» »

Telemach playlist

Telemach playlist

samerdamir ::

Živjo,

Zanima me ali sploh obstaja (playlist) od telemach-a. tako kot jo je od T-2, Siol in ostalih.

Hvala

Izi ::

Seveda ne. Gre za popolnoma drugačno tehnologijo.
Telemach ima kabelsko televizijo, kjer se programi pošiljajo preko radijskih frekvenc po kablu.
T-2, Siol in podobni pa imajo IPTV, kjer se programi pošiljajo kot paketki preko Internet Protokola, zato ima vsak program svoj internet naslov in torej lahko narediš playlist.
Pri IPTV ti dobivaš samo en program naenkrat do tebe, kar tudi pomeni, da se da spremljati kaj in koliko časa gledaš. Pri Kabelski pa dobivaš vse programe hkrati do sebe in samo preklapljaš med njimi, in nihče ne more spremljati kaj gledaš.

samerdamir ::

Hvala za hiter odgovor.

če prav razumem, jaz lahko tudi spremljam vse kanale od telemach-a na svoj TV.
na 1 TV imam že sklenjena pogodba z telemachom za digitalni TV, rad bi to tudi gledal na drugega brez njihovega boxa.
imam pa 32LG-LH2000 TV in na njemu priklopljen Egreat EG31c NMT (network media tank). a to sploh gre???
Vem da mi bratu uspelo pri T-2.

misek ::

Pri digitalni kabelski potrebuješ kartico. In medijski predvajalnik ti tukaj nič ne koristi.
Na drugem TV-ju lahko gledaš samo analogne programe brez dodatne naročnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

samerdamir ::

Kartica seveda je treba kupiti pri ponudniku.
Ne da se drugač kjer koli jo kupiti.

Hvala

PARTyZAN ::

Modul lahko kupiš sam, kartica je pa brezplačna.

samerdamir ::

sori, sem malo nov na tej sceni.
Modul PCMCIA bi mogel sam kupiti...
kartica, pa dobim od ponudnika zastojn? kako to? kaj potem lahko gledam? oz. pridobim?

Izi ::

Tudi modul dobiš zastonj ampak samo enega, za naslednjega pa moraš plačati mesečno najemnino.
Digitalno TV sicer lahko gledaš z eno naročnino na treh televizorjih, ampak moraš za vsakega imeti svoj modul in svojo kartico.
Vse tri kartice to posodijo (ne smeš jih izgubiti) zastonj, modul pa zastonj dobiš samo enega, druge pa moraš ali kupiti sam ali pa najeti za mesečno naročnino pri Telemachu.

Sicer pa je najbolj, da se oglasiš na eni izmed Telemachovih poslovalnic ti bodo vse razložili. Koliko programov boš gledal je odvisno od mesečne naročnine, ki jo boš izbral.
Vseh skupaj je trenutno okoli 140 programov. Najmanj možno pa je 70 programov za 15,50 EUR na mesec.

ssitcm ::

Ali pa kupiš/imaš tako televizijo, ki že ima 'v sebi' tak modul. Ti vstaviš samo kartico .

Izi ::

ssitcm je izjavil:

Ali pa kupiš/imaš tako televizijo, ki že ima 'v sebi' tak modul. Ti vstaviš samo kartico .

Noben TV v sebi nima modula. Vsaj jaz med stotinami modelov televizorjev še nisem videl nobenega takega. Vedno je samo velika reža v katero vtakneš modul nato pa v modul še kartico. To je narejeno zaradi tega, ker so moduli po svetu različni in lahko uporabiš takega, ki ga zahteva tvoj kabelski ponudnik.
Zunanji sprejemniki, pa večinoma že imajo modul, kar vgrajen in rabiš samo še kartico.

ssitcm ::

Izi, verjetno se nisva razumela. Jaz sem mislil npr. Common Interface (CI) pri LED TV Samsungih. V ta interface vstaviš PCMCIA kartico, ki jo dobiš od operaterja.

PARTyZAN ::

Od operaterja dobiš brez doplačila samo kartico, ki jo vstaviš v modul. Za modul moraš plačevati najemnino, ali pa si nabaviti svojega.

Robert ::

Odpiram malo starejšo temo, ker me zanima kako deluje Telemach TV preko interneta drugega ponudnika (npr. Telekom). Ali zadeva deluje tudi na principu playliste, ker se ob spremljanju oziroma spreminjanju TV programa zgoraj desno na ekranu pojavi IP oznaka (prikaz).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435840 (75368) zavajon
»

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

Oddelek: Kaj kupiti
1311095 (6674) laguna1
»

DVB-C TV tuner in PCMCIA modul

Oddelek: Pomoč in nasveti
62461 (2345) Scryel
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418372 (9846) mysterio
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122455 (18384) Domn

Več podobnih tem