» »

Pogledi Slovenije

Pogledi Slovenije

Looooooka ::

pa kva je s tem Jankovičem? a je pojetu par g norih gob preden je pršou v oddajo, v facu je zategnjen k joker. :)

Isto kot Jelincic.S tem da Jelincic ko je zivcen oz dobi kksno neprijetno vprasanje rad potegne ven kaksen vic.Jansa je tle veliko bolj pameten.Si rajsi vzame 5 minut in 20 medmetov da si pridobi cas za razmislek.
Ampak...heh mislim, da ze cela drzava ve kdaj so v zadregi :)

Looooooka ::

problem je da je samo Janša tako kredibilna oseba ki se lahko upre Jankovič&co, ki dejansko samo smetijo. Virant je ok, ampak bi bil bolj primeren kot minister.

Hmm...Janse ne bom volil ampak zakaj bi se nekdo rabil upirat jankovicu?...kar se mene tice ma jansa se zmeraj vodilni polozaj na teh volitvah.Se prav tisti, ki ne zelijo janse rabijo nekoga, da se upre njemu....in ne obratno :)
Jankovic bi glede na popularnost rabil se najmanj 3 zlate vile...

Ramon dekers ::

Loka zaradi tega je potreben Janša (in Janša je že v svojem mandatu "nagajal" ZJ):

http://tvslo.si/#ava2.118884445;;


veliko bolj primeren kandidat bi bil njegov sin Damjan Jankovič. Vsaj govorno sposoben je.

Zakaj 3 zlate vile? Kaj hočeš povedati? Saj ima hotele, jahte...

jype ::

Ramon dekers> yipe poglej si kaj si volil za župana!sramota

Ni mi žal, da sem ga volil. Vsi ostali kandidati za župane so bili bistveno slabše pozicionirani zagotovit vse, kar od župana pričakujem.

Ramon dekers> Loka zaradi tega je potreben Janša (in Janša je že v svojem mandatu "nagajal" ZJ):

Janša je teslo.

Ramon dekers ::

"Ni mi žal, da sem ga volil. Vsi ostali kandidati za župane so bili bistveno slabše pozicionirani zagotovit vse, kar od župana pričakujem."

Poglej odajo in boš videl kako posluje ZJ&CO.


"Janša je teslo."

Prosim če se vzdržiš žaljivk, niso na mestu.

jype ::

Ramon dekers> Poglej odajo in boš videl kako posluje ZJ&CO.

Ni mi treba nobene odaje poslušat, da bi vedel, kako posluje.

Ramon dekers> Prosim če se vzdržiš žaljivk, niso na mestu.

Resnica boli.

Ramon dekers ::

yipe>Ni mi treba nobene odaje poslušat, da bi vedel, kako posluje.

Seveda najbolje je živeti v pravljici - tam se človek počuti varnega - resnica je vse prej kot to. Tudi narkoman noče na zdravljenje, včasih je lahko že prepozno...

Resnica boli>resnica boli.

Katera resnica? Tisto ki si jo privlekel iz pravljične dežele tako kot tudi tisto kako super gospodarstvenik je in je bil ZJ?

Kdaj se boš prizemljil:8)

tsh2 ::

Karaya 52 je izjavil:

Se pa vidi retardiranost klime, ko se podjetnik v oddaji opravicuje, da on pa da ne dela za dobicek! Ta je dobra, ali dela za dobicek ali izgubo oz cisto nulo. Kaj zdaj?

malo se je hotel delati pametnega. najbrž je hotel povedati, da dobiček vloži v razvoj, ne pa v luksuz.

Okapi je izjavil:

Tole z drzavnim upravljanjem pa je se ena pravljica,
Edina pravljica tu je blodnja o tem, da bodo prodane državne banke (in druga podjetja) kar naenkrat čudežno začela prosperirati. Koliko privatiziranih podjetij je v teh 20 letih že propadlo, ker zasebni lastniki in direktorji, ki delajo zanje, niso nič boljši od državnih?

