» »

Samsung 971P - "Not Optimum Mode, Recommended Mode 1280 x 1024 60 Hz"

Samsung 971P - "Not Optimum Mode, Recommended Mode 1280 x 1024 60 Hz"

nosk8fx ::

oj!
ko delam v Wordu, se mi 971P kar pogosto "izklopi" in na ekranu se pojavi besedilo: "Not Optimum Mode, Recommended Mode 1280 x 1024 60 Hz". fora je v tem, da se mi to pojavlja samo pri delu v Wordu; včasih takoj ko ga zaženem, včasih ne napišem niti stavka, včasih pa lahko pišem 30 min brez problema - je zelo različno. drugače v samih Windowsih, vseh drugih programih, igrah (NFSC, Oblivion, NBA 2007, ...), filmih, netu se še to nikoli ni pojavilo.
nato moram PC ugasniti in znova prižgati in je dalje vredu (do naslednjega Worda :)).
v uradnem manualu piše za to: "You can see this message when the signal from the video card exceeds the maximum resolution and frequency that the monitor can properly handle.
Adjust the maximum resolution and frequency that the monitor can properly handle." Vem kaj pomeni v prevodu, ampak nastavitve grafične so prav take: 1280x1024, 60 Hz, 32 bit! grafična je Radeon 9550.
normalno imam preok DVI priključka, a sem probal tudi z VGA, pa isto.
ko se je ugasnil, smo probali dati gor starejši CRT monitor, vendar se tudi nič ne pokaže - se pravi, da je problem verjetno res v izhodu grafične, vendar ne vem kaj?!

a bi kdo vedel, v čem je problem?
ker je zelo moteče, ko pišem kake seminarske (saj pogosto shranjujem) in se ugasne.

za odgovore že v naprej hvala!

lp, Sašo

@LOL ::

ker je zelo moteče, ko pišem kake seminarske (saj pogosto shranjujem) in se ugasne.

Sicer ne vem rešitve za monitor, vendar so verjetno driverji za grafično kaj.
V Wordu pritisni "Ctrl+S" da ti shrani zadnje spremembe;)

nosk8fx ::

ja saj uporabljam ctrl+s, samo je še vedno moteče vedno znova zaganjat!
naj probam dat najnovejše gonilnike za grafično?

Muzo ::

ja, itak da probi. to je najprej kar nardiš :)

nosk8fx ::

sem dal najnovejše ATI driverje, vendar problem ostaja!!

kakšna druga ideja kaj bi bilo? mogoče kake nastavitve v Catalyst Control Centru?

Tomay ::

Poglej na kaki frekvenci laufa. Lcdji nimajo radi frekvenc prek 70Hz. Če si prej imel crt-ja na 85Hz je to lahko vzrok tvojih težav.
Voodoo 4Ever

nosk8fx ::

ne, frekvenca je v display managerju pa v ATI Catalyst Centru nastavljena na 60 Hz, 3D Refresh Rate Override (v Catalyst Centru) je bil prej na Disabled, sedaj je na 60 Hz, pa nič ne pomaga!!

pa samo v Wordu. če pišem v WordPadu, Notepadu, ... se nič ne izklopi. vendar Word rabim!

Supervisor ::

Mislim da je generalni problem vseeno v monitorju, sem že videl podoben problem, rešil z nastavitvija refresha,

poskusi poinstalirati gonilnike za LCD - torej samsung

, če jih imaš pa prepiši z gonilniki za standard LCD Monitor, pa poskusi malo spreminjati refresh rate

pri resoluciji 1280 x 1024

nosk8fx ::

še nekaj je (sicer nevem če ima povezavo s tem v Wordu): če namestim na PC MagicRotation program, se mi PC takoj na prihodu v Windowse znova zažene. brez MagicRotationa dela normalno (z izjemo Worda).
drugače pa imam inštaliran MagicTune Premium za štimanje barv, kontrasta in podobno ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV mi nagaja :(

Oddelek: Zvok in slika
91198 (821) delfin
»

Not optimum mode

Oddelek: Strojna oprema
102232 (1706) MIHAc27
»

Slika zgine (narobna resolucija)

Oddelek: Pomoč in nasveti
161594 (1192) bisernik
»

zabrisane črke na LCD monitorju

Oddelek: Zvok in slika
101498 (1298) zee
»

RADEON 8500 LE in osveževalne frekvence ?

Oddelek: Zvok in slika
81995 (1907) Han

Več podobnih tem