» »

HTC Desire HD

HTC Desire HD

1
2
3 4

Tomson ::

bom vskočil z svojimi vtisi po enotedenski uporabi telefona ...

- zvok preko slušalk se mi zdi pri filmih in glasbi precej dober, moti edino slabša jakost, ki je v hrupnem okolju lahko problematična
- zvok preko zvočnika je kratkomalo obup. Od kvalitete do jakosti. velik kiks!
- velikost za mali žep bo problematična, za velik žep bi šlo, ampak samo stoje. :)
- teža se mi ne zdi prevelika, čeprav je bistveno težji od vseh telefonov, ampak imaš vsaj občutek da držiš nekaj konkretnega :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gimnazija123 ::

@Tomson hvala. to bo še pa težka odločitev, kaj bom vzel.. Drugače pa telefon je odziven, hiter tako kot se je pričakovalo glede na to, da ima več ram-a kot drugi?

Tomson ::

Odziven, hiter ...

Če naštejem samo njegove slabosti, bi rekel: baterija, zvočnik, menjava baterije, gumb za glasnost. Vse ostalo super!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ZaLoMaT ::

Zakaj lepite na te zaslone različne folije? Saj je na njih "premaz" ki onemogoča kakršnekoli praske.

gimnazija123 ::

kaj pa fotoaparat je okej? namreč nekateri niso znali povedati nič lepega o fotografijah in videih.

Tomson ::

Tudi sam čakam na folijo. Zakaj? verjetno iz preventive :) sicer pa dvomim, če pade kam nerodno na kakšen ostrejši predmet, da samo "premaz" pomaga. Pa tudi zaradi boljšega občutka, ko vsi klofajo po njem! :)

Fotoaparat in kamera sta ok, nič posebnega v dobrem niti v slabem smislu. Imajo seveda dobre Nokije bistveno lepše slike ... Sicer pa je to relativno. Sam sem imel prej Blackberrya in dela sedaj HD veliko lepše slike. Nekdo ki je imel pa Nokio N97 sigurno ne bo zadovoljen. Pač odvisno. Najboljše da si ogledaš fotografije na netu in presodiš a so ti dovolj dobre ali ne.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kduh ::

Mi lahko kdo pove kako dolgo moram prvič polniti svojega Desire HD-ja?

Tomson ::

Nikjer specifično ne piše. Sam sem ga polnil 14ur, po na vodilih na Simobilu, čeprav nekateri pravijo da je dovolj do zelene lučke. Je pa pomembno kot piše v navodilih, da ga daš polnit takoj, preden se začneš z njim igrat. :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

js osebno ::

Bučke. Litij-ionsko baterijo lahko začneš uporabljati takoj, da pa bo dosegla polno kapaciteto je pa treba nekajkrat povsem sprazniti in napolniti..

btw: Je kdo, ki za DHD nima namena kupiti dodatne baterije?

Ziga Dolhar ::

Jest.

Mi zdrži 2 dni "delovne" uporabe, če pa je tretji dan ne-deloven, pa še tega :). Nimam potrebe po dodatni bateriji.
https://dolhar.si/

gimnazija123 ::

torej mislite, da bi zdržal od jutra pa do večera, če bi poslušal 2 uri in pol glasbo, bil enih 50 minut na internetu, opravil klicov za 20 minut, pa enih 15 kratkih smsev napisal? pa da bi se še mogoče igral s kako aplikacijo oz. igro?
kaj ni nek novi update prišel, pri katerem bi se naj predvsem izboljšala kakovost slik in pa videov? se mi zdi, da sem na gsmareni bral tole.

Tomson ::

js osebno je izjavil:

Bučke. Litij-ionsko baterijo lahko začneš uporabljati takoj


Bučke gor ali dol, js samo povem kaj piše na prvi strani navodil pri HDju ...




Sicer pa sam tudi nimam namena kupiti dodatne baterije, ker je menjava rahlo nepraktična. Sem prvič skorak zlomil tisti pokrovček, preden sem ga dol dobil .. skrajno nepraktično za odpirat!