O.

bistvo kapitalizma je propad nesposobnih. na izpraznjenem mestu pa lahko nastane boljše podjetje. zato pa kapitalizem deluje za razliko od komunizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Pyr0Beast ::

>bistvo kapitalizma je propad nesposobnih. na izpraznjenem mestu pa lahko nastane boljše podjetje. zato pa kapitalizem deluje za razliko od komunizma.

Not always. Sovražni prevzemi ipd.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

tsh2> bistvo kapitalizma je propad nesposobnih.

Hihi.

Ramon dekers> Katera resnica? Tisto ki si jo privlekel iz pravljične dežele tako kot tudi tisto kako super gospodarstvenik je in je bil ZJ?

Poišči, sem že napisal na forum, za katero resnico gre.

Ramon dekers ::

yupe>Poišči, sem že napisal na forum, za katero resnico gre.

ta resnica je samo v tvoji glavi - fikcija. :))

Okapi ::

Kdor misli, da bo s prodajo državnih podjetij rešil gospodarstvo, v resnici zagovarja južnjaški rek "brigo moja predji na drugoga".;)

O.

jype ::

Ramon dekers> ta resnica je samo v tvoji glavi - fikcija. :))

Za nekoga, ki ni niti tako dolgo vztrajal v šoli, da bi se naučil pisno izražat v materinem jeziku, je morda fikcija.

Če je že treba govoriti o sporočevalcih, namesto o vsebini.

Ramon dekers ::

yupe cesa v mojem pisnem izrazanju ne dojames? So to vejice ali kaksne druge pravopisne, gramaticne napake?
Yupe tudi alhoholik si ne prizna da je pijanec. Ti pa zal delujes po tem principu. Bog ti pomagaj.

jype ::

Ramon dekers> Bog ti pomagaj.

Je pršu tle mim, pa je vidu da delam, pa je reku "O, sori, vidm da delaš, te nam motu."

Bellatrix ::

People are quick to judge and slow to correct themselves.

Utk ::

Država mora ven iz podjetij, kot pravi Virant, ni pa nujno, da jih za vsak denar jutri proda. Država da vsako leto 1,5 milijarde ZPIZ-u. Lahko bi namesto tega dala tudi za 5-8 milijard (ali kolk jih že ima) podjetij, iz tega bi blo nekaj profita, tisto kar ne spada pod penzije naj plačuje država, kako pokrit ostalo se pa naj potem zmenijo penzionisti in delavci, država se pa tu nima več kaj vmešavat in samo tako prišpara vsaj milijardo na leto. Če prispevki zaposlenih ne podnesejo takšnih penzij, jih pač ne, bog pomagaj. Minimalna penzija je določena, kar je več se pa deli tolk kolk se lahko. Pa seveda prepovedat ZPIZ-u, da zmanjšuje tisto osnovo. Lahko prodava podjetja, ampak ne sme trošit tega denarja za sproti.

detroit ::

Zanimivo država mora iz podjetij, le v kakem smislu je to mislil (eno samo mi pade na pamet, drugo bog si ga vedi da se ne bo zgodilo)
Skero

Bellatrix ::

detroit je izjavil:

Zanimivo država mora iz podjetij, le v kakem smislu je to mislil (eno samo mi pade na pamet, drugo bog si ga vedi da se ne bo zgodilo)


Če bi vsi mislili tako kot ti, se stanje ne bo nikoli izboljšalo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

detroit ::

Ah ja stereotipična sposobnost povprečnega slotechovca, branje misli.
Skero

Bellatrix ::

detroit je izjavil:

Ah ja stereotipična sposobnost povprečnega slotechovca, branje misli.


