» »

prenosnik za hčerko

prenosnik za hčerko

1
2
3 4

energetik ::

Ja res, zakaj bi avto kupoval, ga bom kar ukradel, zakaj bi denar zapravljal. ;((

Rebeka, a potem si že nabavila Laptop očitno? Ja, namesti OpenOffice, pa maš mir pa še zastonj je.

Sims ::

Ej, ne se zajebavat s piratsko robo. Kdo bo pol posodabljal in podobno? Sosedov poba? Office je "owerkill" z veliko napisano. Pa naj ne bo gor Windows "Glista". Windows7 pa bo ok. Ostalo pa naj bodo odptrokodni programi ali pa free za domačo uporabo. Pa ne že sedaj otroke navajat na piratsko crack, hack, drek, sranje.

Se opravičujem za grše besede ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

fosil ::

na računalniku je : windows vista home premium slo z 60 dnevno preizkusno verzijo office 2007 ready. Kaj za boga zdaj to pomeni?

Če je to tvoj novi računalnik, to pomeni da so ti prodal staro robo in da je računalnik več kot eno leto ležal v nekem skladišču. Že več kot eno leto se namreč uporablja Windows 7.
Tako je!

mtosev ::

fosil je izjavil:

na računalniku je : windows vista home premium slo z 60 dnevno preizkusno verzijo office 2007 ready. Kaj za boga zdaj to pomeni?

Če je to tvoj novi računalnik, to pomeni da so ti prodal staro robo in da je računalnik več kot eno leto ležal v nekem skladišču. Že več kot eno leto se namreč uporablja Windows 7.

jah pac tak je to.nevesce stranke vedno nategnejo:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nurmaln ::

Clubraider je izjavil:

Jaz imam vse piratsko in vse deluje tak kot treba, pa še zastonj je.

Dej mi svoj naslov pa povej kdaj te ne bo doma. Bom prišel skozi okno in dobil ZASTONJ računalnik. Pa bo vse delalo tako kot je treba.


Rebeka za domačo uporabo je najboljša kombinacija legalna verzija Windows 7 v kombinaciji z brezplačnim pisarniškim paketom OpenOffice.
Preizkusno verzijo Office 2007 pa pobriši da se hčerka kar v štartu navadi na OpenOffice.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

rebeka ::

nisem ga še kupila. Imam pa ga nagledanega. Več jih imam. Zdaj jih med seboj primerjam. Sicer točno ne vem kaj naj gledam med temi čudnimi številkami in oznakami (pa še brskam po netu kaj je to LED pa DDR pa take).
Kaj pa uporabljate namesto offica? Še enkrat sem preverila tako piše:
Operacijski sistem Pristni Windows(R) 7 Home Premium 64-bi
BO TO OK?

MI TUDI uporabljamo vse piratsko. Še v PSPja sem jima dala vgraditi čip (pač nekaj), da lahko igrice sedaj kupujem na kramerskem. Pa filme tudi?. Pa še to ne pomeni, da krademo ali pač?

mtosev ::

jaz bi si na tvojem mestu prebral zakon o avtorskih pravicah v RS.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rebeka ::

nekaj sem še pozabila: Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)

Sims ::

"MI TUDI uporabljamo vse piratsko. Še v PSPja sem jima dala vgraditi čip (pač nekaj), da lahko igrice sedaj kupujem na kramerskem. Pa filme tudi?. Pa še to ne pomeni, da krademo ali pač?"

Hm. Če si na to vprašanje na znaš odgovoriti sama. Ti tudi mi, zakoni in še marsikaj ne moremo pomagati.

mtosev ::

rebeka je izjavil:

nekaj sem še pozabila: Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)

v trgovini. to je del microsoftovega offica
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Clubraider ::

rebeka je izjavil:

nekaj sem še pozabila: Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)


power point je v paketu z officom poleg worda, excela in ostalih

Sims ::

"Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)"

http://www.rolan.si/katalog/52147/Progr...

rebeka ::

sorry, sem mislila, da se da tudi to kje dobiti, saj veš tako ...

