» »

Pošiljanje iz Aliexpressa/eBaya

Pošiljanje iz Aliexpressa/eBaya

IcyFox ::

Pozdravljeni, rad bi naročil nek izdelek iz omenjenih strani in me zanima, kako je z pošiljanjem samega izdelka. Mi je poštar dolžan pošiljko osebno vročiti ali jo samo stlači v nabiralnik (to ponavadi naredi z manjšimi paketi, ampak se mi je že zgodilo da je stišal v nabiralnik paket, ki niti približno ni šel not) oz. če je paket prevelik, kaj z njim naredi?
Hvala za odgovore

Lukzii ::

Dobiš obvestilo in dvigneš na tvoji pošti...naročam kar veliko in nikoli ni težav (če je paketek res majhen, ga vrže v nabiralnik, čeprav ni ravno po "predpisih").

Lp Luka

BorutK-73 ::

Večino dobiš v "kaslc", za pakete z trackingom je pa treba podpis. Če paket ne gre v kaslc, ti ga pusti pred vrati.

IcyFox ::

Tu sta mi zdaj povedala dva odgovoro, tako da ne vem kaj je prav. Sam sem narocal pakete z trackingom in še nobenega ni bilo treba podpisat (vsi so bili dobolj veliki za v nabiralnik)

drvo ::

Zakaj pa če ti ga vrže v nabiralnik nebi bilo po predpisih? Saj pošiljke iz kitajske niso paketi. So največkrat navadna pošiljka včasih pa priporočena pošiljka. Paket pa skoraj nikoli.

MIHAc27 ::

Če ne gre v kaselc, dobiš sporočilo. Seveda kdaj kak poštar to reši po svoje.

Če ima tracking bi moral biti tudi podpis, ker gre za priporočeno pošiljko. Ker smo vsi veseli, če paket dobimo, ne ljubi se nam pa tožarit poštarja, se verjetno zelo redki pritoži, če poštar podpis priredi.

IL_DIAVOLO ::

Jaz se nobenega paketa nisem dobil brez podpisa.

Assass1n ::

Odvisno kakšno poštnino izbereš, free je ponavadi navadno brez sledenja to dobiš v kaselc, s sledenjem pa ponavadi s podpisom, večji paketi pa je odvisno od poštarja. Kakšen da listek, kakšen da pred vrata...če imate stalnega se da zmenit. Ampak ker je pošta taka kot je ponavadi se poštarji pogosto menjajo.
Da bi pa podpis ponaredili to pa se meni osebno še ni zgodilo, se je pa prijatelici je ponaredil podpis pa pri napačni hiši pustil :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

IcyFox ::

Bom vzel AliExpress Standard Shipping (plačljiv), torej verjetno dobim tracking number zraven?

koyotee ::

A neznaš prebrat pogojev prodajalca?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IcyFox ::

Kako pa je s tem, če dobiš poškodovan paket/škatlo? Ali je problem dobiti vrnjen denar? Ker ta izdelek ki ga gledam veliko ljudi poroča, da so dobili zelo zdelano škatlo (pri večini je sicer izdelek bil nepoškodovan, pri nekaterih pa rahlo poškodovan), ampak če bi hotel to dati za darilo, bi morala biti tudi škatla nepoškodovana...

d4vid ::

IcyFox je izjavil:

Kako pa je s tem, če dobiš poškodovan paket/škatlo? Ali je problem dobiti vrnjen denar? Ker ta izdelek ki ga gledam veliko ljudi poroča, da so dobili zelo zdelano škatlo (pri večini je sicer izdelek bil nepoškodovan, pri nekaterih pa rahlo poškodovan), ampak če bi hotel to dati za darilo, bi morala biti tudi škatla nepoškodovana...


Ponavadi napises da si dobil poskodovan izdelek, ce je treba poslikas in denar dobis nazaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Phantomeye ::

Velikokrat poštarji sploh ne vzamejo paketa s sabo, ampak samo fliknejo listek not in se pol zgovarjajo, da nobenga ni blo doma... ma vseeno bolje, ko da mi ga vrže pred nabiralnik.

TheBlueOne ::

Mene je ze pricakala zadeva za ca. 500€ pred vhodom v stavbo. :)Je pa stvar taka, da se naceloma lahko pritozis, da ti ni bilo vroceno in trgovec ti bo moral na aliexpresu vrniti kupnino oziroma je ne bo nikoli dobil. Pri aliexpresu Sem zaenkrat dobil denar nazaj se za vsak "Dispute" kakor ga imenuje stran, med tem, ko na Ebayu niso dovolili, da ne prevzamem poste, ko je bila poslana iz Kitajske namesto iz Nemcije.

