» »

Kje se izgubljajo poštne pošiljke ???

Kje se izgubljajo poštne pošiljke ???

errhec ::

Že dalj časa opažam da se izgublja čedalje več poštnih pošiljk,
sicer so vse manjše vrednosti vendar pošta je zato, da ti pošiljko dostavi in ne da ti jo odtuji.

V zadnjih dveh mesecih (tiste ki jih sem naročil pred mesecem še ne štejem) jim je tako "uspešno" ostalo v posesti :

USB HUB.
Ohišje telefona.
Nekaj elektronskih komponent.
Baterija mobilnega telefona.
Avdio adapter.
Rabljen telefon.
Vse je manjše vrednosti tja do 5 EURO.

Kar je več kot so mi jih "izgubili" v dosedanjih 10-ih letih, kolikor sem že na e-bayu.
Zanimivo je to tudi, da sem začel pošiljke naslavljati na tri različne naslove vendar je "izguba"
pošiljk podobna na vseh treh naslovih?? ( iz tega lahko sklepam, da se pošiljka izgubi pred tem,
ker dostavljajo trije različni poštarji)
Se to redno dogaja tudi vam?
Je kakšen ki ve "kako" se to dogaja ? ;)
Imajo kamere v sortirnicah??

Skratka, koliko pošte se izgubi na poti do vas?

LP
dd

St235 ::

Glede na to, da je govora o ebayu gre tukaj zar precej pošt in držav mimo preden pride do slovenije, tako, da kamere v naših sortirnicah ne morejo kaj dosti. Bolj pametno je pri pošiljkah uporabljat priporočeno pošto oziroma tracking.

Machete ::

Jaz sem do sedaj dobil vse kar sem naročil! Potrka na les.

LuGi ::

Očitno ti poštar krade, ker jaz sem dobil cisto vse pakete.. in jih ni malo :)) (vecina @china =))

errhec ::

Saj, gre se za to da je večina pošte iz Kitajske.
Dobim pa na 3 različne naslove, ista pošta in različna poštarja ter druga pošta in drugi poštar.
Iz DX-a sem do sedaj dobil še zmeraj.
V vseh primerih so imeli dokazilo da je bil paket poslan in feedback 99%+.

Ne ponujajo vedno tracking oz. je doplačilo poštnine nerealno ;).
dd

Avenger ::

Mogoče bi moral odgovorit nekdo, ki pozna poštne sisteme. Če navadno pisemso pošiljanje pomeni popolno zanašanje na poštenost pošte, oziroma, da lahko kdorkoli kadarkoli pošiljko ukrade in je nemogoče ugotovit kje se je "izgubila", potem ne moreš nič.

Do zdaj se pri meni tudi še ni nič zgubilo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

KoMar- ::

Machete je izjavil:

Jaz sem do sedaj dobil vse kar sem naročil! Potrka na les.

Ditto. Pa sem imel že vsaj 150 nakupov.

milica ::

Nič čudnega:

Spajky ::

He, to je v stilu: ne morejo mi toliko trgat od plače kolikor jest lahko razbijem ... LOL
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

PINki ::

Grrr, kok me to razjezi. Ćajniz proklet!

Avenger ::

No, sicer so te zgodbe o poštarjih, ki tekmujejo kdo najdlje vrže paket, znane. Ne samo iz Čajne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

galu ::

Hmm, do nas je paket iz Tajvana prišel v cirka 4-dneh, nedotaknjen... Svaka čast, imo.
Tako to gre.

s1m0n ::

Jaz sem enkrat probal z kanistrom (pleh) 4kg vode, da vidim kakšen bo prišel nazaj po 200km po Sloveniji :)
Potolčen je bil kot, da so ga brcali a na škatli se tega ni tak vidlo. Je pa bil z nalepko za pazlivejše ravnanje.

A z drugimi stvarmi nisem imel problemo, vsaj pri naši pošti ne, pa tudi na pošti sem že redna stranka :)

Double_J ::

Dve šivanki...

