» »

zakaj moramo davkoplačevalci plačevat za dokapitalizacijo nlb

zakaj moramo davkoplačevalci plačevat za dokapitalizacijo nlb

«
1
2

gendale ::

oziroma z drugimi besedami za denar ki so ga tajkuni pokradli s pomočjo politike

zakaj raje ne linčamo vseh politikov in tajkunov in vzamemo nazaj kar je bilo ukradeno

Pšenični ::

"zakaj raje ne linčamo vseh politikov in tajkunov in vzamemo nazaj kar je bilo ukradeno"

Ni mal prehitro za revolucijo.

gendale ::

a se ti res zdi da jih je škoda?

kow ::

Ker nismo na divjem zahodu?

Mr.B ::

Zato ker ovce to dopuščajo.

MERKUR : Poglej samo kaj blebetajo za ovce v današnjem časopisu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

ker ste volili SD in Pahorcka. zato:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

V bistvu je dokapitalizacija drobiž davkoplačevalskega denarja. To je megla za ovce. Realno samo negativno mnenje računskega sodišča poglejte : 1.5 miljarde je šlo lansko leto v NLB, potem pa še potegnite črto za minus lanskega leta (11 miljard, morda kar 18 miljard). No ampak dolg v BDP-ju pa naj bi bil samo nekaj procentov, pa čerpav je lansko leto SI generiranih le 35 milEUR.
Za celovške dvore bo pol bo za sanacijo dala NLB, pol pa MOL, in to samo zato, da ja nebi cene nepremičnin padle, in to ovcam, ne tistim ki skrbijo da nepremičnine kupuje država, in za naslednje leto so si tudi rezervirali izdatni kolač.

Da ovce to dovoljujejo, zato pa sem se jaz odločil, da ne bom kolateralna škoda ovac.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zavajon ::

mtosev je izjavil:

ker ste volili SD in Pahorcka. zato:))

Ja, Janša se je pa zelo trudil, da bi NLB prodal tistim, ki bi jo znali upravljati :D

Mr.B ::

Kako lahko tako bogokletstvo rečeš. KRiv je JAnša za celotno stanje gospodarstva a ti to ni jasno. V prejšnjem mandatu so tajkuni kod gobe rasli, karteli so dobivali imena.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lexios ::

V bistvu je dokapitalizacija drobiž davkoplačevalskega denarja. To je megla za ovce. Realno samo negativno mnenje računskega sodišča poglejte : 1.5 miljarde je šlo lansko leto v NLB, potem pa še potegnite črto za minus lanskega leta (11 miljard, morda kar 18 miljard). No ampak dolg v BDP-ju pa naj bi bil samo nekaj procentov, pa čerpav je lansko leto SI generiranih le 35 milEUR.
Za celovške dvore bo pol bo za sanacijo dala NLB, pol pa MOL, in to samo zato, da ja nebi cene nepremičnin padle, in to ovcam, ne tistim ki skrbijo da nepremičnine kupuje država, in za naslednje leto so si tudi rezervirali izdatni kolač.


And yet - še preenostavno povedano! V ozadju je še marsikaj... ;((

Sam bi raje videl, da NLB pade, čeprav tudi to za državljane ne pomeni nič dobrega. Najbrž lahko v tem primeru kar razglasimo bankrot(?), slovensko gospodarstvo je tako prepredeno, da padejo kot domine!

Vprašanje je zgolj v katerem primeru je okrevanje daljše... Očitno pa je da bolnika pri življenju vzdržujemo "umetno"! Meaning, might be already dead... ;((

Da ovce to dovoljujejo, zato pa sem se jaz odločil, da ne bom kolateralna škoda ovac.


