» »

Carinska tarifa

Carinska tarifa

meuludine ::

Pozdravljeni rabil bi nekaj informacij, glede carinske tarife. Iz tujine (Kitajske) sem nameraval naročiti "led osvetljavo" v vrednosti cca200$ to je cca 150€. In oni mi zagotavljajo brezplačno poštnino preko, DHL-a. Use lepo in prav vendar ker kitajska ni članica EU, bi moral verjetno plačati carinsko tarifo. Mi lahko kdo pomaga, koliko je carinska tarifa, ima to kakšne veze koliko tehta paket? Na kaj moram biti še pozoren? Se poleg carinske tarife zaračinajo tudi kako drugi stroški, davki?. Hvala. Ne vem v kerem topicu naj to prašam, vendar mi na carinskem uradu ne ogovarjajo, ne funkcionirajo z menoj. :D

Mogoče še kaki nasvet kje v Evropi/Sloveniji lahko dobim kvalitetne led sisteme? Ker so me opozorili da kitajske 3Wled diode, so v realnosti 1,5-1,7W.

Hvala za nasvete.
Lep pozdrav.
  • zaklenil: Tilen ()

mihec87 ::

20%ddv ti ne uide potem pa še kakšne 10%carine če je na to zadevo(poišči na strani carine taric tukaj imaš vse potem..)Ne vem pa kako je pri dhl..nekatere dostavne službe opravijo vse to zate samo ti zaračunajo svinjsko provizijo za to da predložijo 1 papir na carini..

St235 ::

Če bo vse skupaj (poštnina in izdelek) pod 150€ potem boš plačal samo 20% DDV in 5€ carinskega postoka.

Če presežeš 150€ pa plačaš tudi carinske dajatve. Koliko konkretno je to pa je odvsmo od klasifikacije blaga. Naj ti kitajci pošljejo carinsko deklaracijo pa pogledaš v TARIC.

...:TOMI:... ::

Če tega ni zelo za cel kontejner, naj ti pošljejo v manjših pakiranjih, do vrednosti 22€ in potem si oproščen vseh dajatev. Edino kitajci bodo "plačali" več poštnine.
Tomi

meuludine ::

gre se za navadni Led plato z mocnejsimi 3w led diodami. Velikosti 400x212x60mm. Stane 196,099$ oziroma preracunano 145,015€.
Pravijo pa tudi da je Free Shipping to Slovenia Via DHL

kanko ::

Samo malo...
TOMI je napisal, da do 22€ ni potrebno plačati carinskih dajatev, Lakotnik29 pa pravi, da je ta meja pri 150€. Kako zdaj?

Ali to velja za vse izdelke izven EU? Kje se sploh izve takšne informacije?
In kje je možno dobiti več informacij o uporabi TARIC, ker jaz se nič ne znajdem tam? Npr. kaj je p/st? Kako iskati po oznaki blaga?

Company ::

Do 22EUR ni nič, od 22 do 150EUR je DDV, nad 150EUR pa DDV + carina po taricu. Saj je že velikokrat pisalo na forumu, le pobrskati je treba.
Govorimo pa o vrednosti pošiljke + poštnina + eventuelni ostali stroški. Velja za vso robo, ki prihaja izven EU.
LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Company ()

Tilen ::

Carina

Prvi post.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
459684 (5766) MIHAc27
»

DHL - nenormalno visoko carinjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8721868 (9679) Daliborg
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538319 (11577) jero_no1
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910018 (9083) Princo22
»

On line trgovine?!

Oddelek: Kaj kupiti
101743 (1613) Trdi

Več podobnih tem