» »

Prodaja spletnih strani

Prodaja spletnih strani

RAG ::

Hej, jaz bi pa rabil nekaj nasvetov glede prodajanja spletnih strani. :)
No jaz zelo rad izdelujem spletne strani in znam HTML, PHP, JS, CSS..., in sem zdaj začel razmišljati, da bi prodajal že narejene spletne strani, na recimo svoji spletni trgovini na skripti Magento ali kaj podobnega.

Zdej pa imam nekaj vprašanj:
1. Nisem še polnoleten, ali bi lahko to še zmeraj prodajal?
2. Kako bi mi lahko potem plačali recimo, če bi kdo hotel kupiti kakšno spletno stran k še nisem polnoleten, bi lahko že imel paypal?
3. Ali lahko dajem račune, pa kako pol to zgleda z davki pa to?
4. Če recimo žal ne morem še takole prodajat na svoji spletni strani, poznate kakšno spletno stran, s katero lahko prodajam spletne strani kot recimo ebay?

No to so zaenkrat vsa vprašanja, hvala za odgovore že v naprej :)

Lp. Rene

bluefish ::

Raje se loti izdelave predlog za CMS platforme - Wordpress, Joomla,... Imaš precej več možnosti za prodajo in preko določenih strani tudi širok trg potencialnih kupcev.
Individualne spletne strani načeloma zahtevajo prilagajanje naročnikovim zahtevam in niso nekaj kar vržeš v košarico, spremeniš vsebino in objaviš na serverju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RAG ::

@bluefish: Sej to bi tudi, ampak še zmeraj rabim odg. za zgornja vprašanja, btw. hvala za odgovor :)

bluefish ::

Glede pravnih zadev in opcij natančneje kdo drug, vendar načeloma za male znese, ki bi jih zaslužil preko PP, ni panike.

Ena od opcij za prodajo je ThemeForest.
Omogočajo prodajo ter nakup predlog za večino CMS platform ter tudi samostojne spletne strani.

RAG ::

@bluefish: hvala :)

RAG ::

Sam še zmeraj rabim odg. na zgornja vprašanja :)

Kurzweil ::

Jaz bi ti takole predlagal:

1. obstaja popoldanski s.p. za dijake in študente, mislim, da če si mladoleten rabiš samo poroka oz. naprimer enega od staršev, ki stoji za tabo
2. takšnemu delu se ponavadi reče, da je freelance, zato ti predlagam, da poiščeš v googlu freelance, scriptlance, freelancer, mislim da je to idealna stvar zate, nakazila naprimer na Paypal, obstaja celo možnost plačila z bit coini - predlagam freelancer portale.
3. ena alternativa so ti tudi ti template podnudniki, ki pa imajo običajno miljardo template-ov in se mimogrede izgubiš med njimi.
4. če gre za stranko v Sloveniji lahko načeloma tudi preko napostnice - dejavnost - računalniške storitve naprimer
5. Lahko si poiščeš recimo temu partnerja, ki že ima s.p. (kolega ali lokalna računalniška firma) in tržiš preko njega, ampak tu mora bit 100% zaupanje
6. V Sloveniji se precej v te namene koristi tudi avtorska pogodba, ki trenutno nevem ali jo lahko koristijo mladoletni, mogoče pa imaš kakega znanca, brata, sestro, očeta, mamo, ki je pripravljen no svoje ime prevzet zadevo (spet smo pri resnosti in odgovornosti), ampak če boš to počel potem preveri kako je z davžno, dohodnino in podobnimi stvarmi.

Je pa to takšen posel, da rabiš izkušnje in predvse reference, ki pa se jih dobi na začetku, da delaš spletne strani za lokalna podjetja in greš vedno bolj "za res".
Precej poznam ljudi, če imaš že kaj narejenega ali če že imaš kakšne reference oz. kaj si že naredil mi pošlji na ZS tu na slo-techu pa ti morda najdem kakšno stranko.
Kot sem prej omenil sam sem, ko sem imel nekaj referenc začel kot freelancer, kjer je mogoče lažje tudi to, da ne samo da ponujaš, ampak imaš ogromno posla tudi v ponudbi (spet je prvi tam tisti, ki je bolje ocenjen, ima lepeše reference in je predvsem dobro ocenjen glede na pretekle projekte).
Če te kaj zanima vprašaj na ZS.

Lp

RAG ::

@Kurzweil: hvala za odgovor, ti kasnej pošljem zs :)

Vice ::

99.9% ljudi ki prodaja neke template ipd. preko spleta tega ne počne preko firme. Mogoče bi se to splačalo v kakšni davčno bolj ugodni državi pa še to ne. Dokler ne obrneš minimalno 2-3K€ na mesec se ti ne splača sploh razmišljat o neki firmi.
S fotrom se zmeni da ti zrihta kreditno da boš lahko paypal uporabljal (debetna visa) in uspešno prodajaj.

