» »

Diamant

Diamant

«
1
2

Fave ::



Ali je res tako enostavno izdelati diamant?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Pyr0Beast ::

Ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Ojoj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

elmika ::

Mislem kdo pa hoce svojo ljubljeno osebo po smrti pretvorit v diamant halooo

Okapi ::

Ni.
Seveda je. Daš grafit v stroj za HPHT sintezo umetnih diamantov, pritisneš na gumb (so to speak) in dobiš surovca, ki ga potem še zbrusiš. Od naravnega diamanta ga lahko ločijo samo v ustrezno opremljenem laboratoriju.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

elmika ::

Me prav zanima koliko okvirno stane da nekoga pretvoris v diamant ?????

Okapi ::

Odvisno od velikosti diamanta. Najmanjši 0,4 karatni je 5000 evrov, največji je 1 karatni za 13.000 evrov. Na hitro zguglano, koliko pri nas pribijejo cene pa ne vem.

O.

noraguta ::

davek na dodano vrednost pokojnika
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Keyser Soze ::

elmika je izjavil:

Mislem kdo pa hoce svojo ljubljeno osebo po smrti pretvorit v diamant halooo

Ja hudiča, a to da jo pokoplješ v leseni kišti, kjer jo požrejo črvi in ostala golazen je pa višek izkaza spoštovanja? Nekaj največjega, kar lahko dobi človek po smrti? Al pa da ga kremirajo in spremenijo v kup pepela v piksni?

Se spomnim, že kar nekaj let nazaj (5+), ko sem bral o temle, češ da bo kmalu mogoče narediti tole z našimi pokojniki. Nisem si pa mislil, da bo že tako kmalu na voljo na našem tržišču. So že kar nekaj časa pristoni pri nas.

Sam osebno se ne bi branil, da me dajo v diamant in nato vtaknejo v spomenik na britofu. Oz. sem že izrazil takšno željo familiji. Rajši kot ostale opcije.

P.S.: Če me kdo ukrade, ga bom pa ponoči v spanju obiskoval.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Ni.
Seveda je. Daš grafit v stroj za HPHT sintezo umetnih diamantov, pritisneš na gumb (so to speak) in dobiš surovca, ki ga potem še zbrusiš. Od naravnega diamanta ga lahko ločijo samo v ustrezno opremljenem laboratoriju.

O.


Surovca ki ga je treba rezati in zbrusiti. Že mašina stane ogromno. NI to nekaj kar bi lahko masovno v garaži delal ali pa kar v prostem času brez kakršnega koli znanja, ko si enkrat videl YT posnetek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

NI to nekaj kar bi lahko masovno v garaži delal ali pa kar v prostem času brez kakršnega koli znanja, ko si enkrat videl YT posnetek.
Jasno da ni. Saj menda Fave ni spraševal, če si to lahko kar doma narediš? Pač nek dobro znan, ustaljen industrijski postopek.

O.

Fave ::

Ne, ne, nisem spraševal za izdelavo doma :) Bi blo pa fajn...

Kolikšna pa je cenovna razlika med sintetičnim in naravnim diamantom?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

nevone ::

Ali je res tako enostavno izdelati diamant?


Diamonds can also be produced synthetically in a high-pressure high-temperature process which approximately simulates the conditions in the Earth mantle.

Vsa skrivnost je, da je glavna sestavina diamanta ogljik, ki je stisnjen pod dovolj visokim pritiskom in pri dovolj visoki temperaturi.

Vsako živo bitje lahko skuriš pretežno do ogljika, kar se pri upepelitvi trupla zgodi, potem pa osnovno surovino za diamant imaš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

brodul ::

ja je tako "enostavno"

drugače je pa tole IMO bolano
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Fave ::

brodul je izjavil:

ja je tako "enostavno"

drugače je pa tole IMO bolano


Totalno mimo, se strinjam.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

nevone ::

Totalno mimo, se strinjam.


Meni se ne zdi. Če s tem izkažeš dragocenost umrlega, je to lahko lepa civilizacijska gesta.