Ubistvu je iz tvojega posta jasno razvidno, kam pes moli taco... tako da ne gre za nobeno branje misli.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

detroit ::

Daj da slišim, za vsak primer če se že ne zavedam kaj mislim:D
Skero

jrtjtejtt ::

Okapi je izjavil:

Kdor misli, da bo s prodajo državnih podjetij rešil gospodarstvo, v resnici zagovarja južnjaški rek "brigo moja predji na drugoga".;)

O.


Tu si malo falil, oz velja le del predji na drugog. Brigo moja pa trenutno v državnih podjetjih ne obstaja, ker nobenga ne briga kaj se z njimi dogaja. Včeraj direktor SŽ, dans Telekoma, jutri NLB...

Popolnoma nehigienično pa je mešati privatizacijo podjetij in pa nedelovanje pravne države pri mahinacijah s temi podjetji.

Vice ::

Res je najbolj pametno zadavit kuro, ki ti nese zlata jajaca :))

Utk ::

Vice je izjavil:

Res je najbolj pametno zadavit kuro, ki ti nese zlata jajaca :))

Če bi država prodala delnice Krke ko so bile najvišje, bi dobila za njih dobro milijardo, tudi zdaj še pol milijarde. Dividenda Krke na to "milijardo" je pa 14 mio letno. Jaka zlata jajca. Da ne govorimo o Telekomu in podobnih.

WarpedGone ::

Res je najbolj pametno zadavit kuro, ki ti nese zlata jajaca

Si sposobn še kej več kot ponavljanja puhlic, ki se ful dobr slišjo?
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

No, roko na srce, trenutno res ne vidim razloga, da bi prodali Krko. Vsekakor pa sem za prodajo podjetij, ki so se dokazano pokazala kot leglo političnega kadrovanja in mecenstva - NBL, Telekom, SŽ.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

V Krki ni dost drugač, samo da dokler je denarja kot blata, to nikogar ne zanima. Kot ni nikogar brigalo za NLB leta 2006.
Zdaj prodat res morda ni pametno, pri 100 evrih na delnico je bil pa idiotizem, da niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

chrush ::

Pri tej oddaji me je zmotilo to, da so bili zgolj trije kandidati. Torej kandidirajo samo trije? Kolikor vem, je kandidatov precej več. RTV Slo bi morala dati priložnost vsem, da predstavijo svoja mnenja, ne pa da se jih že v štratu odreže. Volivci bi morali odreagirati kontra in tem kandidatom nameniti nič glasov in izbirati med ostalimi opcijami.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

djordjevic ::

Utk je izjavil:

V Krki ni dost drugač, samo da dokler je denarja kot blata, to nikogar ne zanima. Kot ni nikogar brigalo za NLB leta 2006.
Zdaj prodat res morda ni pametno, pri 100 evrih na delnico je bil pa idiotizem, da niso.

Ah, beži no. Primerjat Krko in NLB je najmanj deplasirano, če ne še kaj hujšega. Krka se nenehno širi (in to na trge, ki jih mnogi do zdaj še povohali niso, prva pa tam gradi tovarne), vlaga v investicije, lepo skrbi za svoje zaposlene in ogromno vlaga v lokalno okolje. Če bi se vsa podjetja v državni lasti tako vedla, dejansko ne bi bilo potrebe po prodaji. In imo je tudi eno redkih podjetij, katere cena delnic ni bila nikoli prenapihnjena za razliko od raznih Telekomov in podobno. Mimogrede pa še tole - Lek smo lepo prodali, za lepe pare, zdaj pa je bolj ali manj samo še podružnica Novartisa. Skratka, ista formula povsod tudi ne pali.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

Država ima v Krki samo četrtino, tako da se zarad tega ne bi dost spremenilo. Ne vem zakaj, ampak država se v Krko ne vtika kaj dost, vsi drugi lastniki so pa premajhni, da bi lahko kaj vplivali. Krka se vodi sama. Kako lokalci vodijo svoje podjetje, si pa lahko misliš...ampak dokler je denarja kot dreka, to še nekako gre. Drobižu, ki ga je Janša menda postrani pobral pri patriji, se v Krki lahko samo smejijo.

