» »

Pranje perila pri 90C

Pranje perila pri 90C

tabla ::

Kaj bi se zgodilo, če bi opral črne nogavice in spodnje majice na 90C?
Zakaj je priporočljivo le pri 30-40C, kaj bi se zgodilo pri taki temperaturi?
  • spremenil: tabla ()

ToniT ::

Postale bi sive in malo manjše. (razen, če uporabljaš Perwoll)>:D

tabla ::

Okay se mi je zdel da je to to, kr perem drgač barvne brisače na 90C pa je vse vredu.

Šimpanz ::

Enkrat mi je en serviser pralnega stroja razlagal, da so danes praški tako učinkoviti da itak operejo 95% vseh madežev že pri 40C. Zato je tudi na večini oblačil omejitev temperature pranja pri 40C. Kolega ki je bil nekaj časa v USA pravi da je najvišja temperatura pri njihovih pralnih strojih 60C.

Gregor P ::

Verjetno vam je večini znan naslednji citat Dr. Maunderja:
Če perete umazano perilo pri nizkih temperaturah, bo rezultat le čistejša golazen.
:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

JanK ::

Gregor P je izjavil:

Verjetno vam je večini znan naslednji citat Dr. Maunderja:
Če perete umazano perilo pri nizkih temperaturah, bo rezultat le čistejša golazen.
:D


Kar je seveda dobro, kajti s tem je clovek bolj odporen :)

Lion29 ::

tabla je izjavil:

Okay se mi je zdel da je to to, kr perem drgač barvne brisače na 90C pa je vse vredu.


to zelo dvomim...

namrec pri tako viskih temperaturah je barva zelo tezko obstojna... in po nekaj pranjih bi bila brisaca fajn zbledela... sploh v primerjavi s cisto novo!

na visjih temperaturah se pere predvsem bele stvari (se jih ven kuha, kot temu recejo po domace)... razlog za to, pa so predvsem bakterije in vsa druga golazen, ki se zaredi... pri 40 stopinjah tezko odstranis karkoli... in najvec golazni se nabere na kuhinjskih krpah in seveda brisacah.... no tudi spodnjice niso ravno biser cistoce :)

torej zal pranje pri visoih temperaturah prinasa dobre in slabe stvari.. tako da preudarno!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pyr0Beast ::

Kuhinjske krpe umazane z ostanki hrane so precej bogate z kolonijami :)

Jaz dam vse brisače kar kuhat, praška pa skoraj nič. Me briga s kakšno barvo brisače se brišem, magari je pink :)

edit: Kuhinjske brisače -> krpe
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Kaj bi se zgodilo, če bi opral črne nogavice in spodnje majice na 90C?

odvisno od materialov - volna bi se močno skrčila, nekatere sintetike bi se razpadle, nekatere bi se ti stopile (med centrifugiranjem na 1500 obratih :D), predkuhan bombaž, iz katerega se dela jeans in nekatere majce, pa se niti ne bi tako močno skrčil
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

T0RN4D0 ::

Za brisače in krpe ni panike, ker ti je vseeno če pride ven malo ožja, ker niti ne opaziš, pa če je malo bolj bleda je tudi vseeno. :) Pri oblačilih pa ni ravno vseeno če se ti za številko zmanjša :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Avenger ::

Kako pa pralni praški delujejo na bakterije in viruse?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Spajky ::

Pralni praški nekaj golazni operejo, nekaj pobijejo, nekaj pa nahranijo, da se preživeli bolje lahko v kanalizaciji razmnožijejo in da v čistilni napravi pol na vhodu bolj smrdi :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj Beko - nerazumljiva navodila

Oddelek: Loža
143195 (2420) Malajlo
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011088 (8329) Furbo
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925209 (23445) gruntfürmich
»

kuhinjska krpa smrdi

Oddelek: Loža
455580 (4135) Unknown_001
»

Pranje perila

Oddelek: Loža
269655 (8895) gruntfürmich

Več podobnih tem