» »

The Walking Dead

The Walking Dead

««
23 / 86
»»

matobeli ::

Okapi je izjavil:

Pa še na genialno zamisel sem ob tem prišel, da bi naredil "ultimate zombie apocalipse survival off-line mega pack"


Da ne boš "prepper" postal;)

Okapi ::

Ne, jaz bi samo na račun prepperjev biznis delal.;)

O.

krneki0001 ::

Smrekar1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

V teh državah se ne borijo proti naravni nesreči. Če razlike ne opaziš, ti ne morem pomagati.


Epidemija Ebole je torej kaj? Mlečni izdelek?

Vojna zaradi razpada sistema (Libija, Afganistan, tudi Irak) je sicer zelo podobna naravni nesreči. Razlika je kvječemu v tem, da do neke mere obstajajo že formirane strani in bi tako do "urejanja" prišlo kvječemu hitreje.


Ja samo tam se različne strani oborožuje in se podpihuje sovraštvo, da se bodo ja streljali - sej veš prodaja orožja je dober biznis. Pri zombijih tega ni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Okapi je izjavil:

Drugače sem se pa tudi že spraševal, koliko časa bi brez nadzora delala kakšna tehnologija, recimo GPS. Koliko časa bi sateliti pravilno delali, ne da bi jih z Zemlje nadzorovali?


Tudi mene, če kdo ve, naj kar deli z nami :D

Ali pa kakšna nuklearka, vodovod, kanalizacija,...



En odličen dokumentarec obstaja na to temo: "population zero", ki kaže kako bi razpadalo vse skupaj če bi naenkrat vsi ljudje izginili iz obličja zemlje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Outcast ::

Iz firbca sem pogledu pilota Z Nation...po mojem mnenju je TWD precej boljša, spet pa mi ni toliko slaba, kot ima nizko oceno na IMDb-ju.

Smrekar1 ::

krneki0001 je izjavil:


Ja samo tam se različne strani oborožuje in se podpihuje sovraštvo, da se bodo ja streljali - sej veš prodaja orožja je dober biznis. Pri zombijih tega ni.


Zakaj ne? Moja skupina sedi na skladišču streliva, rabimo hrano in prostitutke. Blagovna menjava sledi.

Smrekar1 ::

BigWhale je izjavil:


Ce se drzimo okvirov serije, potem je goriva dovolj na prvi malo bolj oddaljeni crpalki izven mesta. Tudi te niso tako zelo redke. Kdaj se dogaja serija? Sedanji cas? GPS navigacija bi verjetno se delovala tudi po enem letu ne-vzdrzevanja.


V bistvu prav GPS verjetno ne bi deloval prav dobro. Ne ker bi se sateliti pokvarili, ampak ker so za natančnost potrebni stalni popravki njihovih lokacij, upoštevati je treba spremembe hitrosti vrtenja Zemlje in še marsikaj, česar se sploh ne zavedamo v vsakdanjem življenju. Verjetno bi ti po enem letu lagal za nekaj deset metrov in tako bil še uporaben, ampak napake bi se hitro kopičile. Po nekaj letih lahko verjetno pozabiš nanj, razen če nimaš pojma kje si in ti je par kilometrov gor ali dol sprejemljiva napaka.

Satelitska komunikacija bi morala še delovati kot je treba. Tam imaš več prostora za napake.

Zmajc ::

krneki0001 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Okapi je izjavil:

Drugače sem se pa tudi že spraševal, koliko časa bi brez nadzora delala kakšna tehnologija, recimo GPS. Koliko časa bi sateliti pravilno delali, ne da bi jih z Zemlje nadzorovali?


Tudi mene, če kdo ve, naj kar deli z nami :D

Ali pa kakšna nuklearka, vodovod, kanalizacija,...



En odličen dokumentarec obstaja na to temo: "population zero", ki kaže kako bi razpadalo vse skupaj če bi naenkrat vsi ljudje izginili iz obličja zemlje.


dokumentarcU je naslov

Life After People

Dokaj zanimiva zadeva, že pogledal.

krneki0001 ::

Nope, tale bo pravi
Aftermath: Population Zero

http://www.imdb.com/title/tt1264068/?re...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

oo7 ::

Oba dokumentarca zgledata zanimiva bo treba pogledat hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

DarkSite ::

OK, torej v bližnji prihodnosti, Ebola postane airborne in 95% smrtonosna.

Po TVju vidite novico o prvih primerih v Londonu, Parizu, ... širi se hitro.