Sej upepelitev je po tej logiki tudi čisto mimo, morda še bolj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Kolikšna pa je cenovna razlika med sintetičnim in naravnim diamantom?
Tile pogrebni sintetični diamanti so v resnici celo precej dražji od naravnih. Sicer so pa AFAIK brušeni sintetični samo kakšnih 20% cenejši od naravnih. Kakšni točno so proizvodni stroški je sicer poslovna skrivnost, ampak naj bi bili recimo desetino prodajne (z brušenjem vred). Se pravi en majhen recimo pol karatni diamantek za prstan naredijo za 200 evrov in prodajo za 2000. Cene so pa tako navite, ker je konkurenca za zdaj še majhna, in da ne sesujejo trga diamantov.

O.

noraguta ::

ne splača se še čist prec umret, sam upam , da me bodo požokal na kitajskem , da ne bodo imeli zanamci prevelikih stroškov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T0RN4D0 ::

Kak ego moraš bit, da se sekiraš kaj se zgodi s tvojim truplom po smrti? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Fave ::

nevone je izjavil:

Totalno mimo, se strinjam.


Meni se ne zdi. Če s tem izkažeš dragocenost umrlega, je to lahko lepa civilizacijska gesta.

Sej upepelitev je po tej logiki tudi čisto mimo, morda še bolj.

o+ nevone


Tule najbrž ne bova prišla skupaj, ampak bom vseeno predstavil moj pogled na te stvari.

Meni je vse od prižiganja sveč do nagrobnikov in ceremonij ob smrti precej nesmiselna stvar. Ko nekdo umre, ga ni več in zaenkrat ne moremo kaj dosti proti temu. Večina pa očitno potrebuje nek grob z nagrobnim kamnom, ki ga hodijo gledat prvega novembra in še kak dan vmes. Meni precej iracionalno. Ne vidim smisla.

Sama upepelitev je zaenkrat najbolj praktična, kaj se potem zgodi s pepelom mi je popolnoma vseeno.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

nevone ::

Tule najbrž ne bova prišla skupaj, ampak bom vseeno predstavil moj pogled na te stvari.

Meni je vse od prižiganja sveč do nagrobnikov in ceremonij ob smrti precej nesmiselna stvar. Ko nekdo umre, ga ni več in zaenkrat ne moremo kaj dosti proti temu. Večina pa očitno potrebuje nek grob z nagrobnim kamnom, ki ga hodijo gledat prvega novembra in še kak dan vmes. Meni precej iracionalno. Ne vidim smisla.


Sva kar precej skupaj, ker jaz gledam podobno. A nimam nič proti, če ljudje to potrebujejo naj imajo, no harm done really.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

fosil ::

Na žalah maš možnost raztrosa pepela, v posebnem parku ki je namenjen temu. Tvoje ime pa potem vklešejo na ploščo na robu tega parka. Torej imajo tudi tisti, ki radi prižigajo svečke možnost da to naredijo. Ob tem pa ni dela in stroškov z vzdrževanjem tvojega groba
Tak način se mi zdi precej simpatičen.
Tako je!

Pyr0Beast ::

Klesanje stane ~150EUR :)

Vsako živo bitje lahko skuriš pretežno do ogljika, kar se pri upepelitvi trupla zgodi, potem pa osnovno surovino za diamant imaš.

Brez prisotnosti kisika, da, drugače pa ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hitch-Hiker ::

Kar nekaj.

Sicer pa kakor sem v videu videl oni to iz pepela to naredijo. Po kremiranju. Kaj ni fora da pri kremiranju ogljik zgori? Potem to ni več diamant iz pokojnika.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

Lion29 ::

meni se tudi grobovi zdijo glupost prve klase... sploh zdaj, ko vsi (zivi) med seboj tekmujejo kdo bo postavil lepse grobove... in za to zagonijo neverjetne cifre!

se bolj se mi zdi neumno, da folk hodi na grobove "obiskovat" pokojne... mislim ej...

tale stvar z diamantom se mi simpolicno velik bolj smiselno zdi kot met ulno s pepelom doma!

