» »

HTC Desire HD

HTC Desire HD

1 2 3
4
»

Jst ::

Jaz sem imel DHD, update-an na 2.3 in sem se odločil rootati.

Ko sem imel stock ROM, sem naložil prvo Cyannogenmod, ki pa mi ni bil všeč, zato sem malo brskal in našel CoreDriod. Kateri pa ni imel Marketa.

Po vsej kolobociji rootanja moram povedati, da mi je žal, da sem to sploh šel delati, ker sem imel telefon komaj par tednov in sem mislil, da bodo ROMi super.

Kolikor sem razumel, je največja nevarnost flashati Radio. To pa zato, ker greš lahko samo v višje verzije, downgrade ni možen.

Radio je pa odgovoren za povezavo z omrežjem, wifi, GPS, bluetooth,...


---

Sedaj me pa zanima, če je kako možno, da bi spet imel originalen HTCjev ROM? In če je to možno, ali telefon ostane rootan ali ne?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Namestil sem si Android Revolution HD™, ki še najbolj paše na DHD. Recimo pri CoreDroid so kakšne ikone ali stvari zamaknjene, nekje je preveč placa vmes, nekje premalo, tako, da vidiš samo pol teksta (pri ročno nameščenem Marketu, ker tisti, ki je zraven, je sicer v system/apps, ampak ne dela).

No, pri temu ROMu sem pa potegnil Opero iz Marketa, updejtal dve aplikaciji, nakar sem opazil, da mi Superuser več ne dela. Why, O why, did I root my phone so early... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BladE_ ::

Probaj Virtuous Unity, ker je eden izmed boljših, imam ga tudi sam, navil sem ga na 1,7GHz in dela ko urca... Obvezno naredi "clean install" ROMa.
Akcija - Reakcija

Jst ::

Pa še nekaj. Car Panel, ki je bil zraven updejtanega DHDja, sem Premium navigacijo plačal, ker se mi je zdelo poceni 40EUR. Seveda, tega pa sedaj nimam več. Zato sem še najbolj jezen nase.

A obstaja kakšna navigacija, podobna temu oziroma ima mape za Slo in okolico?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BladE_ ::

Sygic, iGO, Navigon... use for free na travniku :D
Akcija - Reakcija

Jst ::

travnika nisem našel... niti ga nisem iskal. In se ga tudi probam izogibati, ker mi je ena aplikacija spremenila telefon v zombi. In to že nekaj let nazaj, še ko sem imel N95 8GB. Po inštalaciji enega programa, sem opazil, da mi gre baterija v slabem dnevu (prej tri dni solid, četrti dan bi že rabil polnilec), zato sem pogledal, kaj se dogaja na routerju in videl, da čeprav telefon "spi," prihaja in odhaja ogromno podatkov. Potem sem naredil hard reset, kupil vse aplikacije (dal ene 40 ali 60EUR), ki sem jih rabil, čez par mesecev mi je pa pes zgrizel to nokio. :/


---

Našel sem rešitev za Superuser. Menu>settings>applications>Manage applications>Superuser>Delete Data. Vsaj nekaj.

Ampak vseeno mi recimo, ko gledam "all htc widget" in hočem kakšnega probati, se sesuje. Ne vsi, ampak določeni vedno. Takšne malenkosti me motijo...

Pa recimo to, da je CPU undervolted, dela na 1155. Piše, da je brezveze probavati več kot 1500, ker ni efekta. Jaz sem spremenil samo na naslednjo možnost 1228 in mi je telefon pri high load-u zaštekal, tako, da sem moral dati ven baterijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

Poišči na XDA RUU file za tvoj telefon. Glede na to da androidi pri nas niso brandani, bo to erjetno kaka WW edition (za klasičen desire je tako). Potem zadevo zaženeš na računalniku počakaš 5 minut in si nazaj na stcok romu, z zaklenjenim bootloaderjem in vse kar sodi zraven.

Jst ::

Vidiš, to je opcija. (Za katero nisem vedel, da obstaja.)

BUT.