Bi blo zanimivo vedet kako ti to uspeva? Si šel v politiko? Davčna utaja? Tujina? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Ziga Dolhar ::

Sicer je tema že spočeta v poljudnem duhu, vendar onkraj Pravil ne bo šlo. Argumentirana debata na nivoju, prosim.
https://dolhar.si/

Mr.B ::

Propad ni v interesu nikogar.
Samo naj naredijo nekaj konkretnih korakov. Pa tu ne mislim Janšo. Greš do Aketrejv Merkur, in jim vzameš vse , ama vse premoženje. Sedaj pa naj dokazejo, da premoženje ni posledica takih in drugačnih zgodb. A se kaj govori o razlastitvi. Dejansko ne vem če je šlo za polovico. In Banka, Tu tudi NLB, zapleni vse njihovo premoženje, dokler ne pokrije kreditov, ki jih je vodstvo najelo, pa čeprav je taista oblast sprejela zakon, ki je ti. Managerske odkupe omogočil. Samo fantje a veste kdo je v ozadju Merkur zgodbe ?
Gremo primer Celovški dvori, za katere sedaj vsi vemo, da jih bomo plačali najmanj 2x, ker jih bo potrebno sanirati. Le zakaj banke niso lansko leto zaplenile Celovških dvorov, plačale podizvajalce da Celovške dvore naredijo kot treba, hmm ne A kdo je sedaj v ozadju. Potem pa bodo spet govorili kaj pa vrednost nepremičnin. Ej fantje, ko govori kak Anderlič da bi bilo dobro da država odkupi stanovanja, halooo, fantje nepremičniski balon je že zdavnaj počil. JE pa res, da sedaj vstrajajte pri vrednsoti nepremičnin, čim višje, potem pa naj cene kolapsirajo, in ko bo vlada hotela dvigniti davek, pa ajmo na ceste, saj je 6 miljonov nepremičnin, že samo 10%, takih bi bilo dovolj, da vlada pade.

Gremo na zgodbo darsa, DDC-ja, in Slovenskih Avtocest. Si predstavljate, kaj bi kak nemški gradbinec, rekel, ko bi sondiral slovensko Avtocesto ?
Samo s spremembo davčne zakonodaje, sploh nebi bil več problem prebohotnega javnega sektorja. Me zanima koliko sekretarjev v vladi, bi sedelo ?
Tu bi se nabralo verjetno za vsaj en slovenski proračun premoženja , kaj misliš zakaj pa tega ne naredijo.

Še vedno bi se kradlo, samo toliko da preživi država. Realno gledano, po novi pokojninski reformi, bo pokojnina dobrih 60% plače. Ajde da vas vidim, kdo preživi s pokojnino 800EUR*0.62 (%). MA ja, potem pa poslušaš, da bi moral vsak dati najmanj 100EUR v drugi steber za dostojno pokojnino. Po drugi strani, pa ti jasno povejo, da več kot 3000EUR, ne moreš iz tega stebra na mesečnem nivoju črtati, zato ker ta steber, ni nič drugega, kot drugi vir napajanja države. Čez 15 let, ali pa še prej, bo prišla druga pokojninska reforma, kjer bo pokojnina recimo le 50%. Problem je , da nihče ne glede dalje od dolžine svojega K, ali svojega balkona, da ne bom žensk užalil. Vse pa izhaja iz problema, da narod ne razume kaj je država, politiki pa vodijo zadeve kot eno privatno podjetje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lexios ::

Se ne morem bolj strinjat...

Tu bi se nabralo verjetno za vsaj en slovenski proračun premoženja , kaj misliš zakaj pa tega ne naredijo.


Molzne krave ne kolješ! Še posebno če molzeš sam sebe...

guest #44 ::

Mogoče pa bi linč politikov bil res dobrodošel. Pa ne zato, da bi nevem kaj rešli, bolj za to, da se jim mal noge zatresejo pa da se frustracija raje mal razpiha.

Vsaka čast ljudjem, ki še uspejo obdržati optimizem. Meni se že bruha od vsega tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

amigo_no1 ::

V FR ljudje protestirajo, ker misli vlada dvigniti starosto mejo iz 60 na 62 let za upokojevanje.
Prr nas, kjerj e govora iz 62 na 65 let ? Nič.
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

dukenukem ::

zakaj neki nlb,zato da si bojo funkcionarji dvigali miljonske kredite ,svetujem da vsi k majo odprt račun na nlb,grejo na drugo banko

krneki0001 ::

Merkur je danes vreden 81 miljonov evrov, dobil je pa 400 miljonov kredita. Tudi če ga banka zapleni, dobi nazaj samo petino denarja. Tukaj bi bilo treba imet davčno policijo, pa da preveri, kam je šel ves ta denar in kdo je obogatel, pa kdo ni "davka" plačal od te bogatije.