ampak da pa bi dajal tolko tisoc evrov za diamant pa... ne hvala... oz. da bi moji svojci dajalai zame tolko....

bedarija!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pyr0Beast ::

Seveda da je bedarija, sam da zgleda da se še vedno splača :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Izi ::

Bedarija gor ali dol. Dokler imaš svoje najbližje žive je jasno, da se ti zdijo grobovi bedarija
Ko vam bodo pomrli starši, partner, bratje ali sestre ali pa celo otroci, pa boste povsem drugače gledali na stvar :P

Saladin ::

Jaz popolnoma podpiram izdelavo takih diamantov pod pogojem, da se na njem z kako mikrogravuro ali kodo napišejo podatki pokojnika (da se ne bi začeli pojavljati na črnem trgu kot nekake cenene alternative običajnim diamantom).

Sama izdelava takega diamanta gre predvsem v čast pokojniku - kaj pa se bo z tem diamantovm dogajalo v prihodnje pa je tudi pomembno vprašanje ("pomembno" iz vidika spoštovanja pokojnika).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

delavec44 ::

Izi je izjavil:

Bedarija gor ali dol. Dokler imaš svoje najbližje žive je jasno, da se ti zdijo grobovi bedarija
Ko vam bodo pomrli starši, partner, bratje ali sestre ali pa celo otroci, pa boste povsem drugače gledali na stvar :P


Ne, ne bomo :P Jaz se trudim, da svoje bližnje osrečujem dokler so živi. Svečke prižigat potem, prej pa j* v glavo (kar nekaj takšnih primerov vidim na lokalnem britofu) je pa najmanj hinavsko.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

delavec44 je izjavil:

Ne, ne bomo :P Jaz se trudim, da svoje bližnje osrečujem dokler so živi. Svečke prižigat potem, prej pa j* v glavo (kar nekaj takšnih primerov vidim na lokalnem britofu) je pa najmanj hinavsko.

Zdi se hinavsko ampak ponavadi ni. Človek namreč ponavadi spozna kaj je imel šele takrat ko to izgubi. Zato je dostikrat, kljub prejšnjemu "jebanju v glavo", kasnejše žalovanje lahko precej pristno.
Dosti ljudi v času žalovanja celo razmišlja o samomoru in poleg dobrih prijateljev so ravno grobovi tisto, ki ti pomaga prebroditi tistih nekaj let, ki jih potrebuješ, da se sprijazniš z izgubo najbližjega.

Glede izdelave diamanta iz pepela umrlih pa pa se mi ne zdi ravno smiselno. Ali je v grobu pepel ali diamant nima nobene veze, ker bistvo groba je tako ali tako v naših glavah. Da pa bi na roki (prstan) nosil tisti diamant pa je verjetno enako če si v spomin na mrtvega kupiš navaden diamant, ki bo verjetno še cenejši.

Diamant je dejansko navadno oglje. In če iz pepela pokojnika očistijo vse primesi razen ogljika potem od pokojnika ne ostane ničesar več saj ogljik je vendarle popolnoma enak na celem svetu. Sploh celotno življenje na zemlji temelji na ogljiku.

Da pa je umetno narejen diamant kaj drugačen od tistega naravno narejenega pa je navadno metanje peska v oči. Gre za popolnoma isto stvar. Če atome ogljika stisnemo pod pritiskom skupaj nastane diamant, pa naj pritisk nastane v središču zemlja ali pa v stroju tovarne. Izdelek je enak.
Ločijo lahko samo tako, da je tisti "umetno narejen" bolj čist in torej še boljši diamant od tistega, ki je nastal pod pritiskom zemlje.

