» »

prenosnik za hčerko

prenosnik za hčerko

«
1
2 3 4

rebeka ::

računalničarji prosim vas za nujno pomoč
za božič bi rada hčeri kupila prenosnika. Ne vem pa kaj. Nimam pojma!!!!!
Rabi ga za: facebook + igrice na FB
youtube-glasba, googlanje, powerpoint, Office, MSN, emeil..., možnost gledanja TV, filmov, pa take. Stara je 12 let. Pri Simobilu pa bi ji kupila internet. (20 Gb-to zdaj točno ne vem, če sem prav napisala). Cena : najugodnejša varianta max do 700 €, (hočem, da dela nemoteno, da ji ne šteka in da bo zadovoljna vsaj 3 leta).

Pri siolu imajo za zveste kupce na razpolago HP Pavilion dv7-4160 in HP ProBook 4525S. Povejete še mnenje o teh dveh.

Hvala za pomoč
obupana mama

IceIceBaby ::

Poglej tole. Kvaliteta na nivoju, hardware zadovoljiv za naslednjih nekaj let, pa še všeč ji bo verjetno, če vzameš rdečega ali vijoličnega.

http://www.comprojekt.si/akcije/2795-.h...

btree ::

Jaz vsakemu predlagam Lenovo, je no.1 v kvaliteti, do sedaj se ni še nobenemu pokvaril (poznam 7 ljudi, ki jih imajo). V službi imamo HP-je, katastrofa od kvalitete.
Lenovo 1
Lenovo 2
cenejša varianta

fosil ::

Lenovoti so sicer v redu, ampak so prav grdi, in za 12 letnico zna to bit kr pomembno :)
Obvezno se pozanimaj glede garancije, se splača vzet podaljšanje na 3 leta, torej tudi to upoštevaj v ceni.
Pa glede interneta, 20Gb zna bit premal, raje razmisli o neomejenem paketu.
Tako je!

Clubraider ::

rebeka ::

hvala vam za odgovore. Kaj pa ti ASUSsi o katerih se pogovarjate. Ali pa Toshiba. Kakšna pa je kvaliteta nekih inspiron.

Fosil, imaš kakšen nasvet za internet. Doma (v njeni sobi)imamo sicer kable (SIOL), ona pa bi googla rada še na postelji. (Pa da ji ne bi kabli se vlekli po celi sobi).

Clubraider ::

rebeka je izjavil:

hvala vam za odgovore. Kaj pa ti ASUSsi o katerih se pogovarjate. Ali pa Toshiba. Kakšna pa je kvaliteta nekih inspiron.

Fosil, imaš kakšen nasvet za internet. Doma (v njeni sobi)imamo sicer kable (SIOL), ona pa bi googla rada še na postelji. (Pa da ji ne bi kabli se vlekli po celi sobi).


Najboljše bi bilo priklopit kaki router in konec..lahko uporablja internet povsod po hiši brez nadležnih kablov...prenosnik, pa itaq že ima vgrajeno za sprejem brezžičnega interneta...

IceIceBaby ::

rebeka, Dell je po kvaliteti kar na nivoju. Po mojih izkušnjah so boljši od HPjev in cenejših toshib.

Clubraider ::

IceIceBaby je izjavil:

rebeka, Dell je po kvaliteti kar na nivoju. Po mojih izkušnjah so boljši od HPjev in cenejših toshib.



Kar je pri DELL-u kvalitenega je zelo drago...

rebeka ::

Kaj torej mislite o Lenovo Think Pad Edge, E15, 2,2. Razpravljate , da mora imeti prenosnik intelov procesor. Se bo od tega rdečega Lenova procesor preveč grel?
hvala
aja pa še nekaj. Kako naredite, povezavo. (tako, da lahko jaz kar kliknem na računalnik, ki ga navajate in si ga ogledam, vi zdaj namreč v mojem primeru ne morete kliknit na Lenovo Think Pad)

IceIceBaby ::

Clubraider, če smo pošteni noben od prenosnikov v tem razredu ne izstopa bistveno po kvaliteti. Vsi so plastični, vsi imajo podobne komponente in vsi so podobno zanič narejeni. Ampak kolikor sem jaz gledal te delle niso slabi. Po občutku boljši kot hp pavilion recimo.

rebeka, če se da izberi intelov procesor. Starejši Core2Duo je čisto OK za takšno delo in bo uporaben še naslednjih par let. Če je pa i3 je pa toliko boljše. i5 ali i7 se pa pomoje že ne splača.

