» »

Kateri high-end telefon?

Kateri high-end telefon?

«
1
2

kduh ::

Zanimam se za nakup novega telefona. Gledam višji cenovni in kakovostni razred, zato gledam telefone, kot so HTC Desire HD, Samsung Galaxy S, Nokia N900 in podobne.
Prebral sem že kar nekaj revizij in forumov, vendar se še vedno ne morem odločiti kakšen telefon bi bil pravi za mene. Uporabljal bi ga za dnevno uporabo interneta, e-pošto, igre, pisanje smsov, telefoniranje seveda, velikokrat rad kakšno stvar tudi poslikam. Baterijo sem navajen polniti vsak dan.
Kaj priporočate?

martincek1 ::

Če ti velikost ni ovira, definitivno Desire HD.

Zakaj?
-Internet: velik display, enostavno scrollanje, najhitrejša povezava
-igre: android, dovolj iger :D
-SMS:predvidevam, da je možno uporabljati slovenski swype
-kamera: 8MP, sicer ne vem podrobnosti glede leče, ampak ima verjetno kvalitetno kamero in HD snemanje

Sicer pa to je najnovejši telefon, za katerega bodo posodobitve verjetno izhajale najdlje, ima najhujši hardware... Samsunga bi se osebno najraje izognil(tudi zaradi Kies..), N900 pa je bolj za geeke.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Zakaj naj bi bil Galaxy S slabši kot Desire HD? Galaxy ima boljši (čeprav manjši) zaslon, je veliko lažji, ima kamero tudi spredaj, kolikor sem bral ima tudi hitrejši procesor in grafično enoto.
Tudi mene tale tema zelo zanima iz očitnih razlogov.:)

GeForce ::

No imel sem pred sabo oba omenjena telefona SGS in HTCja z enako sliko na zaslonu in ima vsaj zame Galaxy VELIKO boljšo sliko (barve, kontrast,...skratka vse):D

kduh ::

Bolj prebiram forume o teh telefonih, bolj sem zmeden. Vsak hvali svoje.
Samsung ima boljši zaslon, ampak nekateri poročajo o laggih, ki jih na desire hd-ju še naj ne bi bilo mogoče opaziti. Desire pa ima več RAM-a. Oba poganjata android in imata 1GHz procesor. Je Desire vreden 60EUR več?

jnce ::

Kaj pa med HTC Desire in SGS.. Kaj bi se vi odločili?

V-i-p ::

Definitivno SGS, brez pomisleka.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

XtodaZ ::

SGS je trenutno kralj Android platforme.. ce pa imas kup denarja in cca 2 meseca casa pocakaj na dualcore LG Optimus 2X: http://www.gsmarena.com/lg_optimus_2x-3...

LuGi ::

Kralj po hardwaru nikakor pa software.. Bolj smooth je Nexus One.. in ce ze hoces androida vzami Nexus S.. flagship device za novejse androide nadgradnje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

XtodaZ ::

po HWju in ceni:) Nexusa nisem se probal.. ampak taka hitrost ki jo ima SGS je zame dovolj smooth:))
nexus s over sgs ok.. nexus 1over sgs.. to pa niti mrtev:)

LuGi ::

Ma gre problem je le v samsung ker je slampast in njihov porazen RFS.. verjetno bodo stvari veliko bolje ker NexuS je dost podoben SGS in boste sedaj na boljsem ;)

Dr_M ::

Jaz bi definitivno uzel Desire HD. Trenutno imam SGS in je fu*** pain in the ass. Display je ok, dokler se slika ne zapece. Nima led flasha, nima namenske tipke za fotoaparat (ceprov obstaja hack za to). Pokrovcek zadaj je zelo krhek in mi je ze pocil in nimam pojma kako.
Kar se tice HW, je se nekako soliden, ampak SW je pa poden od podna in samsung nic ne naredi glede tega. Pomoje tudi nikol ne bo.
Aja, pa vedno nosim sabo rezervno baterijo, ker drugace nikol ne morem uporabljat telefona.