Clubraider ::

mtosev je izjavil:

rebeka je izjavil:

nekaj sem še pozabila: Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)

v trgovini. to je del microsoftovega offica


Ti imaš vse original??

mtosev je izjavil:

jaz bi si na tvojem mestu prebral zakon o avtorskih pravicah v RS.


Ti imaš vse original??

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

rebeka je izjavil:

sorry, sem mislila, da se da tudi to kje dobiti, saj veš tako ...

12. člen 1.Prepovedano je povpraševanje, iskanje in objavljanje kakršnihkoli podatkov, ki bi kršili pravo intelektualne lastnine.
http://slo-tech.com/ostalo/pravila/

Clubraider je izjavil:

mtosev je izjavil:

rebeka je izjavil:

nekaj sem še pozabila: Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)

v trgovini. to je del microsoftovega offica


Ti imaš vse original??

mtosev je izjavil:

jaz bi si na tvojem mestu prebral zakon o avtorskih pravicah v RS.


Ti imaš vse original??

99% imam ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

technolog ::

V Openoffice že imaš vključen program za prezentacije, Openoffice.org Presentation.

Clubraider ::

mtosev je izjavil:

rebeka je izjavil:

sorry, sem mislila, da se da tudi to kje dobiti, saj veš tako ...

12. člen 1.Prepovedano je povpraševanje, iskanje in objavljanje kakršnihkoli podatkov, ki bi kršili pravo intelektualne lastnine.
http://slo-tech.com/ostalo/pravila/

Clubraider je izjavil:

mtosev je izjavil:

rebeka je izjavil:

nekaj sem še pozabila: Kje pa dobim power point (to je najbolj nujno)

v trgovini. to je del microsoftovega offica


Ti imaš vse original??

mtosev je izjavil:

jaz bi si na tvojem mestu prebral zakon o avtorskih pravicah v RS.


Ti imaš vse original??

99% imam ja.


Vsaka čast...eden izmed redkih.

rebeka ::

se opravičujem. zgleda da nisem na pravem forumu. sem mislila da govorim z računalničarji, ki si znajo kaj sami poiskati z interneta. (zastonj). Poznam veliko ljudi, ki imajo piratske različice (doma), v službi itak vsi uporabljamo originalne programe prav zaradi zakona. Ampak doma? To pomeni, da moram kupiti 3 office, hallo????
Sem skoraj prepričana, da se za domačo uporabo lahko uporabljajo piratski programi.

mtosev ::

rebeka je izjavil:

se opravičujem. zgleda da nisem na pravem forumu. sem mislila da govorim z računalničarji, ki si znajo kaj sami poiskati z interneta. (zastonj). Poznam veliko ljudi, ki imajo piratske različice (doma), v službi itak vsi uporabljamo originalne programe prav zaradi zakona. Ampak doma? To pomeni, da moram kupiti 3 office, hallo????
Sem skoraj prepričana, da se za domačo uporabo lahko uporabljajo piratski programi.

zakon v RS pravi drugace
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

technolog ::

V Openoffice že imaš vključen program za prezentacije, Openoffice.org Presentation.


Lej, sej windows maš potem ok, samo to ni dovolj. Najbrž bo hčerka rabila kej za šolo delat.

sem mislila da govorim z računalničarji, ki si znajo kaj sami poiskati z interneta.


Seveda. Mnogo nas je, ki verjamemo v odprto kodo in Free/open software. Sploh pa se sposobnost ne meri v tem, koliko programov znaš ukrasti z interneta.

Včasih ni treba ukrasti ne kupiti, da imaš.

Sem skoraj prepričana, da se za domačo uporabo lahko uporabljajo piratski programi.


Nikakor.

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Clubraider, malo se ti umiri s tvojimi "piratskimi" programi. A za Ubuntu si slišal? In ti misliš, da bomo tukaj predlagali, naj se na veliko piratizira?

rebeka:
Da, smo ti odgovorili. Tove prepričanje je pač takšno kot je. Kradi naveliko in prenašaj tvojo moralo in etiko na svoje otroke. Ja za piratiziranje si na napačnem forumu. Če si že tako prepričana in samozavestna. Pa si vsaj kaj preberi glede piratiziranja. streznilo te tako ne bo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rebeka ::

dobro, nehajmo zdaj s tem? Večina nas pač (ne na tem forumu) uporablja piratske različice. Torej windows 7 je gor, power point pa je na officu ? sem vas prav razumela.