Da postavim malo v perspektivo te procesorje. Osebno uporabljam varčni C2D procesor z 1,73ghz. Z računalnikom se preživljam pa mi procesor povsem zadošča. Delam pa take pisarniške stvari, office, browser, skype, maili pa tudi kakšno bolj zahtevno zadevo občasno.

Clubraider ::

kst, sai nisem jaz rekel, da so slabi...rekel sem da so dokaj dragi...je pa res kaj si povedal v tem cenovnem rangu so vsi isti...zato je pametno izbrat kakega ACERA ali pa ASUSA, ker se ne rezlikujeta v kvaliteti od DELLA ali pa HP in sta cenejša...

Jaz osebno uporabljam ACERA EMachine in sem z njim več kot zadovoljen...za pisarniške stvari je vrhunski, pa še kako igrico sem že tudi igral na njem...stane pa zdai okrog 400EUR...

rebeka ::

zdaj pa še zadnje vprašanje: moj brat (tudi kupuje prenosnika) sicer navija za HP (ni računalničar, verjetno je to edina firma, ki jo pozna). Hp mu je všeč, ker ga lahko pri SIOLU vzame na obroke.
HP pavilion dv7-4160 je 38 EUR/mesec/24 obrokov
HP ProBook 4525 S pa 29 EUR/mesec/24 obrokov. (((((ta mu je padel v oči)


Sta ta dva HP vredna tega denarja?????

hvala

IceIceBaby ::

Jaz sem imel že par pavilionov. Načeloma so solidni. Precej zmogljiv računalnik za malo denarja. Pa dobre zvočnike imajo ponavadi.

ProBooki so pa precej zanič. Imam enega na firmi. Je plastičen, glasen, tipkovnica sux pa hardware ni nič posebnega.

rebeka ::

kst povej mi: Hp paviliona na obroke, ali Think pada Edge E15.

Drugo vprašanje: torej HP ProBook 4525 S ODPADE.

Clubraider ::

rebeka je izjavil:

zdaj pa še zadnje vprašanje: moj brat (tudi kupuje prenosnika) sicer navija za HP (ni računalničar, verjetno je to edina firma, ki jo pozna). Hp mu je všeč, ker ga lahko pri SIOLU vzame na obroke.
HP pavilion dv7-4160 je 38 EUR/mesec/24 obrokov
HP ProBook 4525 S pa 29 EUR/mesec/24 obrokov. (((((ta mu je padel v oči)


Sta ta dva HP vredna tega denarja?????

hvala


Jaz mislim, da predraga glede na to kako hardware opremo imata...
Se da dobit cenejši in boljši prenosnik...pa tudi na obroke...pri SIOL-u nebi jaz nič jemal.(moje mnenje)

Po moje najcenejši prenosniki se dobijo preko spletnih trgovin...Osebno najbolj zaupam MIMOVRSTE...in so pri meni na prvem mestu!

toxius ::

rebeka je izjavil:

računalničarji prosim vas za nujno pomoč
za božič bi rada hčeri kupila prenosnika. Ne vem pa kaj. Nimam pojma!!!!!
Rabi ga za: facebook + igrice na FB
youtube-glasba, googlanje, powerpoint, Office, MSN, emeil..., možnost gledanja TV, filmov, pa take. Stara je 12 let. Pri Simobilu pa bi ji kupila internet. (20 Gb-to zdaj točno ne vem, če sem prav napisala). Cena : najugodnejša varianta max do 700 €, (hočem, da dela nemoteno, da ji ne šteka in da bo zadovoljna vsaj 3 leta).

Pri siolu imajo za zveste kupce na razpolago HP Pavilion dv7-4160 in HP ProBook 4525S. Povejete še mnenje o teh dveh.

Hvala za pomoč
obupana mama


Jaz uporabljam probooka že več kot leto in sem zadovoljen, priporočam pa tudi dokup garancije za cca 70€ in je pod garancijo 5 let potem...(oz. 4 če je pri siolu 1 leto garancije)

DonMatejo ::

rebeka, svetujem pametno za vaš denar.

Vzemite katerikoli računalnik, po želji. Ampak stran od simobilovega interneta. V kolikor imate doma ADSL SIOL (kakor sem prebral), potem se na konec kabla priklopi router (ker je kabel v njeni sobi, bo zadostoval tudi najcenejši), in bo imela pokrito celotno sobo, pa še sobe okrog nje (najverjetneje celotno stanovanje za cca 50-60 eur) z wirelessom, kar bo popolnoma zadostilo njenim potrebam, vam pa olajšalo denarne težave (mala bo šla kmalu čez 20gb, tam pa se veselje s stroški šele začne).