Kaj bi bile vaše TOP 10 prioritete oz stvari, ki bi jih storili od tega trenutka dalje?

oo7 ::

DarkSite je izjavil:

OK, torej v bližnji prihodnosti, Ebola postane airborne in 95% smrtonosna.

Po TVju vidite novico o prvih primerih v Londonu, Parizu, ... širi se hitro.

Kaj bi bile vaše TOP 10 prioritete oz stvari, ki bi jih storili od tega trenutka dalje?


Doma bi pobral lovske puške in šel v hribe:P

DarkSite ::

A neb prvo šel kupit hrano pa municijo? Zaloge? :)

Verjetno bi vsi šli v hribe? Ven iz mest ...

Smrekar1 ::

DarkSite je izjavil:

A neb prvo šel kupit hrano pa municijo? Zaloge? :)

Verjetno bi vsi šli v hribe? Ven iz mest ...


Jup. Kar bi seveda pomenilo, da niso naredili nič. Razen morda tega, da so povečali smrtnost in povzročili kolaps države še preden je prišlo do bolezni. Kaj se zgodi ko zmanjka hrane? :)

oo7 ::

DarkSite je izjavil:

A neb prvo šel kupit hrano pa municijo? Zaloge? :)

Verjetno bi vsi šli v hribe? Ven iz mest ...



Seveda nakup hrane bi bil obvezen pred odhodom.
Ampak problem bi bil, ker bi veliko ljudi šlo v hribe med njimi pa tudi kakšen, ki bi bil bolan tako, da bi tudi v hribih lahko postal problem.
Najboljš po moje bi bilo imet en orn bunker kjer bi lahko živel par let potem pa, ko bi virus naredil svoje bi pa prišel ven.

Moral bi imeti kaj takega kot imajo bogati ljudje.

bambam20 ::

Zakaj v hribe? Mislim, sej pri nas kkašnih res hudih hribov ravno ni. V čem se razlikuje, če greš v hribe, ali pa se preseliš na podeželje.

A, ja. Bajta na podežlju, pa seveda 4 prašiče, 12 kokoši, nekaj puranov, 2 ali 3 konje, 2 kravi , plug...

Potem nakupit dovolj semen za pšenico, koruzo , za zelenjavo, moko, zdravila, municijo, puške, pomožni generator... hmmm....

Postali bi kmetovalci nazaj :)

DarkSite ::

In uni iz mest bi prisli na tvojo kmetijo in se fajn najedli :)

Smrekar1 ::

DarkSite je izjavil:

In uni iz mest bi prisli na tvojo kmetijo in se fajn najedli :)


Točno tako. Ali se organiziraš tako, da te ne morejo napasti, ker si predobro oborožen. Tu konkuriraš z raznimi četami, ki so dezertirale iz vojske, kar zna biti problem. Lahko se organiziraš tudi tako, da nimaš nič vrednega za ukrasti in umreš od lakote. Lahko se tudi skriješ in upaš da te ne najdejo, to bi še šlo. Lahko pa pač pleniš druge, ki imajo kar ti nimaš.

Verjetno bi se za slednjo opcijo odločilo dovolj ljudi, da bi to predstavljalo splošen problem.

matobeli ::

Jaz bi šel pomojem v kočevski pragozd.

Itak bi večina mest pomrla, če bi na koncu ostalo 20% prebivalstva bi imeli vsi dovolj za jest/počet še nekaj časa.

Torej dovolj Q7 za vse, dovolj palzem za vse in dovolj iPhonov za vse.

Zmajc ::

Plenjenja na nasilja bi bilo ogromno. Po vsej verjetnosti bi se oblikovale manjše skupine pod vodstvom kakega "warlorda" ki bi po zakonu najmočnejšega plenili okoli. Ni šanse da kaj nardiš če te najde kaka taka grupa, ne glede na to kako zavarovano bivališče imaš-

Še najbolje bi bilo, da imaš kako skrito zemljanko, da te noben ne more najti ter paziš da te noben ne vidi kako prihajaš in odhajaš.

hdmi ::

Pomoje bi blo se najbols ukrast eno jahto (vecje plovilo) , se zasidrati 100m od obale in itvi vsake toliko časa na obalo in nabrati hrano in potrebne stvari za preživetje
:)

oo7 ::

Tudi taka hiša ne bi bila slaba>:D

Zmajc ::

Ko sfali elektrike ta hiša odpove. :P

fireX88 ::

Ker vam idej nikoli ne zmanjka, sem naletel spodnjo sliko danes :))

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zmajc ::

Ahahaha to je še najverjetneje ja :D

BigWhale ::