Če propade NLB, gre država po gobe, ker se bo vse sesulo. Po mojem je potrebno samo to, da se država neha mešat v bančne posle in da neha ukazovat, komu in kakšne kredite naj banka daje. Vsi krediti - šrotov, bavčarjev in kordežev - so ukazani s strani države in tukaj ni nihče mogel reči; ne, ne damo kredita.

Zheegec ::

amigo_no1 je izjavil:

V FR ljudje protestirajo, ker misli vlada dvigniti starosto mejo iz 60 na 62 let za upokojevanje.
Prr nas, kjerj e govora iz 62 na 65 let ? Nič.
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Zakaj pa bi bil govor o tem? Pač bomo do toliko delali, mene to ne moti, sedaj ne moremo popraviti tega, da naši starši niso pridelali denarja za svoje pokojnine, ampak da za njihove pokojnine plačujemo mi, za nas pa bodo naši otroci. Moti me še marsikaj drugega. Državno lastništvo podjetij, visoki davki, razmetavanje države z denarjem, korupcija,... v glavnem me moti komunizem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pšenični ::



Zakaj že sanacija?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Mr.B ::

nebivedu :: včeraj, 23:39:39citiraj #Merkur je danes vreden 81 miljonov evrov, dobil je pa 400 miljonov kredita. Tudi če ga banka zapleni, dobi nazaj samo petino denarja. Tukaj bi bilo treba imet davčno policijo, pa da preveri, kam je šel ves ta denar in kdo je obogatel, pa kdo ni "davka" plačal od te bogatije.
Če propade NLB, gre država po gobe, ker se bo vse sesulo. Po mojem je potrebno samo to, da se država neha mešat v bančne posle in da neha ukazovat, komu in kakšne kredite naj banka daje. Vsi krediti - šrotov, bavčarjev in kordežev - so ukazani s strani države in tukaj ni nihče mogel reči; ne, ne damo kredita.


Zato pa govorim o zaplembi premoženja Managerjev, samo kaj ko takega zakona nimamo, je vse po PS-u. tstih 150 miljonov Kredita, ki ga je dobil en D.o.o., glej ta debnar ni izpuhtel, je samo opran. Enako bo z Vegradom......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

noraguta ::

eh nlb bi pustil propast , če nebi država jamčla za vloge v bankah(torej nadzor je odpovedal) ter če nebi bila priročna ustanova za financiranje političnih blodenj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

amigo_no1 ::

ALIEn3001
Povedati hočem da so slovenci ovce, ki nočejo vedeti zakaj se take stvari dogajajo in dokler bo tako ostalo si bodo tudi dokapitalizacije sledile na redni periodi.

Naši starši so dovolj pridelali denarja za svoje pokojnine, vendar je šel denar iz te blagajne za kaj drugega, sedaj je pa "luknja".
Glej: 40 let daješ nekaj (30%, tvoji in od delodajalca zate) za svojo pokojnino, potem pa naj bi po neki sprevrženi logiki tvoji otroci delali zate ? Za kaj točno že, če si že sam vplačeval za svojo pokojnino (in zbral dovolj zase) ?


Zato je sedaj stanje tako, da sedanja generacija dela za pokojnine prejšnje generacije, za kar se lahko "zahvališ" sedanji/pretekli politiki (ne)upravljanja pok. blagajne tako kot je bilo predvideno.

Če pričakuješ da bodo zate delali tvoji otroci se bridko motiš: najprej bodo poskrbeli zase po svojih močeh, mogoče bodo kako drobtinico pustili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kixs ::

Pa sej ne bo sla NLB po gobe ali propadla, da en bo nic od nje ostalo!

