» »

linux - wine - šumniki

linux - wine - šumniki

borchi ::

a komu delajo šumniki v programih, ki delujejo pod wine-om?

drugače v linuxu (rh 8.0) delajo šumniki brez problema v vseh programih.

rabim šumnike v office 2000, ki lepo dela pod wine-om.

preden me napadete, da naj uporabljam openoffice v linuxu. rabim office 2000 ker mormo diplomo oddat tut v elektronski obliki (za njih je edina elektronska oblika .doc) in si sploh ne upam pomislit, da bi jim oddal v .sxw formatu, sploh ker bom mel not še kako formulo, tabele in grafe.
l'jga

borchi ::

prijazna duša mi je pomagala:

export LANG=sl_SI

in imamo šumnike tudi v programih pod wine-om!
l'jga

whatson ::

Mimogrede, OpenOffice zelo lepo dela tudi z .doc fileji.

Tak da to ne sme bit problem.

Pa še en kveščn. Kere programe si v praksi vse zalaufal z wine-om ?

lp,
w
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

borchi ::

hja, mislu sm, da bojo težave z exportanjem formul napisanih v openoffice-u v .doc. pa sm mislu v ms office-u nardit formule, sam sem zdej vidu, da mi equation editor ne dela. hmm....

pod wine-om: nero, ms office, eMule, RTCW, GPL, Grim Fandango, VirtualDub. teh se spomnem, verjetno pa še kak. ne delujejo pa seveda vsi 100% (ne delajo čisto vse funkcije, kdaj se zrušijo, itd..)
l'jga

Gandalfar ::

borchi: cist tko kokr pod winsi potemtakem ;-)

borchi ::

heh, v glavnem sem programe samo sprobal.

nero sem instaliral zato, ker sm dobu *.nrg fajl - sedaj ga nimam več. xcdroast + vcdimager + fireburner (za posebne primere) - pokrijejo vse!

emule za linux ni (čeprav je mldonkey tatamata za vse druge kliente - včasih za foro poženem oba skupaj vzporedno in pustim emuli, da se konekta na AdaNET (največji server) in kliknem na fajl pol pa grem za kako uro-dve ven in ko pridem domov, v mldonkey-u, kliknem na isti fajl in guess what??? mldonkey ma fajl preden je emula na polovici ;-) pa čeprav je mldonkey že bannan na polovici serverjev (oz. na vseh največjih)). mldonkey sem si še za windowse skompajlau v cygwinu ;-)

virtualdub na žalost nima konkurenta ne v windowsih ne v linuxu (kakšen predlog???)

igrce? vsak mesec si rečem, da že morem kj pametnega nardit in kako igrco končat! mi ne uspe tut pol ure igrat :-(

ms office? zdej sem tut se mal z openoffice math-om spoprijateljil, tk da bo diploma narjena v celoti v openofficu, če bojo pa kj težili jim bom pa v pdf-ju prnesu, če ne bo openoffice lepo exportal v .doc. a je še kdo opazu, da openoffice ko exporta v .doc ful napihne fajle?

drugač pa, ja, ko v winsih :-))))))
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft + MTV, novi popravki, Office XML (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
638665 (7010) OwcA
»

Slovenska država ne pozna odprtih standardov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
17015049 (12138) krho
»

Igre na linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
503619 (2941) CCfly
»

ima kdo linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
251458 (1023) CaqKa
»

linux v pisarni

Oddelek: Operacijski sistemi
201786 (1451) Yohan del Sud

Več podobnih tem