» »

Bo treba po slovenske izdelke na Hrvaško?

Bo treba po slovenske izdelke na Hrvaško?

GregiB ::

Alo... sem v fazi prenavljanja hiše in imam namen nakupiti tudi nekaj bele tehnike... Ker mi prav pride razvejana servisna mreža, gledam belo tehniko od Gorenja... A se sprašujem, ali bo treba zadeve nakupiti na Hrvaškem, saj so tam občutno ceneje?!?

Primer, Pečica Simplicity z indukcijsko kuhalno ploščo:

.si:

Plošča
Pečica

... skupaj 1.200 € (iskal po netu cenejše variante, kot Gorenje Trgovina, a so cene povsod enake)

.hr:
Plošča
Pečica

--- skupaj 7.128 HRK oz. 975 €, torej cca. 19%V ceneje!!!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zee ::

Ahem. To, da stedilnik tezje "presvercas" iz Hrvaske ves? Osebno bi se na tvojem mestu ozrl po ponudbi v Avstriji, Italiji, od koder lahko povsem legalno uvozis karkoli.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlueRunner ::

Preveri, če je v ceno že vštet davek in, če si ga lahko povrneš. Če sta dogovora na obe vprašanji "DA", potem se ti splača pripeljati iz Hrvaške, ker boš potem, ko dobiš povrnjen davek še vedno na boljšem, kot pa v Sloveniji.

Sicer pa nič novega, da se podjetja zanašajo na našo nemobilnost in hkrati ceno prilagajajo konkretnem trgu (najvišja možna s katero so še konkurenčni). Ta je na Hrvaškem zaradi nižje kupne moči pač nižja. Kje severno od nas pa je tipično nižja zaradi manjše razpoznavnosti glede na razne Whirpoole.

Če živiš dovolj blizu meje, se ti dejansko izplača čez mejo kupovati cel kup stvari...

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Glede švercanja... sicer se nisem pozanimal, a glede na to, da je Hrvaška pridružena članica EU, verjetno ni carinskih dajatev... davek pač plačam, iz HR pa ga dobim refundiranega...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mtosev ::

LOL. HR v EU? od kdaj pa?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GregiB ::

Sicer pa sem na netu uvidel, da npr. v Litvi, pečica stane celo 412 EUR (plošče nisem našel... :(

mtosev je izjavil:

LOL. HR v EU? od kdaj pa?:D


Sem delal v nabavi med našim pridruževanjem v EU in vem, da smo med tem "procesom" zelo hitro nižali oz. ukinjali carinske dajatve za izvoz v članice EU
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

St235 ::

GregiB je izjavil:

Glede švercanja... sicer se nisem pozanimal, a glede na to, da je Hrvaška pridružena članica EU, verjetno ni carinskih dajatev... davek pač plačam, iz HR pa ga dobim refundiranega...


Saj ni problem v carini ampak v davku. Ti boš lepo dobil HR davek refundiran, kdo bo pa DDV Sloveniji plačal?

GregiB ::

St235 je izjavil:

Saj ni problem v carini ampak v davku. Ti boš lepo dobil HR davek refundiran, kdo bo pa DDV Sloveniji plačal?


Ja davek bom pa ja plačal, saj ni v tem problem... 975€ - HR davek + SLO davek je še vedno manj kot 1200€ ...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija vozila na Hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
539651 (6998) rogerg
»

Naknadno zaračunavanje poštnine

Oddelek: Loža
233983 (3153) bbbbbb2015
»

Uvozne dajatve in DDV pri nakupu rabljenega blaga - ZAKAJ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12927354 (25198) chinko

Carinska tarifa

Oddelek: Kaj kupiti
71527 (1277) Tilen
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
295263 (4700) Gandalfar

Več podobnih tem