Enostavno se drzavni delez v njej proda najboljsemu ponudniku, pa ceprav samo za 1EUR. Vse pretekle posle prevzame novi lastnik in se naj on potem ukvarja z dokapitalizacijo in odpisi.

Odgovor na prvo vprasanje te teme:
Ker je drzava (mi) najvecji lastnik, mora tudi ona zato to najvec dokapitalizirat (z nasim denarjem). Ker drugace je banka insolventa!

lp

lexios ::


Enostavno se drzavni delez v njej proda najboljsemu ponudniku, pa ceprav samo za 1EUR. Vse pretekle posle prevzame novi lastnik in se naj on potem ukvarja z dokapitalizacijo in odpisi.


You wish! Šlo bi mogoče po Shakespeareu na svetovnem odru... Pa še je vpr. kdo bi jo kupil, meaning gre se za vprašanje cene! Treba je pa pred tem rešit godljo... Dela se vse prej in obratno kot to...

kixs ::

To je logicno, da se dela vse prej kot to. Sej to je "nasa" banka - "nasa" mislim, za tiste posvecene, ki dobijo kredite na "lepe oke" in jim na koncu morda celo ni potrebno vsega vrnit.

Ce NLB ne bi bila vec v vecinski drzavni lasti, bi tudi razna godlja prisla na dan ali pa bi bilo vsaj nekaj manj novih "bogatunov".

Tako pa se nic od tega ne bo zgodilo in cez par let bo spet potrebna dokapitalizacija - uh, kako lepa beseda - namesto, da bi enostavno rekli, zmanjkalo nam je denarja!

Tisti, ki vam gre vse to na K...., lepo zamenjajte svojo banko. Js sem jo pred dobrim mesecem, ker imam dovolj dragih storitev in nizkih obresti (tole so sicer pred kratkim malo popravili, ker ocitno res rabijo depozite).

lp

krneki0001 ::

Mr.B je izjavil:

nebivedu :: včeraj, 23:39:39citiraj #Merkur je danes vreden 81 miljonov evrov, dobil je pa 400 miljonov kredita. Tudi če ga banka zapleni, dobi nazaj samo petino denarja. Tukaj bi bilo treba imet davčno policijo, pa da preveri, kam je šel ves ta denar in kdo je obogatel, pa kdo ni "davka" plačal od te bogatije.
Če propade NLB, gre država po gobe, ker se bo vse sesulo. Po mojem je potrebno samo to, da se država neha mešat v bančne posle in da neha ukazovat, komu in kakšne kredite naj banka daje. Vsi krediti - šrotov, bavčarjev in kordežev - so ukazani s strani države in tukaj ni nihče mogel reči; ne, ne damo kredita.


Zato pa govorim o zaplembi premoženja Managerjev, samo kaj ko takega zakona nimamo, je vse po PS-u. tstih 150 miljonov Kredita, ki ga je dobil en D.o.o., glej ta debnar ni izpuhtel, je samo opran. Enako bo z Vegradom......


Ja, zaplenimo vse imetje šrotov, bavčarjev, kordežev, hild in podobnih. Samo to bi bilo edino izvedljivo s spremembo zakona, ki pa ne bo nikoli izglasovana, ker so vsi povezani in se vsi iz tega denarja napajajo.

T-Majo ::

mtosev je izjavil:

ker ste volili SD in Pahorcka. zato:))


Tako je! Še slabše naj bo! Nimate pravice jamrat =)

BlueKnight ::

Zheegec je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

V FR ljudje protestirajo, ker misli vlada dvigniti starosto mejo iz 60 na 62 let za upokojevanje.
Prr nas, kjerj e govora iz 62 na 65 let ? Nič.
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Zakaj pa bi bil govor o tem? Pač bomo do toliko delali, mene to ne moti, sedaj ne moremo popraviti tega, da naši starši niso pridelali denarja za svoje pokojnine, ampak da za njihove pokojnine plačujemo mi, za nas pa bodo naši otroci. Moti me še marsikaj drugega. Državno lastništvo podjetij, visoki davki, razmetavanje države z denarjem, korupcija,... v glavnem me moti komunizem.