Sej če imaš polnilec doma, v službi in v avtomobilu ne rabiš dodatne baterije. Pač ga priklopiš kjerkoli si ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

js osebno ::

Tomson je izjavil:


Bučke gor ali dol, js samo povem kaj piše na prvi strani navodil pri HDju ...




Tekst na sliki je zelo nerodno napisan. IMO pomeni, da naj uporabnik baterije ne odstranjuje med (vsakim) polnjenjem. Ne pa samo za PRVO polnjenje...

AaBoy ::

Jaz bi pa vprašal ali pozna kdo ta dva casa in če pozna mogoče kako poceni alternativo:

http://www.otterbox.com/HTC-Desire-HD-C... Box Commuter
in
http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/1... Tough Case

Oziroma ali pozna kdo kaki silikonski case ali kaj podobnega, ko se lepo prilega, da so gumbi pokriti in vse. Na ebayu maš kar nekaj tega, samo vprašanje kak se prilega pa to. Eni produkti pa so malo bolj trdi ampak nimajo zgornjega in spodnjega roba pokriti. Skratka na 100 for moreš paziti.
Primer, da vidite kaj mislim kako mora zgledat:
http://www.mobilefun.co.uk/flexishield-... Case

algo ::

Mogoče kdo ve zakaj mi iz številke 50 neprestano pošilja SMS-je z imenom kraja v katerem se nahajam. WTF??? Sem prejel že preko 200 smsjev in mi nič ni jasno :P

Ciklamen ::

Ker imaš vklopljen geo tagging. Vsaj mislim da je to :D
- End of the Post ->

BladE_ ::

algo je izjavil:

Mogoče kdo ve zakaj mi iz številke 50 neprestano pošilja SMS-je z imenom kraja v katerem se nahajam. WTF??? Sem prejel že preko 200 smsjev in mi nič ni jasno :P


Settings -> Call -> Cell broadcast vključiš in greš v Cell broadcast settings... potem tam zbrišeš vse kanale greš korak nazaj in še enkrat izključiš Cell broadcast.

algo ::

Hvala ti BladE za pomoč. Končno sem se rešil tele nadležne zadeve :P

Dejancek ::

Evo še jaz priložim piskerček...

Po 3eh tednih uporabe mi nikakor ne uspe nekaj usposobit. Upam da vsaj tukaj dobim odgovor, na vprašanje.

Nikakor mi ne uspe zamenjat zvoka za ALARM(budilko).

Tudi če v "Personalize Sound/Sound set" naredim svoj custom profil NE gre.
Če pod Alarm zamenjam zvok z original zvokom(ki so na GSM), mi božji alarm vedno zvoni isto. Če dam moj katerikoli MP3 ne dela, vedno isti default zvok. Medtem ko pa zvonenje lahko spreminjam z mojimi poljubnimi MP3 in original zvoki na telefonu.

Sedaj res ne razumem kaj več naredit, prosim za pomoč....

BladE_ ::

Si poskusil RingDroid?

Ciklamen ::

Potegneš kateri koli Alarm Clock dol pa boš s tistim več kot zadovoljen :)
- End of the Post ->

Dejancek ::

Hvala za odgovore, ampak to ni rešitev problema je samo ovinek problemu.

nuclear ::

Kvaliteta slike pri Desire HD pri fotoaparatu je ena izmed najboljših, če.. si znaš naštimat nastavitve pri slikanju. Default nastavitve ogušijo sliko.
Prav tako je z novim updateom odpravljen lag pri 720p snemanju videa.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tomson ::

Lahko bolj konkretno poveš npr. kakšne nastavitve za slikanje v prostoru pri luči, itd?

