» »

Zdrava prehrana + gibanje bolj imun na viruse

Zdrava prehrana + gibanje bolj imun na viruse

jcb ::

Te dni je doma prava norišnica, vsi po vrsti obolevajo, danes je še peti družinski član zbolel, virus oz. okužba traja le en dan, drug dan si kot nov, ampak mene se še ni prijelo, ker sem menda bolj imun na te virusne okužbe, 1 leto sem v zdravi prehrani in skoraj vsak dan po 1 uro gibanja v naravi.
Zdrava prehrana je nekaj v tem smislu (zelenjava, nič kaj dosti sadja-fruktoza, piščančji file, riba-file, jajca, skuta, olivno, tuna v lastnem soku, min.testenin in riža, malo kruha-domačega, če ne jem nič testenin in riža....).

Zdej me pa zanima, če smo res tisti, ki živimo zdravo bolj imun proti temi virusom.

jRk0 ::

bi se kar strinjal s tem. ceprav ta hrana z vidika vecine ljudi ni "zdrava", meni seveda pase low carb in celo poletje sem mel odlicno pocutje zato:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Daren ::

Vitamin D. 'nuff said.

jcb ::

Vitamin D....mleko in mlečni izdelki

Daren ::

Kamot, če ti sede spit 10 l mleka na dan.

Po prebranem ješ bolje kot (predvidevam) tvoja družina in to je lahko razlog, da imaš močnejši imunski sistem.

harvey ::

Stres in napor sta dejavnika, ki poleg prehrane v veliki meri vplivata na celoten status imunskega sistema.

Zadovoljstvo in sreča krepita imunski sistem
več na tevasi.si stran 6

karafeka ::

in klimatske naprave ... :)

gendale ::

harvey je izjavil:

Stres in napor sta dejavnika, ki poleg prehrane v veliki meri vplivata na celoten status imunskega sistema.

to opažam tudi na sebi, zbolim samo če par noči zapored spim manj kot 9h, drugače sem pa vedno zdrav

genesiss ::

Zakaj minimalno sadja? Zakaj je to zdravo? Meni se tvoja prehrana ne zdi preveč ok, saj ješ skoraj same beljakovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Pyr0Beast ::

Veliko gibanja pomeni da si manj v kontaktu z obolelimi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gendale ::

genesiss je izjavil:

Zakaj minimalno sadja? Zakaj je to zdravo? Meni se tvoja prehrana ne zdi preveč ok, saj ješ skoraj same beljakovine.

logika tega je v temu, da sadje vsebuje veliko fruktoze, ki v večjih količinah povzroča cel kup težav (viša trigliceride, ldl holesterol, niža občutljivost na inzulin, ...)
samo imo, bi moral pojest res veliko sadja, da bi prišlo do tega, ker je v sadju spet ni tako veliko
po drugi strani pa s sladko hrano tega ni težko dosežt (sladkor = saharoza = 1 glukoza + 1 fruktoza)

Avenger ::

Kolikor sem se jaz poglobil v to, je fruktoza slaba, če jo uživamo brez vlaknin - ki so v sadju, poleg seveda vitaminov in mineralov. Torej, sadje je kul, fruktoza kot sladilo za čaj, tortice, itd, pa nezdravo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jcb ::

Sadje je OK 1-2-3 enoti na dan je OK

Daren ::

Sadje NI sadje, tako kot zelenjava NI zelenjava in tako kot meso NI meso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

genesiss ::

Cool story, bro!

Daren ::

Just sayin' that a banana ain't no BlackBerry, ya know ? Despite the fruit hypists.

krneki0001 ::

Imam sodelavca, vsak dan športa; tenis, košarka, badminton, plavanje in podobno. Vsak dan je zelo zdravo hrano, pazi na vse zadeve, pri sebi ima listek in na njem kok ima kaka stvar kalorij kakšna kislost (Ph). Zelo pazi da nebi dobil kake kile preveč. Pa poznam še par takih ljudi.
Sam pa vse kar delam, da je malo večji napor - 3x na dan peljem 2 haskija na sprehod za 1 uro ali več. Povprečno popoldan ko pridem iz službe naredim okoli 6 kilometrov, ob vikendih pa je povprečje 12 km na dan. Jem kar mi paše, ne gledam na maščobe in če mi paše se tudi nažiram s hrano do te mere, da me potem vse boli.

In rezultat; v zadnjih dveh letih, sem bil sam na bolniški 3 dni zaradi bolezni, on pa je recimo na mesec 5 dni doma zaradi bolezni. Ostali kolegi, ki ravno tako pazijo na to uravnoteženo "čisto" prehrano, imajo enake probleme. Večkrat so na bolniški in tudi na rednih zdravniških pregledih se pokaže, da imajo več holesterola, sladkorja in ostalih slabih stvari v krvi kot jaz.

