» »

Živosrebrno stikalo 45x10mm

Živosrebrno stikalo 45x10mm

nejcek74 ::

Iščem tako stikalo:
klik
ker so mi po tridesetih dnevih sporočili iz enaa da bom moral čakati še vsaj 14 dni, me zanima če kdo ve še za kako trgovino kjer bi se ga dalo kupit? Conrad ga prav tako nima na zalogi.
Stikalo potrebujem za obnovo starejšega espreso avtomata, ter vklaplja 1500W/220V grelec.

VolkD ::

Taki so bili v starih stopniščnih avtomatih. Težko boš še katerega dobil. No poskusiti ni greh.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Pyr0Beast ::

Če ne dobiš, daj notri bimetalni termostat + termično varovalko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejcek74 ::

Prej ali slej se bo že dobilo. Samo zanima me, če poznate kakšne trgovice (poleg conrada), ki prodajajo take bedarije. Če ne drugega, bom nekje dobil en star kavomat in ga razstavil.

AtaStrudl ::

Po zaslugi zelenoglavih evrobirokratov, mislim da je to v EU prepovedano (tako kot zivosrebrni termometri)... Torej uradno v stacuni bos bolj tezko dobil...

Pyr0Beast ::

Manjek takih stikal je samo dobra stvar, ker se stvari niso razstavljale in je vse šlo na odpad.

Sedaj imaš podobne nadomestke, samo da je NaK-Ga mešanica ali nekaj podobnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fave ::

Podobni so v starih plinskih relejih (Buholz rele). Dolžina okrog 30 mm, fi pa 14 mm. Nekaj jih imam doma.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

nejcek74 ::

Vem, da se jih ne uporablja več, vendar kolikor sem zasledil je takšen kompleten sistem stikala še vedno najbolj zanesljiv. Lahko si pogledate na slikcah.
 klik1

klik1


 klik2

klik2


Trenutno je to 30 let stara zadeva, brez problema pa dela tudi na 2x starejših. Če ne bi bil jaz tak butelj da sem preveč privil vijak in je steklena bučka počila bi še vedno delalo. Nova stikala so veliko bolj nagnjenga k okvaram, pa še pašejo ne k takim vintage zadevam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR3 grafična kartica v DDR2 matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
111093 (980) lommmp
»

Problem pri zagonu računalnika..sesutje BIOS-a?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5770 (635) svizi
»

PDF - 3 strani hkrati na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
161114 (1013) kilobajt
»

Opera 10 z 10 milijoni prenosov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
638255 (5781) JoskoMacher
»

NEST 2k7 ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20215598 (8303) TribesMan

Več podobnih tem