Z updajtom verjetno misliš na Sense oz. telefonski update ali neuraden Android 2.3?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

desire hd ::

tisti ki pravite da ima galaxy s boljši ekran kot desire hd, se motite. jaz imam desire hd, moj prijatelj pa galaxy s-a in je vidno da ima desire hd boljši ekran, res pa je da ima galaxy-jev večjo svetilnost, ker mi je itak bz. Edina stvar, ki jo morate paziti je, da zelo previdno odprete pokrov za baterijo in sim kartico. če tega ne naredite bo pokrov pokvarjen in se bo premikal. Jaz ga imam približno dva tedna, kupil pa sem ga na simobilu. Tisti, ki imate ta telefon si morate nujno iz marketa prenesti advanced task kiler, ker ko hočeš zapreti program se v resnici ne zapre in laufa naprej, zato vam bo telefon začel štekati. Če pa odprete ta program in kliknete kill apps, jih bo zaprlo in telefon bo spet deloval normalno. Pri temu telefonu res nevidim nobenih slabosti, razen to, da je zelo težko dobiti dober etui.

lp

ZaLoMaT ::

Ahhh kje je "stari" dobri OS Windows Phone 7, kjer ne potrebuješ task killerjev, in nič ne šteka, samo v razmislek,...

Wox ::

V čem je potem catch pri teh Androidih? Slabo spisane aplikacije, slabo spisan OS ali kaj tretjega, mogoče četrtega?
Commodore 64

destroyer2k ::

Wox

Problem je da android te aplikacije ne zapre, ampak samo v mirovanje da. Po določenem času pa pač začne štekati.

ZaLoMaT

Froyo ga ne rabi.

mikko ::

Ima kdo slovensko tipkovnico?
Sem si installlal anysoftkeyboard ampak, ko grem pod add-ons in si dodam SLO tipkovnico mi jo ne zezna. Imam na voljo samo angleško qwerty...

Tomson ::

desire hd je izjavil:

Tisti, ki imate ta telefon si morate nujno iz marketa prenesti advanced task kiler, ker ko hočeš zapreti program se v resnici ne zapre in laufa naprej, zato vam bo telefon začel štekati. Če pa odprete ta program in kliknete kill apps, jih bo zaprlo in telefon bo spet deloval normalno. Pri temu telefonu res nevidim nobenih slabosti, razen to, da je zelo težko dobiti dober etui.

lp


Task killerji naredijo več škode kot koristi, čeprav se na prvi pogled ne zdi tako. Sam imam cel kup programov ki tečejo v ozadju in se mi še ni zgodilo da bi nastal kakšen problem. Je pa treba povedat, da se sistem "sam" uči in navaja na potrebe in navade uporabnika in s časom postane bolj optimiziran.

Sicer pa več o tem, zakaj je Task Killer slab: TUKAJ!


Skratka, jaz sem proti! :)

mikko je izjavil:

Ima kdo slovensko tipkovnico?
Sem si installlal anysoftkeyboard ampak, ko grem pod add-ons in si dodam SLO tipkovnico mi jo ne zezna. Imam na voljo samo angleško qwerty...



Če si pravilno inštaliral, navodila in namestitvene datoteke za Slo tipkovnico in Slo slovarjem imaš TUKAJ, greš na telefonu npr. pod Messages-Compose Message-držiš 2sekundi na okno "tap to add text", pokaže se "Input Method", klikneš in izbereš "AnySoftKeybiard"

To je to ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Axl Rose ::

Imam namen kupiti nov telefon, ogledujem si tudi ta HTC, pa me zanima ali naj kupim tega ali raje nokio n8 ? :)
zanimajo me mnenja uporabnikov telefona!

kduh ::

Telefon si lastim 2 tedna. Občutek dela s telefonom je neverjeten. Gladko delovanje, veliko zagnanih aplikacij naenkrat pa nobenega problema. Manjšega telefona sploh nočem več prijeti v roke. Na marketih je še in še aplikacij. Čeprav uporabniki jamrajo da slike niso zelo kvalitetne meni kvaliteta slik povsem zadostuje. Enostavno me je navdušil. Če te zanima kakšna konkretna stvar sem na voljo za vprašanja.

mikko ::

kduh, imaš kašen ROM gor? Se splača kakšnega naštimati in kako se to naredi?

Pa še to, meni zelo pomembno vprašanje. Kje kupiti žokec, ki ima štrik, da se telefon lažje dobi ven, za DHD?

Dejancek ::

nuclear je izjavil:

Kvaliteta slike pri Desire HD pri fotoaparatu je ena izmed najboljših, če.. si znaš naštimat nastavitve pri slikanju. Default nastavitve ogušijo sliko.
Prav tako je z novim updateom odpravljen lag pri 720p snemanju videa.