Kaj je sedaj pravilno? Da pri vsakem obroku šteješ kalorije, paziš, da ne bo strupov, paziš, da ni mastno, prekislo, ...?
Sam ne vidim te poante. Od povsod poslušam vsakodnevno, kako je treba pazit na prehrano, kako je hrana kriva za večino debelosti, za visok pritisk, za zapacanje ožilja in podobno. Ampak zakaj potem imajo ljudje, ki zelo pazijo na prehrano večje probleme od mene, ki mi je mcdonalds (3x double chesse, mali pomfri in velka kola) za večerjo ravno tako dober kot tavelka skleda radiča s krompirjem in prelita z bučnim oljem pa potresena z goro česna.


Zakaj take razlike?

genesiss ::

Žal ti in tvoji kolegi niste dovolj, da bi lahko postavil teorijo da je bolje jest kar ti paše, kot paziti na prehrano. (Se pa strinjam - to s štetjem kalorij in ph-jem je že rahlo paranoično).

overlord_tm ::

Zdrava prehrana je marekting. How to sell less for more.

Jes kar ti pase, se malo gibas, sicer pa nic bat, smrt je sigurna, tako kot davki.

krneki0001 ::

genesis noben tukaj ne postavlja teorije, samo iz prakse govorim, kako to pri nas zgleda.
Res pa, da sem sam vsak dan 3 ure na svežem zraku v gozdovih in na travnikih s psi, pa ni važno vreme (lahko dež pada, sneg pada al pa je 35 stopinj v senci), oni pa v zaprtih prostorih športajo.


Overlord, ja, še noben ni preživel, pa nihče ni nenadomestljiv (so pokopališča polna nenadomestljivih ljudi).

harvey ::

Najbolj noro pri vsem tem je, kako nas strokovnjaki prepričujejo o tem, kako je vse škodljivo. Seveda je, če gledamo izolirano, vendar človek nikoli ne je ene same "sestavine" temveč obrok sestavlja več zadev, tako slabih kot dobrih, -zaščitnih, in odtod razlike o domnevni škodljivosti zaužitega.

Tarzan ::

Takole je s tem. Če ješ redno in s hrano dobiš vse vitamine, minerale in hranila, ki jih za sproti potrebuješ, boš imel največjo možnost, da infekcijo odbiješ. Ni nujno, da jo, jo boš pa laže, kot nekdo, ki se nepravilno prehranjuje. To z gibanjem ima tudi nekaj veze, namreč, ko si zunaj na zraku, v stiku z ljudmi, si ves čas izpostavljen virusom in bakterijam, vendar v minimalnih dozah, kar pomeni, da jih v velikem procentu brez večjega napora imunski sistem potolče.

Nekdo, ki se hrani samo s frutkom in ves čas neutrudno športa, bo riknil še preden bo ciroza pokončala nekoga, ki je vsak dan na pivski dieti. Malo pameti v roke in jest raznoliko hrano, kak dan, ko je sonce ven na sprehod in občasno malo na kolo.

Sems e lep čas s kolesom vozil tudi ko je bilo zjutraj pod -15°C. Začuda v tem času nisem zbolel. Sem pa potem šel z avtobusom, ker se je ogrelo in je začel dež - in takoj fasal 14 dnevno gripo, ki se je nisem in nisem mogel rešiti. Kljub vsesplošnem športanju, zdravi prehrani in naspidiranem imunskim sistemom. Včasih pač fašeš zadosti veliko dozo virusov, da se je težko ali celo nemogoče pravi čas obranit.

i386 ::

Tarzan... pod -15°C pa moraš bit že genij da zboliš, ker takrat so bakterije in virusi skoraj neaktivni.
Je pa tako, manj se merkaš manj si bolan, ker se telo navadi na okolico. Ne pa tisto ko se nekateri merkajo kot ne vem kaj, otroc bog ne daj da bi prijeli kaj umazanega. Je že problem to, ker je potem več asmatikov ipd. telo ni navajeno potem je pa vse škodljivo.

genesiss ::

Baje če ješ šmrklje pomaga... :)

http://web.archive.org/web/200502061407...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnozrnat kruh, pire krompir, navadni riž

Oddelek: Loža
342857 (2008) zobnik
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539086 (34369) energetik
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415422 (10510) siddharta42
»

Katero zdravilo na tržišču je trenutno najboljše za prehlad

Oddelek: Loža
247043 (6491) galu
»

Sodobna prehrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
718560 (7016) Matev

Več podobnih tem