Kar se tice postarjev je pa kjer jaz zivim nekako tako, da najprej pred vrati puscajo cenejse zadeve, potem pa ze tudi zelo drage, ce opazijo da ne delas problemov. Sem ravnokar dobil uro iz Amazona, ki stane nekaj 100€ zataknjeno v nabiralnik. Mi je pa dosti bolj vsec, da na tuj riziko zadeve puscajo pred vrati, kot pa da moram skakati na posto. :)

Tarzan ::

Enkrat po 11. 11. Mi je revez postar privlekel celo vrecko robe. Dobro da sem bil doma. Je imel pa potem za skoraj leto bolj ali manj mir.

Glede poskodovanih paketov oziroma robe, ki se je med transportom poskodovala je pa tako, slikas skatlo, ce sumis, da je kaj narobe, potem pa se kupljen izdelek, da se ticno vidi poskodbo. Sam sem dobil keramicen grelec, ki je pocil, ker ga je verjetno nekdo spustil z visine na tla. Sem poslikal in kontaktiral prodajalca, ki je predlagal delno povrnitev kupnine. Sam sem rekel, da si s polomljeno zadevo nimam kaj pomagati in da moram kupiti novo, da naj posljejo se eno, ali povrnejo celotno kupnino. So mi vrnili vse in dodali Slovenijo na seznam drzav, kamor ne posiljajo. Ali je ponesreci razbil zadevo nas postar, ali je do tega prislo preden je zadeva priletela v slo pa ne vem in ne bom nikoli izvedel.

MIHAc27 ::

Sej pravijo da se enkrat poštarjem sfuzla... ker pač pošte nikol ne zmanjka.


Tega imaš itak na youtubu kolkor češ.

MIHAc27 ::

Hm, najcenejša karta ki jo najdem do Kitajske je 600€ (povratna). Pa recimo da bi se dalo še ceneje za 300€.
Ponavadi so še hitre pošte ceneje kot to.

cortez ::

Kitajc mi piše, če bi lahk dodal 0,2€ za poštnino...za drugi kos bo pa on pokriv :-) Šaljivc


"Hi dear,
we have checked that you have bought so many items in our store (2)
we want send it via china post
it is safe and fast
but it is not cheap for us .
how about you pay one third shipping fee 0.2$ for us ?
you can pay for 1 piece, 0.2$ .we will pay another .
If you agree ,you can make a new order and tell us to adjust the price for you for the shopping fee

next3steps ::

Ce jih kurirska posta krade, potem res ni poceni za njih.

podstrešje ::

Narocam se kar pogosto, vsak mesec vsaj nekaj paketov, so pa ponavadi poceni stvari. Zaenkrat se za nobenega nisem rabila podpisati. Enkrat je pustil pred vrati bloka in sem cez par dni dobila od soseda, ki je nasel v kosu za smeti. Od takrat, ce ne gre v nabiralnik, pusti listek. Zaradi razbitih ali polomljenih stvari sem pa imela dva disputa, ampak za nobenega nisem dobila nazaj denarja, kljub slikam itd. Ampak sta bila to samo dva narocila od vec desetih, tako da ni panike.
But your loaded dice won't help you in the end.

klemeo ::

Zdravo, prek ebaya sem narocil izdelek v vrednosti 40€ vkljucno z postnino, poslano je bilo iz anglije, danes pa sem dobil iz carine da je pošiljka predmet uvoznih postopkov.....a ni tako da z izdelki ki so naroceni iz drzav eu ni dodatnih stroskov ali se motim?

BorutK-73 ::

A je mogoče pisalo UK warehouse? Ker to še ne pomeni da je v EU.

klemeo ::

Ne ni...piše samo: item location: London, UK

connel ::

Piše lahko karkoli, iz kje je poslano pa,... Ne bi bilo prvič in nisi prvi, ki se mu je to zgodilo. Pošlji carini kar hočejo in povprašaj kako in kaj je s pošiljko.

darkolord ::

Velikokrat pošljejo iz carinskega skladišča, ki je sicer fizično v EU, niso pa še plačane dajatve.

Gor nalepijo rumeno nalepko, da dajatve še niso bile plačane, pa jih potem plačaš pri uvozu k nam.

IcyFox ::

Je kdo kaj naročeval preko eBaya iz Italije? Sem naročil en izdelek in je bil poslan z Priority pošto, kako dolgo bo trajalo da pride do mene?

MIHAc27 ::

Od 1 tedna do 2 mesecev.

Če je res iz Italije potem bo hitro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8816587 (6658) dice7
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715968 (9385) jocoj
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368726 (7238) imagodei
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10023800 (17292) xxxul
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8117466 (13681) Janac

Več podobnih tem