» »

več uporabniških računov

več uporabniških računov

anika87 ::

Ker nisem še uporabljala računalnika z več uporabniškimi računi, prosim za malo razlage.
Na računalniku smo ustvarili 2 uporabniška računa, oba kot skrbniška (po navodilu prijatelja - za vsak slučaj, ker smo enkrat že imeli težave z geslom...).
Zanima pa me, kako je zdaj s temi računi, če en uporabnik nekaj spreminja...
- Npr. na enem računu je že veliko vsega na namizju, ker prej smo uporabljali le tega, zdaj pa bi mela z možem vsak svojega in me zanima, če jaz pobrišem kakšne ikonce s svojega namizja, a bom zbrisala tudi z njegovega? Ker meni prikaže tudi njegove.
- Če bo imel on odprto neko internetno stran in bom preklopila na svoj račun vmes in potem nazaj, a bo njemu še vedno tisto ostalo?
- če ima odprt program za prenašanje datotek (npr. utorent) in preklopim vmes, a utorent pri njemu še deluje?

Ali lahko naštimam nastavitve tako, da se mi v primeru neaktivnosti računalnika vklopi le screensaver, ne pa da mi se pojavi "zelen ekran" z ikonami uporabniških računov za izbiro, tako da če premaknem miško, da se mi vklopi nazaj namizje od prej... Če pa hočem preklopit, grem pač ročno na preklop.

Hvala!:)

technolog ::

Načeloma so userji med sabo čisto ločeni, vsaj pri resnih sistemih kot je to BSD ali linux. Tudi windows mislim, da ne bi smeli imet težav.

Glede zadnjega vprašanja pa mi manjka en bistven podatek. Kateri Operacijski sistem?

fosil ::

Kar se tiče preklapljanja med računi imaš dve možnosti. Lahko se iz enega računa odjaviš (Log off) in s tem se zaprejo tudi vsi programi, ki tečejo v tistem računu. Druga možnost je preklopi (Switch), v tem primeru vsi programi laufajo dalje. Minus tega je, da potem v ozadju tečejo vsi programi in je računalnik zato počasnejši.
Tako je!

ToniT ::

1. če sta oba računa skrbniška, lahko pobrišeš ikone, ki so skupne obema (obstaja direktorij, kjer so ikone za vse uporabnike - tam jih lahko briše samo skrbnik)
2. če preklopiš iz enega računa na drugega, prvemu ostane vse, kar je delal prej
3. program za prenašanje datotek bo deloval še naprej
Pri nastavitvah screensaverja imaš možnost označiti - ob nadaljevanju pokaži pozdravni zaslon (tam vrži kljukico stran)

Cold1 ::

Kot je rekel že ToniT; dodal bi le kratko pojasnilo glede uporabniških računov:
Administratorski računi lahko posegajo v podatke in nastavitve vseh uporabnikov, omejitve administratorskega uporabnika so bolj kot ne prostovoljne, omejitve navadnega uporabnika pa so resnične, zgolj pri uporabi navadnih uporabniških računov se lahko izogneta brisanju datotek ki pripadajo drugemu uporabniku.

Ne uporabljajta gesel za dostop do okenskih uporabniških računov, Okna, v primeru da gesla ni, ne dovolijo oddaljene prijave, če torej ni možnosti za zlorabo računalnika iz neposredne fizične okolice so gesla nepotrebna (gesla za spletne trgovine, banke, forume itd. so še vedno potrebna).

Namesto dveh admin. računov imejta dva navadna računa in en upraviteljski račun za takrat ko bo potrebno opraviti kakšna "hišniška" opravila.;)


Opomba: sklepam, da se gre za Windows Visto.

anika87 ::

Hvala fantje za odgovore! Grem zdaj malo poskusit poštimat svoj račun.
Ja, seveda pozabila sem ključni podatek. Vista je, ja. Ki mi je takooooooo nesimpatična...:8)
Z možem imava vsak svoj račun in nobeden nima gesel, ne potrebujema nič zaklenjenega, le zato sem si nardila svoj račun, ker je potem "razmetano" namizje, če imava vsak svoje "solate" gor...

anika87 ::

Ups... zdej sem pa na svojem namizju zbrisala ikone - bližnjice, ki jih ima on na svojem namizju (npr. za igro COD) in jo je zbrisalo tudi na njegovem namizju. Sem šla nazaj na svoj račun in obnovila, vendar na njegovem namizju pa ikone še vedno ni. Ok, saj ni problem naredit bližnjico ponovno, samo ne bi rada brisala po njegovem namizju... kako naj zbrišem take ikonce, ki so na mojem namizju ("njegove"), da ne bom brisala po njegovem namizju? A jih ne smem zbrisat?

Cold1 ::

Tvoje namizje:
C:\Users\Anika87\Namizje

Moževo namizje:
C:\Users\Mož\Namizje

Namizje za vse uporabnike:
C:\Users\Javno\Javno Namizje

Iz javnega namizja prenesi vso solato, ki je nočeš, na moževo namizje, pa bo mir.

Potem pa z možem ustvarita nov upraviteljski račun, ter iz tega računa spremenita svoja računa iz upraviteljskih v standardna.

Opomba: nadomesti "Anika87" ter "Mož" s svojim ter moževim uporabniškim imenom v Oknih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave Win7 uporabniški računi

Oddelek: Pomoč in nasveti
192005 (1727) OttoParts
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305078 (4685) SLO_Matej
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913673 (10508) fosil
»

win xp- težave pri instaliranju gonilnika za wlan zaradi pravic kot administrator- PR

Oddelek: Operacijski sistemi
151623 (1623) Sc0ut
»

program za kodiranja računalnika

Oddelek: Programska oprema
81007 (923) pac3k

Več podobnih tem