Sicer rahlo oftopic. Kaj ti torej misliš da so naši starši spali celo svojo delovno dobo, ali misliš da niso plačevali ustrezne vsote za pokojnino? Večje vprašanje je: kako je bil razdeljen PO komunizmu.
In ti boš zadevo s pokojninami rešil z manj nadzora države nad kapitalom, manjšimi davki, in z manj komunizma. To je kot bi reševal owce pred volkom tako da bi odstranil sicer skorumpiranega in lenega psa čuvaja.
Enostavna rešitev problemov s pokojninami pa je da se starostno mejo za pokojnino premakne na 120. Morda bi se potem celo nekaj denarja iz vseh stebrov in podobnega ostalo za kakšen nepovraten kredit kakšenmu nedobudnemu podjetniku.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Matako ::

BlueKnight je izjavil:


In ti boš zadevo s pokojninami rešil z manj nadzora države nad kapitalom, manjšimi davki, in z manj komunizma.


Jaz bi jih z več nadzora države nad kapitalom, manjšimi davki in 0 komunizma.
/\/\.K.

kmetek ::

kow je izjavil:

Ker nismo na divjem zahodu?


Morda ravno to rabimo, da spucamo drek.

jype ::

kmetek> Morda ravno to rabimo, da spucamo drek.

Začeli bomo s tabo - ljudsko sodišče te je že spoznalo za krivega blatenja lika in dela bodočega dosmrtnega voditelja.

Mr.B ::

Evo, od kje dobiti denar nazaj : http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/...

Samo kot smo že rekli, J***** zakone, ker je taista oblast take zakone pripravila.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cy1 ::

Podjetje če je v težavah gre v stečaj, ni nobene dokapitalizacije pa naj gre še NLB, kaj so pa oni boljši če delajo miljonske izgube. Ta banda rdeča jih rab da denar zase pere in krade. Ovce jih pa še naprej volte, pa bomo kmalu tud brez Slovenije ostal.
Cy1

Mr.B ::

Evo pa se je opralo 184 miljonov EUR. http://24ur.com/novice/gospodarstvo/htc...
Pa da ne boste vrjeli, vse je legalno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ramon dekers ::

a nismo rekli da štadiona v lj ne bodo plačevali vsi prebivalci slovenije pač pa samo ljubljančani!?

Mr.B ::

Štadion tu sploh ni vračunan.
Največja žalost zgodbe je ta, da bodo ovce bile fouš in rekle, glej država je zasegla zadeve. Merkur je postal spet lastnik svojih prostorov, ha ha ha VI TAJKUNI, ste dobili po P. In to bo razglašeno lahko za uspeh vlade. Samo en problem, svoj prevzem so olajšali bremena za 184 milEUR, teh, ki ni ni, ki jih bomo dokapitalizirali davkoplačevalci. Vse je pa po PS-u Slovenske zakonodaje. Namesto da bi se država obesila na taiste ljudi, ki so zato uporabili HTC-2, da operejo svoj dolg, pa če tudi nimajo keša, bodo pa od tedaj dalje živeli od socialne podpore. Žalost.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

kow je izjavil:

Ker nismo na divjem zahodu?

LOOL, še eden družboslovec?
seveda nismo, smo na balkanu!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

Kar je še slabše :|

T-h-o-r ::

polagam upanje na francoze


oni se ne pustijo več jebat since 1789
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

opeter ::

T-h-o-r je izjavil:

polagam upanje na francoze
oni se ne pustijo več jebat since 1789


Samo kaj nam to pomaga?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-h-o-r ::

skoraj vse revolucije so se iz francije nato razširile na celotno evropo :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

noraguta ::

krneki0001 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

nebivedu :: včeraj, 23:39:39citiraj #Merkur je danes vreden 81 miljonov evrov, dobil je pa 400 miljonov kredita. Tudi če ga banka zapleni, dobi nazaj samo petino denarja. Tukaj bi bilo treba imet davčno policijo, pa da preveri, kam je šel ves ta denar in kdo je obogatel, pa kdo ni "davka" plačal od te bogatije.
Če propade NLB, gre država po gobe, ker se bo vse sesulo. Po mojem je potrebno samo to, da se država neha mešat v bančne posle in da neha ukazovat, komu in kakšne kredite naj banka daje. Vsi krediti - šrotov, bavčarjev in kordežev - so ukazani s strani države in tukaj ni nihče mogel reči; ne, ne damo kredita.


