» »

Ali je normalno, da ostne v prenapetostni zaščiti naboj tudi po izključitvi iz omrežja?

Ali je normalno, da ostne v prenapetostni zaščiti naboj tudi po izključitvi iz omrežja?

Hasel Nutsen ::

Pred kratkim sem kupil tole prenapetosno zaščito:

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Prvi čuden dogodek se mi je zgodil prejšnji teden, ko je po priklopu na omrežje vrglo ven varovalko v bajti. Stikalo za vklop zaščite je bilo na off, vendar je bil na zaščito priklopljen računalnik z gumbom na napajalniku na on.

Danes pa sem hotel zaščito preklopiti v drugo vtičnico in sem se nehote dotaknil obeh kovinskih ''palčk'', pri čemer me je dobro streslo (nič hujšega, ampak dovoj, da sem konkretno začutil). To je bilo cca. 30s po izklopu iz omrežja. Preden sem izključil kabel sem premaknil stikalo na off in iz zaščite izključil vse naprave.

Torej prosil bi nekoga, ki se spozna, da mi razloži koliko časa po izklopu v takšnih zaščitah še ostane naboj oz. ali je to kar se mi je zgodilo normalno. Kako bi lahko na preprost in varen način preveril, ali je v zaščiti še napetost? Prav tako me zanima kaj razen pokvarjene prenapetostne bi lahko bil vzrok za izklop varovalke v bajti? Se opravičujem, če je kakšno vprašanje butasto, vendar se mi o teh zadevah bolj malo sanja.

Duhec ::

Hm, čudno, da ti je že takoj pri prvem priklopu na vtičnico vrglo ven varovalko. Najprej ti naj štromar preveri vtičnico v steni, če nimaš kake faze na ozemljitvenem kontaktu.
Lahko pa je sama naprava (Belkin) v okvari.

St235 ::

To da ostane naboj, ni nič strašno nenavadnega, sploh če ni bilo na razdelilec nič prilopljenega. Zakaj ti je varovalko ven verglo je pa teško filozofirat. Če se je to zgodilo enkrat potem nimaš kaj, če se pa to redno dogaja je pa druga zgodba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9130775 (3948) mirator
»

Laptop - kratek stik

Oddelek: Pomoč in nasveti
71143 (832) Iztok105
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
396438 (5693) gumby
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11944572 (31165) borut_p
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638884 (7286) AngelOfDeath

Več podobnih tem