» »

Ali je tv ponaredek SONY

Ali je tv ponaredek SONY

1
2
»

MadMicka ::

Slika na LG-jih deluje umetno, nekako kot iz kakih risank, slika na Sonyjih je precej bolj prijetna za oko, govorim o dražjih modelih. Dej povej RejZor, kolk drage tv-je ste umaknili iz prodaje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Olórin ::

ima prijatelj sony televizijo staro 6 let. Slika neprimerljivo lepša kot na moji novi Samsung tv.

Glede na videno me podkupljeni trgovci, ki slabo govorijo o neki firmi čisto samo iz sovraštva nekako ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

svecka ::

Sony že dolgo ni sindrom za kakovost. Včasih pa je pa bil.

Meni se je najbolj zameril z vsiljevanjem nekih njihovih samostojnih standardov, za katere si bil prisiljen plačati več, kot je bilo potrebno.

delfinus ::

Imam Sony 55KDL-W905A in sem izjemno zadovoljen tako s HD kot SD. Res, da je top model 2013, ampak vseeno generalizacija na cel Sony ni na mestu. Pred nakupom lani sem cca 2 meseca browsal po razlicnih salonih tako pri nas kot drugje v Evropi. Primerjal sem tudi s Panasonic VT60 plazmo, ki je bil tudi v ozjem izboru. Tudi ZT je bil ob boku, da sem lahko gledal. Pa sem se odlocil za tega Sony-ja. Nastavitve so mi vzele nekaj casa ja. Ampak, ko sem jih zadel lahko recem, da tako natur slike nisem imel nikoli prej. Kdaj ko gledam Dnevnik in so porocila iz meni znanih krajev so barve tocno take kot v realnosti. V glavnem super produkt, super slika tako HD kot SD, nastavitev pa sedaj ne diram vec.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

D3m ::

Aja. Meni se dozdeva, da je KDL46HX700AEP bil celo boljši.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Janac ::

Se komu sanja, katere panele uporablja Grundig? Menda naj bi bil OEM Phillips.

hojnikb ::

verjetno lg
#brezpodpisa

RejZoR ::

Grundig 40VLE4324BF recimo uporablja Samsungov panel. Sem videl preko reže na ohišju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ale3š ::

RejZoR je izjavil:

puginho je izjavil:

Sami strokovnjaki na tem forumu, en bolj pameten ko drugi. Vsi so stestirali več 100 tv-jev, eni pa gledajo specifikacije kot da je to neka referenca. Predlagam da pogledaš malo teste po internetu, ne vem Sony je vedno med top 3.


Ja, sem garantirano dal že čez 100 različnih modelov, pa take ogabne slike kot jo je imel Sony še nisem videl. Me en drek brigajo neki podkupljeni testi proti tistemu kar sem videl na lastne oči. V HD je bila slika nekako še ok, pri SD pa je bila totalna katastrofa. Kar je bil tud razlog, da so se za en drek prodajal in smo jih ukinli iz programa. Pa še tisti, ki so kupili so ga samo zato ker je gor pisalo Sony in sploh niso gledal slike. Ker če bi, pol ga garantirano ne bi vzel.

Tud ne vem kako lahko panel bistveno vpliva na dejstvo, da je slika vsa meglena in crap. Vpliva na barve in na izjemno fine detajle, ko gledaš panel z lupo, ne more pa tolk vplivat, da je cela slika kot bi jo gledal čez zapacana mastna očala...


