» »

Abit KT7-Raid in AGP???

Abit KT7-Raid in AGP???

NiggerBob ::

Kolega je zamenjal comp in vzel omenjeno plato + Tbirda 800, ima pa problem, saj mu AGP port ne dela (PowerStrip javlja, da plošča ne podpira AGP)????
Naloženi so zadnji gonilniki za VIA čipovje, kartica je Asus TNT2 ULTRA, DirectX 8, Windows ME.
Prav tako ne dela AGP z DirectX 7, poizkusil je še z mojim Prophetom MX, pa AGP spet ne dela.
Še ena zanimivost: v igri se mu graf. kartica zažene preko 75 FPS, potem pa nekako zmanjša hitrost in se ustavi točno na 75 FPS, ne glede ali je 640 x 480 ali 600 x 800 ali 1024 x 768, prav tako moj Prophet na njegovi plošči ne prileze nikakor preko 75 FPS ne glede na resolucijo.
Ali sma oba neumna in ne znava nastavit omenjene zadeva ali pa je nekaj narobe s ploščo. Any idea????
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

JLP ::

Probejta mal spreminat AGP nastavitve v BIOSu al pa flashat na tazadno verzijo.
Če to ne pomaga je kriva plata.
Live long and prosper!

birra ::

Dati moraš driverje za via 4 in 1 vsaj verzijo 4.25a in pa v biosu enable agp 4x. agp 4x na kt7 ne dela z verzijo nižjo od 4.25a.

VASkO ::

75 FPS najbrz dela zaradi osvezevalne frekvence 75hz, moras dat na Vsync disabled, da bo lahko vec FPSjev.
Ktere windowse mas gor? Win 95 AGPja ne podpirajo, podpirajo pa ga win95 OSR2, win98 in naprej...

ijatebi ::

Kot je že NiggerBob razložil sva z Biosom ter gonilniki probavala že čuda in pol pa spremembe ni. Zanimivo, da na videz vse dela odlično v UnrealT pa ne morem nikakor dobiti višje frekvence osveževanja od 75FPS. Zelo zanimiva se mi zdi Vaskotova ideja z Vsynch saj imam osveževanje res nastavljeno na 75hz.Imam WIN ME, zanima pa me kje se nastavi ta Vsynch??
" Gods loves black sheeps ! "

NiggerBob ::

Ne, ne, hitrost osveževanja nikakor ni enako FPS (Frames Per Second), Vasko je totalno zabluzil mimo.
Vsync (Vertikalna sinhronizacija) sploh nima veze s tem, da AGP port ne dela, prav tako je slabo prebral, da so gor Win ME in začel zraven vmešavat Win95 in Win98.
Drugače pa Vsync lahko izklopiš v gonilnikih od kartice (opcije pod D3D in OpenGL) in mu nastaviš, koliko slik naj renderira vnaprej in naj ne čaka na osveževanje posamezne slike, s tem res pridobiš nekaj FPS, ampak pri tebi je problem NEDELOVANJE AGP porta.
Glede na to, da DirectX ni vzrok, so lahko samo nastavitve BIOS-a, gonilniki za VIA čipovje ali defektna plošča.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

VASkO ::

NiggerBob... ne kvasi neumnosti, saj ce ne bi deloval AGP port, potem grafike bi ne bilo spljoh, upam, da se strinjas!!!! In se nekaj, nisem nic zabluzil, ampak ti ne ves o cem govoris. Nastavitev Vsynca ima veliko zvezo z najvisjim moznim FPSjem!!! Ce imas na monitorju osvezevanje 75hz in vklopljen Vsync, nikakor ne bos dosegel vecjega IZRISA slikic na sekundo, ce pa je VSync izklopljen pa graficna kartica ne bo cakala monitorja, ampak bo sliko izrisovala tako hitro kot jo bo zmogla, samo pri tem nacinu vcasih opazis "plavanje slike", ker pac monitor se vedno osvezuje s 75hz, graficna pa malo hitreje in tako pride do tega pojava (DOVOLJ JASNO???????)

Naj tvoj frend proba zagnati 3dmark2000, kjer se upostevajo nastavitve graficne, in bos videl, da tam tudi ne bo slo cez 75FPS v nobenem testu.

Pravis, da ne gre cez 75FPS, potem je sigurno to s VSyncom, moznost za izklop tega dobis s tem registry hackom (mislim, da mora pod WinME bit enako kot Win98, saj so detonatorji isti):

dodaj to dword vrednost in se ti bo pod nastavitvami za graficno pokazala se moznost za navijanje in za nastavljanje VSync pod Direct3D in OpenGL igrami in ga potem izklopi, NiggerBob pa se naj javno opravici za kvasenje neumnosti in dvome v mojo pomoc!



[HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareNVIDIA CorporationGlobalNVTweak]

"CoolBits"=dword:00000003

NiggerBob ::

Vasko, nisem te imel namena razburjat, ampak pojasni naslednje:
System board AGP transfer support - n/a
Graphics card AGP transfer support - 1x, 2x
AGP traffic currently enabled - n/a
Pri meni pa PowerStrip javlja naslednje:
System board AGP transfer support - 1x, 2x
Graphics card AGP transfer support - 1x, 2x, 4x
AGP traffic currently enabled - 2x
Prav tako javljajo Asusovi gonilniki, da je AGP support OFF!
Tvoja pomoč je vedno dobrodošla, čeprav žal ne prebereš vsega.
Kot sem napisal pri odpiranju topica, je graf. kartica TNT2 ULTRA in "PowerStrip javlja......", torej vpisovanje CoolBits dword vrednosti v register ni potrebno, če imaš PowerStrip za navijanje.
Sicer pa gonilniki za TNT2 kartice podpirajo izklop sinhronizacije brez tega vpisa.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

OZZY ::

Jaz sem mel tud s to plato problem. Pravzaprav je bil konflikt med plato in grafiko (ati maxx) tako, da se mi je sesu cel disk-ni pomagal nič druzga kot format. Kot drugo pa se mi ni hotela niti zbudit tako, da bi prišel do biosa. Ni pomagal niti clear cmos. Tud serviserji so mel neki dela, da so jo uglasil vendar pa sem jih s***** za vse zgubljene podatke. Pol sem pa tud plato zamenu za msi k7tpro2 kjer pa je vse delal BP.

ijatebi ::

Fantje samo brez hude krvi. Hvala vsem za kakršnokoli pomoč, informacijo, idejo ali pa samo moralno podporo. Saj je to, vsaj jaz tako mislim, osnoven namen tega foruma.
Pa nazaj k problemu! HURA je že rešen !!! :)):)):))Vasko je zadel tapravo- HVALA VASKO! V tej smeri sva raziskovala že prej, pa sva nažalost izklopila Vsinch samo za OpenGL. Na ASUS driverih je za D3D opcija skrita pod "More options", kjer sem jo pa spregledal.
Hvala tudi NigeerBobu za rešen drug problem, ki pa je opisan nekje drugje!:)):)):))
Meni pa ostaja še nadaljne razbijanje glave okoli ABIT KT7-RAID mamaplate, katera še vedno skriva v sebi neraziskane probleme ( tudi HROŠČE ). Ti mi ostajajo za nadaljne razbijanje dolgega časa.
Npr. PowerStrip za mojo ASUS AGP V3800U ( Ultra) javlja:
Diagnostic report
--------------------------------------------------
CPU speed - 800 MHz
System board - VIA
Primary graphics card - Nvidia 0029h
Silicon revision - 11h
Memory clock - 183 MHz
Graphics clock - 150 MHz
Graphics card BIOS version - 06/24/99
Graphics card IRQ - IRQ11, not shared
Graphics card AGP revision - 2.00
System board AGP aperture - 256 MB
System board AGP transfer support - n/a
Graphics card AGP transfer support - 1x, 2x
AGP traffic currently enabled - 2x
System board SBA - n/a
Graphics card SBA - supported
AGP sideband currently enabled - yes
Pipelined transactions - supported, queue depth of 32
Fast write protocol - n/a
Graphics card memory - 32 MB
DirectX memory - 56 MB
AGP mode - DMA
Windows version - 4.90.3000
DirectX version - 4.08.00.0400
Driver name - anvdsp.drv
Driver version - 4.12.01.0533
OpenGL driver - anvopngl.dll
OpenGL version - 1.0.0

Device enumeration
--------------------------------------------------
VIA CPU bridge (03051106h)
VIA PCI bridge (83051106h)
VIA ISA bridge (06861106h)
VIA IDE controller (05711106h)
VIA USB (30381106h) - using IRQ10
VIA CPU bridge (30571106h)
US Robotics comm device (100612B9h) - using IRQ10
Creative Labs audio device (00021102h) - using IRQ10
Creative Labs input controller (70021102h)
Nvidia VGA controller (002910DEh) - using IRQ11


Vidi kdo tu kaj čudnega ????
:)):\:P;)
" Gods loves black sheeps ! "


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trident blade 3D in wide screen

Oddelek: Strojna oprema
121469 (1246) CitroX
»

CATALYST 3.6

Oddelek: Programska oprema
167881 (7366) freejack
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584542 (3832) Ahiles
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442241 (1442) rap3r
»

MX + q3a = STEKANJE ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
141227 (1043) Caboose

Več podobnih tem