Okapi ::

Zdaj prodat res morda ni pametno, pri 100 evrih na delnico je bil pa idiotizem, da niso.
In sicer zakaj?

Kot sem že enkrat napisal, vprašati se moraš dve stvari - kaj boš s tistim denarjem naredil in kaj bo s prodanim podjetjem. Če denar neumno zapraviš, je prodaja podjetja, ki nima izgube, bedarija. In če zasebni lastnik nato v par letih podjetje izčrpa, da pokrije kupnino (in mimogrede še kaj pobaše v žep), potem pa gre podjetje v stečaj (ali pa proizvodnjo preseli v tujino), tudi nisi naredil čisto nič koristnega.

Kakšne so bile konkretno koristi od dosedanjih prodaj? Lek, Tobačna ...?

Pa še nekaj je pri vsem skupaj pomembno - kako lahko vlada, ki ne zna ali ni sposobna nastavit nekaj dobrih direktorjev in nadzornih svetov, upa, da bo uspešno furala druge stvari (zdravstvo, šolstvo, promet, zunanjo politiko ...). Če priznaš, da si nesposoben za vodenje firme, si v resnici nesposoben tudi za vodenje države.

O.

WarpedGone ::

Če priznaš, da si nesposoben za vodenje firme, si v resnici nesposoben tudi za vodenje države.

Ne vem kaj se sploh oglašaš, če si tako fundamentalno zblojen...
Zbogom in hvala za vse ribe

tsh2 ::

Okapi je izjavil:

In če zasebni lastnik nato v par letih podjetje izčrpa, da pokrije kupnino

...

Če priznaš, da si nesposoben za vodenje firme, si v resnici nesposoben tudi za vodenje države.

O.


treba se je vprašati, kako je možno kupljeno podjetje "izčrpati", da je potem izkupiček večji kot kupnina??? ali ga je prodajalec prodal prepoceni, ali pa je kupec delal goljufije. nobeno od teh nima veze z zasebnim - državnim lastništvom. kjer ni goljufije se podjetje lahko izčrpa samo tako, da dela izgubo, ker je nesposoben lastnik.

firma ni enaka firmi. vsak je za nekaj dober. politiki za politiko , gospodarstveniki za gospodarstvo. tudi dober direktor v eni firmi ni dober za vsako firmo.

Looooooka ::

Okapi sklepam, da se nagibas h glasovanju za Jankovica.On ma isti pogled :)
S tem, da bi mu ljudje lazje namenili glas, ce ne bi blo teh poslov z ljubljanskimi zemljisci in sprememb namembnosti...

djordjevic ::

@tsh: Kar me spomni na očitno failano prodajo SIJ - novi lastniki, ruski Koks ali nekaj takega, so dobili kupnino nazaj že praktično z dobičkom v prvem letu lastništva.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tsh2 ::

no saj to ni tako nenavadno. z eno kravo tudi jaz že v prvem letu dobim kupnino nazaj od dobička iz mleka.:)

djordjevic ::

Ah, jaz tudi laptop duplo amortiziram v enem mesecu, pa se mi to nekako ne zdi realna primerjava. Ali pač?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

treba se je vprašati, kako je možno kupljeno podjetje "izčrpati", da je potem izkupiček večji kot kupnina???
Recimo tako, da podjetje zakreditiraš in pošlješ v stečaj, v katerem banke pušnejo izgubo. Ali pa, če bi rad zadevo izpeljal povsem čisto, nekaj let ves dobiček namesto za razvoj in širjenje proizvodnje namenjaš za dividende, ko podjetje zaradi tega ni več konkurenčno, firmo likvidiraš, prodaš nepremičnine in vprašaš državo, če ima še kaj za prodati po ugodni ceni.>:D

Ne vem kaj se sploh oglašaš, če si tako fundamentalno zblojen...
Namesto da žališ, raje poskusi argumentirati, kje se motim. Aja, ne moreš? No, potem pa le kar še naprej zmerjaj, saj ti ne zamerim, ker vem, da drugega ne znaš.