Ce hoces telefon ki DELA, potem definitivno ne uzet SGS. Ce se ti pa da zajebavat z njim in eksperimentirat, potem pa je to prava stvar :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

jaz ne morem reci za druge telefone ampak sem ze nekaj mesecev zelo ponosen lastnik SGS in razen kratke dobe baterije, je drugo fenomenalno.... zaljubljen sem v ta telefon...

nexus S je prav tako samsungov tulifon ki se bistveno ne razlikuje od SGS-a, pa se googlova verzija UI mi ni tolk vsec..... ampak jaz bi vzel nexusa S, ce bi bila oba po siti ceni... OS lahko tak samo nadgradis... bodo pa ziher med prvimi meli posodobitve....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

XtodaZ ::

ce pa pogledas uporabnost telefona vidis da se da dobit enako koristen telefon za pol manj denarja:)

SaXsIm ::

pa si prepričan, da hočeš android? Tu so še blackberry (predvsem bold 9700 in storm 9520 še hočeš touch) ter iPhone.
SaXsIm

Seti5000 ::

nexus s ne bo možno dobit preko simobila...

desire hd ima mal večji zaslon kot galaxy s, pa še divxe+srt predvaja (mkvji se zatikajo)

kduh ::

Odločam se za touch telefon. Pri Storm-u 9520 mi ni všeč touch, saj moraš na ekran konkretno pritisniti za klik. Zaenkrat me bolj vleče k Desire HD-ju. Teža me ne moti, velikost pa mi ugaja.

gimnazija123 ::

tudi jaz kopujem nov telefon. cena ni pomembna, ker sem si zdaj prihranil kar dosti denarja in bi si rad prvič kupil nek high-end telefon in me zanima katerega bi mi priporočali. baterija želim, da bi ob veliki uporabi zdržala vsaj en dan, da bi ga lahko čez noč napolnil. zelo pomembno mi je, da bo zvok preko slušalk kvaliteten. želim se predvsem hitrega telefona, ki ne bo "štekal" oz. imel kakih zakasnitev. kamere mi niti ni tako pomemba. v redu bi bilo, da ima led flash, ker si ponavadi s tisto lučko svetim. ni pa ta ledflash prioriteta. igral bom igrice in tudi na internetu bom kar veliko časa. v bistvu se najprej odločam ali naj vzamem androida ali windows phone 7. tistega nexusa, ki ga omenjate v prvih postih verjetno ne bo pri Mobitelu? drugače pa so telefoni v izboru naslednji: htc desire, ki je tudi najcenejši in ga dobim za 250EUR, potem pa so tu še htc desire HD, htc HD7, SGS, samsung omnia 7. najdražji je desire HD, ki ga dobim za 340EUR. zanima me kaj naj bi bilo neko rootanje pri desire-ju, ker je kao premalo prostora na telefonu za aplikacije oz. nekaj takega. torej prosim za pomoč pri odločitvi.
hvala za vso vašo pomoč, lep pozdrav

edit: kaj desire HD je res tako velik in težki? ima pa verjetno najboljšo strojno opremo ne?

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

glas za SAMSUNG GALAXY S
prekaša vse

kduh ::

jazbec... lahko vprašam na podlagi česa si komentiral?

Mavrik ::

trakus: Sodeč po mojem testiranju je Omnia 7 z WP7 daleč najbolj odziven telefon od naštetih, prav tako ima precej večjo bazo iger kot pa jih najdeš na Androidu - ima pa problem ker trenutno z Marketa ne moreš kupovati stvari (kar je isto na Android telefonih). Galaxy S ima po drugi strani težave z lagom, ima pa precej več aplikacij.

Načeloma je trenutno najboljši nasvet za tebe to, da počakaš do prve posodobitve WP7 v Januarju in če so do tedaj najhujše kritike popravili (skupna kontrola glasnosti, manjek šumnikov na tipkovnici in še nekaj takih stvari) potem je Omnia 7 zelo dober nakup.
The truth is rarely pure and never simple.

slovenc5 ::

za galaxy s je že zdavnaj prišel lagfix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovenc5 ()

jazbec ::

kduh je izjavil:

jazbec... lahko vprašam na podlagi česa si komentiral?


kako to misliš?

telefon sem predlagal ker ga imam sam in je res odličen
imel sem iphone4 in ga galaxy s povozi
imel sem tudi desire hd v rokah saj ga ima prijatelj
ampak je še sam reku da je galaxy s boljši

Yoni ::

jazbec je izjavil:


imel sem iphone4 in ga galaxy s povozi


LOL.

jazbec ::

zaslon je boljši
da ne govorim android proti ios4

odvisno za koga
meni tisto gnilo jabolko ne pomeni nič
eni pa govorijo da je iphone 4 boljši, ker se hvalijo, da so si lahko gnilo jabolko privoščlji

meni ne sgs boljši in nisem edini
75% ljudi katerim sem dal oba v roke se je odločilo, da je sgs boljši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Mavrik ::

za galaxy s je že zdavnaj prišel lagfix


Tudi z raznimi lagfixi, hack in vsem ostalim je WP7 še vedno opazno bolj odzivnejši od iOSa in Androida.