Sims ::

Da. Točno tako.

Clubraider ::

Joj kak ste eni pedantni...

Kaj se lahko na tem forumu reče kaj se misli??

Sims@ vsak po svoje ok!

rebeka ::

ok, full dobro nam gre. prenosnik je rešen, programi tudi, brezžična povezava tudi (no vsaj mislim), še nekaj: je pomembna kakšna je grafična kartica za delo (powerpoint, ali igranje iger na FB...).

mtosev ::

NE
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

technolog ::

Saj sem ti že povedal :)

Nikakva - integrirana, torej kakšrnakoli, ki je priložena. Če ne misli kakih hudih 3D iger igrat.

rebeka ::

hvala vam. Prepričana sem, da sem vas preveč razburla. Grem zdaj spet malo raziskovat po netu. pomirite se in želim vam še naprej lep dan. Če mi kaj ne bo jasno , pa upam, da se še lahko javim. adijo

A. Smith ::

rebeka je izjavil:

dobro, nehajmo zdaj s tem? Večina nas pač (ne na tem forumu) uporablja piratske različice. Torej windows 7 je gor, power point pa je na officu ? sem vas prav razumela.


1. Ja, Power point se nahaja v (plačljivi) zbirki Microsoft Office. AMPAK tudi v zastonjski zbirki Open Office je program Presentation, ki ima enake funkcije kot Power Point. Tako, da ne vidim, zakaj bi iskala piratski PP.

2. Tole je računalniški forum, ja. Problem je, da se na njem ne nahajajo samo amaterski računalničarji, ampak programerji. Ti so posebna vrsta računalničarjev, ki se preživlja s pisanjem kode. In temu primerno se na piratizacijo programske opreme sovražno odzovejo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

rebeka ::

Razumem. Tudi sama sem se nekoč, nekoč učila Pascal in Cobol(VEKŠ, inforamcijska tehnologija). Vendar zdaj delam že 15 let v čisto drugem poklicu. In če teh stvari ne spremljaš , si ..... Sprejmem vsako mnenje, ki ni enako mojemu.

Glede power pointa pa takole, uporabljajo ga v šoli, delo si doma shrani na ključek in gre. Če bo drugi program (podoben power pointu) ne bo šlo tega prikazat na šolskem računalniku. Ali ni problema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rebeka ()

energetik ::

Na OŠ nivoju mislim da ne bo nobenih problemov, če bo prezentacijo naredila v OpenOffice. Samo shranit je treba z ustrezno končnico, kar se lahko tudi nastavi v nastavitvah.
Sicer si pa malo preberi tukaj, kaj vse vsebuje.

EDIT: sicer pa prodajajo različico MS Office Home&Student z licenco za 3 PCje. Dobiš za ~120EUR. Amapak ne vem zakaj ne bi prej probala s OOo.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Joj, nem orem verjeti kakšne imate.

Kot prvo bi se jaz najprej vprašal ali 12-letnica res rabi prenosnik in brezžični internet ali ne. Resno bi se vprašal. Sem tudi oče hčerke (malenkost mlajše), ampak takega darila ji niti pod razno ne bi kupil. Če bi ga že želela, bi jih dal možnost, da si ga sama prisluži, ne pa da postane razvajena smrklja, ki dobi kar hoče. Ampak pustimo to.

Glede prenosnika. Do 400 EUR je največ kar rabi za omenjene potrebe. Jaz tudi ne bi nujno kupovasl pri nas, ampak bi se razgledal po kakšni tuji spletni trgovini (britanski, nemški). Znajo biti cene kar nižje.

Tretja stvar. Piratskega softwera ji jaz ne bi dajal. Vem, zelo priročno, pa še "zastonj" je, ampak kot starš otroku ne bi hotel privzgojiti občutka, da se sme krasti. Saj če mala hoče čokolado jo tudi ne izmakneš v trgovini, ne? Pač, stvar vrednot in vzgoje, naj pa vsak sam pomisli kaj hoče doseči kot starš. Da ne govorimo o tem, da bodo težave z updatanjem...

