ali proti nebu. Nastaviš torej na 36°, zategneš in več ne spreminjaš. Potem pa anteno obračaš v levo ali desno in ko je največji signal je Astra 19,2° nastavljena.

Veliko sreče!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

makomako ::

Ali je vredu, če imam v nosilec prišravfano glavo od hotbirda. Torej če gledam od krožnika proti NLB-ju je astra desno. Ker zadaj na monoblocku piše Astra diseq a, hotbird diseq b. Potem je sta satelita od leve proti desni najprej astra pa potem hotbird, če gledamo spet od krožnika proti NLB.

makomako ::

Sedaj sem naravnal anteno, lahko naložim programe iz obeh satelitov normalno, kvaliteta signala je vredu (60% s tem da gre dež zunaj), problem pa imam še enak, kot sem že zgoraj omenil.
Eni programi mi delajo, recimo slo1,slo2, vox na astri tudi deluje, rtl pa rtl2 itd, pa ne delujejo, čeprav so na istem transponderju kot pa vox.

Tv je pa en star gorenje fineline :D

Na drugi tv pa drugi anteni pa recimo ti programi delujejo normalno.

Hvala za pomoč!

OldSkul ::

samo nekaj. Kvaliteta ti ni ok. Na teh močnih satelitih mora biti vsaj 90%, drugače je antena slabo naštelana.

makomako ::

Ja glede kvalitete je mogoče zdaj zaradi močnega deževja samo 60%, pa mogoče malo tudi streha pobere signala, ker je še kr visoko pod streho montirana antena(80cm). Sem pa šel od leve proti desni in nazaj lepo po malih korakih, pa največ kar sem dobil je 51% moč pa 60% kvaliteta.
Za ono drugo stvar, ko je slika letela sem pa moral nastaviti v sat sprejemniku 4:3 razmerje slike, ker če je bilo na 16:9 večina programov ni delala.
Pač stara tv zgleda in jo neka j**e ta 16:9.

LP

bbenci2 ::

makomako je izjavil:

Torej če gledam od krožnika proti NLB-ju je astra desno. Ker zadaj na monoblocku piše Astra diseq a, hotbird diseq b. Potem je sta satelita od leve proti desni najprej astra pa potem hotbird, če gledamo spet od krožnika proti NLB.


Pravilno imaš nastavljen monoblok. Namreč ravno obratno je kot, če gledaš v nebo, ker se signal odbija iz krožnika v LNB in signal pride ravno v drug LNB.

Kar se pa tiče kvalitete je odvisno od sprejemnika do sprejemnika. Ampak pri Astri mora biti kvaliteta ne glede na vreme zelo dobra, ker je signal zelo močan, ne glede na vreme. Slika pa ti ne sme zakockani v nobenem vremenu, razen poleti ob zelo močnih nevihtah.

bbenci2 je izjavil:

makomako je izjavil:

Torej če gledam od krožnika proti NLB-ju je astra desno. Ker zadaj na monoblocku piše Astra diseq a, hotbird diseq b. Potem je sta satelita od leve proti desni najprej astra pa potem hotbird, če gledamo spet od krožnika proti NLB.


Pravilno imaš nastavljen monoblok. Namreč ravno obratno je kot, če gledaš v nebo, ker se signal odbija iz krožnika v LNB in signal pride ravno v drug LNB.

Kar se pa tiče kvalitete je odvisno od sprejemnika do sprejemnika. Ampak pri Astri mora biti kvaliteta ne glede na vreme zelo dobra, ker je signal zelo močan, ne glede na vreme. Slika pa ti ne sme zakockati v nobenem vremenu, razen poleti ob zelo močnih nevihtah.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184764 (3030) SavoS
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015117 (13577) mumbo
»

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

Oddelek: Omrežja in internet
4410704 (9101) cewapcic
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128227 (29589) chrush
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113595 (11693) fulgur

Več podobnih tem