Čakamo tvoj strokovni odgovor :D

Baterija me pa razočara res, 1 jebeli dan mi zdrži, bog ne daj da bi visel na telefonu non stop, ker potem bi zdržala mi pol dneva.

Tomson ::

mikko je izjavil:


Pa še to, meni zelo pomembno vprašanje. Kje kupiti žokec, ki ima štrik, da se telefon lažje dobi ven, za DHD?


Verjetno imaš v mislih tole, sam sem zelo zadovoljen. Tudi z InvisibleShield Maximum, gre telefon lepo in enostavno not in ven. KLIK

Dejancek je izjavil:


Baterija me pa razočara res, 1 jebeli dan mi zdrži, bog ne daj da bi visel na telefonu non stop, ker potem bi zdržala mi pol dneva.


Polnilec doma, polnilec v avtomobilu in polnilec v službi, pa ne bo nobenega razočaranja!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

index ::

No potem pa še jaz eno vprašanje. A kdo mogoče uporablja povezavo Fildo+SoundHound. Meni zadeva na HD-ju ne deluje več, na Desireju pa delala gladko

mikko ::

Tomson je izjavil:


Pa še to, meni zelo pomembno vprašanje. Kje kupiti žokec, ki ima štrik, da se telefon lažje dobi ven, za DHD?

Verjetno imaš v mislih tole, sam sem zelo zadovoljen. Tudi z InvisibleShield Maximum, gre telefon lepo in enostavno not in ven. KLIK



Thx, sem naročil case + car charger :)
Kdo uporablja invisibleshield? Kje se da to ugodno dobiti?

Tomson ::

Lahko ga kupiš pri nas - TUKAJ ali prek ebaya, sam sem ga vzel TUKAJ

Je kar fina zadeva, edino tale maximum protect je kr zaj... za prilepit, sploh robovi so ... grrr. Mi ni ratalo najbolje. Je pa potem telefon kar dobro zaščiten in kar mi je najbolj vščeč pri tej max protekciji, oprijem telefona je odličen!
Zaslon je pa minuta in je gotiv. Super zaščiti. ekran, le malo sem bil razpčaran ker sem mislil da se risi po foliji ne tako hitro poznajo, pa sem iz firbca potegnil z nohtom čez, in sedaj imam prasko po celem displayu. :) po foliji seveda. Ampak vidi se in ne gre dol ... :(

Skratka, po moje, must za tak telefon!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PINki ::

Res nevem zakaj sploh uporabljate te nalepke? Že na HD2 mi ni uspelo spraskati ekrana pa ga uporabljam že 1 let brez vsakršnekoli zaščite, pa nikjer nima niti praskice na zaslonu. Jaz mislim, da večina folka to kupi, ker kupi drag telefon in se zelo boji vsakršne praske itd. Pa kje boš ti tak cegu še iz etuija vleku, najprej iz hlač pa pol še nazaj pospravit itd. Meni takšne stvari zelo pokvarijo izkušnjo.

Na koncu boš pa telefon prodal za kakšnih 20EUR dražje kot tistega, ki ima praskico, vendar a se je splačalo za teh 20EUR toliko paziti na telefon in "trpeti" ob uporabi nalepke, ker zame nikakor ni isto kot, če je touchscreen default brez zaščitne nalepke.

Poleg tega meni nalepka, zelo pokvari izkušnjo z touchscreen-om, ker ne more biti nalepka takšna kot steklo.

Tomson ::

Meni je po nesreči nekak uspelo na prejšnjem telefonu Blackberry 8310 naredit drugi dan en fajn ris čez pol displaya in sem dolgo preklinjal dan, ko mi ga je uspelo spravit pod kavč, kjer jo je staknil. Res je bila moteča praska.

Se pa strinjam, da je z nalepko bistveno manj prijetno kot brez. Ampak če se človek sekira, tako kot se sam, je bolje imet folijo čez, pa ne gledam grdo, ko 2-letna hčerka praska po njem in igra barvanko HelloKitty! :-)

Je pa res telefon veliko bolj prijetno držat v roki z kompletno folijo kot brez. Prej sem ves čas imel občutek da mi bo zdrsnil iz rok ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mikko ::

Verjetno so displayi sedaj bolj kvalitetni, kot so bili včasih. In če se ti folija spraska, kar se ti verjetno hitreje kot display in potem gledaš črto na foliji, pa tudi nisi profitiral. Telefon je pa potrošni material... Tisto dobro leto bo že zdržal.