Tudi sam ne morem verjeti da je slika na sd signalu tako zelo slaba ker pri nekaterih ful hd reklamah pa je slika zelo dobra in čista ostrina je prava. Sem tudi priklopil računalnik preko full hd in je slika dobra taka kot bi jo od sony pričakoval .Kot ,da tv nezna sprocesirat digitalni signal prek (hd) sobne antene. In kar je najhujše taka slika ni zdrava za oči ker se naprezajo itd. Na servisu verjetno ne bodo nič popravili ali odkrili ker smo jo že imeli na servisu ko je še bila pod garancijo po nakupu zaradi teh težav in naj bi baje zamenjali nek modul slika pa je bila še naprej slaba. Verjamem pa da bi tv v primeru digitalne tv prek interneta ali kabelskega interneta imel lepo všečno sliko . Samo zaenkrat je žal še zmeraj tako da smo prisiljeni gledati tv na navadno anteno .

Utk je izjavil:

Haha, to pa je verska blaznost. Kupil sem The Znamko, stvar je pa zanič, edina logična razlaga - poceni kitajski ponaredek. Komaj čakam, da kdo kaj takega izjavi še za golfa, ali pa iPhone :) Za popišat od smeha v glavnem.


O čem ti to :( sploh nima to veze z temo v nikakršnem smislu.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

puginho ::

Si že poštudiral da bi menjal anteno?

Ale3š ::

puginho je izjavil:

Si že poštudiral da bi menjal anteno?



( Philipsova Antena je ok in je ful hd antena višji model philipsa tukaj ni kaj študirat.Tv sem imel včeraj priklopleno preko prenosnika slika je lepa s tem ,da sem jo priklopil sicer preko vga vhoda na tv, prek hdmi pa je zelo vredu slika. Verjetno bi bil potreben servis vprašanje pa je če bi bil smiselen ker se za okoli 500 eur dobi tv z že za moj okus prijetno lepo sliko.Iščem še software za ponovno nadgradnjo tv starejšega in novejšega ,
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

RejZoR ::

V smislu, da si omisliš strešno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TOP ::

Na sobno anteno maš priklopljen TV in pričakuješ briljantno sliko in ker je obupna je kriv TV pa saj se hecaš no.Pa omisli si kot je RejZoR predlagal pa boš videl gor HD sliko kot je na LJ2.Ne pa sobno anteno.

fpbs ::

Ale3š je izjavil:

puginho je izjavil:

Si že poštudiral da bi menjal anteno?

( Philipsova Antena je ok in je ful hd antena višji model philipsa tukaj ni kaj študirat.Tv sem imel včeraj priklopleno preko prenosnika slika je lepa s tem ,da sem jo priklopil sicer preko vga vhoda na tv, prek hdmi pa je zelo vredu slika. Verjetno bi bil potreben servis vprašanje pa je če bi bil smiselen ker se za okoli 500 eur dobi tv z že za moj okus prijetno lepo sliko.Iščem še software za ponovno nadgradnjo tv starejšega in novejšega ,

Ti se malo hecaš. Kdaj je bila pa še kakšna antena HD, ali celo Full HD? In to sobna antena. Noben servis in noben software ti nebo pomagal,in tudi če kupiš nov TV nebo nič drugače. Zrihtaj antene pa boš imel dobro sliko.

cekr ::

Eni pojmi vam ne delujejo. Pri DVB-T ima antena toliko pomena, da ulovi signal. S sliko je tako, da je ali pa ni. Pri sobnih antencah je tako, da slika prej izgine. To ni analogno, ko si prestavljal anteno, da je bila lepša slika. S samo kvaliteto slike pa antena nima prav nič.
Sam softver v TV-ju je nekaj pobrkljan. Popolni reset včasih reši problem. Mogoče bi pomagala tudi zamenjava države v nastavitvah. Nemške nastavitve včasih delajo čudeže.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Cveto ::

Sam sem bil dolgo Sony fan (televizija je še vedno v otroški sobi - pravi trinitron z zelo lepo sliko), a ko sem leta 2010 kupoval prvi "tanko" televizijo, sem hitro nehal gledati Sony-e. Na demo Blu-ray-u je bila slika solidna, na SD programih pa katastrofalna, z slabim kontrastom, nerealnimi barvami in slabo ostrimo. Edino kar i je bilo všeč je bila znamka in dizajn. Podobno je bilo s Philipsom (ki je mnda uporabljal Sonyeve panele. TV se je sicer kupoval v rangu do 1500 eur (najraje do 1200), kar je pomenilo že soliden model. Presenečen in šokiran pa sem bil , ko sem pri obisku pri direktorju videl top SONY, na katerem slika prav tako bi bila ne vem kaj (cenovno je bil tisti tv gotov več kot 5000eur, oziroma raje blizu 8000).