Četrta stvar. Zakaj hudiča rabi Office? Bo imela kakšno podjetje za pisarniško poslovanje? Bo delala profesionalne PowerPoint predstavitve za direktorje multinacionalk? Potem naj se ji kupi Keynote. Sicer pa po mojem mnenju absolutno zadostuje brezplačni OpenOffice.

Peta stvar. Jaz bi resno razmislil o kakšnem Ubuntu Linuxu. Zadeva sploh ni zapletena za uporabo, treba se je znebit samo neracionalnih strahov pred neznanim. Mogoče se 12-letnica celo nauči kaj novega, kar ji bo kdaj kasneje koristilo... predvsem pa ne bo težav z virusi in razno zlonamerno programsko opremo.
Mislim, tukaj je treba premisliti zadeve. Lahko se odločite za Winse, vendar boste rabili pomoč nekoga, da vam poštima vse težave, zlasti počisti razne viruse. Lahko to naredite sami, lahko bo to delal kakšen kolega, ali pa boste šli na servis.

In še za konec. Jaz bi resno razmislil koliko je primerno, da hčerka surfa po internetu na postelji. Trpijo komolci, verjetno tudi oči, surfala bo pozno v noč, posledice bodo neprespanost in v končni fazi tudi zasvojenost. Slej ko prej se bo začelo poznati tudi v šoli. Vem, ker sem pred časom delal na problemu zasvojenosti z internetom med mladostniki. Nekateri primeri znajo biti precej kruti.

Jaz bi vse skupaj dobro premislil, ti se pa odloči sama. Ni pa treba imeti občutek, da ji z dragim darilom izkazuješ ljubezen. Bolj pomembno je, da se več ukvarjaš z njo, pogovarjaš, hodiš na sprehode, itd. pa čeprav si potem kakšno urico manj na kavici in manj prepoznanvna v službi. Ampak kot rečeno - vsak naj si v svoji glavi poštoma zadeve sam.
sudo poweroff

technolog ::

Ehe... :) Podpis :) Jaz sem bil v tej temi tudi prvi, ki je postavil pod vprašaj kupovanje takega darila (celo 700EUR je pripravljena dat), ja sem programer in designer, pa ga imam za 580EUR :D

Mogoče bi blo res boljše namizni računalnik, da se bo lahko dekle vsaj udobno usedlo, pa še cenovno bo prišlo 2x manj denarja pri isti konfiguraciji.

Nekaj se da prišparat tudi z opeoffice in kakim linuxom (recimo kake 200EUR).

poweroff ::

A. Smith je izjavil:

2. Tole je računalniški forum, ja. Problem je, da se na njem ne nahajajo samo amaterski računalničarji, ampak programerji. Ti so posebna vrsta računalničarjev, ki se preživlja s pisanjem kode. In temu primerno se na piratizacijo programske opreme sovražno odzovejo.

Programerjev je po moje precej malo. Večinoma pa smo tu gor ljudje, ki imamo pač stvari v glavi poštimane malce bolj kot večina populacije.

Zadeve so v bistvu dosti preproste. Se ti zdi OK, da v trgovini ukradeš kakšno čokoladico? Ali da če na tleh najdeš denarnico z dokumenti pobereš ven denar in ostalo zabrišeš stran?

Mogoče se to večini zdi OK. Kako pa učiš svojega otroka? Mu poveš, da je to OK, ali mu rečeš da ni?

Ja, seveda. Piratizirajo vsi, ampak ko pa eni "Strojani" kradejo, imajo pa ravno tisti, ki na veliko kradejo programsko opremo in filme veliko za povedat o "kradljivih ciganih".

Dvolični ste, in ti si žal tipična pripadnica te "kulture". Pa brez zamere.
sudo poweroff

Isotropic ::

mja linux je kot narocen za takega otroka. itak se bo samo naucila cesa novega tko da go for it.

Mipe ::

- Ubuntu (operacijski sistem)
- Open Office (preglednice, pisanje dokumentov, powerpoint itd.)
- Firefox/Chrome brskalnik
- Thunderbird (e-poštni odjemalec)
- VLC media player (filmi, glasba)

Cena: 0EUR.

