» »

World of Goo prihaja na iPad

World of Goo prihaja na iPad

PC World - World of Goo, še ena izmed preprostih in priljubljenih, a za razliko od Angry Birds vse prej kot uspešna igra, zahvaljujoč 90-odstotni piratiziranosti, prihaja na platformo iOS. World of Goo je svoje življenje začel na računalniku, tako na sistemih Windows, kot Linux in OS X, ter nato prispel še na Wii. Zdaj razvijalci, 2D Boy, obljubljajo, da bo že v kratkem izšla različica igre, ki jo bo mogoče igrati na iPadu. Igro so celo že dokončali, zdaj pa čakajo le še Applovo potrditev za vključitev v trgovino.



To so objavili na svojem blogu, skupaj z odgovori na nekaj najpogostejših vprašanj. Oboževalci se močno zanimajo za različico za mobilne telefone (predvsem iPhone), ki pa je razvijalci še niso potrdili, saj pravijo, da bo to zahtevalo dobršno mero pozornosti, da bo vse skupaj delovalo gladko. Možno je še, da jih tukaj omejuje nekoliko manjši zaslon. Različica za iPad bo omogočala kar 11 hkratnih dotikov zaslona, torej bo mogoče igrati ne le z enim prstom, temveč kar z obema rokama, ob manjši pomoči prijateljev.

Kot zadnji je bil na blogu odgovor na vprašanje, če bo World of Goo, večkrat nagrajeni igri, sledila različica World of Goo 2, kar, podobno kot različico za mobilne telefone, razvijalci niso zanikali. Povedali so namreč, da bila to logična poteza ter da bi pri razvoju uživali, a se kot kaže za to še niso odločili popolnoma zagotovo.

20 komentarjev

Zmajc ::

90% piratiztiranost te igre je nedokazana in čisto izmišljena. Tip ki je dajal izjavo za javnost ni dal niti enega vira ki bi to trditev dokazoval. Marketinška poteza za prodajo več kosov igre pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Keyser Soze ::

Heh, potegnil dol demo (že dolgo, dolgo tega).

Odigral par levelov (nisem šel čez celotno demo verzijo), zaprl zadevo in pozabil, da jo imam na računalniku.

Toliko o 90% piratiziranosti. Verjetno sem med temi tudi jaz nekje vmes. Zgolj zato, ker je nisem kupil.
OM, F, G!

bosmla ::

Jaz sicer zadnje case ne igram iger TO pa sem zacel igrat (nekdo mi jo je dal) in jo takoj kupil - decki si zasluzijo.

lurker ::

Ženo komaj držim nazaj, da si še ne kupi iPad-a. Zdej sem pa zgubu ves motiv za to početje. Itak ga rabi, jaz bom pa zvečer te zdrize packal po njem.8-)

Must stay strong, must wait for 2G!

90% piratiztiranost te igre je nedokazana in čisto izmišljena. Tip ki je dajal izjavo za javnost ni dal niti enega vira ki bi to trditev dokazoval. Marketinška poteza za prodajo več kosov igre pač.
Kako da ne?

Sej 90% piratiziranost ni čisto nič posebnega. Sami tudi ne delajo nobene frke iz tega. So eni izmed redkih, ki se zavedajo in javno priznajo, da praktično noben od piratov ne bi kupil igre, če bi onemogočili piratiranje.

Keyser Soze ::

lurker je izjavil:

Ženo komaj držim nazaj, da si še ne kupi iPad-a. Zdej sem pa zgubu ves motiv za to početje. Itak ga rabi, jaz bom pa zvečer te zdrize packal po njem.8-)

Ja, z nečim se reva mora zabavat.>:D
OM, F, G!

lurker ::

Ja, z nečim se reva mora zabavat.
Sem že napisal, da zvečer se z njim (in posledično mano tudi) ne bo zabavala.:))

Zmajc ::

lurker je izjavil:

Ženo komaj držim nazaj, da si še ne kupi iPad-a. Zdej sem pa zgubu ves motiv za to početje. Itak ga rabi, jaz bom pa zvečer te zdrize packal po njem.8-)

Must stay strong, must wait for 2G!

90% piratiztiranost te igre je nedokazana in čisto izmišljena. Tip ki je dajal izjavo za javnost ni dal niti enega vira ki bi to trditev dokazoval. Marketinška poteza za prodajo več kosov igre pač.
Kako da ne?