Ma, jest jahat znam, pa konja mam tud ... :D

PS: Se zmeraj bi raje izbral tank, ki ima destruction rate 180zps (zombies per second).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Zmajc ::

Glede na brutalno porabo bi se verjetno bolj splačal kak ojačan 4x4 džip. :P

krneki0001 ::

ŽE tole bi bilo zelo uporabno
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BigWhale ::

Zmajc je izjavil:

Glede na brutalno porabo bi se verjetno bolj splačal kak ojačan 4x4 džip. :P


Nujno rabis gosenice. Drgac ne mores voziti cez deset plasti povozenih zombijev. :> Poraba ni tako zelo huda. Vsaj ne za 54 ton tezko vozilo. Ce mal sparas nardis skor 500km. Vec k s Teslo! :))

krneki0001 je izjavil:

ŽE tole bi bilo zelo uporabno


Joj, tole se 'takoj' prevrne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ŽE tole bi bilo zelo uporabno


Joj, tole se 'takoj' prevrne. :)



Tukaj se pa motiš, na Islandiji se čisto brez problema vozi po ledu, snegu in čez reke (ker imajo bolj malo mostov). Pa tudi čez kak avto brez težav zapelje, torej bi čez gručo ljudi brez problema s tem vozil.

Jaz sem se s takim vozil na Islandiji:


Drugače pa kak vojaški kamion s 8x8 ali 6x6 pogonom, že to bi bilo čisto dovolj. Poraba je vsaj pol manjša od tanka, hitrosti so višje, za spravit opremo in hrano imaš pa tovorni del.
Recimo kaj takega, samo tovorni del zapreš ali pa kontejner gor postaviš
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Jst ::

krneki0001 je izjavil:

ŽE tole bi bilo zelo uporabno


To imaš namesto avtodoma. Noti spraviš vse potrebno in ponoči ko spiš, nobena živa duša ne pride notri. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hdmi ::

 KEBOB

KEBOB



Malo za smeh
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hdmi ()

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

Tukaj se pa motiš, na Islandiji se čisto brez problema vozi po ledu, snegu in čez reke (ker imajo bolj malo mostov). Pa tudi čez kak avto brez težav zapelje, torej bi čez gručo ljudi brez problema s tem vozil.


Zdaj si linkal dve povsem drugi zadevi. Tista predelava avtobusa v 'big foota' je pa trapasta, no. Prvo je stvar mehka v primerjavi s katerimkoli oklepnikom, sploh tankom.

Drugace pa imajo APCji in IFVji operational range tudi okrog 500km, ceprav manj goriva ponucajo.

Jst ::

OK, BigWhale bi živel v tanku v Walking Dead. We get it. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Ne, jest bi v tanku fasiral zombije! :P

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Tukaj se pa motiš, na Islandiji se čisto brez problema vozi po ledu, snegu in čez reke (ker imajo bolj malo mostov). Pa tudi čez kak avto brez težav zapelje, torej bi čez gručo ljudi brez problema s tem vozil.


Zdaj si linkal dve povsem drugi zadevi. Tista predelava avtobusa v 'big foota' je pa trapasta, no. Prvo je stvar mehka v primerjavi s katerimkoli oklepnikom, sploh tankom.

Drugace pa imajo APCji in IFVji operational range tudi okrog 500km, ceprav manj goriva ponucajo.


Sej za zombije ne rabiš oklepnika - rabiš velika kolesa (da lahko čeznje voziš) in trd odbijač spredaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bambam20 ::

Evo novi del... končno se bodo začele zadeve malce odvijati naprej.


Betka je živa. :)

Outcast ::

bambam20 je izjavil:

Evo novi del... končno se bodo začele zadeve malce odvijati naprej.


Betka je živa. :)


Sicer mene ne moti, ampak SPOILER si pa fajn označil:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

oo7 ::

Tale epizoda mi je bila pa zelo všeč>:D
Tale sezona ima na začetku kar hud tempo.






SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





















SPOILER!!!!!!!!!!!!!!


Najboljši del epizode, ko je Rick dobesedno zaj... kanibale potem ga pa tisti bedak še prosi naj ga spusti potem pa samo mesarsko klanje :)
Se mi pa zdi bedarija, da so se ločili zdaj, ko so odpravili najvejo nevarnost. Tam v cerkvi bi z lahkoto počakali še par dni in potem vsi skupaj odšli:|
Pa končno Michone dobila nazaj Katano.
Naslednji del je videti, da bo tudi zelo zanimiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Jst ::

1. Michone talk too much.
2. Zaradi tega, ker so se ločili, voham en hud fuckup v naslednjih delih, ki bi se ga lahko izognili, če bi ostali skupaj.
3. Lani smo mesec dni gledali "Rick The Farmer." Za to sezono pa upam več raziskovanja okolice in srečevanja drugih skupin in glede na začetne dele, se nam lahko obeta zanimiva zgodba.