Maxl ::

Pri Mobitelu so vse zaloge pošle že konec prejšnjega tedna :).

mikko ::

Koliko vam drži baterija? Jaz ne vem, če mi zdrži 24 ur... S tem, da ga čez noč ugasnem.
Naredim par klicev, nekaj smsov, malo surfanja po netu... Zelo malo uporabe in tako hitro spije baterijo...

Ziga Dolhar ::

2 dni med delovniki, kadar sem doma 3-4 dni. Vedno prižgan.

Vse avtomatske sinhronizacije ugasnjenje, prav tako mobile internet, kadar ga ne potrebujem.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Wox ::

mikko je izjavil:

Telefon je pa potrošni material...

In ponudniki mobilne telefonije si mencajo roke zaradi takšnih ovc. Upam, da jih vsaj neseš na reciklažo, da ti morebitni potomci ne bodo kaj preveč očitali.
Commodore 64

mikko ::

Ziga Dolhar je izjavil:

2 dni med delovniki, kadar sem doma 3-4 dni. Vedno prižgan.

Vse avtomatske sinhronizacije ugasnjenje, prav tako mobile internet, kadar ga ne potrebujem.


Kako imaš nastavljen display?

Wox je izjavil:

mikko je izjavil:

Telefon je pa potrošni material...

In ponudniki mobilne telefonije si mencajo roke zaradi takšnih ovc. Upam, da jih vsaj neseš na reciklažo, da ti morebitni potomci ne bodo kaj preveč očitali.


Wox, si pa res dober človek, da kar tako žališ ;)
Pač nekateri uporabljamo telefon z nekim določenim namenom, ko odsluži pač odsluži. Ni večen, zato je potrošen.
Ni pa tako zelo potrošen, kot je potrošna stvar definirana v pravu, se pravi, namenjena za enkratno uporabo.

Pa hvala Bogu, da si manejo roke, vsaj denar kroži, kar je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikko ()

Ziga Dolhar ::

mikko, na samodejno prilagajanje osvetljenosti. Timeout mislim da 30 ali 60 sekund.

Glede potrošnosti telefona - moja pretekla (SE Z1010 in SE p1i) sta zdržala vsak 3 leta in pol.
https://dolhar.si/

Wox ::

Sej te ne žalim, mikko. Tudi sam sem ovca. Vendar se postavim v vrsto le na vsake tri, štiri leta, star telefon pa jim pustim tam, ker pravijo, da bodo ustrezno poskrbeli zanj.
Commodore 64

mikko ::

Našel sem še en nasvet, ki naj bi pomagal, da bi baterija držala precej dlje:

1) Turn your device ON and Charge the device for 8 hours or more
2) Unplug the device and Turn the phone OFF and charge for 1 hour
3) Unplug the device Turn ON wait 2 minutes and Turn OFF and charge for another hour Your battery life should almost double.

Nekateri tudi hvalijo Juice Defender ter Juice Ultimate.

Sam bom oboje preizkusil proti koncu tedna.

Žalostno, da naredijo super telefon in potem take težave z baterijo.

Tezaab ::

Meni se tile nasveti zdijo traparija. Ce ga bos polnil 8 ur, se ti bo tako ali tako napolnil do konca (ker imajo VSE li-ion baterije polnilce narejene tako, da se izklopijo, ko je zadeva po definiciji polnilca polna - drugace se poskoduje baterija).
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458425 (200711) Rupa
»

Gingerbread

Oddelek: Mobilne tehnologije
71318 (984) deyco5
»

LG optimus 2x vs HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S II

Oddelek: Mobilne tehnologije
345004 (4476) BigSmoke
»

Kateri high-end telefon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5212858 (11135) Juwe
»

Kmalu: HTC Desire HD oz. Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
598933 (5726) Ciklamen

Več podobnih tem