Problem umetnega izdelovanja diamantov je izključno samo ekonomski, ker bo napihnjena cena diamantom padla če jih bodo štancali v vsaki tovarni, kar pa si verjetno nihče ne želi, še najmanj pa ženske >:D
Realno gledano, ko bomo dovolj tehnološko napredni, vrednost diamanta ne bo prav nič večja od navadnega stekla, oziroma še precej nižja, ker ogljika je na našem planetu v izobilju. Lahko bi celo zidali hiše in stolpnice iz diamantnih ceglov. Izdelati eno diamantno opeko ali navadno opeko ne bo ob primerni tehnologiji potrebovalo nič kaj dosti več energije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

delavec44 ::

Izi je izjavil:

Zdi se hinavsko ampak ponavadi ni. Človek namreč ponavadi spozna kaj je imel šele takrat ko to izgubi. Zato je dostikrat, kljub prejšnjemu "jebanju v glavo", kasnejše žalovanje lahko precej pristno.
Dosti ljudi v času žalovanja celo razmišlja o samomoru in poleg dobrih prijateljev so ravno grobovi tisto, ki ti pomaga prebroditi tistih nekaj let, ki jih potrebuješ, da se sprijazniš z izgubo najbližjega.


Mogoče res v nekaterih primerih. V večini pa vsaj sam ne vidim nekega resnega žalovanja, temveč le strah pred 'kaj bodo pa drugi rekli' in pa 'poglejte mene, kako sem priden, ko vsak dan 2 svečke gor nesem'.

Ali je v grobu pepel ali diamant nima nobene veze, ker bistvo groba je tako ali tako v naših glavah.


Vidiš tu se pa povsem strinjam s tabo. Smisel žalovanja in kako se posameznik sooča s tem je v naših glavah. Kaj ima potem tu veze grob, pepel, sveče in podobno sranje.

Izi ::

delavec44 je izjavil:

Vidiš tu se pa povsem strinjam s tabo. Smisel žalovanja in kako se posameznik sooča s tem je v naših glavah. Kaj ima potem tu veze grob, pepel, sveče in podobno sranje.

Odgovor na to vprašanje boš prej ali slej spoznal na lastni koži na zelo zelo boleč način. Nobenemu to ne uide, razen če imaš namen umreti v rani mladosti :P
Izguba ljubljene osebe je največja bolečina, ki jo človek doživi v sojem življenju. Verjemi, da na stara leta drugih ljudi na britofu ne boš niti opazil, kaj šele, da bi tekmoval kdo ima lepšega.
Smrt ljubljene osebe ponavadi ne prinese samo nakup groba in njega obiskovanje ampak celo marsikateri ateist začne obiskovati cerkev, marsikdo postane pijanec, marsikdo pa enostavno obupa in si vzame življenje.
Vse to te še čaka >:D

Po drugi strani pa imamo tudi neke zakone, ki zavezujejo najbližjega sorodnika, da poskrbi za umrlega. Otrok mora tako poskrbeti, da so starši primerno pokopani, razen če nisi socialni problem, pa še v tem primeru ti pomaga država. Pa tudi ne vem kako te bodo gledali tvoji prijatelji, če se boš tik po smrti odrekel svojim staršem in izginil, brez da bi jih pokopal kot se spodobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

delavec44 ::

Izi je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vidiš tu se pa povsem strinjam s tabo. Smisel žalovanja in kako se posameznik sooča s tem je v naših glavah. Kaj ima potem tu veze grob, pepel, sveče in podobno sranje.

Odgovor na to vprašanje boš prej ali slej spoznal na lastni koži na zelo zelo boleč način. Nobenemu to ne uide, razen če imaš namen umreti v rani mladosti :P
Izguba ljubljene osebe je največja bolečina, ki jo človek doživi v sojem življenju. Verjemi, da na stara leta drugih ljudi na britofu ne boš niti opazil, kaj šele, da bi tekmoval kdo ima lepšega.
Smrt ljubljene osebe ponavadi ne prinese samo nakup groba in njega obiskovanje ampak celo marsikateri ateist začne obiskovati cerkev, marsikdo postane pijanec, marsikdo pa enostavno obupa in si vzame življenje.
Vse to te še čaka >:D

Po drugi strani pa imamo tudi neke zakone, ki zavezujejo najbližjega sorodnika, da poskrbi za umrlega. Otrok mora tako poskrbeti, da so starši primerno pokopani, razen če nisi socialni problem, pa še v tem primeru ti pomaga država. Pa tudi ne vem kako te bodo gledali tvoji prijatelji, če se boš tik po smrti odrekel svojim staršem in izginil, brez da bi jih pokopal kot se spodobi.