Radio sem si že upgrejdal na višjo verzijo. In flashanje Radia je najbolj nevaren postopek v rootanju. Greš lahko samo na višje verzije.

Kako bi se ujemal stock rom in ta radio, ki ga imam sedaj, je vprašanje.

Je pa tudi moja želja, da mi telefon ostane rootan.

Tako da z enim očesom spregledujem male napakice Android Revolution HD™ in čakam na novo verzijo, ki bo upam, da to popravila. Potem bi bil super zadovoljen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BladE_ ::

Res preveč kompliciraš! Če že rootaš telefon potem je pametno naložiti tudi costum ROM, ker je boljši oziroma bolj optimiziran kot pa stock ROM. Še enkrat ti priporočam, da probaš Virtuous Unity.
Akcija - Reakcija

Maxl ::

Probaj z LeeDroid ROMom, jaz ga imam že zadnjih nekaj verzij in mi najbolj ustreza. Sicer zadnja verzija (v4.0) je malo hroščata, ampak V3.3.3 je pa zelo hiter ;).

damjan1980 ::

mater si zakompliciral zadevo. zakaj enostavno ne vpišeš v gugla deisre hd stock rom, cukneš dol in naložiš najbolj primernega? imel boš original rom in telefon bo ostal rootan

Jst ::

hd stock rom: Ali bo ali ne telefon ostal rootan? Dobivam pritrdilne in odklonilne odgovore, zato sem zmeden...


---

Glede Radio Version: Na Unity mi bluetooth ne dela (ter domačo wifi WPA2 mrežo ne razume najbolje, se priklaplja 15min, zato sem moral na router priklopiti še en access point in ga zakleniti na MAC) in kar je najhuje, signal kaže poln, a mi je prekinjal klice, kao no service za 10 sekund.

Zato *moram* ostati na Revolution, ker mi tu dela omenjeno vse lepo gladko.

Medtem pa gledam za Radio verzije in RIL.

edit: Ja, sem zakompliciral, ker sem očitno previsoko verzijo Radia flashal, ki pa se razume in ga priporoča revolution rom. /edit
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Maxl ::

Ne vem kako je točno z verzijami radia, ampak jaz sem zamenjal precej ROMov na začetku in vsakič na novo flashal radio s tistim, ki je bil priporočen za tisti ROM. Telefon še vedno dela. Mogoče malo pretiravaš pri vsem skupaj...

Jst ::

Lej, jaz sem software developer in sem pregledal vse skripte in šel rootati na hard way z Android SDK in se seznanil z vsemi ukazi. Telefon sem imel priključen 4 dni, da sem ga rootal. Imam vse loge iz telefona, iz cmd, adb shell,...

Ja, meni sedaj, ko imam revolution rom in priporočen radio, tudi dela OK. (so pa majhni bugi) Pravim pa, da če za rom "MySuperRom.v.2" priporočajo radio, ki je nižje verzije, kot ga imaš inštaliranega, potem bodo lahko težave. Ta radio ki ga imam, je precej visoke verzije in z revolution romom, ki vsebuje RIL, lepo sodeluje. Stabilen signal, brez drop out-ov, GPS dela super, wifi tudi,...


>vsakič na novo flashal radio s tistim, ki je bil priporočen za tisti ROM.

Če je bil priporočen radio nižje verzije, potem nisi pogledal logov, ker ti ga ni flashalo. Flashaš lahko samo "navzgor."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

slikar ::

Če ga flešaš z RUU romom preko računalnika ti bo tud radijo spremenil, boš pa potem moral na novo rotat

Jst ::

Ampak pri DHD je ravno fora tega, da moraš downgradati rom na stock 1.3X.XXX, ker le tako lahko potem izvedeš vse operacije, potrebne za root.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Jaz sem včasih uporabljal defrag software diskeeper, a sem zamenjal za PerfectDisk nekaj po izidu sedmice. (Diskeeper bi moral plačati spet full price, ne samo upgrade, ne vem zakaj in sem malo gledal okoli in našel PerfectDisk (Professional) in kupil prvo verzijo 11 za okoli 50EUR, potem ko je pa prišla verzija 12, sem pa plačal za upgrade okoli 20EUR.)