---

Še malo "how could they be so stupid": Zakaj si ne zrihtajo Walkie Talkie-jev? Baterije bi menda našli na vsakem "food run-u" in ko bi se ločili, bi imeli medsebojno komunikacijo. To mi ni jasno že od prve sezone, ko je Rick s seboj vzel Walkie, da bi ostal v komunikaciji z Morganom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DOOM_er ::

Spoilerji prosim :)). Sicer pa nvem zakaj odpiram temo če še nisem pogledal :D
Robots will steal your job. But that's OK

vostok_1 ::

Definitivno prve tri epizode so bile nadpovprečne.





spoiler....






To, da so se spet ločli pa je res že mau smešno. Saj ni več nevarnosti. En dan bi še počakali in je.
Kaj je bilo to na koncu?

Carol ranjena? Je Beth nazaj?

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Definitivno prve tri epizode so bile nadpovprečne.





spoiler....






To, da so se spet ločli pa je res že mau smešno. Saj ni več nevarnosti. En dan bi še počakali in je.
Kaj je bilo to na koncu?

Carol ranjena? Je Beth nazaj?



Boš moral počakati na naslednjo epizodo:)

Zelnick ::

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!



Naslednja epizoda bo samo o Beth! Na AMC strani je kratki trailer iz naslednje epizode. Beth je v Atlanti v nekakšni bolnišnici.
Za Carol in ostale bomo izvedeli čez dva tedna komaj :8)



SPOILER!!!!!!!!!!!!!!
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Outcast ::

Brutalen del; zasluženo:D

Sem pa brskal po netu, kaj je pomen črke 'A', ki so jo Huntersi narisali na steno cerkve, ko so prinesli Boba nazaj...ni mi dalo miru, dobu razlago: Rick's group has escaped shipping container A at Terminus only to become trapped in another cage.

DarkSite ::

Enkrat, ko ponovno zaženejo civilizacijo, bi lahko vgradili vsakemu poseben čip, senzor, ki bi spremljal ali je oseba živa ali mrtva.
Če oseba umre se ta info sporoči "zoombi policiji" in vsem v bližini na telefone. Tudi GPS navigacija bi se prilagodila novim razmeram :)
App bi bil na voljo le na androidu in ne na iphonu :)

Korak dlje bi bila tudi vgradnja mini eksploziva v glavo. Tako ne bi bilo potrebno čakati na zoombi policijo. Po 10-20 minutah brez utripa srca ... bi sledil .. buuum.

Smrekar1 ::

DarkSite je izjavil:

Enkrat, ko ponovno zaženejo civilizacijo, bi lahko vgradili vsakemu poseben čip, senzor, ki bi spremljal ali je oseba živa ali mrtva.


Merilec srčnega utripa? :)

Korak dlje bi bila tudi vgradnja mini eksploziva v glavo. Tako ne bi bilo potrebno čakati na zoombi policijo. Po 10-20 minutah brez utripa srca ... bi sledil .. buuum.


Problem je v tem, da 10-20 minut brez utripa srca v bistvu pomeni 10-20 minut brez signala merilca srčnega utripa. Če se zadeva pokvari to ni ravno v redu.

DarkSite ::

Ok, imel bi 5 senzorjev. :) Če vseh 5 sporoči, da ni utripa potem buum. Če sporočijo 4je, da ni utripa, potem dobiš samo sporočilo, da se oglasiš pri tehniku, da pogleda, kaj je narobe z 1 senzorjem :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

krneki0001 ::

Ali pa se dokolplješ do frekvence ki vzdržuje stalno vezo s senzorji in političnim nasprotnikom pač izklopiš vse senzorje remote. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Smrekar1 ::

krneki0001 je izjavil:

Ali pa se dokolplješ do frekvence ki vzdržuje stalno vezo s senzorji in političnim nasprotnikom pač izklopiš vse senzorje remote. :))


Hejj! To sem hotel jaz reči :)

Vgrajen instakill ima svoje probleme :)
««
23 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (Daryl & Carol) spinoff (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
525545 (75) oo7
»

Fear the Walking Dead (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1015340974 (20961) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13338463 (6641) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497984 (3006) oo7
»

Tv serija : Ash vs Evil Dead (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8619306 (11840) oo7

Več podobnih tem