Na koncu sem )po več mesecih ogledovanja po trgovinah) kupil "grdo" Panasonicovo plazmo, ki odlično dela še danes. Včasih grem v kakšen BiG Bang in malo pogledam tv, a me nič kaj posebej ne navduši. Če pa bi že menjal, bi bil to 55" Samsung serije 6 ali višje (ima sosed, slika res odlična na HD-ju in sprejemljiva na SD-ju

Ale3š ::

fpbs je izjavil:

Ale3š je izjavil:

puginho je izjavil:

Si že poštudiral da bi menjal anteno?

( Philipsova Antena je ok in je ful hd antena višji model philipsa tukaj ni kaj študirat.Tv sem imel včeraj priklopleno preko prenosnika slika je lepa s tem ,da sem jo priklopil sicer preko vga vhoda na tv, prek hdmi pa je zelo vredu slika. Verjetno bi bil potreben servis vprašanje pa je če bi bil smiselen ker se za okoli 500 eur dobi tv z že za moj okus prijetno lepo sliko.Iščem še software za ponovno nadgradnjo tv starejšega in novejšega ,

Ti se malo hecaš. Kdaj je bila pa še kakšna antena HD, ali celo Full HD? In to sobna antena. Noben servis in noben software ti nebo pomagal,in tudi če kupiš nov TV nebo nič drugače. Zrihtaj antene pa boš imel dobro sliko.



Ne hecam se antena je full hd ne vem zakaj nebi mogla biti razjasni mi malo prosim mogoče se nismo najbolje razumeli? antena je hd v smislu ,da podpira sprejemanje hd signala in obdelavo le tega . torej podpira sprejemeanje hd programov rtv slo 1 in 2 . Nikjer pa nisem zapisal da antena pretvarja običajen digitalni signal v hd ali full hd.

TOP je izjavil:

Na sobno anteno maš priklopljen TV in pričakuješ briljantno sliko in ker je obupna je kriv TV pa saj se hecaš no.Pa omisli si kot je RejZoR predlagal pa boš videl gor HD sliko kot je na LJ2.Ne pa sobno anteno.


To ni analogni signal pač pa digitalni pri analognem se je jakost signala spreminjala v odvisnosti od sprejema , velikosti antene lokacije itd. Digitalni signal pa je dovolj močan indikator signala na tv kaže polno moč signala.

cekr je izjavil:

Eni pojmi vam ne delujejo. Pri DVB-T ima antena toliko pomena, da ulovi signal. S sliko je tako, da je ali pa ni. Pri sobnih antencah je tako, da slika prej izgine. To ni analogno, ko si prestavljal anteno, da je bila lepša slika. S samo kvaliteto slike pa antena nima prav nič.
Sam softver v TV-ju je nekaj pobrkljan. Popolni reset včasih reši problem. Mogoče bi pomagala tudi zamenjava države v nastavitvah. Nemške nastavitve včasih delajo čudeže.



Tako je .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

d4vid ::

Antena nima prav nobene veze za HD programe. HD programe ti vleče vsaka TV antena, če je dovolj dober signal. Meni npr. 1m olupljenega koaksialca vleče HD programe preko DVB-T.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fpbs ::

Ale3š je izjavil:


Ne hecam se antena je full hd ne vem zakaj nebi mogla biti razjasni mi malo prosim mogoče se nismo najbolje razumeli? antena je hd v smislu ,da podpira sprejemanje hd signala in obdelavo le tega . torej podpira sprejemeanje hd programov rtv slo 1 in 2 . Nikjer pa nisem zapisal da antena pretvarja običajen digitalni signal v hd ali full hd.