Na izgovor, da bi potem imela internet od kjerkoli pa kar pozabite, 12 letniki nimajo z leptopom kaj iskati zunaj hiše, pri prijateljici pa imajo tudi wireless.

Sam bi osebno vseeno razmislil o navadnem PCju. laptop na postelji je lahko kritičen za zapestja in oči, prav tako bi znižal ceno. Za FB aplikacije zadostuje računalnik za 400 do max 500 eur.

Za vse ostale napotke (tudi za postavitev wirelesa) sem vam na voljo, tudi preko ZS.

rebeka ::

hvala . ne vem pa kaj je to ZS in kako pridem do tja.

Clubraider ::

ZS je zasebno sporočilo.

Do tja pa prideš da klikneš gor na ime(nick) komu želiš pisati in tam izbereš pošlji ZS.

Zgodovina sprememb…

švrk ::

jst s hp-ji nimam dobrih izkušenj, zato ga odsvetujem.
Bi pa priporočal tole toshibico http://www.hoh.de/default.aspx?TY=item&...
za 600EUR+ poštnina v slo 30EUR.

Williams ::

Rabi ga za: facebook + igrice na FB
youtube-glasba, googlanje, powerpoint, Office, MSN, emeil


Ne vem ali se samo meni to ne sklada. Punca je stara 12 let, kaj je ne bi skušali kot mama preusmeriti v kaj drugega? Mislim da je cel kup izvirnih in bolj pametnih daril, kot pa da 12-letnica visi na Fejsbuku in se poneumlja.

fosil ::

rebeka je izjavil:

Fosil, imaš kakšen nasvet za internet. Doma (v njeni sobi)imamo sicer kable (SIOL), ona pa bi googla rada še na postelji. (Pa da ji ne bi kabli se vlekli po celi sobi).

Za to ne rabiš mobilnega interneta in plačevat dodatne naročnine.
Kupiš brezžični ruter in se potem brezžično povežeš na že obstoječi internet priključek.

Sicer pa vidim da kr razvajaš tole svojo princesko, laptop za darilo, pa še mobilni internet :)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

geniuus ::

če bi rabila mobilni internet (pa ga očitno ne), dobiš pri simobilu ob vezavi za 2 leti bon za popust 300EUR na vse prenosnike v bigbangu

glede na to da internet že imate, rabiš brezžični router, ki te stane 50eur in to je to

Law_Enforcer ::

Varianta je tudi kakšen rabljen prenosnik z dvojedrnim procesorjem. Takšni se dobijo že za cca. 200 EUR (išči za npr. Thinkpad T60 ali Dell D620 na Bolhi, Ebayu).

Clubraider ::

Rebeka...prosim te samo rabljenega prenosnika ne!

Raje malo več denarja, pa je zagotovljena garancija pa vse ostale stvari.

Sam sem imel tako izkušnjo...sem kupil DELL-a rabljenega...pri prodajalcu delal brezhibno pridem domov...prižgem na ekranu črte...grafična šla, ker tisti ni imel itegrirane grafike...in kaj pol...lahko sem se zbrisal pod nosom...ker ni imel garancije pa nič...

ODSVETUJEM!

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Veš kaj sm jst ponavad dobil za božička? Par štumfov pa neki za posladkat se za tist dan, pa sem bil čist zadovoljen. Če ji boš letos kupila prenosnika, ji boš morala naslednje leto avto.

Jst ti svetujem, da ji prenosnika kupiš za kako drugo priložnost, kot na primer lep uspeh v šoli. Ampak ni moj namen, da ti solim pamet, saj ti veš, ti si mama :)
Ti pa svetujem, da ne jemlješ kredita za tako stvar... Za brskanje po fb in kako enostavno igro je danes vsak prenosnik na trgu zadosti dober... Je pa res, da se drži stran od rabljene robe, kot že napisno.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Če gremo nazaj na temo.
Se znajdem v situaciji, da moram za (sicer starejše) družinske člane prenosnike rihtat pa bi samo svetoval tri stvari:
1. S HPji je (statistično) zelo veliko problemov, to ne pomeni, da tvoji hčerki ne bo HP delal brez težav, pomeni pa, da je verjetnost, da kaj razpade/odpove večja.
2. V tem cenovnem rangu so proizvajalci med seboj si dokaj konkurenčni, kar pomeni da ni nekega absolutnega zmagovalca. Če prenosnik ne bo "zlorabljan" potem bi moral delovati brezhibno dovolj časa, ampak vseeno marsrikdaj kaj odpove ne glede na proizvajalca.
3. Še najpomebneje (veliko bolj pomembno kot proizvajalec) je, da ima prenosnik 3 leta garancije (lahko jo tudi dokupiš, to ti omogoča npr. bigbang). Tako si zagotoviš, da bo prenosnik deloval vsaj 3 leta (sem videl že precej cenejših prenosnikov od 1 do 2 let starih, ko gre matična plošča, poči plastika, crkne ventilator, lastniki pa v jok in na drevo).