Zakaj vam to govorim v tej temi.

Ko sem zbiral informacije o rootanju DHD, sem naletel na polno "bricked phone" uporabnikov (večinoma zaradi fail flashanja radia), tips and tricks, optimizacije,...

In eden izmed problemov, na katerega sem naletel, je bil ta, da je bila SD kartica read only in tako v bistvu telefonu neuporabna, rešitev problema pa Defrag (osnovni, ki pride zraven Win7). Zakaj defrag na SD kartici in da to reši probleme is beyond me.

Nekaj dni nazaj sem uredil nekaj playlist kolekcije, video-je in prenesel na telefon, ter skopiral določene slike.

Telefon je ostal v Mount načinu in sem odprl Perfectdisk, da slučajno ne bi delal live defragmentacije (ki je dosti boljša, kot v Diskeeperju), torej Exclude drive.

PD12 ima način tudi defrag način SDD Optimize. Pa sem za foro za SD kartico pritisnil Analyze in mi je ponudil defrag metodo Consolidate Free Space. Pa sem rekel, zakaj pa ne. Potem sem pa dal Android SD kartico pod excluded drives.

Od takrat se mi galerija, glasba, sportstracker diary,... in vse, kar je na SD kartici, odpira dosti hitreje. Recimo za gallery z 100+ slik je prej rabil nekaj sekund, da mi je pokazal thumbnails ko sem "zdrsel" na novo stran. Vem da ima cache thumbnails, ampak je vseeno rabil nekaj sekund, da mi je pokazal male slikice. Odkar sem pa naredil defrag, mi jih pa prikaže v sekundi ali celo manj. Občutno hitreje, ne da bi šel šteti stotinke, ampak res hitreje.

Probajte in poročajte.

Če pa kdo ve, zakaj je Defrag rešitev problema mountanja SD kartice v read only načinu, bi ga pa prosil, da malo obrazloži. Mogoče bom potem lahko tudi sklepal, zakaj mi telefon sedaj tako hitreje dela (v določenih, zgoraj opisanih, situacijah).

Ker sedaj mi ni jasno zakaj bi temu bilo tako...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Na XDA forumu, nekje na 800000 strani o DHD je pogovor o alternativni bateriji 1600 mAh. DHD ima ps samo 1230 mAh.

Ali kdo ve, kje bi dobil takšno baterijo? Potem bi mi telefon zdržal cel dan, pa še kakšna malenkost bi ostala.

Je pa catch. Moraš zbrisati statistiko in kalibrirati baterijo. Za to opravilo zelo priporočajo Battery Monitor Widget, ker ima app, ki je za widgetom, to funkcijo. (Ter če se prav spomnim, moraš imeti rootan telefon). Če ne zbrišeš vsebine tiste datoteke, potem se bo telefon obnašal, kot da ima original 1230 baterijo in kazal temu primerno.

Ter glede na to, da je Sensation XL, ki prihaja, podobne velikosti, mislim, da je tudi baterija enake velikosti. A v tem Sensation bo že 1600 mAh baterija.

Market: Battery Monitor Widget

Nekaj ljudi je tudi povedalo, da z 1600 baterijo in JuiceDefender NOT-FREE, telefon pri zmerni uporabi zdrži polna dva dneva. Verjamem, ker mi Battery Monitor Widget kaže, da uporablja samo 3 do 5 mA, ko spi in v ozadju nič ne dela (recimo Instant Upload, Music, SportsTracker - to dnevno uporabljam jaz).

Zato bi takoj kupil 1600mAh baterijo, če bi vedel, kje dobiti kvalitetno. Na nekaterih straneh ponujajo celo 1850mAh in nasploh mi tista spletna stran/trgovina, ne deluje zaupanja vredna. Na XDA so se pa pogovarjali o trgovinah v USA, jaz bi pa rad naročil iz EU.