odvisno za koga
meni tisto gnilo jabolko ne pomeni nič
eni pa govorijo da je iphone 4 boljši, ker se hvalijo, da so si lahko gnilo jabolko privoščlji


Zelo dobri argumenti. Kaj če bi nehal pisati sporočila dokler ne boš mal manj pristranski in ti bo uspelo še napisat kak "zato ker..."?
The truth is rarely pure and never simple.

gimnazija123 ::

torej omnia 7 je najodzivnejša, windows phone 7 pa ima kar velik potencial. pa me zanima kaka je podpora samsunga pri teh stvareh? za popravke so zadolženi pri microsoftu ali samsungu? gledal sem še htc HD7, ki pa nima AMOLED zaslona in se mi zdi kar velik in težak. torej SGS, omnia 7 ali pa navaden desire. drugi se mi zdijo preveliki oz. pretežki. glede na to, da imata 2 sošolca SGS in sem telefon kar dobro spoznal bi verjetno tvegal in vzel omnio 7. upam samo, da bo dobra podpora. čakati pa se mi verjetno ne splača, da bi prišli kaki novi modeli. kaj SGS ima nek grafični pospeševalnik ali nekaj takega?
hvala in lep pozdrav.

Mavrik ::

WP7 bo posodabljal Microsoft in ne proizvajalci.

Edino kar ti res priporočam: pri WP7 še manjka kar nekaj stvari in je še kar nekaj hroščev, zato preveri kaj točno hočeš s telefonom delati, da ti slučajno kaj ne zmanjka. V kolikor hočeš biti 100% varen vzami kak Desire.
The truth is rarely pure and never simple.

tomos ::

torej skoraj sem odločen za omnio7, v izboru je ostal zdraven omnie samo še htc hd7, ki bi naj imel veliko boljši zvok preko slušalk, kar mi je zelo pomembno. na tej strani: http://www.gsmarena.com/htc_hd7-review-...
je tabela, kjer je tudi omnia7 in me zanima, če mi lahko kdo pove kaj bi naj pomenil stereo crosstalk.
lep pozdrav

martincek1 ::

Poišči kje bi lahko telefon stestiral, kajti le tako boš siguren kaj si kupil :)

PS: Pa ni treba zasmetiti vseh tem z istim vprašanjem -.-

Zgodovina sprememb…

Yoni ::

Mavrik je izjavil:

V kolikor hočeš biti 100% varen vzami kak Desire.


Desire se skrije pred omnio 7.

Dr_M ::

Omnia je Samsung, se pravi, da tukaj ni nic dobrega.
Ce ze, potem HD7.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

Dr_M je izjavil:

Omnia je Samsung, se pravi, da tukaj ni nic dobrega.
Ce ze, potem HD7.


pismo no... ne vem, kak model si mogu ti dobit SGSa, meni sgs dela brezhibno, nic podrsan (razen malenkost pri vticu za usb)... pokrovcek gre gor bp, nic ne skripa, obcutek v roki je kul...zdaj res ne vem kajti delas s svojim tulifonom, da nisi zadovoljen z njim
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

denabiker ::

vsi ti telefoni "high end" so dobri, kvalitetni. Samsung je tudi odličen proizvajalec, vse to kar pa nekdo pljuva po tej znamki, je pa ravno tako kot se otroci kregajo kateri avto je boljši, ali BMW ali Audi.

Dr_M ::

denabiker je izjavil:

vsi ti telefoni "high end" so dobri, kvalitetni. Samsung je tudi odličen proizvajalec, vse to kar pa nekdo pljuva po tej znamki, je pa ravno tako kot se otroci kregajo kateri avto je boljši, ali BMW ali Audi.



A si imel Omnio i900? Imas SGS?