Nagi Bator ::

Zapakirat paketek nitroglicerina ter ga z nasmeskom opremit se z nalepko za pazljivo ravnanje >:D

s1m0n ::

Tak se bo hitro vedlo, da se ni prav ravnalo z paketom :)

No ja moj kanister tudi ni bil poln vode ampak 4l metanola, če se bi kje vžgalo se bi pač vžgalo gori pa lepo plavo/bel plamen :)

karafeka ::

Nagi Bator je izjavil:

Zapakirat paketek nitroglicerina ter ga z nasmeskom opremit se z nalepko za pazljivo ravnanje >:D


Nekaj takega prakticirajo Grki ravnokar :)

s1m0n ::

Verjetno preverjajo kvaliteto dostavnih služb :)

zcetrt ::

Enkrat sem dobil pošiljko po dolgem času z nalepko "missent to Canada". Zdajle pa je en mesec odkar je kitajec dal na pošto, pa še nisem dobil... Upam, da bo.
4.

lopov ::

Mi dobimo veliko pošiljk slovenskih firm in moram reči, da v zadnjih 3 mesecih opažam ogromno nedospelih pošiljk. Gre za priporočene pošiljke, tko da obstajajo potrdila. Ravno zdaj čakam cel kup poizvednic, ker to *ni* normalno stanje.

gregor_m ::

Kaj pošta slovenije krije kakšne stroške, če pošljem nekomu rabljen ali nov prenosnik z plačilom po povzetju in ta prenosnik prispe poškodovan. Recimo na pošilko dodam še storitev za pazljivo ravnanje pri dostavi.

PINki ::

V tem primeru ja.

gregor_m ::

Hmm, kako pa bi oporekal pošti, če bi ti odgovorila, da si poslal že poškodovan prenosnik?
Sicer naj dodam, da sam tudi še nisem imel probelmov z pošto...

OldSkul ::

Zanimivo je,d a tud jst nisem dobil USB huba. Naročeno in poslano iz Nemčije.
Vse ostalo sem pa dobil.

Šimpanz ::

Gregor preveri na pošti do kakšnega zneska ti sploh krijejo poškodbe. GLS recimo krije do 200 eur (ali 250 eur ne vem točno). Torej če ti poškodujejo notesnik v vrednosti 400 eur ti dobiš manj kot pol tega zneska. Aja pa še to samo v primeru če je poškodovana tudi embalaža, drugače si pač kriv sam ker si slabo zapakiral.

c3p0 ::

Pred kakim letom je nek paket prispel za polovico lažji, kot je pisalo na nalepki. Vsebino (elektronsko komponento), je očitno nekdo na pošti zamenjal z nekimi katalogi. Se je pa to zgodilo na eni od ljubljanskih pošt. Epiloga žal ne poznam.

Maxl ::

Danes sem po slabih 2 mesecih prejel držalo za mobi za v avto iz Hong Konga. Med drugim je bil moj paketek na izletu v Bratislavi :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

[ecstazy] ::

Moja pred dvema mesecema naročena pošiljka z ebaya je bila tudi na obisku na Slovaškem, vendar je prišela v 12 dneh. Na linku piše, da je lokacija izdelka Hong Kong, vendar je bil paket verjetno poslan iz Singapurja, sodeč po carinski deklaraciji na paketu.
Paket polepljen z lepilnim trakom Slovaške pošte, na njem pa je bil tudi poštni žig Bratislave.

Hardstyle ::

Vsaj slovenska carina ni mela prstov vmes :D

zcetrt ::

Tudi jaz sem dobil z zamudo. Torej malo tavajo naokrog te pošiljke :) Samo, da je.
4.

Spajky ::

meni pa moja Visa debetna ni prišla do mene v priporočeni izpred dveh tednov, Zdej banka išče pri pošti naj najdejo, kje je izpuhtela ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gendale ::

jaz sem dobil še vsako pošiljko tudi večine delov svetov
najdlje je potovala pošiljka iz južne italije, ki je do slovenije rabila 1 mesec

lopov ::

Eno booklo z US amazona, poslano z letalsko pošto pogrešam 3 leta. Še vedno upam, da najde pot do mene ...

grex ::

iz dela extreama do mene nikoli ne pride vsaka peta pošiljka... sem se že spraševal, če je moj dostavni naslov kje napačno definiran,

no, vidim, da se to tudi drugim dogaja in bi bil hvaležen, če bi mi kdo povedal, kako to preprečit (sam ne vem, kje naj sploh začnem).

LuGi ::

Začni pri poštarju/pošti razen ce se ze prej kje zgubi ;)

connel ::

Heh, meni je lansko leto paketek s žogico šel iz Zda v Osako, Japonska, pol pa šele do mene :D Žogica prepotovala pol sveta :D Se pa nisem ne vem kaj čudil, paketek je bil res majhen.

kalko ::

Jaz sem robo z DX dobil tudi že več kot dva meseca po naročilu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in popravilo servisa max 45 dni !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9126007 (3720) tomaz-
»

Pošiljanje iz Aliexpressa/eBaya

Oddelek: Loža
262360 (1389) MIHAc27
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622650 (13086) kixs
»

pošta-uničena

Oddelek: Loža
142733 (2042) Machete
»

Dostava prenosnika po pošti?

Oddelek: Kaj kupiti
434202 (3148) Loaded

Več podobnih tem