To ni analogni signal pač pa digitalni pri analognem se je jakost signala spreminjala v odvisnosti od sprejema , velikosti antene lokacije itd. Digitalni signal pa je dovolj močan indikator signala na tv kaže polno moč signala.

Ne pametuj in ne smeši se. Različne antene so namenjene za sprejem različnih kanalov, ali za določeno področje kanalov. Njihovo "pojačanje" oziroma pravilno izraženo pridobit se meri v dB (decibelih) in boljše , daljše antene imajo ta pridobit večji. Pri analognem signalu je bila spodnja meja jakosti signala cca 55dB, pri kateri se še ni zaznal sneg. Pri digitalnem signalu se pa zahteva kak dB višja jakost signala, da ne pride do izgube informacij torej do kockanja, ali popolne izgube slike. Pri analognem signalu je bilo pomembno, da ni kakšnih odbojnih signalov, medtem ko pri digitalnem to ni pomembno. Tako pri analognem signalu, kot pri digitalnem, jakost signala stalno niha za par dB.

Ale3š ::

fpbs je izjavil:

Ale3š je izjavil:


Ne hecam se antena je full hd ne vem zakaj nebi mogla biti razjasni mi malo prosim mogoče se nismo najbolje razumeli? antena je hd v smislu ,da podpira sprejemanje hd signala in obdelavo le tega . torej podpira sprejemeanje hd programov rtv slo 1 in 2 . Nikjer pa nisem zapisal da antena pretvarja običajen digitalni signal v hd ali full hd.

To ni analogni signal pač pa digitalni pri analognem se je jakost signala spreminjala v odvisnosti od sprejema , velikosti antene lokacije itd. Digitalni signal pa je dovolj močan indikator signala na tv kaže polno moč signala.

Ne pametuj in ne smeši se. Različne antene so namenjene za sprejem različnih kanalov, ali za določeno področje kanalov. Njihovo "pojačanje" oziroma pravilno izraženo pridobit se meri v dB (decibelih) in boljše , daljše antene imajo ta pridobit večji. Pri analognem signalu je bila spodnja meja jakosti signala cca 55dB, pri kateri se še ni zaznal sneg. Pri digitalnem signalu se pa zahteva kak dB višja jakost signala, da ne pride do izgube informacij torej do kockanja, ali popolne izgube slike. Pri analognem signalu je bilo pomembno, da ni kakšnih odbojnih signalov, medtem ko pri digitalnem to ni pomembno. Tako pri analognem signalu, kot pri digitalnem, jakost signala stalno niha za par dB.


Ok te razumem hvala za pojasnila torej je ni sobne antene ki bi bila konkurenčna strešni v primeru ,da je oddajnik dovolj blizu zadober sprejem. Indikator jakosti signala na tv je pa zgolj za okras ali?.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

fpbs ::

Ale3š je izjavil:

Ok te razumem hvala za pojasnila torej je ni sobne antene ki bi bila konkurenčna strešni v primeru ,da je oddajnik dovolj blizu zadober sprejem. Indikator jakosti signala na tv je pa zgolj za okras ali?.

Če je dovolj visoka jakost signala, potem lahko uporabiš sobno anteno, ki pa nima nič skupnega s HD, ali Full HD programom. V digitalni tehniki se običajno prenaša 5-8 programov združenih v Mux na enem kanalu, medtem ko se je v analognem signalu prenašal samo en program na kanalu, pa še sosednja kanala sta morala biti prosta.