Le po čem sklepaš, da se mi kaj takšnega še ni zgodilo? Pa na srečo še vedno razmišljam racionalno.

Saj sem lepo napisal, moja filozofija je, da delaš na tem dokler ima še kdo od tega kakšno korist. Po smrti ni žal več nobene koristi in raje zapravim 5€ za en dober sendvič kot za svečo.

p.s. Ne vidim nobenega problema pri raztrosu pepela. In to kjerkoli si to želimo (na Triglavu, na morju, etc. ). Kaj pa če oseba izgine? Si potem postavimo prazen spomenik, da ga častimo? Bedarija.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Tebi se zdi mogoče bedasto (irelavantno), svojci umrlih v letalski nesreči Adrijinega letala na Korziki so verjetno drugačnega mnenja, čeprav je spomenik ko sem ga nazadnje videl v slabem stanju (pred "čistlino akcijo" par let nazaj).

T0RN4D0 ::

E, vidiš, na korziki bi pa jst tud komu spomenik postavu. In mu šou 1. novembra vsako leto prižgat svečko. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

guest #44 ::

Mene naj upepelijo in stresejo nekam, še najraje v morje al vesolje. Naj me vesolje reciklira, čimprej.

Itak pa je popolnoma jasno, da grobove in ostale neumnosti dela za še žive ne za že mrtve.

LeQuack ::

Kaj pa tisto, da te po smrti zamrznejo in potem naj bi te v prihodnosti ponovno oživel, ko bi medicina napredovala. Vem, da se sliši kot znanstvena fantastika, ampak dejansko v USA in EU to že delajo.
Več o tem je napisanega tukaj: Cryonics @ Wikipedia

Cene pa so seveda tudi zelo lepe. Ponavadi ljudje vzamejo življenjsko zavarovanje in iz tega dejansko plačajo to zadevo.
Costs of cryonics vary greatly, ranging from the basic fee of $10,000 for neuro (head or brain only) cryopreservation at the European cryonics company KrioRus, to more than $200,000 for whole body cryopreservation by Alcor with overseas and last-minute fees. Alcor's neuropreservation (just the head) is priced at 80,000. There is an extra $500 annual membership fee during life by Alcor.

Še povezava do dveh podjetij, ki se s tem ukvarjata (sta omenjeni zgoraj):
http://www.kriorus.com/en
http://www.alcor.org/
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Spajky ::

Še dobro, da naciji niso pogruntali takega stroja ... matr bi imeli zalogo diamantov ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

delavec44 ::

Karaya 52 je izjavil:

Tebi se zdi mogoče bedasto (irelavantno), svojci umrlih v letalski nesreči Adrijinega letala na Korziki so verjetno drugačnega mnenja, čeprav je spomenik ko sem ga nazadnje videl v slabem stanju (pred "čistlino akcijo" par let nazaj).



Zakaj postavljati spomenik na Korziki in s tem častiti mesto, kjer so ti najdražji umrli? Tega ne razumem.

Če kdo osebno rabi spomenik, si ga lahko postavi na vrtu pa zaradi mene 100 sveč na dan lahko tam prižge. Ne pa mi tega pogojevati kot obvezno z nekimi sfaljenimi družbenimi vrednotami.

Sicer pa ta tema je o diamantih in dovolj off-topica z moje strani.

Pyr0Beast ::

Kaj pa tisto, da te po smrti zamrznejo in potem naj bi te v prihodnosti ponovno oživel, ko bi medicina napredovala. Vem, da se sliši kot znanstvena fantastika, ampak dejansko v USA in EU to že delajo.

Ja, zamrzujejo ljudi, Ne pa jih tudi oživljajo. :)

Človeška tkiva propadejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karaya 52 ::

seba44> Zakaj postavljati spomenik na Korziki in s tem častiti mesto, kjer so ti najdražji umrli? Tega ne razumem.