Sims ::

ali pa

- Windows 7
- Open Office (preglednice, pisanje dokumentov, powerpoint itd.)
- Firefox/Chrome brskalnik
- Thunderbird (e-poštni odjemalec)
- VLC media player (filmi, glasba)

cena prenosnika. Pa bomo prav ponosni :D haha

Mipe ::

Če že mora imeti Windowse, obvezno daj tole na seznam:

- Avast antivirus

Morda še kak firewall... kaj lahko naredi 12-letna punca mahnjena na Facebook? Ja, vse viruse bo dobila od Tokia do Atlante.

kopernik ::

Ste jo kar napadli, bogo revo. Težava je v tem, da ona živi v drugačnem svetu in teh stvari preprosto ne razume. Koga bo bolelo, če se par bitkov s pomočjo torenta skopira na njeno mašino? Elektriko plačuje, internet dostop plačuje in to je dovolj. To je mišljenje večine. Poleg tega sem že doživel od kolega programerja!!, ki me je označil za budalo, ko sem enkrat izjavil, da bom kupil dvd za nek kultni film (tega je sicer že skoraj 10 let, ampak samo za primer). Tako da, potrebno se je zavedati, v kakšnem svetu živi večina ljudi.

Drugače pa ja, ubuntu + openoffice zadostuje, pri nas doma drugega ni. Youtube je youtube, ne glede na sistem. V šoli moj otrok tudi še ni imel primera, da bi nujno potreboval microsoftova orodja, je pa tudi resnica, da so osnovne šole (vsaj tista v našem kraju) razmeroma zaostale in je nalog v povezavi z računalnikom zelo malo. Včasih morajo kaj poiskati na netu ali pa kakšno malenkost natipkati in sprintati. Verjetno je v srednjih šolah drugače (čeprav mislim, da bi tudi tam šlo z open office-om, saj le-ta razume večino dokumentov iz ms office-a).

ot prvo bi se jaz najprej vprašal ali 12-letnica res rabi prenosnik in brezžični internet ali ne. Resno bi se vprašal. Sem tudi oče hčerke (malenkost mlajše), ampak takega darila ji niti pod razno ne bi kupil. Če bi ga že želela, bi jih dal možnost, da si ga sama prisluži, ne pa da postane razvajena smrklja, ki dobi kar hoče. Ampak pustimo to.


Se strinjam, da je prenosnik neprimeren. Otrok rabi ergonomski stol, primerno višino mize in velik monitor. Skratka primerno delovno okolje. Starejša kot bo, več bo ždela za računalnikom in nerodno ležanje na postelji z laptopom je skrajno neprimerno za odraščajočega otroka.

energetik ::

kopernik je izjavil:

Se strinjam, da je prenosnik neprimeren. Otrok rabi ergonomski stol, primerno višino mize in velik monitor. Skratka primerno delovno okolje. Starejša kot bo, več bo ždela za računalnikom in nerodno ležanje na postelji z laptopom je skrajno neprimerno za odraščajočega otroka.
Absolutno. Za 200€ kišta, pa še ene 150€ za nek 22" ekran. Hkrati pa nek ergonomski stol, pa bo veliko bolje za njo.

Z Linuxom in OpenOffice lahko komot preguraš gimnazijo, pa tudi faks. Problem je lahko samo, če se na faksu uporablja kakšen program, ki teče samo na Windows. Ampak to se potem reši z Windows iz MSDNAA v virtualni mašini, pa je.

poweroff ::

Msilim, saj se lahko odloči tudi za Winse, ki jih dobiš zraven v trgovini. Samo potem se bo pač treba sprijazniti še s tem, da rabi antivirus, ki nekaj malega stane, pa nekaj bolj upočasni mašino.

Če pa dobiš računalnik brez OS-a je pa treba ali kupi Winse ali uporabit zastonjsko varianto. Kot rečeno - če nimaš nekih moralnih vrednot, kradeš čokolade po trgovinah in piratiziraš po netu, potem pač daš gor piratske Winse. Sicer pa Winse pač kupiš (strošek ni tako velik) ali pa daš gor Ubuntu.
sudo poweroff

Mipe ::

Avast je frej antivirus, nič ne stane (za osebno rabo), le registrirat se je treba in vsako leto podaljšat.

