» »

DVB-T problem :)

DVB-T problem :)

bdoxx ::

Lep pozdrav,
Na-karatko problem :)
Po avtomatsem iskanju kanalov nam najde smao hrvaške pa avstrijske programee. . .,
medtem ko pa pri sosedu najde samo Slovenske programe :D :D :D,

aja pa obojni mamo sprejemnik iz merkatorja :D za 45€:D



xDDD Naslov lahko spremenite v DVB-T :D
  • spremenil: bluefish ()

[ecstazy] ::

Sicer ne poznam tega sprejemnika, ampak verjetno moraš kje v nastavitvah spremeniti državo ali pa mpeg2/mpeg4 nastavitve.

Alexius Heristalski ::

Težava je v antenskem sistemu, ki blokira določene kanale. Pokliči monterja, pa naj ti poštima. Se pa bodo ti kanali še spreminjali, tako da bi bilo mogoče pametno počakati. Kako dolgo, je odvisno, kje si.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bdoxx ::

zanimivo je tudi to :D da sosed dobi točno 12domačih programov, mi pa 12 tujih :D:D

IceBoX ::

Bom kar tukaj vprašal. Ali kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe, ker ko priklopim pretvornik na TV se mi pokaže program, ampak slika skače. Tudi če hočem odpreti menu, slika ravno tako skače, da sploh nič ne vidiš. Isti pretvornik sem preizkusil z drugim SCART kablom na drugi televiziji, tam pa slika ni skakala, so pa bili obrazi bolj "rumeni". Preizkusil sem tudi z drugim SCART kablom in je rezultat enak. Na eni TV slika skače, na drugi pa je slika "rumena". Pretvornik sem nesel nazaj v trgovino, tam so ga preizkusil in tam je delal, tako da ne vem kaj naj naredim.

lebang1 ::

Zamenjajta sprejemnika s sosedom pa povej kaj bo potem :)

@Icebox
verjetno imaš slab scart na televiziji.

lp

neres ::

maticko: slovenski programi rabijo navpično postavitev antene. vsaj pri sobnih antenah to pomaga, čeprav če je dober signal bo karkoli delalo, tudi en kos žice..
torej če imaš sobno anteno obrni eventuelni vrtljivi del v navpičen položaj.

Alexius Heristalski ::

IceBoX, si na daljincu televizorja z AV tipko preklopil na SCART vhod?

neres, vertikalno polarizacijo ima le pet oddajnikov multipleksa A: Slavnik, Sežana, Kanin, Kuk, Košana (za mux B ne vem, ker ni podatkov). Pri sprejemnih pogojih v stanovanju se pa res lahko zgodi, da se pri številnih odbojih polarizacija zamenja, tako da s sobno anteno je res potrebno izvajati razne akrobacije, vse, kar pomaga.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

mamo ono veliko anteno na strehi :D

neres ::

Alexius Heristalski je izjavil:

neres, vertikalno polarizacijo ima le pet oddajnikov multipleksa A: Slavnik, Sežana, Kanin, Kuk, Košana (za mux B ne vem, ker ni podatkov).

Kje si našel te podatke?

A se bo to spremenilo al bomo morali še vedno obračat antene za gledat italijanske programe?

Alexius Heristalski ::

maticko, samo eno ali več anten? Verjetno bo treba kak ojačevalec zamenjati.

neres, tukaj na zemljevidu klikneš na oddajnik in napiše ime, nadmorsko višino, kanal in polarizacijo. Jaz mislim, da se ne bo spremenila, ker je antenski sistem na oddajniku tako narejen, razen če bodo le-tega spreminjali, ampak gre za velik poseg.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

neres ::

Aha, zanimivo to z oddajniki. Dejansko so vsi okoli mene s horizontalno polarizacijo, ampak od kar sem živ vem da Slo kanali delajo boljše če obrnem anteno navpično (preizkušeno z različnimi antenami na različnih lokacijah). Mogoče pa ta H/V dejansko deluje obratno pri sami anteni.. me zanima kakšno polarizacijo imajo italijanski oddajniki..

lebang1 ::

Kolikor je meni znano so italjanski oddajniki napravljeni za horizontalni sprejem in potem imajo slo. oddajniki blizu italianske meje narejeneo za vertikalni sprejem, da ne pride do kakšne zmešnjave tam kjer se sprejema oba signala.

bdoxx ::

Alexius Heristalski je izjavil:

maticko, samo eno ali več anten? Verjetno bo treba kak ojačevalec zamenjati.


kak zgleda ta ojačevalec

lebang1 ::

kak zgleda ta ojačevalec


klik

bdoxx ::

Ok, neko mi je uspelo da mi najde 20kanalov, zdaj pa je problem da pri slovenskih kanalih ni slike :D :D :D :D, zvok je samo je tud bol bogi :D
kamu kaj sanja?

jinzo ::

Tako kot so ti že rekli večkrat v tej temi, ojačevalec bo potrebno zamenjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z digitalnim zemeljskim signalom

Oddelek: Zvok in slika
193710 (1623) AštiriL
»

TV več ne lovi pop tv in A kanala

Oddelek: Zvok in slika
3211359 (9817) Alexius Heristalski
»

Dve zunanji TV anteni - težava s signalom

Oddelek: Pomoč in nasveti
153547 (3235) Frenckie
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957360 (34072) Alexius Heristalski
»

Zunanja tv antena vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
107688 (7279) alsl

Več podobnih tem