Zato pa govorim o zaplembi premoženja Managerjev, samo kaj ko takega zakona nimamo, je vse po PS-u. tstih 150 miljonov Kredita, ki ga je dobil en D.o.o., glej ta debnar ni izpuhtel, je samo opran. Enako bo z Vegradom......


Ja, zaplenimo vse imetje šrotov, bavčarjev, kordežev, hild in podobnih. Samo to bi bilo edino izvedljivo s spremembo zakona, ki pa ne bo nikoli izglasovana, ker so vsi povezani in se vsi iz tega denarja napajajo.

če je banka privatna ter maksimizira dobiček ter stem plačane davke to naredi že sama banka. sicer pa tako na oko zplemba premoženja s strani države ni modra odločitev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gendale ::

v vseh normalnih državah se premoženje pridobljeno s kriminalom zapleni

jaz ukradem tv in če me dobijo mi zaplenijo ta tv, oni pokradejo cela podjetja in se jim ne zgodi nič
wtf to je samo za pred zid in postrelit (tajkune + politike + bližnje družine obojih)
takoj nato pa podjetja na dražbi prodat najboljšemu ponudniku

lexios ::

V normalnih državah to na tak način sploh ni možno!

ahac ::

A normalne države so tiste, kjer se postreli tudi družine kriminalcev?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

gendale ::

družine se postreli zato, da se čez 50 let neki njihovi daljni potomci ne spomnijo, da jim je bila storjena krivica in hočejo bit poplačani
hint, 1945

krneki0001 ::

gendale je izjavil:

družine se postreli zato, da se čez 50 let neki njihovi daljni potomci ne spomnijo, da jim je bila storjena krivica in hočejo bit poplačani
hint, 1945


A misliš, da je bilo leta 1940 pa v sloveniji kej drugače kot danes. Eni so imeli vse in se jim ni nič moglo zgoditi, ker so bili nedotakljivi, drugi so bili pa lačni, pa so živeli od mezd, ki so bile prenizke za preživetje.

Zakaj pa misliš, da so po vojni vse razlastninili? Kr tjko za brezveze? Pred 70 leti je bilo isto, kot je danes v sloveniji. Gospoda lahko kradejo kolikor jim paše in si vzamejo kjerkoli jim paše, ti pa če povišaš glas, jih dobiš po grbi.

Vprašaj koga ki je takrat že živel in delal (jih je bolj malo, ampak nekateri se še spomnijo, kako slabo se je živelo).

Zgodovina sprememb…

kivi113 ::

nebivedu:

ne vem točno leta 1940, ampak v tistem času so nekateri imeli veliko, potem pa so prišli na oblast komunisti in razlastili te, ki so imeli veliko, in razdelili med komuniste, ki takrat niso imeli nič.

kako temu rečemo sedaj? Kraja. Tako da imaš prav, dosti drugače se ni dogajalo. :)

T-h-o-r ::

hahaha


ne veš točno

poglej malo zgodovino jugoslavije do 1940, boš videl kakšen raj na zemlji je bil, vsi so bili zadovoljni s svojim življenjem, vsi srečni, nobenega nezadovoljstva, pol pa grdi grdi komunisti prepričajo vse te srečne in zadovoljne ljudi, naj se pridružijo revoluciji hh
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evo smo že vun iz bule (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9420182 (15019) Mr.B
»

Ali bodo banke objavile seznam kreditojemalcev, zaradi katerih polnimo bančni luknjo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412397 (8838) Go-ahead
»

NLB in nacionalizacija podjetij (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27337961 (32104) Mr.B
»

NLB odpisal 25 mio € Merkuruju... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
529149 (7441) Mr.B
»

Varčevanje države na upokojencih, delavcih in drugih. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613794 (12194) BlueRunner

Več podobnih tem