Duhec ::

Res smo čudni ratal ampak ok, ni moj denar in v namen porabe se ne morem vtikat, lahko pa na glas razmišljam !
Enim ni problem položit 700EUR za prenosnik za božička, ko pa se pogovarjamo, če je potem pripravljen dat 99EUR za original Office s pravico kopiranja na 3 računalnike, ki so v skupnem gospodinjstvu (33EUR po računalniku-licenci) pa začnejo stiskat in se spogledovat z nelegalnostjo.

Sicer pa, @Rebeka:
1. Osebno odsvetujem nakup prenosnika za 12-letno osnovnošolko ampak če že naj bo to stacionarna mašina, ki je lahko precej cenejša in hitrejša pa še z originalno sistemsko in uporabniško programsko opremo bo, za tisto razliko do 700EUR. Če že mora biti taka vsota.
2. Osebno odsvetujem, da ima 12-letnica kakršenkoli računalnik v svoji sobi ampak v dnevnem prostoru kjer ni popolnoma sama.
Verjemite, dolgoročno (recimo tam do drugega letnika gimnazije ali srednje šole) je to preprost ukrep, ki pomaga kasneje na mnogih področjih !
3. Če imate doma že kak stacionarni osebni računalnik ga ali posodobite (če je v slabem stanju) in naj najstnica lepo uporablja družinskega za svoje najstniško delo v osn. šoli. Dodate ji svoj profil in pravice. Tudi zasebnost ima lahko. Ko pa 1x nastopi srednjo šolo ali gimnazijo pa je šele čas za nakup njenega "osebnega" računalnika.
4. Hm, zdaj sem prišel do tega, da v bistvu 12-letnica sploh še ne rabi prenosnika ampak vsoto namenjeno nakupu namenite svojemu in njenemu izobraževanju računalništva, da bosta obe vsaj na začetku na istem nivoju, da boste vi obvladovali njo in ne ona vas, njo pa virusi in spyware.
5. Zavedajte se, da se težave z nakupom prenosnika, ki jo bo grel v njeni postelji, šele začenjajo in ne odpravljajo !

Ker vem, da ji boste vseeno kupili prenosnik za 700EUR, pa le sporočite stanje, ki bo nastalo čez eno leto. Ampak odkrito !

klinker ::

Folk vi ste sli iz tira. Zenska kupuje nek laptop, vi pa zakomplicirali ajej!!! :))

imagodei ::

Zanimivo je videti, kakšen odnos do programske opreme ima laična javnost.

Me prav zanima, koliko se glede tega učijo v šoli otroci? Pravzaprav, poziv tistim, ki imate vsaj remotely kakšen vpliv na to (Matthai?), da na kakšni okrogli mizi, sestanku, razgovoru, ipd., izpostavite to problematiko. Že otroci v OŠ bi morali slišati kar nekaj na temo plačljivega/zastonj programja, avtorskih pravic in licenc. Kamot v okviru obstoječih predmetov - računalništvo, etika in družba... Odnos, da je vredu krasti/piratizirati filme in programsko opremo, je globoko zakoreninjen v slovenski populaciji. Naše generacije so odraščale v času, ko so videoteke bogatele z izposojo piratskih videokaset; igre za Spectruma, Commodore in Amigo si dobil pri lokalnem dobavitelju na večkrat presnetih kasetah/disketah. Še leta 1996 smo s sošolci v srednji šoli naročili CD z 50-100 igrami pri nekem piratu, ki je svoje storitve brezsramno oglaševal v cajtengu. Odnosa se ne more spremenit čez noč.

Roko na srce, je med nami na forumu mnogo takih, ki verjetno imajo piratsko robo na svojem računalniku, a so vsaj toliko pošteni, da piratstva glasno ne zagovarjajo... Nihče ne pogleda kdaj kakega filma iz travnika?