Kar se tiče zmogljivosti prenosnikov, ki so v tej temi omenjeni, tvoja hčerka ne bo opazila prav nobene razlike med njimi, morda edino med 2GB in 4GB rama, dvojedrne procesorje pa itak imajo že vsi, to je pa vse. Za njene potrebe so vsi v redu tako, da lahko komot vzameš tiste med 400 in 500 euri pa obvezno 3 leta garancije pa se tudi malo osredotočiš na estetski izgled izdelka, saj bo to veliko bolj pomembno 12 letnici (verjetno?) kot pa ali je AMD oz. Intel.

Kar se tiče interneta, če imate doma internet, potem potrebujete brezžični usmerjevlnik (angl. wireless router), katerega se priklopi v internet kjerkoli v hiši in ta nato oddaja brezžično internet po celotni hiši. Taka investicija te pride 50eur + nekdo ki ti bo stvar usposobil, če pa pokličeš na siol in rečeš, da si želiš brezžični internet po hiši, ti bodo tudi oni pomagali.

LP

technolog ::

Za brskanje po fb in kako enostavno igro je danes vsak prenosnik na trgu zadosti dober..

DonMatejo ::

Šeenkrat, točno tako kot tehnolog. Če se že kupi laptop, naj se kupi nekaj za 300-400 eur novo pa 50 v router za brezžično povezavo, pa je to to. In ima tamala mir za kar nekaj časa, itak pa ni gamer in ne rabi nič high komponent.

Najprej prepolovimo budget, sam sem imel na servisu Asuse in Acerje in sem bil prijetno presenečnen, tudi novi HP so kar okej... ma kaj bluzim, vsak je okej, na 386-ki je blo tud vse okej.

sandmat ::

barakus je izjavil:

Če gremo nazaj na temo.
Se znajdem v situaciji, da moram za (sicer starejše) družinske člane prenosnike rihtat pa bi samo svetoval tri stvari:
1. S HPji je (statistično) zelo veliko problemov, to ne pomeni, da tvoji hčerki ne bo HP delal brez težav, pomeni pa, da je verjetnost, da kaj razpade/odpove večja.


ja, je pa tudi res, da hpje zaradi cene kupi tudi največ kmetov in potem z njimi delajo svašta(in se čudijo, zakaj stvar neha delat). Ta statistika je dost prasica za si z njo karkoli pomagat :)

rebeka ::

Hvala vsem za odgovore in svoja mnenja. Točno tako bom tudi naredila - poceni prenosnik , Si mobil pa mi je že vklopil (ali pač kako to naredijo), da imamo brezžično povezavo po celem stanovanju.

Dva stacionarna računalnika sta priklopljena na kable. siol trojček). Sedaj sprašujem: ko prinesem prenosni računalnik domov, ga samo vklopim pa že dela ali ga moram kakorkoli povezati (vem da ne s kabli) ampak s katerim od teh dveh računalnikov.
lp

napaka: ne Si mobil ampak SIOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rebeka ()

Clubraider ::

Ko boš prenosnika prinesla domov, ga samo vklopiš in bi takoj mogel zaznat oz. javit, da je našel brezžično povezavo...tam doli pri uri ti bo pokazalo in samo klikneš poveži(mogoče bo še trebalo vtipkati varnostni ključ.to pa ve tisti, ki ti je naredil, da imaš brezžično povezavo). To bo v primeru, da ti v trgovini ali pač kje že naložijo windows in vse potrebne drivere, če tega ne storijo...potem bo pač nekdo mogel naložit windows in drivere/gonilnike, ki jih dobiš poleg prenosnika na enem CD-ju.

Če te bo karkoli še zanimalo v zvezi z nalaganjem windowsov in ostalih stvari...mi piši na ZS.