Ale3š ::

problem rešen očala bodo potrebna xd .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

radmannsdorf ::

d4vid je izjavil:

Antena nima prav nobene veze za HD programe. HD programe ti vleče vsaka TV antena, če je dovolj dober signal. Meni npr. 1m olupljenega koaksialca vleče HD programe preko DVB-T.

se strinjam. meni Sony KDL 40" EX520 daje super HD sliko preko ene palce ki je bila nekoč radijska antena :)

Ale3š ::

radmannsdorf je izjavil:

d4vid je izjavil:

Antena nima prav nobene veze za HD programe. HD programe ti vleče vsaka TV antena, če je dovolj dober signal. Meni npr. 1m olupljenega koaksialca vleče HD programe preko DVB-T.

se strinjam. meni Sony KDL 40" EX520 daje super HD sliko preko ene palce ki je bila nekoč radijska antena :)



To pa ravno Ne DRŽI!!
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Furbo ::

Ravno v zadnji reviji Monitor opažajo, da imajo cenejši modeli televizorjev slabe tunerje, za kak stotak dražji pa precej boljše, ki solidno lovijo s sobnimi antenami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

d4vid ::

Ale3š je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

d4vid je izjavil:

Antena nima prav nobene veze za HD programe. HD programe ti vleče vsaka TV antena, če je dovolj dober signal. Meni npr. 1m olupljenega koaksialca vleče HD programe preko DVB-T.

se strinjam. meni Sony KDL 40" EX520 daje super HD sliko preko ene palce ki je bila nekoč radijska antena :)



To pa ravno Ne DRŽI!!


Kaj točno ne drži?

1m olupljenega koaksialca na primerni lokaciji z dobrim signalom lovi HD programe brez težav. Glede kvalitete slike se pa ne da ravno komentirat, pri digitalni je digitalno: ali slika je ali je pa ni.

Antena pa ni nič drugega kot žica. Razen če imaš zraven še ojačevalnik. Potem je še nekaj vezja zraven. Ampak v osnovi je antena žica.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

blackbfm ::

Glede kvalitete slike se pa ne da ravno komentirat, pri digitalni je digitalno: ali slika je ali je pa ni.


ni nujno tok črnobelo.. če so slabi kontakti ali defektna oprema se lahko slika kocka, trza, blinka

Ale3š ::

d4vid je izjavil:

Ale3š je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

d4vid je izjavil:

Antena nima prav nobene veze za HD programe. HD programe ti vleče vsaka TV antena, če je dovolj dober signal. Meni npr. 1m olupljenega koaksialca vleče HD programe preko DVB-T.

se strinjam. meni Sony KDL 40" EX520 daje super HD sliko preko ene palce ki je bila nekoč radijska antena :)



To pa ravno Ne DRŽI!!


Kaj točno ne drži?

1m olupljenega koaksialca na primerni lokaciji z dobrim signalom lovi HD programe brez težav. Glede kvalitete slike se pa ne da ravno komentirat, pri digitalni je digitalno: ali slika je ali je pa ni.

Antena pa ni nič drugega kot žica. Razen če imaš zraven še ojačevalnik. Potem je še nekaj vezja zraven. Ampak v osnovi je antena žica.



že zaradi same kvalitete signala
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

d4vid ::

Če maš vredu signal ni razlike med koaksialcem in "HD" anteno. Recimo da so kontakti itd OK.

Ja, lahko kocka, itd... Lahko napiše da je premalo signala...

Pravtako ti ne pomaga ne sobna HD ali meter žice, če si bogu za hrbtom. Je treba lepo kupit zunanjo (strešno) anteno.

Nekaj iz izkušenj, nekaj iz teorije. Ne govorim na pamet :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635396 (30491) M-XXXX

Kvalitetna digitalna TV antena v Sloveniji ki podpira HDTV ?

Oddelek: Zvok in slika
3112624 (12380) Senitel
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956520 (33232) Alexius Heristalski
»

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Oddelek: Kaj kupiti
316484 (5642) Spajky
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122448 (18377) Domn

Več podobnih tem