Sej 90% piratiziranost ni čisto nič posebnega. Sami tudi ne delajo nobene frke iz tega. So eni izmed redkih, ki se zavedajo in javno priznajo, da praktično noben od piratov ne bi kupil igre, če bi onemogočili piratiranje.


To ni dokaz, to je manipuliranje z statističnimi podatki. Za statistiko pa tako ali tako vemo kaj je.

lurker ::

Za nalogo maš iz njihovih podatkov prikazat kako je piratiziranje samo 0.00069%.

smash ::

android kot vedno potegnil kratko

lurker ::

Kar je zanimivo, glede na to, da so na desktopu vporedno šli v PC, Mac in Linux verzijo.

Mogoče še pride Android verzija, ko bo Android tabletov za več kot le vzorec.

Mavrik ::

Problem Androida je da se aplikacije tam ne prodajajo in ljudje na široko piratizirajo. Ker je platforma hudo fragmentirana in ima večje razvojne stroške kot iOS, obenem pa je zaslužek aplikacij ranga 30:1 v prid iOSu je zapravljanje časa za Android pač neumno.
The truth is rarely pure and never simple.

trnvpeti ::

zakaj sp vecji razvojni stroski pri androidu?

lurker ::

Ti je povedal, fragmentacija.

BigWhale ::

Zmajc je izjavil:

lurker je izjavil:

Sej 90% piratiziranost ni čisto nič posebnega. Sami tudi ne delajo nobene frke iz tega. So eni izmed redkih, ki se zavedajo in javno priznajo, da praktično noben od piratov ne bi kupil igre, če bi onemogočili piratiranje.


To ni dokaz, to je manipuliranje z statističnimi podatki. Za statistiko pa tako ali tako vemo kaj je.


Ne, to je tko kot so sami zapisali: rough estimate in tale rough estimate kar drzi. Preberi blog post, skupaj z update-om.

Toliko o tem kako piratstvo ne skoduje nikomur. In kako si izdelovalci iger samo zepe polnijo.

thramos ::

Kako sledi iz tega da piratstvo škoduje komurkoli?

Zmajc ::

BigWhale je izjavil:

Zmajc je izjavil:

lurker je izjavil:

Sej 90% piratiziranost ni čisto nič posebnega. Sami tudi ne delajo nobene frke iz tega. So eni izmed redkih, ki se zavedajo in javno priznajo, da praktično noben od piratov ne bi kupil igre, če bi onemogočili piratiranje.


To ni dokaz, to je manipuliranje z statističnimi podatki. Za statistiko pa tako ali tako vemo kaj je.


Ne, to je tko kot so sami zapisali: rough estimate in tale rough estimate kar drzi. Preberi blog post, skupaj z update-om.

Toliko o tem kako piratstvo ne skoduje nikomur. In kako si izdelovalci iger samo zepe polnijo.


S tem PR stuntom so samo profitirali saj se jim je prodaja po tem dvignila za ogromno cifro. Verjetno so tako prodali dosti več kot do kadarkoli pričakovali. Tako da jim je piratstvo tukaj celo pomagalo saj so dobili izgovor za zastonj reklamo. ;)

lurker ::

S tem PR stuntom so samo profitirali saj se jim je prodaja po tem dvignila za ogromno cifro.
Link?

Zmajc ::

lurker je izjavil:

S tem PR stuntom so samo profitirali saj se jim je prodaja po tem dvignila za ogromno cifro.
Link?


http://venturebeat.com/2009/01/02/the-w...

BigWhale ::

Zmajc je izjavil:

lurker je izjavil:

S tem PR stuntom so samo profitirali saj se jim je prodaja po tem dvignila za ogromno cifro.
Link?


http://venturebeat.com/2009/01/02/the-w...


V clanku tudi pise, da se jim je prodaja dvignila tudi celotnega spleta okoliscin. Je tisti blog post pomagal? Verjetno je. Ampak clovek bi mu tezko rekel PR stunt. :)

lurker ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steam - Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
518851 (7209) LitralSM
»

Igre, ki jih igrajo vaše punce

Oddelek: Igre
496828 (5121) _koki_
»

World of Goo prihaja na iPad

Oddelek: Novice / Igre
206285 (5608) lurker
»

Steam prihaja na OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5113008 (11699) borchi
»

kaj manjka pri igrah

Oddelek: Igre
372635 (1795) Pdove05

Več podobnih tem