» »

MX + q3a = STEKANJE ???

MX + q3a = STEKANJE ???

BaTeMaN ::

Pozdravljeni !

Imam sledeči računalnik:
- celeron 400/500
- 128 ram PC 100
- guilemont MX GF
- disk maxtor ATA 66 13GB 7200
Ostalo ni pomembno.

Tezava se pojavlja, da pri igranju quake 3 arene, igra preprosto zacne stekat. Ne vem kako bi to stekanje opisal,.. ribne, ceprav frejmrate sploh ne pade in je na konstantnih omejenih 76. Frequenca monitorja je prav tako 75 kakor tudy refreshrate. Ne se prevec smejat, ker se ne razumem prevec na te zadeve, ker mi do sedaj niso povzrocale tezav. Quake je zacel se posebej ribat s popravkom 1.27 vendar se je to zgodilo le meni. Mozno je da je vplival tudy novi directX, ali najnovejsi driverji za kartico.
Skratka v drugih igrah se tezava ne pojavlja razen seveda v najljubsi. Zavedam se da so pri MXih tezave z memorijo,..
The most limiting factor of any GeForce2 MX card is the type of memory it uses -- low speed SDR (single data rate) SDRAM. The memory just doesn’t have enough bandwidth to keep data flowing smoothly.
... ampak, tako zelo pa se ta problem vseeno nebi smelo vplivat.
Sedaj sem MXa overclokal na 210/215 vendar se mi to pocetje ni ne vem kako obrestovalo.
Please HELP !
less then zero

Nightmage ::

Ah lupci, MX-ova memorija je vec kot dovolj hitra za udobno igranje (gladko) iger. Vem pa nekaj, da Guillemotove MX GF kartice problemirajo, ce imas vzgan AGP 4x na mamaplati (steki, zmrznitve). Drugace pa je v sestrinem racunalniku ELSIN GF MX, pa laufa Q3A na 1024x768 (AGP 4x) 32 bit teksture, 32 bit colordepth, vsi detajli na max., pa niti 1x ne stekne, nasprotno fps je konstantno tam okol 100fps. Sicer ima Durona 800, ampak tebi bi moralo delovat gladko. Poskusi disablat AGP 4x, al pa defragmentirat disk (lahko je tudi to). Gor je instaliran DirectX 8.0a pa vse dela lepo. Sploh pa Geforce Ultra kartice sploh niso tako "hudobno" hitrejse od MX -a. Sam imam pa TB 1.2 ghz , Geforce2 GLADIAC Ultra DDR od ELSE, pa je razlike piclih 40 fps. Se nekaj , oko ne zazna vec razlike od 75 fps naprej, pomembno je le, da igra tece gladko.

Upam da bos porihtal problem, ce ne pa probaj kartico kje drugje, ce bojo se vedno problemi si pa sam kriv kaj pa nasedas propagandi. Z Guillemoti imam same slabe izkusnje. Kupi ELSO drugic.

-------Eppur si muove!-------

YiMMi ::

:Dce mene vprasas je po moje problem tukaj
- celeron 400/500
- 128 ram PC 100
Jaz sem imel
- celeron 633
- 128 ram PC 100
-Prophet II MX

Pa ni steko samo Q3,,,steko je tudi Colin2...red alert..itd...Saj ne da fejst sam ce je ze enkrat tolk rama in graficna pa to bi moglo delat tekoce..
No zaj sem stare rame prodal kupil novih 196 MB Micronovih ramov 133MHZ
in spila ko sus..bog ne daj da bi zastekalo..:P
Lahko pa dudi to povzroca navit procesor..???

BaTeMaN ::

Ojla Again !

Hmmm, ja lepo to. Moja plata je ABIT BE6 --> torej 2xAGP, sem pozabu omenit. Bye the way, tud to sem pozabil omenit da mi je q3a na zacetku delal zelo lepo. tezave so se zacele ali s popravkom 1,27g ali directx-om 8 ali pa z novimi driverji. Ampak,.. kaj lahko naredim,... ??? Vem da GTS ni nic posebej hudega. Tista izjava o RAMu na MXu ni bla moja izjava temvec od profijev.
Ajde

Senitel ::

Probej spremenit "AGP aperture" v biosu na 32 ali 64MB.

Brody ::

poznam to tezavo, reinstalirej q3

Dr_M ::

VSYNC?:))

BaTeMaN ::

Q3a REINSTALIRAN - ne pomaga. VSYNC off. Anything else ? Format c: ??? :|
less then zero

Senitel ::

AGP aperture??

drejc ::

Nightmare: "..., oko ne zazna vec razlike od 75 fps naprej, pomembno je le, da igra tece gladko..." <- ;)

Brody ::

probi se kaksne druge driverje gor nalozit

BaTeMaN ::

IGRA NE TECE GLADKO:
Skratka dober stari FORMAT c: je zalegel. Hvala za pomoc. PAPA
less then zero

luni ::

Po moje te je DirectX 8 zajebaval, ker stvar zelo rada fila pomnilnik.
Artificial Intelligentia

Dalmatinc ::

lahko da bi bil sam winse podrl čez pa bi blo dobr:D

Caboose ::

al pa DX8 zamenjal za DX7a (a ne?)
:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unreal tournament + geforce 2 MX 64 MB ne gre skup

Oddelek: Zvok in slika
261890 (1255) R33D3M33R
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442255 (1456) rap3r
»

MX problems

Oddelek: Strojna oprema
121004 (805) VASkO

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
636006 (5244) Senitel
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91500 (1330) ijatebi

Več podobnih tem