Lion29 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Omnia je Samsung, se pravi, da tukaj ni nic dobrega.
Ce ze, potem HD7.


pismo no... ne vem, kak model si mogu ti dobit SGSa, meni sgs dela brezhibno, nic podrsan (razen malenkost pri vticu za usb)... pokrovcek gre gor bp, nic ne skripa, obcutek v roki je kul...zdaj res ne vem kajti delas s svojim tulifonom, da nisi zadovoljen z njim



Pazim na telefon skoraj bolj kot na svoja jajca. Nisem dal toliko dnarja, da bi ga takoj unicil. Niti na tla mi se ni padel, a je to tok tezko verjet? Razpada sam od sebe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

denabiker je izjavil:

vsi ti telefoni "high end" so dobri, kvalitetni. Samsung je tudi odličen proizvajalec, vse to kar pa nekdo pljuva po tej znamki, je pa ravno tako kot se otroci kregajo kateri avto je boljši, ali BMW ali Audi.



A si imel Omnio i900? Imas SGS?

Lion29 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Omnia je Samsung, se pravi, da tukaj ni nic dobrega.
Ce ze, potem HD7.


pismo no... ne vem, kak model si mogu ti dobit SGSa, meni sgs dela brezhibno, nic podrsan (razen malenkost pri vticu za usb)... pokrovcek gre gor bp, nic ne skripa, obcutek v roki je kul...zdaj res ne vem kajti delas s svojim tulifonom, da nisi zadovoljen z njim



Pazim na telefon skoraj bolj kot na svoja jajca. Nisem dal toliko dnarja, da bi ga takoj unicil. Niti na tla mi se ni padel, a je to tok tezko verjet? Razpada sam od sebe.


Mel oboje. Omnia res ni bila vrhunec, sem pa zato imel potem Omnio HD s katero sem bil zel zadovoljen (Costom ROM), zdaj pa imam SGS s katerim sem več kot navdušen in tudi ostali prijatelji, kateri imajo isti telefon (cca 7 nas je).

Pazim na telefon skoraj bolj kot na svoja jajca. Nisem dal toliko dnarja, da bi ga takoj unicil. Niti na tla mi se ni padel, a je to tok tezko verjet? Razpada sam od sebe.

Moj je že ene 3x ruknu (od tega 2x iz cca 1.5 metra na ploščice po zaslugi drage matere ki je prijela telefon s poličke, ji je padel na tla, ga pobere, da še enkrat na polico in pri tem še enkrat pade na tla in to ravno na kovinski rob. Edina posledica tega je rahla praska na robu, tam kamor je priletel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

sem pa zato imel potem Omnio HD s katero sem bil zel zadovoljen (Costom ROM)


A ti se niso povedali, da na symbian telefonu ne mores ROMa spreminjat? :)) Bog ve, kaj so teb prodal... :)):))
In ne, ne mores ga, zato se ne kregat z mano.

Prilagam se sliko tako opevanega S-AMOLED displaya, sicer je slabsa slika, ker je bila slikana z SGS.. >:D
Ampak mislim, da boste bistvo opazili (ceprov se v zivo mnogo bolj opazi, kot na tej sliki).

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

masterpsi ::

kaj pa sony ericsson x10 xperia mini pro?

jaz sem tudi v fazi menjave telefona. Ena od mojih zahtev je flash za slikanje, ki se lahko uporabi tudi kot lučka. SGS nima flasha, HTC desire ga ima.
HTC Desire HD mi izgleda zanimiv.
Kako je pa s flashom na teh telefonih? Recimo youtube - delajo samo nekateri filmčki ali vsi?

M-XXXX ::

A ti se niso povedali, da na symbian telefonu ne mores ROMa spreminjat? Bog ve, kaj so teb prodal...
In ne, ne mores ga, zato se ne kregat z mano.

Uf posledice tistega padca na glavo se čedalje bolj kažejo... Jaz bi na tvojem mestu šel spet malo pregledat zadevo...

Ne kje pa, sploh se ne da posebno z Hyper X romom ki sploh ne obstaja, vse je zabloda v moji glavi, pra vtako tale stran z skoraj miljon ogledi... http://forums.samsungi8910omnia.com/sam...

Dr_M ::

Zakaj bi sel jaz na pregled, ce si ti padel na glavo? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Zakaj bi sel jaz na pregled, ce si ti padel na glavo? :))

Še en namig, če nisi sposoben prebrat linka, ki sem ti ga dal:

http://hx-custom-roms.com/


Zdaj pa bodi raje tiho, da si ne narediš še več sramote.

Dr_M ::

M-XXXX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Zakaj bi sel jaz na pregled, ce si ti padel na glavo? :))

Še en namig, če nisi sposoben prebrat linka, ki sem ti ga dal:

http://hx-custom-roms.com/


Zdaj pa bodi raje tiho, da si ne narediš še več sramote.



