» »

Sesutje compa ob Macromedia shockwave

Sesutje compa ob Macromedia shockwave

Marjan ::

Vedno ko na netu zaženem igro, progi... narejen z Macromedia flash se mi računalo resetira.

WinXP seveda.

Instaliral sem si tudi najnovejša Macromedia Player IN Macromedia Flash pa ne pomaga nič.


Se komu sanja kaj bi to lahko bilo? Pred 1 mesecem se mi to ni dogajalo.

Predator ::

ok odgovarjam na del iz iger ;)

odkrito nimam pojma zakaj to dela; poskusi izpraznit temporary internet files pa zbrisat vse plugine ki so noter instalirani ( pa zbriši jih tud ročno iz temp. internet files pa če so kje še instalirani, ker vem da vedno pustijo kaj za sabo ); če ne pa pač poskusi z ie6 sp1 patch <- ne windows xp sp1, če to ne dela pa pač ostane samo še reinstall winsov oziroma format pa nanovo ( IMO, lahko da bo kdo drug kaj vedel )

andper ::

Hja, men se je ravno nekaj takega dogajalo pred kakšnim letom in pol, in sicer na Windows 98 OS-u. Igre pa Macromediin Shockwave so povzročali nenadne reboote računala.

Izkazalo se je, da je problem nekako ležal v DirectX-u, namreč čim sem inštaliral kakšen novejši DirectX je prišlo do tega problema, medtem ko z default DirectX-om (v Win98, mislim da verzija 5) so zadeve delovale normalno.

Ti problemi so kasneje z nakupom novega računalnika in namestitve novega OS-a (WinXP) enostavno izginile, tako da žal ne poznam rešitve za ta problem (mogoče format, kot je že omenil Predator). :\

Marjan ::

Nič ne pomaga!

- Sem izbrisal vse temporary files IN cookies
- vse DirectX diagnostic teste mi opravi brezhibno
- pri ponovni instalaciji Macromedia ShockWave programa mi resetira comp že med instalacijo!!

Ko pridem nazaj v Winse mi javlja naslednje napake:

(1) \program files\windows update\V4\IUDENT.txt

(2) \win\minidump\mini5.dmp in sysdata.xml

(3) WK1G5MS

(4) Error signature:
BCCode: 1000008e BCP1: C0000005 BCP2: BF9DFDC BCP3: F66426E4
BCP4: 0000 OS: 5_1_2600 SP:0 Produsc: 256_1



Kaj nej naredim? Formatiral pa ne bi no... to se zmeri reče, ko ne veš kaj bi drugega naredu :D

DirectX imam 8.1 (to je ta iz WinXP se mi zdi). Ali naj namestim 7 ???

Marjan ::

A mi ne zna noben pomagat?

Predator ::

prvi si za katerega sem slišal da ima probleme s tem; directx 7 ne moreš instalirat ( ne morše instalirat starejše verzije kot jo imaš ), lahko probaš z 9beta če bo kaj pomagala če ne pa najprej naredi repair instalation z bootable winxp cd-jem če pa to ne bo pomagalo mi pa drugega kot format in vse na novo ne pride na misel;

andper ::

Naletel sem na eno idejo. ;)

Namreč sedaj je oh in sploh popularen tale Nokia Game 2002, ki pa je v določeni meri grajen v Macromedia Flash ter Shockwave tehnologiji.

In tako sem na Mobisux forumu zasledil razne objave, v smislu, da folku pri ogledu določenih Nokia Game strani, računalo enostavno zašteka in se resetira.

Med drugim pa sem naletel tudi na tole objavo tamkajšnjega uporabnika:
No ja z ponosom morm povedat hehe da mi je ratal nastimat da ne freezne vec in se ne resitera... Mal sm brov po slo-tech forumu pa so rekl da jim je na direct x 5 delal vredu... pol sm sov pa pod shockwave setting al rendering pa sm izbrov Hardware: direct x 5.. in zdej fajn dela.. drgac tnx ubema k sta se potrudila da se odgovorila.. :P


Sam sem to tudi preveril in ugotovil, da če z desno klikneš na kakršno koli zadevo, ki temelji na Macromedia Shockwave, res lahko v prikazanem meniju izbereš '3D Renderer -> Always Use Hardware - DirectX 5'.

Edino, kar me sedaj matra je to, kako priti do tega menija na kakšni strani, narejeni v Shockwave-u, brez da se ti že prej računalo ne resetira.

Od tu naprej stvar enostavno prepuščam tebi, Marjan. :)

Marjan ::

Cool, zanimivo Tezej, HVALA :))

Se bom pa zgleda še nekaj časa ubadal kako pridet do tega menija :D

Mogoče bo pa le ratal.

Gandalfar ::

ok .. mislm da sem nasu

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Macromedia\Shockwave 8\renderer3dsetting]
@="3"

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Macromedia\Shockwave 8\renderer3dsettingPerm]
@="3"

--------

kljuci kamor si shockwave zapise ker render uporablja :) Spremenis to in ni ti potrebno iskati animacije, ki ti ne usuje rac.. vrednost 3 je DX5 .. 1 je za sw render .. 0 je default .. 4 je DX7

Marjan ::

Gandalfar: vrednosti 0, 3, 4 ne funkcionirajo. Sem sprobal.

Gandalfar ::

ce se ti da probi z 0-5 .. pa poglej kaj ti dxdiag pove kaj o sistemu

Marjan ::

Ne, ne dela.

Zgleda da je problem v grafični kartici - Voodoo3, ali pa v vrsti gonilnikov?!

Dx test opravi vse bp.

andper ::

Pol DirectX sigurn ni problem, ker je men takrat, ko se mi je podobno dogajalo, resetiral comp že ob samem zagonu 'dxdiag'... :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet explorer se ugasa - sam od sebe... HELP !

Oddelek: Pomoč in nasveti
101691 (1579) jarni2
»

Ne odpira mi vseh strani oz. samo animiranih

Oddelek: Omrežja in internet
151426 (1270) amigo_no1
»

pomoč pri gledanju clipov z iterneta...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71443 (1337) farko
»

Za Andreja- winxp+schockwave

Oddelek: Operacijski sistemi
131590 (1458) borutzi
»

IE 5.5 slo tezave z ActiveX

Oddelek: Pomoč in nasveti
51229 (1157) zdravc

Več podobnih tem