Iz istega razloga kot se vračaš v domači kraj in na kraje iz svoje mladosti. Spomini dobijo novo dimenzijo ko jih povežeš z materialnim, v skrajnem primeru pač trosiš cvetje v morje. Dokler so svojci s spomini živi, grob "živi", verjetno pa si že opazil zapuščene grobove na naših pokopališčih? Dovolj zgovoren dokaz čemu vsa ta folklora.

Izi ::

Zamrznejo samo tvojo glavo. Telo gre v smeti >:D
Zadeva je draga in se moraš domeniti že precej vnaprej, ker po zaustavitvi srca je na razpolago samo nekaj minut v katerih ti morajo odžagati glavo in jo zamrzniti, preden se informacije v možganih začno izgubljati.
Okoli 5 minut po smrti možgani še uspejo zadržati informacije, potem pa se "pomnilnik" sprazni in ni kaj več shranjevati.
V globoko zamrznjenih možganih pa se informacije, se pravi naša osebnost ohrani, za večno (vsaj tako strokovnjaki predvidevajo).
Ob odmrzovanju pa gre vse skupaj v nekaj minutah k vragu, celice, ki so zamrznjene sicer še žive, razpadejo med odmrzovanjem. Kljub temu nekateri upajo, da bomo tkiva nekoč v prihodnosti znali uspešno odmrzniti.
Kolikor sem uspel razbrati naj bi potem osebnost iz odmrznjenih možganov prenesli v neko drugo telo. Torej lahko rečemo, da vsaj naslednjih 1000 let to verjetno ne bo možno, v tem času pa je precej verjetno, da bo vse tiste zmrznjene glave nekdo naskrivaj zmetal v smeti :D
Vzdrževanje glav v ekstremno mrzlih razmerah namreč ni poceni.

LeQuack ::

Izi je izjavil:

Zamrznejo samo tvojo glavo. Telo gre v smeti >:D
Zadeva je draga in se moraš domeniti že precej vnaprej, ker po zaustavitvi srca je na razpolago samo nekaj minut v katerih ti morajo odžagati glavo in jo zamrzniti, preden se informacije v možganih začno izgubljati.
Okoli 5 minut po smrti možgani še uspejo zadržati informacije, potem pa se "pomnilnik" sprazni in ni kaj več shranjevati.
V globoko zamrznjenih možganih pa se informacije, se pravi naša osebnost ohrani, za večno (vsaj tako strokovnjaki predvidevajo).
Ob odmrzovanju pa gre vse skupaj v nekaj minutah k vragu, celice, ki so zamrznjene sicer še žive, razpadejo med odmrzovanjem. Kljub temu nekateri upajo, da bomo tkiva nekoč v prihodnosti znali uspešno odmrzniti.
Kolikor sem uspel razbrati naj bi potem osebnost iz odmrznjenih možganov prenesli v neko drugo telo. Torej lahko rečemo, da vsaj naslednjih 1000 let to verjetno ne bo možno, v tem času pa je precej verjetno, da bo vse tiste zmrznjene glave nekdo naskrivaj zmetal v smeti :D
Vzdrževanje glav v ekstremno mrzlih razmerah namreč ni poceni.


Sicer tudi celo telo zmrznejo po želji, je pa dosti dražje in najbrž nepotrebno. Razen če bi nekako res napredovali do te stopnje v prihodnosti, da bi nad tvoje zmrznjeno telo poslali kakšne nanorobote ki bi te popravili od znotraj ali kaj podobnega.

Problem, ki pa si ga tudi ti omenil je, da se kaj takega mogoče ne bo zgodilo še stotine ali tisoče let. Trenutno pa živimo v času hitrega kapitalizma, kjer podjetja niso dolgoročno obstojna in noben ti ne more garantirati, da boš čez toliko časa sploh še zamrznjen, saj je proces zelo drag in na svoje stroške te tudi tisto podjetje ne bo več vzdrževalo. Poleg tega so v takem razponu mogoče še druge stvari, kot so razne vojne, naravne katastrofe, menjavi oblasti in sistemov ter podobno.
Tukaj bi bila verodostojna edino kakšna združba, ki obstaja že tisočletja, kot je na primer Cerkev ali kaj podobnega. Ampak tam že zaradi svojih prepričanj najbrž ne bi počeli tega.
Quack !

