» »

siol modem in linksys wrt54gl problem

siol modem in linksys wrt54gl problem

_klemen ::

Živjo!

vem da je bilo o tem že veliko napisanega, vendar mi nikjer ni uspelo zaslediti nič v zvezi z mojim problemom.
Imam siolov modem Sagem (stari črni), ki ne omogoča wireless. potem sem dokupil še linksys WRT54GL. ko oba povežem in vse nastavim tako kot je treba mi dela wireless in internet vse kot mora...

sedaj pa haklc. pokriti moram veliko hišo. na eni strani je telefonska linija z modemom in takoj zraven namizni računalnik, na drugi strani in eno nadstropje višje pa še stanovanje, kjer bi pa rabil wireless.

problem je, če potegnem kabel do routerja v drugo nadstropje in na routerju nastavim PPPoE, moram potem vleči kabel nazaj v klet do namiznega računalnika. vsaj do sedaj mi ni uspelo narediti drugače.


ali obstaja varianta, da bi se Sagem povezal v internet, uredil IP-je (DHCP) in bi bil router samo za wireless...to se pravi da bi router samo povezal s kablom v ETH2 na modemu, namiznega pa bi vklopil v ETH1 npr.. ???


hvala vnaprej!

lp,
Klemen

krneki007 ::

Siolov modem konfiguriraj kot router (pri konfiguraciji interneta vpiši svoje pppoe U in P ).
Routerjev ip pa nastavi na enega iz istega omrežja (verjetno 19.168.1.x ,izven dhcp od sagema),izklopi še dhcp server.
Spodnji pc priklopi na eth1,eth2 pa poveži z enim od LAN portov na routerju

lp

_klemen ::

aha, že vidim kje je bil problem...router sem povezal na wan, namesto na lan...

najlepša hvala!

lp

chrush ::

Imam siolov wireless modem in linksys wrt54gl router, ki ga uporabljam kot bridge. Zanima me, kako naj to optimalno nastavim, da ne bo povezava padala vsake toliko časa. Na daljše obdobje imam cca. 1% izgubljenih paketkov. Če pa pingam samo preko modema pa nimam izgubljenih paketkov. Uporabljam pa firmware Tomato zadnja verzija.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418276 (11213) Hayabusa
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951162 (22912) simone
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194448 (4116) Barti
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822880 (13707) umexteacher
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543310 (18850) imallears

Več podobnih tem