» »

Kvalitetna digitalna TV antena v Sloveniji ki podpira HDTV ?

Kvalitetna digitalna TV antena v Sloveniji ki podpira HDTV ?

revvs ::

Kje lahko kupim digitalno anteno dobre kvalitete v Sloveniji ? Antena mora podpirati HDTV in vse ostalo. Analogno ni zaželjeno oz. nekakšni predvojni hibridi.

Nekaj primerov kako mora izgledati (ni pa nujno):
za TV znotraj:

za TV zunaj:


Kako ne sme izgledati:



Cena vseh naštetih je od 20 do 40 evrov.
  • zaklenil: Senitel ()

KoMar- ::

Z vsako spodobno anteno bi moral lovit tako SD kot tudi HD DVB-T kanale...

revvs ::

Ne mi kvasit gluposti da so vse dobre, mogoče so vse enako slabe v Sloveniji, vendar so daleč od tega da bi bile vse dobre.

Zakaj se imenujejo HDTV antene in zakaj imajo specifikacije (kot je 1080(full HD))če so pa vse emake ? In zakaj jih ne prodajajo v Sloveniji ? Sploh pa mi povej v kateri trgovini bi mi ti prodal to dobro anteno, ker imam že blazno velike izkušnje z mojimi antenami in vidim največ ko je jasno sonce in ko priključim najstarejšo, ki je zelo podobna in zelo boljša od vseh novejših v 2010.

Vendar ti ni potrebno odgovoriti na zgornja vprašanja, samo mi povej model in trgovino teh dobrih, ker jo zelo želim kupiti in ne vem kaj imaš ti tako dobrega da ti vse ujame ali pa si doma blizu centrale in imaš vedno sončno vreme.

telexdell ::

Digitalno oddajanje TV signala je nekaj drugačno kot analogno. Pri analognem oddajanju je en kanal zasedel celotni frekvenčni spekter tega kanala, pri digitalnem oddajanju pa zasede le del tega spektra. Zato lahko na enem kanalu sprejemamo do 8 standardnih kanalov in do 3 HD kanale. Torej ni nobene razlike v sprejemu standardnih ali HD kanalov. Antena katera ti lovi standardne digitalne programe na enem kanalu, ti bo lovila tudi HD programe na istem kanalu!
So pa različne antene za različno jakost signala in za različne kanale sprejemanja. Tako poznamo antene širokega spektra in antene ozkega spektra (katere so primerne v območju z veliko TV signali).
Torej, namesto da sprašuješ neumnosti in si pri tem še nesramen raje opiši težavo, katera te muči.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Okapi ::

Ne mi kvasit gluposti da so vse dobre
In s tako prijaznostjo misliš, da ti bo kdo kaj svetoval?

O.

revvs ::

Mene muči:
1.)kje kupiti HDTV anteno v Sloveniji
2.)glupi slovenci, ki ližejo ameriške riti in zapravljajo velika podjetja kot je merkur
3.)Obi in Merkur, ki prodaja vse v manjšem formatu in vse za drek.
4.)pokorni glupi slovenci, ki ne razumejo kvalitete
5.)prodajalci angleških in avstrijskih nakupovalnih centrov v sloveniji, ki nič ne vedo in radi hodijo na slo-tech.com in se jočejo

Okapi ::

1) Ne obstajajo HDTV antene.

In še ta odgovor je v resnici več, kot si zaslužiš.;(

O.

revvs ::

Okapi je izjavil:

1) Ne obstajajo HDTV antene.

In še ta odgovor je v resnici več, kot si zaslužiš.;(

O.

Z drugimi besedami: nimaš pojma

revvs ::

telexdell je izjavil:

Digitalno oddajanje TV signala je nekaj drugačno kot analogno. Pri analognem oddajanju je en kanal zasedel celotni frekvenčni spekter tega kanala, pri digitalnem oddajanju pa zasede le del tega spektra. Zato lahko na enem kanalu sprejemamo do 8 standardnih kanalov in do 3 HD kanale. Torej ni nobene razlike v sprejemu standardnih ali HD kanalov. Antena katera ti lovi standardne digitalne programe na enem kanalu, ti bo lovila tudi HD programe na istem kanalu!
So pa različne antene za različno jakost signala in za različne kanale sprejemanja. Tako poznamo antene širokega spektra in antene ozkega spektra (katere so primerne v območju z veliko TV signali).
Torej, namesto da sprašuješ neumnosti in si pri tem še nesramen raje opiši težavo, katera te muči.