Okapi ::

Možnosti za uspeh so minimalne (ampak res minimalne, praktično nične), ampak če imaš na banki par milijončkov, se po mojem vseeno splača dati recimo 100.000 evrov za srečko, ki ti bo morda kupila oživitev. S telesom se je pa res brezveze trudit - ko bodo znali oživiti možgane, bodo znali tudi iz DNK sklonirati tvoje novo mlado telo.

O.

Keyser Soze ::

Zakaj bi odmrzoval zadevo? In zakaj bi zamrzoval celo telo?

Če zadeva(možgani) shrani dovolj dobre date, da znajo potegnit ven "tebe" in te oživit, bo IMO dovolj zgolj samo zamrznjen mozak. Potem pa brž pod en dober 3D "X ray" skener z ultra resolucijo, potem image v "bioprinter" z enako resolucijo, in že bodo na mizi novi možgani (če boš sploh rabil prave, "zelene" možgane - bi bili boljši sintetični IMO).

Ampak sem vseeno mal skeptičen do "cold starta". Ne vem kako zanesljivo bo zalaufala zadeva.
OM, F, G!

Lion29 ::

ma finta je v tem, da to nisi ti, ampak nekdo, ki ti je isti kot ti...


full se mi zdi zanimivo razmisljat v smeri.... naprimer:

Jaz, celo telo...

najprej mi zamenjjajo levo nogo z robotsko... sem se vedno jaz?
JA

potem mi zamenjajo drugo nogo, sem se vedno jaz?
JA

nato mi zamenjajo obe roki, sem se vedno jaz?
JA

nato mi zamenjajo zobovje...sem se vedno jaz?
JA

potem nos, oci, celjust, lobanjo, prsni kos, zelodec, jetra, ledvice in vso ostalo "kramo"

sem se vedno jaz?
JA

kaj pa pol?

odrezejo mi del mozganov in nadomestijo s kaksnim vezjem...
sem se vedno jaz?
Ja...

potem mine par mesecev, da se vezje asimilira in mozgani naredijo re+routing

potem drugi del mozganov odrezejo... ga nadomestijo z drugim vezjem... sem se vedno jaz?

.... tukaj pa se logika konca... jaz bi rekel, da ja..... kje se neham JAZ?


ne pa une neumnosti pr SG-1, ki so prisli nazaj kot kloni, ali ap zdaj spremljamo drugo paralelno dimenzijo.... to niso iste osebe kot na zacetku!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Tudi če bo tehnologija ne vem zakaj bi v prihodnosti želeli oživljati starčke iz 21 stoletja. Produktivni verjetno ne bi bili ampak bi jih bilo treba še vzdrževat. Mogoče edino za v kakšen cirkus, tako kot da bi šli danes oživljat neandertalca.
Edino če bi lahko te možgane kako koristno uporabil, recimo za kakšen procesni center ali računalnik z napol ali v celoti izklopljeno zavestjo.
To pa verjetno tudi ni ravno privlačna opcija.
Tako je!

Double_J ::

To je ful fajn, narediš diamant iz svoje žene, pa ga podariš ljubici.

Heh...
Dve šivanki...

Okapi ::

Ob tej temi sem končno ugotovil, kaj je v resnici hotel narediti Trobec v svoji krušni peči>:D

O.

Double_J ::

Premau je naložil drv...
Dve šivanki...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrt bi morali praznovati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738301 (6294) jb_j
»

Pogreb in cene

Oddelek: Loža
468833 (6159) Invictus
»

Zakaj moramo spoštovati mrtve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14934688 (31153) kr1ženska
»

Autopsy-obdukcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616157 (14597) stalker
»

Dan spomina na mrtve in preseravanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629815 (7536) nuclear

Več podobnih tem