Zdej se bo našlo en kup pametnjakovičev, ki ti bodo rekli, da te "silim" v neka nezakonita dejanja itd... No tem sporočam naj ne zganjajo foušije >:D

c00L3r ::

Saj ne rabiš bit v ilegali. Če imaš status dijaka/študenta lahko delaš spletne strani za podjetja preko študentske napotice. Sicer imaš opcijo preko avtorske pogodbe.

black ice ::

Vice je izjavil:

S fotrom se zmeni da ti zrihta kreditno da boš lahko paypal uporabljal (debetna visa) in uspešno prodajaj.

Kreditna in debetna kartica nista isti, prav tako tudi pogoji za pridobitev niso isti.

RAG ::

black ice je izjavil:

Kreditna in debetna kartica nista isti, prav tako tudi pogoji za pridobitev niso isti.

Jaz sem pisu na nlb pa so mi poslal pogoje za debetno kartico mastercard:

banka lahko izda plačilno kartico Mastercard le:
 polnoletnim fizičnim osebam - potrošnikom s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji,
 polnoletnim fizičnim osebam - potrošnikom, ki začasno bivajo v Republiki Sloveniji na
podlagi veljavnega dovoljenja, izdanega za najmanj šest mesecev,
 polnoletnim fizičnim osebam - potrošnikom, ki imajo stalno prebivališče v tujini, ne glede na
državljanstvo, in nimajo dovoljenja za bivanje v Republiki Sloveniji z veljavnostjo najmanj 6
mesecev ter tujim državljanom, zaposlenim na diplomatskih in konzularnih predstavništvih
ter njihovim družinskim članom.

Razen, če je pri drugi kartici ali banki drugače :)

St235 ::

kaj pa je to debetna mastercard?

RAG ::

St235 je izjavil:

kaj pa je to debetna mastercard?


To je podobna kreditni kartici, sam da imaš gor denarja toliko, kakor si ga gor naložiš.

Vice ::

black ice je izjavil:

Vice je izjavil:

S fotrom se zmeni da ti zrihta kreditno da boš lahko paypal uporabljal (debetna visa) in uspešno prodajaj.

Kreditna in debetna kartica nista isti, prav tako tudi pogoji za pridobitev niso isti.


Napača. Malo nejasno napisano. Imaš prav :)
Debetno je lažje dobiti za njegov status.

Tydek ::

Najbolje je dobiti viso electron, ki ti bo prav prišla za moje pojme. Viso Electron lahko dobiš samo na Abanki in je popolnoma zastonj. Drugače pa tudi jaz se ukvarjam z izdelovanjem spletnih strani (tudi jaz sem mladoleten), a upam, da mi uspe. Po eni strani spletne strani, kjer prodajaš je sama slabost, da ti vzamejo % in če si dovolj dober, da imaš svojo spletno stran se seveda bolj splača imeti svojo stran.

Lep pozdrav

black ice ::

Dobiš jo tudi na Banki Koper.

St235 ::

RAG je izjavil:

St235 je izjavil:

kaj pa je to debetna mastercard?


To je podobna kreditni kartici, sam da imaš gor denarja toliko, kakor si ga gor naložiš.


kdo pri nas pa ponuja debetno mastercard? ŠE najbližje temu je abanka, sam tam imajo viso in banka koper, ki ima predplačniške mastercard.

RAG ::

Ali je potem kakšna možnost da dobim debetno kartico viso ali pa mastercard na kakšno banki kot mladoleten?

Tydek ::

Lahko dobiš ampak ne vem kako je to. Se mi zdi, da morajo starši kaj podpisati (nisem prepričan). Najbolje je, da ti tukaj odgovorijo. Še bolje je pa, da vprašaš kako pri njih to poteka. Drugače pa glede tega ti povem je tako. Konkurence je ogromno. Saj je povsod zato bodi pripravljen, da ti objavo lahko tudi zavrnejo (če boš prodajal na spletni strani - trgovini). Sam sem prodajal na strani, kjer prodajaš in sem probal grafični dizajn, a nažlost oz. za moje dobro sem bil zavrnjen. Seveda sem potem popravil in še enkrat, da so mi sprejeli. Je pa res, da moraš biti tudi previden, ko malo prodaš samo misliš o denarju in te nekako primami ;). Ti povem uči se naprej in ne glej samo na denar, kar je lahko velikokrat potem problem.

Lep pozdrav

St235 ::

RAG je izjavil:

Ali je potem kakšna možnost da dobim debetno kartico viso ali pa mastercard na kakšno banki kot mladoleten?


mislim,da viso elektron pri abanki ni problem dobit. Za kreditne ti mora pa kdo od staršev za poroka.

bluefish ::

No, v vsakem primeru morajo biti ob odpiranju računa zraven starši.

RAG ::

No hvala za vse informacije :)

Tydek ::

Ni problema, če imaš še kakšno vprašanje me vprašaj na ZS :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106736 (25586) Vetrpiha
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821140 (10232) kuall
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106386 (33433) PINki
»

Visa Electron za mladoletne?

Oddelek: Loža
297078 (6579) Adrijan0
»

Nujno, security code na maestro

Oddelek: Loža
2719557 (18653) T0RN4D0

Več podobnih tem