» »

Nero - Burning Rom problem

Nero - Burning Rom problem

Wolverine ::

Kje bi dobil kaksen manual z napakami, ki jih nero javi ob nepravilnem oz unicenem snemanjem cd-jev? Meni javi npr tole: ivalid write, session fixation error, could not perform fixation. Ker mi ni jasno zakaj mi je spalil kar 7 cd-jev znamke smartbuy(32x), prej je pa snemal bp.

Hvala za odgovore
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

jest10 ::

Verjetno je odgovor kar smart buy in kvaliteta teh cdjev.

Predator ::

ja, to so problemi z medijem, pri smartbuyu je treba vzet v račun da mogoče niso vedno tolk smart buy ;)

Lime ::

Firmware posodobi.

bf4ed ::

:D :)
Jaz sem mel isti problem na Teac cdw58e

in problem sem rešil tako da sem dal not en drug cd samo ne smart buy in sem dal simulation in po nekaj sekundah prekinil simulacijo, vstavil smart buya in sem posnel cd brez napak in problemov.:D

In to sem skužil tak da sem se raspizdil in malo sprbaval simulacijo pa druge cdje pa potem dal not smart buya in stvar je delala.

Mislim kaj vse se še ne bo zgodilo s temi računalniki.

In krivi so cdji!>:D

BoGo ::

Si mogoče gledal za help kaj na nerojevi strani? Nisem siguren, kaki je naslov, probaj www.nero.de, ce pa to ne pali, pa ga najdi prek googla.

Tam sem jaz snel neki help file, a mi ga (na sreco) do sedaj se ni bilo poterebno uporabljati).
Mogoce je tam kaj opisano.

Lime ::

Tole je povzetek podobne napake iz enega tujega foruma. Žal ne morem napisati linka, ker je forum privat in nima vsak dostopa.

I'm using Win XP and Nero 5.5 to burn CDRs and CDRWs, everything was working fine but recently bought some new faster CDRs (x40 speed).

My CD burner is a TEAC CD-W512EB

When trying to burn to the CDRs using Nero, initially the error was :-

21:01:25 #16 mmc -1106 File Writer.cpp, Line 308
Power calibration error

21:01:25 #19 mmc -1046 File WriterStatus.cpp, Line 180
This is not a CD-Recordable

invalid write session

could not perform fixation

I can post full log if necessary, ASPI layer at that point was Ver=4.01 (984).

My attempts to fix were as follows :-
- Tried another blank CDR (same make etc) TDK CD-R700 high speed.
- I upgraded Nero from 5.5.5 to latest 5.5.9 ? - then got a slightly different error :-

Rešitev:
Yes I did solve the problem, all that was needed was to upgrade my TEAC CD Writer to the latest version of their firmware, available from there site.

I was a little worried about all the warnings on their site regarding only using on particular batches/versions of the TEAC CD-W512EB burner, but I went ahead and it immediately solved the problem.

Now burns on those CDRs.

Wolverine ::

Firmware je najnovesji. Sem nesu za foro k sosedu pekaca in je pri njemu normalno snemalo na iste(moje) cd-je, tko da mi ni nic jasno vec. Bom kr formatiru pa na novo winse gor dal. Vam sporocim kako bo.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Predator ::

jao ma ne formatirat...

glej to mamo mi z sosedi skos:
prvi kupuje po 10 mmorov in na koncu ugotovimo da mu vsak tretji paket ki ga kupi ne dela na njegovem mitsumi 2/6 in jih dobim jaz in vseh preostalih 7-8 uspešno posnamem;
probleme sem imel že z smartbuyem ( uničil je 5 cd-jev ) nakar sem dal komplet sosedu na teaca in mu je posnelo vse ostale ( jaz sem pa drug komplet smurtbuyev dobil ki mi pač dela )..... da o experimentih z tdk, philips, teac.... ne govorim :)

potem rw-ji:
imam od ricoha rekorder 8/8/32 in mi ne snema na noben ricohov rw ( dobil jih je sosed z teacom in mu super delajo) jaz sem pa dobil philipse,ki jih pri meni prepisuje z 8kratno hitrostjo, pri sosedu pa samo 4, če da 8 mu vrže ven "scsi eror" ( pa je ide enota )....



oz na kratko, če ti to dela pri večih cd-jih poskusi posneti še v nekem drugem programu ( clone/blindwrite itd... ), če tam isto ne dela daj cd-je nekomu in če mu delajo naj ti jih zamenja za druge prazne

zanesljivost snemanja ni kaj >:D

neki123 ::

kupte si Teac 40x, pa ne bo problemov. Za ušivih 20 k.

Predator ::

hmm zakaj bi menjal rekorder če mu/mi slučajno ( zaenkrat ) ne dela ena serija potrošnega material aka cd-jev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

City ::

Od kar ne uporabljam več nerota in imam gor WinOnCD 5.1 mi ni šel noben cd v maloro. Za moje pojme je nero en krš od programa

bf4ed ::

Ma saj jaz sem vam povedal kaj je fora s temi cdji.>:D

maci ::

Tudi jaz sem imel probleme s Smartbuy Cdji.
Problem sem rešil zelo enostavno - ne kupujem jih več in tako tudi nimam več problemov.

Tudi jaz sem pokuril več Cdjev, poskusil pri kolegih (isti pekač, isti software), pa je pri njih dela bp, meni pa jih ni popeklo.

wishmaster ::

kriv ni cd.Kriv je tist ki ga uporablja.Jaz že zdaj nekaj časa kopujem smartuy cd-je v interšparu,pa sem od 50 cdjev uničil sam dva,pa še ta dva po butastem ker sem mel vklopljen cd.
Najslabši cdji kar sem jih imel so Emtecovi.Na njih sem snemal filme pa so se mi spodaj čez čas pojavile temne pege.

Wolverine ::

Pri meni so cd-ji 100% krivi, na 16x in 12x hitrosti mi jih spali, pri 8x hitrosti pa posname brezhibno. In nisem kaksen zacetnik in ne, nisem nic overburnal.;((
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776260 (4171) pingo76
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644571 (4080) Hux
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515193 (4506) wilecoyot
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168412 (5827) City
»

Nero-help

Oddelek: Pomoč in nasveti
141134 (914) jos69

Več podobnih tem