Kakorkoli, šole v sedanji obliki pravzaprav vzpodbujajo piratstvo. Če jih pri računalništvu učijo dela v PowerPointu, ob enem pa si ne pogledajo brezplačnega nadomestila, niti nimajo na voljo MSDNAA licenc, potem v bistvu hranijo obstoječi miselni vzorec. Sem skoraj ziher, da noben učitelj ne reče: "Kupiti morate MS Office, ne smete pa ga ukrasti/prenesti z interneta. To je kraja in je prepovedano in zaradi tega imate lahko vi in starši probleme s policijo!" kar bi bilo od šolstva za pričakovat! Otrok bo doma povedal, da rabi PowerPoint, laični starši pa itak ne vidijo nič slabega v tem, če potegnejo zadevo s travnika. Kot je že en napisal: če o tem ne razmišljaš preveč, je zaedva tako zelo preprosta. Preneseš nekaj ničel in enk, malce štroma gre, na voljo je na vsakem koraku... Zakaj pa ne?


Kakorkoli, rebeka - čeprav so se nekateri odzvali precej burno, ti svetujem, da jih poslušaš. Tako glede tistega z brezplačno programsko opremo, kot glede odsvetovanja nakupa prenosnika.

S-T se lahko pohvali z, po mojem mnenju, precej višjo povprečno starostjo obiskovalcev, kot to velja za večino "računalniških" forumov. Mnogo jih ima že svoje otroke, mnogi so visoko izobraženi. Ko ti odsvetujejo nakup prenosnika za 12-letno hčerko, ti odsvetujejo tako po strokovni, kot po starševski plati.

Poleg tega pa verjemi, da se otrok hitro navadi brezplačnih nadomestkov za Windows, MS Office, itd. Če računalnih potrebuje za facebook in email, potem je Ubuntu Linux brez dvoma odličen nadomestek. Ker bo, kot vsak najstnik, obiskovala tudi mnoge druge strani, mnoge okužene tudi z virusi, namestitev Linuxa pomeni na dolgi rok manj težav iz tega naslova. Servisiram Windows računalnike kar nekaj družinam z najstniki in vem o čem govorim. ;)
- Hoc est qui sumus -

techfreak :) ::

Servisiram Windows računalnike kar nekaj družinam z najstniki in vem o čem govorim.

Ne moreš to posplošiti na vse najstnike, ker nekateri vedo malo več in uporabljajo Ubuntu ali pa Arch oz. podobno distribucijo.:))

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Jah, ko rečem vse, mislim 90+%. Seveda so redke izjeme, ampak hvala bogu dovolj redke, da se da na izi služit z odstranjevanjem malware-ja. >:D
- Hoc est qui sumus -

rebeka ::

hvala vsem za mnenja in pomisleke, ki ste jih navedli pri vzgoji otroka. Ne bom se zagovarjala, sama vem koliko časa (skoraj nič, 4x tedensko trening odbojke, vikend tekme) ima moj otrok na razpolago za googlanje in poneumljanje na FB. Pa vseeno. tudi to mora bit. Žal. Želim si, da bi bila moja 12 letnica ,kako se naj izrazim, informacijsko pismena. Tako kot sTe že ugotovili, da, prenosnik ji bom kupila. Pa ne zato, da bom imela več časa za kavice, čeprav sem kofetarko v nulo. Pač pa zato, ker bo tudi meni prišel prav. Samo pač njen BO.

Glede piratstva pa takole. Še pomislila nisem, da si ne bi potegnila iz interneta kar potrebujem. Tako pač je. To počnemo vsi, razen vas, peščice programerjev. Pa to ne pomeni, da v trgovini krademo. Če nam je na razpolago stojnica s čokolado, kjer jo delijo brezplačno jo pač vzamemo. Vi ne?

Kar se pa tiče zdravstvenih nasvetov pa jih bom še kako upoštevala in jih dosledno izvajala.

pa lahko noč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rebeka ()

Žiiga ::

milf
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925467 (22099) GupeM
»

Lenovo vs. Samsung vs. chiliGREEN

Oddelek: Kaj kupiti
142009 (1725) fosil
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634254 (29496) Icematxyz
»

Windows Vista

Oddelek: Pomoč in nasveti
182321 (2165) lopov
»

Nov intervju: Chris Bryant (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
7416423 (14495) Icematxyz

Več podobnih tem