Mipe ::



Nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nurmaln ::

Rebeka mislim da ti tega še ni nihče rekel tukaj ampak NE KUPUJ prenosnika brez prednaloženega operacijskega sistema Windows.
Best buy po mojem mnenju ti je v tem trenutku tale Asus.
Do vključno 06.12. lahko na BigBangu dobiš 10% popusta.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

technolog ::

Ja, ne kupuj brez naloženega OS windows. Sploh če te samo to košta samo 100EUR v ceni.

nurmaln ::

Pri novih je razlika običajno še nižja, kakih 70-80 EUR razlike. Če kupiš OS ločeno pa cca 130 EUR.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Clubraider ::

Jaz sem kupil prenosnika bres OS in si doma naložil, pa tudi vse dela tak kot treba.

technolog ::

Ja in si tako prišparal ene 130EUR ziher, odvisno kaj si namestil.

rebeka ::

pa ti v trgovini naložijo windows? ali kupiš vse skupaj posebej in ga odneseš do kakšnega serviserja?

nurmaln ::

Clubraider je izjavil:

Jaz sem kupil prenosnika bres OS in si doma naložil, pa tudi vse dela tak kot treba.

Če si si namestil kak brezplačen OS potem krasno ampak močno dvomim da rebeka želi Linux ali kaj podobnega.

Če si si namestil OS Windows ne da bi ga plačal si ga ukradel. Če tebe to ne moti vsaj ne domnevaj da vsi razmišljajo tako kot ti.
Tudi če rebeka nima moralnih zadržkov, bo imela pa druge ko bo treba naložiti kakšne update, pa ko bo OS začel metat ven napise da ni original in tako dalje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mtosev ::

rebeka je izjavil:

pa ti v trgovini naložijo windows? ali kupiš vse skupaj posebej in ga odneseš do kakšnega serviserja?

prednalozen OS se ze v tovanji kje sestavljajo oz izdelujejo prenosnike namesti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

technolog ::

Ja kot smo rekli, ti lahko računalnik že kupiš z windows naloženim, vednar tako plačaš nekako 80EUR, ki bi drugače šel za boljše komponente. Če ga kupiš posebej, potem te pride še celo nekaj več.

Plačilu tega se lahko izogneš legalno tako, da daš gor kak drug OS (linux, bsd), ali pa nelegalno s piratsko različico windowsov.

nurmaln ::

Rebeka če kupiš prenosnik s prednameščenim OS Windows ga samo odneseš domov in pričneš z uporabo. To je to, nobenih komplikacij nobenih CDjev, iskanja piratskih kopij, pa še v slovenskem jeziku bo.
Pri nekaterih proizvajalcih (ASUS zagotovo) lahko tudi kadarkoli kasneje, če ti virusi ali druga hudobni programi povzročajo preveč težav, prenosnik s pritiskom na en gumb ob zagonu spraviš v takšno stanje kot je bil na dan nakupa (Windows se sam ponovno namesti).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

rebeka ::

na računalniku je : windows vista home premium slo z 60 dnevno preizkusno verzijo office 2007 ready. Kaj za boga zdaj to pomeni? Aja, nisem vedla, da sploh ima kdo zadržke glede tega, da ne bi uporabljal piratskih zadev. Razumem v službi, ampak doma.....

technolog ::

Aha, no potem bo vse normalno delovalo... Edino mogoče se bo hčerka kaj pritožila, ker bo office nehal delat po 60 dneh, pa bo spet koštalo 100EUR za originalne office.

rebeka ::

pa ni vseeno ali so office original ali ne. kaj ne obstaja za domačo uporabo neki office, ki je legalen in zastonj?

aja še to? windows pa bodo delali še naprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rebeka ()

mtosev ::

ja, openoffice ampak tisto ni microsoftov office.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rebeka ::

saj to mi je vseeno od koga je? bom pa te uporabila.

Clubraider ::

Jaz imam vse piratsko in vse deluje tak kot treba, pa še zastonj je.

Ok mogoče se res ne hvalim z lepim, ampak tako pač je...če se da kaj zastonj dobit, pa za domačo rabo...nevem zakaj bi potem kupoval, pa denar zapravljal...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925741 (22373) GupeM
»

Lenovo vs. Samsung vs. chiliGREEN

Oddelek: Kaj kupiti
142013 (1729) fosil
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634500 (29742) Icematxyz
»

Windows Vista

Oddelek: Pomoč in nasveti
182335 (2179) lopov
»

Nov intervju: Chris Bryant (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
7416492 (14564) Icematxyz

Več podobnih tem