Ja, prebral sem link. Zdej mi dej pa se enega za nokie, ce se noces prevec osramotit. :)

In bolje, da ti mulc ne govoris men, da naj bom tiho, ker vem kje zivis. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Se ne mislim več bedarij prerekat, pa ti dokazovat tvojega neznanja! Tvoja prvotna izjava je bila:

A ti se niso povedali, da na symbian telefonu ne mores ROMa spreminjat? Bog ve, kaj so teb prodal...
In ne, ne mores ga, zato se ne kregat z mano.

Omnia HD JE Symbian telefon.
Dal sem ti LINK do Costom Symbian ROM-a in tud navodila so gor kako to naredit. Z moje strani sem ti že dokazal, da si se motil. Zdaj se pa skrij v eno lukno in dokler nimaš nič konkretnega za povedat, bolje da se ne kažeš.


Ja, prebral sem link. Zdej mi dej pa se enega za nokie, ce se noces prevec osramotit.

Edino neznanje tukaj si pokazal ti. Pa sem tako nespameten, da ti grem še dodatno na roko:
http://www.aioboards.com/f343/rom-nokia...
http://hx-custom-roms.com/category/noki...
http://nokia5800.net/nokia-5800-custom-...
http://lovemynokia.com/custom-firmware-...

In bolje, da ti mulc ne govoris men, da naj bom tiho, ker vem kje zivis.

Moj naslov je javen, ga nič ne skrivam. Po drugi strani imamo pa že dost norcev tukaj, da jih ne rabimo več:P

js osebno ::

@DR M
PNHT.org
Hint:Če ROMov za nek telefon ni na XDA-developers, še ne pomeni, da ne obstajajo ;)

algo ::

Sam sem se odločal med HTC Desire HD ter Galaxy S. Ker nisem nek gsm frik oziroma strokovnjak sem pač pregledal review-e Desire HD vs. Galaxy S in pri tistih, ki sem jih jaz prebral je bil v večini kategorij vedno zmagovalec Desire HD zato sem pač dal tistih 60EUR več in si ga danes nabavil. Prvi vtis je itak odličen in sem čisto navdušen nad gsm-jem :D Mogoče velja le omeniti, da je Desire HD precej težji od Galaxy S ter večji ampak to mene ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

masterpsi ::

algo je izjavil:

Sam sem se odločal med HTC Desire HD ter Galaxy S. Ker nisem nek gsm frik oziroma strokovnjak sem pač pregledal review-e Desire HD vs. Galaxy S in pri tistih, ki sem jih jaz prebral je bil v večini kategorij vedno zmagovalec Desire HD zato sem pač dal tistih 60EUR več in si ga danes nabavil. Prvi vtis je itak odličen in sem čisto navdušen nad gsm-jem :D Mogoče velja le omeniti, da je Desire HD precej težji od Galaxy S ter večji ampak to mene ne moti.


Preveri mi prosim če se da flash uporabljat kot lučko. Torej ne samo za slikat, ampak za si svetit. Jaz tudi razmišljam o tem tel.

z3ro ::

masterpsi je izjavil:

algo je izjavil:

Sam sem se odločal med HTC Desire HD ter Galaxy S. Ker nisem nek gsm frik oziroma strokovnjak sem pač pregledal review-e Desire HD vs. Galaxy S in pri tistih, ki sem jih jaz prebral je bil v večini kategorij vedno zmagovalec Desire HD zato sem pač dal tistih 60EUR več in si ga danes nabavil. Prvi vtis je itak odličen in sem čisto navdušen nad gsm-jem :D Mogoče velja le omeniti, da je Desire HD precej težji od Galaxy S ter večji ampak to mene ne moti.


Preveri mi prosim če se da flash uporabljat kot lučko. Torej ne samo za slikat, ampak za si svetit. Jaz tudi razmišljam o tem tel.

ja se da..aplikacija flashlight..prižge LED diode..celo na 2 različne jakosti:D

djordjevic ::

Pri Legendu celo na tri. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

algo ::

Tudi pri Desire HD imaš 3 jakosti ;)

tt2 ::

kdaj pa pride nova serija telefonov LG Apollo, Optimus 2x, HTC Obsession...? :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
184591 (3058) kerco46
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407190 (4245) freesty
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320390 (12901) Mrakw
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232490 (22163) LuGi
»

kateri mobitel bi imeli?

Oddelek: Mobilne tehnologije
222903 (2314) RejZoR

Več podobnih tem