» »

Težave Win7 uporabniški računi

Težave Win7 uporabniški računi

OttoParts ::

Imam nenavadne težave v Win7 64 bit SLO z uporabniškimi računi.

Upor. račun z administratorskimi pravicami mi ob zagonu/preklopu nanj javlja, da Settings.ini uporablja drug proces. Rezultat je, da nimam wallpaper-ja in da ni ikon hitrega zaganjalnika Raziskovalec, Windows media center...., ampak so namesto njih beli kvadratki.

Na drugem računu, ki nima admin. pravic teh problemov ni.

Ve kdo za kaj gre in kako popraviti? Je to virus?

Na Win7 sem preklopil šele pred kratkim (z WinXP) in sem še "zmeden".

P.S.
Ugotovil sem tudi, da ikone programov na namizju v "administratorskem" profilu ne delujejo. Sporoča, da ne najde programov,da so prestavljeni... itd.

gorenjc ::

A je bila na mašini narejena čista inštalacija windows-ov?
Ali pri v varnem načinu do istega problema? Je nameščen kakšen antivirusni program?

OttoParts ::

Na prenosniku so tovarniško inštalirani Windows 7 Home Premium 64 bit Slo. Opravljeni sta bili (avtomatsko) 2 ali 3 posodobitvi windowsov.

Nameščen je Kaspersky Internet Security (trail verzija, ki je nameščena tovarniško). Ob pregledu sistema ne najde virusov.

Isto sporočilo, da Settings.ini uporablja drug proces dobim tudi, če v admin. računu z desnim klikom na namizje prikličem kontekstni meni in izberem "Pripomočki". Na internetu je nekje bilo navedeno, da če v normalnem računu znova zaženem "Pripomočke" bo to popravilo zadevo v administratorskem računu, ampak ne deluje.

Hvala za idejo z varnim načinom, bom še to poskusil.

Zgodovina sprememb…

OttoParts ::

O.K. sem stestiral tudi varni način - tam so pripomočki onemogočeni, delujejo (in so prikazane) ikone hitrega zaganjalnika.

win64 ::

Provaj preimenovat/zbrisat to datoteko. Provaj ustvariti še en administratorski račun in se provaj z njim prijavit.

gorenjc ::

Naj se ustvari nov račun in potem preveri, če so tudi s tem računom težave zaradi settings.ini.

OttoParts ::

Zdravo!

Po dolgem času sem se spravil nazaj reševat ta problem.

Poskušal sem ustvarit nov admin. račun, pa me računalnik vpraša ali želim neznanemu programu dovoliti spreminjanje diska. Nov admin. račun sem želel ustvariti v računu, ki že ima admin. pravice (in s katerim imam opisane težave).

Kaj je sedaj to?

gorenjc ::

Je vklopljen nadzor uporabniškega računa?

OttoParts ::

gorenjc je izjavil:

Je vklopljen nadzor uporabniškega računa?


Kje to preverim?

gorenjc ::

Gumb start->v polje za iskanje vpišeš uporabniškega ->pod nadzorno ploščo zadetek spreminjanje nastavitev nadzora uporabniškega računa .Poglej kje je drsnik.Če je na dnu, je UAC (nadzor uporabniškega računa) izklopljen.

OttoParts ::

O.K.
Ko to poskusim naredit v rač. z admin.pravicami je seznam iskanja prazen, če kliknem na več možnosti (ali nekaj takega nad poljem, kjer vneseš iskalni niz) mi računalnik napiše, da nima dostopa do naprave in da morda nimam pravic za dostop (??).
V običajnem računu dobim ves seznam najdenih zadev, če izberem spreminjanje nastavitev uporabniškega računa je drsnik čisto zgoraj.

gorenjc ::

Do te nastavitve prideš tudi prek nadzorne plošče->uporabniški računi->spreminjanje nastavitev upor. računa. Privzeto je na tretji "črtici". Začasno premakni drsnik na dno, naredi restart mašine in potem z admin računom naredi nov uporabniški račun.

OttoParts ::

Sem naredil, kot si mi predlagal. Je bil nastavljen na tretjo črtico.
Nastavil na spodnjo črtico in ponovno zagnal računalnik in sedaj VSE DELUJE - povezave, ikone itd...

Hvala za rešitev!

Na katero črtico nastavim, da bo račun spet varen?

gorenjc ::

Nadzor uporabniškega računa nastavi na tretjo opcijo:Privzeto-obvesti me le, ko programi skušajo spremeniti nastavitve računalnika. Je z novim uporabniškim računom sedaj vse ok?

OttoParts ::

Novega računa nisem niti ustvaril, ker je že nastavitev na najnižjo vrednost "popravila" vse probleme. Bom preveril, kaj se zgodi, če dvignem varnost na 3 opcijo.

OttoParts ::

Na tretji stopnji (in 2 tudi) spet ista žalost - ni delujočih ikon, ni "tapete"..
Je ta nadzor uporabniškega računa "globalen" ali velja samo za admin. račun, na navadnem pa si lahko mirno nastavim na višjo stopnjo varnosti?

gorenjc ::

Nadzor uporabniškega računa velja enako za vse uporabniške račune. Ustvari nov uporabniški račun in potem preveri, če so še vedno težave.

OttoParts ::

Nov račun z admin. pravicami je ustvarjen in ni problemov! :D

Hvala!

Lahko sedaj prejšni račun z admin. pravicami brez posledic za sistem in drugi račun za normalno delo zbrišem?

gorenjc ::

Če si imel dokumente, slike.. shranjene v okviru starega uporabniškega računa, potem jih prepiši v nov uporabniški račun, da ne bi bile slučajno potem težave zaradi tega. Če je nameščen tudi certifikat (upam, da imaš varnostno kopijo), potem tudi le tega namesti. Najbrž bo potreben tudi uvoz priljubljenih za ustrezen brskalnik. Če je narejen nov admin račun in z njim ni težav, lahko starega samo onemogočiš.

OttoParts ::

Računa z admin. pravicami praktično nisem uporabljal za delo, zato dokumenti ne bi smeli biti problem.
Kakšen certifikat (da so winowsi original)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z uporabniškim računom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111654 (1341) Tajsk
»

zvok v drugem uporabniškem imenu

Oddelek: Pomoč in nasveti
252783 (2551) tweet
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213449 (3173) gorenjc
»

Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
111723 (1453) ender
»

[Win XP] Administrator (mnenje)

Oddelek: Operacijski sistemi
71151 (990) gumby

Več podobnih tem