» »

Igranje kitare.

Igranje kitare.

avatar_7 ::

Eno vprasanje imam. Igram kitaro ze 4 leta, ampak tak bolj malo. en cas sem redno šopal. zdaj sem pa prešaltal na take kot so jimi H. pa taki, pa si dosti med pesmi spreminja strune(oglaševanje) in me zanima ce kdo ve kako naprimer zadjno struno ( E ) dropat na D naprimer? brez uglasevalca.




hvala :)

dasf ::

Če maš fiksen bridge samo zadnjo struno uglasiš na drug ton, lahko tudi po posluhu.
Če imaš pa tremolo, boš rabil vse strune, lepo eno po eno uglasiti vsaj ene 10x. Če imaš med nastopom različne uglasitve se uporablja več kitar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dasf ()

guest #44 ::

Se opravičujem če hijackam temo...me sam zanima kako se obnesejo fixed bridge kitare? Kako je z sustainom,...

Blade ::

To je čist enostavno, ko ti pride v uho + lahko si približno zapomneš pozicijo uhlja za uglasitev, potem pa samo še malo popraviš, da zvok ne valovi. Je pa tko kot je King43 omenil - če imaš floyda ne bo šlo.

Se pa sliši kdaj si prav uglašen na dropD, ker zaruži in "ton" ne niha, ko ujameš .. 5x to naredi, pa bo šlo.

@jverne: fixed bridge imajo pomoje boljši/daljši sustain. Spet je odvisno od same kitare, magnetov, namestitve vratu itd.

innerspace ::

@avatar7
http://slo-tech.com/forum/t215012/0
Drugace pa ja...najboljse je to delat po posluhu, poskusi tudi z uglasevalcem, ce imas tezave. Preprosto spustis struno in jo uglasis oktavo nizje od cetrte(D) strune...if bridge is fixed.
If not...buy a fixed bridge guitar;)


@jverne
Fixed bridge nudi boljsi/daljsi sustain od vsakega tremolo style bridgea(ok, razen kitare s sustainerjem:P)..
Logicno, se manj vibracij strun zgubi v gibajocem mehanizmu(floydRose, bigsby..).
Recimo Gibson LesPaul, ki je znana po sustainu, ima skoraj obvezno fixed bridge. Izjeme so za kak country ali 'shredmetal', tam pride vibrato ali celo dive zelo v postev.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12115172 (96) ReRMh
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510515 (79192) c3p0
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85149 (4764) c3p0
»

akustična kitara

Oddelek: Loža
75699 (5573) innerspace
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495774 (4514) jype

Več podobnih tem