Če ima kdo kakšne informacije, please share with us.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Tomson ::

Danes prišel uradni updejt na Sense 3.0

Looks good and responsive!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ziga Dolhar ::

Ne morm verjet. Hvala za obvestilo :)
https://dolhar.si/

Jst ::

Nekaj vprašanj imam.

1. Uporabljam original HTC slušalke in mi več ne delajo tipke in mikrofon. Zgodilo se je pa zelo blizu dogodka, kjer sem bil na obisku in sem vštekal ene večje zvočnike, da bi poslušali glasbo. A so se začele dogajati čudne stvari. Kar sam od sebe je začel klicati, glasbo dal na pavzo ali naprej in nazaj en komad. Nekje okrog tega dne (+/- dan) sem opazil, da mi več ne delajo slušalke tako kot treba, zato je možno, da so krive samo slušalke. Je možno, da so mi tisti zvočniki uničili del telefona, ki skrbi za originalne slušalke z funkcijami play/pause/answer/end call, naprej in nazaj, ter mikrofon?

2. Sedaj imam 8GB kartico. Kupil bom 16 ali 32GB. In ko sem malo brskal, imajo nekatere kartice neke dodatne oznake. Class 2, Class 4 in je tudi zelo velika cenovna razlika. Recimo, kolikor se spomnim, je bila 16GB kartica 32EUR, druga pa 54EUR, v isti trgovini. Obe sta SDHC.

To me zanima zato, ker ko prenašam kakšne podatke z računalnika prek mreže na spominsko kartico, se zapisuje z 10MB/s. Ene trgovine imajo zapisano, koliko so te kartice hitre in sem opazil večino takšnih, da je zapisovanje 4MB/s, branje pa 6MB/s. Od tu tudi lag pri snemanju HD filmčkov, kolikor sem zasledil v eni temi na xda forumu. V tisti temi je tudi pisalo, da je tip, od kar ima Kingston kartico, deluje telefon dosti hitreje, z aplikacijami vred. (Čeprav imam jaz aplikacije vse na telefonu.)

(Ter, DHD podpira "samo" SDHC? To je do 32GB, če se ne motim? SCXC pa podpira več kot 32GB, ampak je drugačne oblike, right?)

Torej, ali DHD podpira kartice, ki so hitrejše. Bi delovalo hitreje? SanDisk ima v ponudbi SanDisk® Mobile Ultra™ microSDHC™ memory cards, ki pa so ogromno dražje, ampak piše, da bere 30 MB/sek (write pa ne piše koliko, samo da manj). Bi DHD lahko izkoristil tolikšno hitrost?

3. Če microSD kartico formatiram v ext4 namesto v FAT32, kako je potem z branjem/pisanjem, če telefon priklopiš na računalnik? Je potreben kakšen app na strani telefona ali računalnika? Kakšne so prednosti?


Ker sem napisal precej, sem po-boldal stvari, na katere ne najdem konkretnih podatkov, ter zato, da se bolje vidi kaj me muči.

Če kdo ve karkoli o teh vprašanjih (oz. odgovor) bi bil zelo hvaležen.



edit:

Če se še kdo sprašuje glede hitrosti različnih microsc kartic, je tukaj kar nekaj konkretnih podatkov (benchmarkov): http://forum.xda-developers.com/showthr...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

2. Sedaj imam 8GB kartico. Kupil bom 16 ali 32GB. In ko sem malo brskal, imajo nekatere kartice neke dodatne oznake. Class 2, Class 4 in je tudi zelo velika cenovna razlika. Recimo, kolikor se spomnim, je bila 16GB kartica 32EUR, druga pa 54EUR, v isti trgovini. Obe sta SDHC.

...

Torej, ali DHD podpira kartice, ki so hitrejše. Bi delovalo hitreje? SanDisk ima v ponudbi SanDisk® Mobile Ultra™ microSDHC™ memory cards, ki pa so ogromno dražje, ampak piše, da bere 30 MB/sek (write pa ne piše koliko, samo da manj). Bi DHD lahko izkoristil tolikšno hitrost?



