» »

snemanje AUDIO CDjev ?

snemanje AUDIO CDjev ?

PujsaPepa ::

Ne vem kaj se je zgodilo z mojo opremo v zadnjih 10ih letih, a s trenutnim Win7, novejsimi Neroti in DVD ali Bluray zapisovalniki mi ne uspe in ne uspe več zapisat takega AUDIO CDja, da bi ga znali brati tudi prastari "kasetofoni", ki imajo zgleda še nek star laser za branje CDjev.
Ja sem snemal na različne medije,z različnimi hitrostmi (1x, 2x,4x, 40x), pa nič ne pomaga.
Na računalnikih in novejših DVD komponentah mi jih lepo špila,stari "kasetniki" pa samo meljejo. Prepoznajo kvečjemu količino muzike in skupno trajanje,ko daš pa PLAY pa nič.
Včasih na WinXP, Nero4 sem lepo zapisal AudioCD ki so ga lahko predvajali vsi živi "kasetniki".

Ima kdo iskaušnje, kaj se je medtem spremenilo, in kaj od zgornjega moram postarati (DVD enoto, Windowse, Nero verzijo) ?

Hvala

Scorpia ::

Kupi cd ki ima višjo odbojnost, v big bangu sem učasih kupoval, se mi zdi da je en cd bil 3-4 evre. Na njemu pa piše prav za audio cd. In probi s tem če bo delal.

Drugače če snemaš z prenosnikom in vgrajeno enoto, ti slabše snemajo kot recimo zunanja enota zapisovalnika. Če pa imaš kišto in kakšen boljši ''pekač'' bi morala vseeno zadeva delat, probaj še s tem audio cd-jem.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

bukev ::

Scorpia
Audio cd o katerih govoriš nimajo prav nič "višjo odbojnost??"
Cena je samo zato tako visoka, ker imajo že pavšalno plačane avtorske pravice. To so edini cd ploščki na katere lahko legalno zapečeš glasbo. Take cd-je so morali kupovati lastniki hi-fi komponent - dvojnih cd playerjev od katerih je bil en pekač.
Take koponente so pekle edino te vrste ploščkov - vse ostalo ni šlo skozi - zavrnjeno.

Je pa možno da je material res malo boljši!
lp
Bukev

Scorpia ::

Če je material boljši je tudi odbojnost višja, s tem tudi laser bolj razločno ''vidi''. Edino če imaš drugo razlago?
Pri meni se ni izkazalo da je malo boljši, ker še danes odpisani radio bere te cd-je, ki mu že mal spraskani originalni cd-ji delajo težave.
////

bukev ::

cd-je boljše kvalitete dobiš bistveno ceneje kot po 3-4 EUR po komadu!

Scorpia ::

Sem že kupoval useh firm pri nas, nekaj tudi v tujini in se noben ni izkazal kot ta audio cd, vsaj problematični radio ga ni prebral. Imam dobre izkušnje z sony in tkd cd/dvd ploščki, da mi danes avtoradio in predvajalnik bereta posnete še iz leta 2004. Medtem ko mi od ostalih firm, po dveh letih ene niti ne prebere več.
////

hans2 ::

Zdravo,
Starejši CD predvajalniki so imeli omejitev v velikosti CD-jev.Mislim da je bilo nekje okoli 650MB.Niso znali predvajati CD jev velikosti 700MB.
lp

Senna4ever ::

Ne, ni fora v CD mediju. Ker isti CD mi je uspelo na enem starem WinXP notebooku lepo AudioCD zapečt,
da ga je bral star "kasetar" !!

Torej je nekaj na starih/novih DVD enotah (Hardwaru). Zaenkrat se mi najverjetneje to zdi.
Da so stari pekači (hardware) še to znali, novi pa ne več. Vaše mnenje/iskušnje ?

In ja snemam čisto kratke (20 min), ne overburnane 80min, da ne bi kdo pomislil, da me tukaj kaj jebe.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110717 (8113) Quikee
»

muzika na DVD-ju???

Oddelek: Zvok in slika
122201 (1965) matrix2
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595598 (4404) Trancedeejay
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526606 (5520) City
»

A glasbeni CDji se ne dajo presneti??

Oddelek: Zvok in slika
71693 (1475) Wox

Več podobnih tem