» »

ima kdo linux?

ima kdo linux?

borut-t ::

rabil bi linux(red hat, suse,...)tanou.... bi mi ga lahko kdo poslal...
pa če bi se dalo zraven še << substral >> JAVA....

lp

Ziga Dolhar ::

Imam SuSE 8.0 in 8.1 Pro (7 CDjev). Če te zanima >> mail me.

b ::

Ej, a se sme original Suse CD-je kopirat? Samo za info me zanima, ker vem da so se pred kaksnim letom omogocali samo nek live CD download.

lp,
Borut.

jlpktnst ::

open source lahk kopiras
lahk ga prodajas
ce je nekaj open source mora to tudi ostati!
torej suse linux je open source

LP

DC- ::

SuSE Linux CDjev se ne sme kopirat, lahko jih edino instaliraš na neomejeno število računalnikov z originalnim setom CDjev


DC

Arrivo ::

To da je Linux brezplačen velja samo za ISO izvedenko posamezne distribucije .
Za vse ostale izvedenke je potrebna licenca...

primer: Suse 7.3 na sedmih CD-jih cena cca 25.000 Sit

dr.J ::

Arrivo: ne klati neumnosti!

borchi ::

pejt na www.lugos.si
l'jga

Aspirinix ::

Drži. Kopirajo se lahko samo distribucije, ki nimajo avtorskih orodij.
Saj ne kupiš samo linuxa(npr. SuSe), kupiš dodatne programe, ki pa jih razvijajo programerske hiše in jih ne dajo zastonj.
Zato kaka druga distribucija, ki je free, za kopiranje.

jlpktnst ::

Recimo - vse kar je open source lahk kopiras, je pa res da ima suse na cdjih tudi komercialne programe...
Vzemi Debiana - to pa ima samo o.s. in ga lahko celega kopiras
LP

MadMicka ::

mene zanima, če maš office (ne od MS) v linuxu (imen ne poznam) in pol npr. napišeš kak dokument, a se ga da potem odpret z MS wordom in obratno??

pa še to, a je mogoče na linux naštimat office od MS?

Vem, začetniška vprašanja :D

Arrivo ::

Identičen program, ki popolnoma nadomesti MS office je Openoffice, ki je tudi preveden v Slovenščino in je brezplačen.
Deluje pod Linux in Win .

(sic) ::

Vendar pa (baje) ime OpenOffice probleme s šumniki (ali nekaj)?

admini težijo uporabnikom glede wareza, vendar pa sami prodajajo:D :D :D


Ziga Dolhar ::

/me se osvesti ter prodaja samo še prve štiri SuSE-ove CDje :-).

iirc je 'pay' sekcija na 5. cdju, je tako?

Zahtevam naziv zase >:D

wishmaster ::

vse linuxe lahk kopiraš in jih prodajaš.Pri eni od prejšnih suse verzij je bilo napisano da je treba met licenco in da ga ne smeš kopirat.Ko si pa nalagal sistem pa ti je napisal da ga lahk po mili volji kopiraš in prodajaš.Zarad linuxa se ni treba bati da vam bodo prišli policaji na dom.

Gandalfar ::

mislim, da gre v tem primeru bolj za Princip :)

CaqKa ::

tu se špitiramo, ziggga pa ima orginal cdje... ja naj pogleda če piše na njih če je prepovedano kopiranje pa bomo na jasnem !
btw kaka je razlika suse 8.0 vs 8.1?

jlpktnst ::

ms-office bi znal delat pod WINE(windows emulator). Naj to potrdi kdo, ki ga uporablja.
LP

trillian ::

zdej sem pa zmedena.
vedno sem mislila, da je open source samo odprta koda. in nima kaj veliko opraviti z licenco. eno je, ce lahko pogledas in popravljas kodo os-a ali pa, ce ga lahko kopiras...
torej, ste prepricani, da je open source enako you are free to copy?

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Mercier ::

Gnu-ji pa open source-i očitno ne hodijo na pivo skupaj. Licence jim isto ne priznavajo kot enakovredno (ajde, kompatibilno) GPL. Pa najbrž imajo vsaj malo prav.

trillian ::

ah. pomesala sem.
hvala.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Ziga Dolhar ::

Hmmm, sliši se kot test ... Proof of ownership? ;)

Okej, po vrsti.

1. Na zaitku s CDji piše "By breaking the seal you accept the exclusion of warranty".

2. na notranji strani, "FAQ": "After the installation I get the error message 'login:' - what am I doing wrong?" (ok, nima veze, si nism mogu pomagat :)

3. Reference book, str. 4: "Note: SuSE Linux includes, in addition to free software - software in which the source-code is included on the CDROMS - software packages that, for different reasons, SuSE can only offer in compiled form."

--

Hmmm, česa več mi ne uspe najti v temle hitrem pregledu... žal.

borchi ::

ms office dela pod wine-om. sicer mi equation editor ni delal iz prve, sam se menda da zrihtat. trenutno nimam linux mašine pri roki, da bi se poglobil!
l'jga

wishmaster ::

to pa prvic slisim da pod linuxom laufa MS office.Mogoce dela starejsa verzija.(OFFICE 95).Sam sem to probaval pa mi je uspelo zagnati edino setup.Pa se ta je zastekal ker je rabil neko dll datoteko.Res pa je da kratki programi kot so CDRlabel,kazaa,gnutella pod linuxom delujejo.
Po mojem bodo cez cas pod linuxom delal vsi programi za windowse.Kdo si je pred kakim letom mislil da bo lahk zagnal program za windows v linuxu.

borchi ::

dela office 2000.
l'jga

CaqKa ::

ziggga: bmk za ownership.. samo reko sem da če je že tak da se nebi smelo kopirat pol bo pisalo na cdjih verjetno.. a ti si to pogledal na 5., 6. in 7. cd ali si iz knjigice bral? jaz sem namreč reko da poglej na robovih cdjev... no jaz sem ravno kar zdljo suse 8.1 :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se linux trži?

Oddelek: Operacijski sistemi
201494 (1172) christooss
»

Suse pro plačljiv ali ne?

Oddelek: Operacijski sistemi
171144 (874) BigWhale
»

Suse 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
141313 (1060) jlpktnst
»

SUSE 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
472060 (1629) shock
»

SuSe linux 8.0 iso - kje?

Oddelek: Operacijski sistemi
261811 (1330) footprint

Več podobnih tem