Kupil sem SanDisk Ultra:
Get more speed (up to 30 MB/sec? and enabled Class 6) for faster photo, Full HD+ video and app performance on your mobile phone or tablet with SanDisk Mobile Ultra™ microSDHC™ memory cards.
Capacities up to 32 GB*


In se res pozna hitrost. Recimo na SD kartici imam 300 slik. In preden sem prej lahko scroolal gor/dol, je minilo nekaj sekund. Sedaj je to neprimerno hitreje.

Potem snemanje v HD ločljivosti. Ko sem pregledoval posnetke sem opazil, da jih snema z 10 do 12 FPS. S SanDisk Ultra snema z 18-20FPS.

V glavnem vse operacije, pri katerih mora brati ali pisati na SD kartico, so sedaj hitrejše. Hmmm, mogoče pa zato Apple nima SD reže in kupiš telefon z notranjo kapaciteto...?


edit: Pod črto se mi je splačalo kupiti 16GB za 45EUR. (ne-ultra so pa 16GB 20EUR)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Hello.

Zanima me, če ima kdo kakšno uradno informacijo, če bo HTC izdal Ice Cream za DHD?

Jaz sem nekje bral, da dobijo nekateri telefoni ICS do aprila in eni telefoni, ki so izšli mesec, dva, za DHD so že dobili nadgradnjo.

Bi pa rad zvedel, če je HTC uradno najavil, kateri telefoni dobijo ICS. Če ima kdo limbo, bi ga prosil zanj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tezaab ::

damjan1980 ::

htc je uradno najavil ze pred casom kateri modeli ga dobijo in dhd ne dobi ics. iskat se mi ne da, potrudi se.

MacGyver141 ::

Tezaab ::

damjan1980 je izjavil:

htc je uradno najavil ze pred casom kateri modeli ga dobijo in dhd ne dobi ics. iskat se mi ne da, potrudi se.

Rekli so, da ne bo mozno, potem so rekli, da bo mozno... Bomo videli. Upam, da bo mozno, ampak prav posebej se pa ne bom sekiral, ce ne bo (telefon mi namrec dovolj dobro deluje, da ne potrebujem nadgradnje).

Maxl ::

Saj je bilo potrjeno s strani HTCja, da DHD sigurno dobi ICS ;).

mikko ::

Mislim, da bo v začetku maja. Sem že testiral, sense 4 dela super in so ga res pohitrili... Komaj čakam :)

Alessio983 ::

http://blog.htc.com/2012/03/ics/


tukaj imate uradni forum HTC-ja in tile našteti telefoni so napovedani na ICS, nekateri so že nekateri pa še pridejo, samo kolker berem komentarje, bo še trajalo :)

fishy12 ::

Lep pozdrav!

Gledam na CN, kjer prodajajo HTC HD za 125USD, sem povprečni nezahtevni uporabnik, mislite da je to dober nakup? Ali je kaj boljšega za ta denar na voljo...

mat11 ::

Daj povezavo. Se bojim da ni HTC ampak kopija.
mat

hojnikb ::

če je nov, je sigurno kopija. Stay away..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fishy12 ::

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale...

Ima samo 3 feedbacke, ni obnovljen ampak nov...no to nikoli ne veš, sem ga vprašal in zatrjuje da je nov...

hojnikb ::

jah probaj ane, pa boš vidu če je nov in originalen. Sam ne potem jokat, če bo pršla kaka kitajska lookalike kopija do tebe..
#brezpodpisa

fishy12 ::

Bom še mal počakal na kakšen feedback, ker je kar nekaj naročil...cena bo samo še dol šla...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458871 (201157) Rupa
»

Gingerbread

Oddelek: Mobilne tehnologije
71323 (989) deyco5
»

LG optimus 2x vs HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S II

Oddelek: Mobilne tehnologije
345013 (4485) BigSmoke
»

Kateri high-end telefon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5212887 (11164) Juwe
»

Kmalu: HTC Desire HD oz. Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
598945 (5738) Ciklamen

Več podobnih tem