O.

Utk ::

djordjevicevo leto ima najbrž okoli 60-80 mescev.

Karaya 52 ::

Krka ... vprasajte se raje, koliko visjo ceno placujejo zavarovalnice za "kupuj domaco robo"? Ni nobena skrivnost, da Krka ustvari veliko dobicka v Sloveniji, v odstotkih gledano, pa ta trg sodi med najmanjse. Ampak komur je poznan drzavni korporativizem in kdor od njega nima koristi, dobro ve, zakaj in kako prihaja do taksnih stvari. Da je na koncu meseca prispevek za zdrav. zav. visji zaradi Krkinih super cen. Jasno.

Ali pa fora s Telekomom in Siolom in obvezen ISDN?

Mogoce odrinjanje diskontov, Hofer, Lidel?

Pocasna gradnja opticnega omrezja, dokler ni v igro vstopil T2?

Tista groteska, ko je Mobitel moral drzavi placati ogromno vsoto za koncesijo?

Ali pa bancni sistem, ki je se slabsi od privatnega bancnega na Zahodu?

Slovenske zelecnice?

No, vse to so plodovi drzavnega kapitalizma, Okapi se pa poniglavo sprasuje, "kje je tukaj problem?"

Okapi ::

Krka ... vprasajte se raje, koliko visjo ceno placujejo zavarovalnice za "kupuj domaco robo"?
Prav res, ker uvožena zdravila so pa ful cenejša, ne? In če bi Krko prodali zasebniku, bi se njena zdravila v hipu pocenila? Ker zasebnik pa že ne bo odiral zdravstvene zavarovalnice, ampak ji bo ponudil najugodnejše cene, pa še kulturni dom v Novem mestu bo sponzoriral, ne samo košarke.

O.

Utk ::

Ne, samo za zasebnega lastnika se bo državi jebalo kolk dobi za zdravila. Košarko bo pa sponzorirala privat Krka, če se ji bo to izplačalo. Če se ne, je pa ne bi smela niti državna Krka.

Karaya 52 ::

Ce bi Krka bilo zasebno podjetje, bi mozje na zavarovalnici iskali najboljsega ponudnika, zdaj pa morajo razmisljati "domace je domace". Dol mi visi, kaj Krka, NLB, DARSm holding slo. elektrarn sponzorirajo. Od tega sponzorstva 99,9% prebivalstva nima nic.

Okapi ::

Okapi se pa poniglavo sprasuje, "kje je tukaj problem?"
Karaya pa še kar postavlja slamnate može, ker drugega ne zna. Okapi se v resnici sprašuje, "kako bo potem bolje?" Če misliš, da bo zasebna Krka imela cenejša zdravila kot državna, imaš očitno nataknjene še večje plašnice, kot sem mislil, da jih imaš.

Košarko bo pa sponzorirala privat Krka, če se ji bo to izplačalo. Če se ne, je pa ne bi smela niti državna Krka.
Še en modrijan, ki misli, da je za Slovenijo bolje, da si zasebni lastnik iz dobička kupi na Karibih registrirano jahto, kot da sponzorira krajevni športni klub.

O.

Karaya 52 ::

Ti je bilo zgoraj odgovorjeno, da ni higienicno imeti na igriscu ekipo nogometasev in sodnikov, sodijo pa sodniki.


O razlikah glede cen nekaterih Krkinih zdravil v Sloveniji in na Poljskem je danes poročal tudi časnik Finance, ki navaja, da Krkino zdravilo na recept proti povišanemu holesterolu atoris - 20 miligramov po 30 tablet - stane v slovenski lekarni 18,20 evra, na Poljskem pa preračunano iz poljskih zlotov 5,20 evra. Po pisanju Financ je cena Krkinega atorisa v Sloveniji tri in polkrat višja, Krkine septolete ali njen bilobil pa so v Sloveniji dražje za 186 oz. 63 odstotkov.