Tebi se ne sanja da prodajajo HD televizorje in HD receiverje in da obstaja HD zvok in slika, ki teče preko drugega kabla. Ne to ni analogno.

Furbo ::

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Evo HD antena, kaj ti pa zdaj ne bo všeč?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Vikking ::

revvs: katerakoli antena bo vredu ki lovi VHF/UHF.

Popolnoma nobene razlike ni med anteno ki jo prodajalec imenuje HDTV super duper mega extra digital antena, in navadna stara analogna. Ponavadi so antene ki jih imenujejo HDTV še slabše saj so prirejen za bolj ali manj lovljenje UHF.
Trgovci so že zdavnaj pogruntali da če imenujejo anteno HDTV + fancy dizajn se pač prodaja, pa tudi če je antena prišla iz 5kg praška.

slike ki si jih nalepil. Prva le fancy zgleda, ta druga pa ima vgrajen motorček za daljinsko prestavljanje.

KoMar- ::

Ne mi kvasit gluposti da so vse dobre

Auč. No, pa si sam pomagaj. Ne odnehaj, dokler ne najdeš 1080p antene, lol!

Okapi ::

Pa upam, da mu bo zviti trgovec za 100 evrov uspel prodati kakšno šminkersko anteno za naivce, vredno 10 evrov (ki bo po možnosti lovila samo fullHD) 8-)

O.

2x'=2 ::

Mislim da bo 1080i antena dovolj dobra.

Okapi ::

Ja, samo mora biti AC3 in AAC, drugače ni v redu.

O.

Mare3 ::

Furbo je izjavil:

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Evo HD antena, kaj ti pa zdaj ne bo všeč?


Torej kaj bi še rad sej si najdu anteno.

revvs ::

Furbo je izjavil:

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Evo HD antena, kaj ti pa zdaj ne bo všeč?


Da, to je malce boljše kot philips ali cobra antena :)
Vendar je stvar malce težka in draga, vendar ko to kupiš verjetno celo življenje drži in tudi boljše ujame signal.

2x'=2 ::

Kaksno ceno in maso pa imas v mislih?

revvs ::

Jaz želim imeti full HD za domačo rabo in priklopljeno na HD zvok in želim imeti HD programe, to je že vse mogoče in povezano, še samo HD antena manjka. In ne govorim o fake HD programih ki jih lahko gledaš s staro televizijo, kot je trend v Sloveniji in ljudje še plačujejo za to in marsikaj drugega. Vi samo čakajte s svojim "hi-tech" scart kablom kot so vas napeljali, s svojo fake HD televizijo, a ne Okapi, ti gledaš HD filme brez HD tv in HD receiverja, ni čudno da ti je vse enako.

2x'=2 ::

Katere Hd programe pa si tocno obetas s HDTV anteno?

revvs ::

2x'=2 je izjavil:

Kaksno ceno in maso pa imas v mislih?


Za kvaliteto plačam več, če ni fake kvaliteta. Za vseh šest anten ki jih imam je bilo odšteto več denarja in še vedno je najboljša najstarejša digitalna antena. Dandanes je težko najti kvaliteto, vendar če je kvaliteno plačam več.

servo ::

revvs je izjavil:

Jaz želim imeti full HD za domačo rabo in priklopljeno na HD zvok in želim imeti HD programe, to je že vse mogoče in povezano, še samo HD antena manjka. In ne govorim o fake HD programih ki jih lahko gledaš s staro televizijo, kot je trend v Sloveniji in ljudje še plačujejo za to in marsikaj drugega. Vi samo čakajte s svojim "hi-tech" scart kablom kot so vas napeljali, s svojo fake HD televizijo, a ne Okapi, ti gledaš HD filme brez HD tv in HD receiverja, ni čudno da ti je vse enako.



opozoril bi te samo, da bodi pozoren, da boš kupil anteno z "3D" v imenu in ne samo HDTV - prihodnost je namreč v 3D ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: servo ()

revvs ::

2x'=2 je izjavil:

Katere Hd programe pa si tocno obetas s HDTV anteno?