Krka korporativizem

100% visje cene odobrial Agencija za zdravila

Okapi ::

Ce bi Krka bilo zasebno podjetje, bi mozje na zavarovalnici iskali najboljsega ponudnika, zdaj pa morajo razmisljati "domace je domace".
Aha, in ker nisi sposoben poskrbeti, da bi možje na zavarovalnici iskali najboljšega ponudnika, prodaš Krko. Brigo moja, predji na drugoga par excellence.

In potem ne boš imel Krke, možje na zavarovalnici pa še vedno ne bodo izbrali najboljšega ponudnika. Razlika bo torej v tem, da bo profite od Krke pobral nekdo drug in jih zapravil za svojo zasebno korist, ne v korist države. Res modra odločitev, vredna velikega državnika.

O.

Utk ::

Če je država tako dober lastnik in Krka taka zlata krava, naj raje 300 mio vloži v Krko, ne pa NLB. Na borzi je delnic kolk češ. Za 300 mio se bi približali že 50%. Še bolje, ti vloži vse kar imaš v Krko in na vsaki skupščini zahtevaj 0 dividend in ves dobiček v novomeški kulturni dom.

WarpedGone ::

Namesto da žališ, raje poskusi argumentirati, kje se motim. Aja, ne moreš? No, potem pa le kar še naprej zmerjaj, saj ti ne zamerim, ker vem, da drugega ne znaš.

Zblojenosti tvojega ranga ne predrejo nobeni tehtni argumenti. Dokaz je debata pred mojim postom. In tole ni prva takšna debata kjer demnostriraš svojo zblojenost.
Postregli so ti primer za primerom in argument za argumentom zakaj je državno lastništvo slabo in narobe ampak ti goniš svojo. Na teflon se pač nič ne prime.
Kaj ti bo dokaz, ko pa nobenega dokaza ne sprejmeš za dokaz, ker ne potrjuje tvoje teze? Zguba časa. Verjemi še naprej v Mamo Državo in pumpaj proračunsk denar na državnih razpisih za Dviganje Kvaltite Bivanja in podobna jajca.

Če se ne, je pa ne bi smela niti državna Krka.

Ja kaj pa govoriš! Firma mora bit ja socialno občutljiva in podpirat napredek družbe in okolja! // sarcasm off

Logika:
- Državni firmi gre dobro zato jo nima smisla prodat. Kokoši, ki nese zlata jajca se pa ja ne prodaja! (Zlata jajca = milijon)
- Državni firmi gre slabo, zato je ne moremo prodat za neko "pametno" ceno. Ker zanjo ne bomo nič dobili, moramo še naprej v to lukno metat denar (stotine milijonov) in čakat, ko bo zadeva mogoče nekoč kej več vredna.

Dokler ne sprevidite zblojenosti take logike, je vsakršno dokazovanje zguba časa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Ce bi Krka bilo zasebno podjetje, bi mozje na zavarovalnici iskali najboljsega ponudnika, zdaj pa morajo razmisljati "domace je domace".
Aha, in ker nisi sposoben poskrbeti, da bi možje na zavarovalnici iskali najboljšega ponudnika, prodaš Krko. Brigo moja, predji na drugoga par excellence.

O.


Da tvoja formula deluje, potrebujemo razsvetljene uradnike, ki jih je obisjala luc modrosti kot Pavla. Ste dolgocasni, ko ob vsaki dokapitalizaciji uporabljate iste argumente. "Poskrbimo da se bo uporavljanje izboljsalo", "uradniki bodo delovali bolje" ... kot mala deco, "zdj bom pa res priden".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Planet TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13631607 (26389) zuz3k

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588163470 (135492) Ziga Dolhar

Več podobnih tem