Jaz za hobi probam kaj se lahko sprejme, če že v Sloveniji razdirajo s satelitov programe in jih prodajajo, lahko jaz tudi probam kaj je možno in tako bo v prihodnosti čedalje več HD programov, vsaki mesec jih je več. Mi smo tako eni zadnjih ki smo prešli na digital, Nizozemska je že 2002 leta. Prihodnost ni slediti prodajalcu, ker potem boš moral vse kupiti.

2x'=2 ::

Pravis da jih je vsak mesec vec. Kateri pa so to (HD kanali), ker ocitno sem slabo seznanjen.

revvs ::

2x'=2 je izjavil:

Pravis da jih je vsak mesec vec. Kateri pa so to (HD kanali), ker ocitno sem slabo seznanjen.


Še zaenkrat jih ne morem dobiti, vendar moj ponudnik paketa krade digitalne programe iz satelitov, ker jaz iste dobim ko jaz sprejemam in ta ponudnik mi ponuja HD programe za upgrade, če doplačaš jih lahko gledaš, če ne, te samo oni gledajo. In zdaj me zanima od kod te HD programe kradejo in mislim vso opremo nabaviti.

http://en.kingofsat.net/hdtv.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: revvs ()

2x'=2 ::

In kdo je ta kradljivi ponudnik?

revvs ::

2x'=2 je izjavil:

In kdo je ta kradljivi ponudnik?


Vsi po vrsti kradejo oz ponujajo ta kar ni kodirano drugod, na drugih satelitih oz. paketih, seveda to kar ne morejo razdreti izgine s seznama njihovih programov. Nekatere vrste odkodiranja še ni za download :) Vsi naši imajo podobno ponudbo. Samo poglej kingofsat in boš vedel koliko v resnici programov obstaja in kateri so ti ki jih mi kupujemo.

bukev ::

Revvs, hvala, ker si mi pojasnil nekatere stvari.
Zdaj sem šele dojel, kako so me nategnili eni trgovci, ki so mi prodali ene steklena vlakna, zdaj pa lahko gledam le dobrih dvesto ukradenih fake programov (od tega pa še ene 20% ponarejenega HD ja) . Prav mi je, ker sem vse antene proč pometal.
zdaj šele vidim, kako bi mi te antene prišle prav.

2x'=2 ::

Kaksno HD "opremo" pa ze imas? Pa bolj tocno napisi, ne v smislu "mam hd tv in hd sprejemnik in hd kabel, razen hd antene se nimam".

revvs ::

2x'=2 je izjavil:

Kaksno HD "opremo" pa ze imas? Pa bolj tocno napisi, ne v smislu "mam hd tv in hd sprejemnik in hd kabel, razen hd antene se nimam".


Rabiš piratski firmware in piratski receiver, to ni nekaj kaj bi kupil od prodajalca v slo trgovini, kaj drugega pa se pozanimaj sam, saj tukaj je govora o HD anteni.

Okapi ::

kablom kot so vas napeljali, s svojo fake HD televizijo, a ne Okapi, ti gledaš HD filme brez HD tv in HD receiverja, ni čudno da ti je vse enako.
:)):)):)) Kaj vse človek ne izve na slo-techu.

Priporočam vložek v nekaj takega.


S tem loviš vse piratske 3D HyperHD programe iz našega dela Rimske ceste.

O.

Senitel ::

Dosti bo te zafrkancije. >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevanje RV antenskega kabla OUT za oddajanje analogne TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243063 (2064) fpbs
»

Ali je tv ponaredek SONY (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7815651 (11738) d4vid
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12636102 (31197) M-XXXX
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489916 (5938) Alexius Heristalski
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957145 (33857) Alexius Heristalski

Več podobnih tem