» »

Odločil sm se da vam rešim življenje!

Odločil sm se da vam rešim življenje!

detroit ::

ok malce pretiravam, ampak okrog 6let me je bolel hrbet zaradi čudnega sedanja ali bog ve kaj. Pred kakimi dvemi meseci sem začel delat sledečo vajo:

http://www.abc-of-yoga.com/yogapractice...

enkrat na dan (pred spanjem). Po dveh tednih me ni hrbet bolel več, in tudi sedaj me ne :)

To se mizdi uporabn link za ljudi s problemi s hrbtenico, vem kako boli.



p.s. to ni vabilo za v neko sekto al pa kak piramidni sistem:D, razen te vaje se ne ukvarjam z jogo al pa kej
Skero
  • spremenil: detroit ()

Sideeffect ::

Mhm, stanje v telesu se da izboljšat in vedno izpopolnit z jogo.

Hrbet pa boli, ker se pri ponavljajočih gibih oz. sedenju ipd. razvijajo samo nekatere mišice, telo pa te je opozorilo, da postaja nesorazmerno. Jing-Jang...

detroit ::

hehe a maš kej za oči:D
Skero

genesiss ::

Hvala za stran.

DarwiN ::

Kako hudiča se ti uspe tako upognit kot kaže zadnji gib te vaje? Meni se maksimalno uspe zravnat.:))

Btw, pozna kdo kak še neviden čudež proti osteoartritisu (obraba kolena)? Bi rabil za mamo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

detroit ::

jst na začetku (prve trikrat) nism mogu niti nazaj tist zadnji gib, zdj pa komot
Skero

steev ::

Samo telovadit je treba in delat vaje za spodnji in zgornji del hrbta pa bo hrbtenica ravna in brez bolečin.
:|

imagodei ::

Kul link. Drugače sam opažam, da mene v poletnih mesecih tudi bolj boli hrbet, ko sem manj fizično aktiven, ker nimam organiziranih treningov. Od jeseni do začetka poletja je stanje precej boljše. Bi torej lahko rekel, da pomaga vsakršna fizična aktivnost, ki razgiba hrbtenico, ramenski obroč in prsni koš na sploh ter ob enem utrjuje mišice na teh predelih.

Če je to Pozdrav soncu, pa naj bo.
- Hoc est qui sumus -

neki4 ::

jaz eno leto v povprečju 1 uro na dan telovadim in morm reči da je super. Sicer gibljivost pridobivaš počasi, je pa pomembno da se vedno poskušaš osredotočit na spodnji del hrbta praktično pri večini vaj tudi iz joge. Vedno moraš imeti zravnan hrbet, tudi ko delaš predklon, tako tudi najbolj napreduješ in tudi najbolj varno, da te potem ne boli v hrbtu.

amigo_no1 ::

Tudi žoga je dobra za sedeti.

neki4 ::

hja, samo mora biti dovolj primerna višina, da imaš lepo stopala na tleh ker samo tako se lahko lepo upreš in imaš zravnan hrbet. Statično zravnan hrbet brez neke opore zadaj na hrbtu pa tudi ni uredu. Ne bi ti pa svetoval za pisarniško delo žoge ampak bolj za telovadbo ali kratkotrajno sedenje.

detroit ::

ob uporabi žoge so bolečine se olajšale (ublažile MED uporabo)
Skero

Go-ahead ::

V nedeljo me je nenaden gib naredil invalida. Komaj se premikam po hiši in se ponoči zbujam od bolečin. Kako se naj čimprej sestavim?

dbevfat ::

Go-ahead je izjavil:

V nedeljo me je nenaden gib naredil invalida. Komaj se premikam po hiši in se ponoči zbujam od bolečin. Kako se naj čimprej sestavim?

Kje te boli? Definitivno pojdi k zdravniku, ali ga pokliči. Jaz imam podobno zadevo (bolečina v križu), vsake toliko me zagrabi in par dni ne morem niti hoditi. Moraš odležati, čim manj obremenjuj hrbet, zdravnik pa naj ti da painkillerje, da boš lahko spal. Potem pa fizioterapija, da ti pokažejo vaje, ki jih boš delal vsak dan doma. :)
nvr2fat

smile- ::

protibolečinske tablete (obisk zdravnika) in masaža za sprostitev mišic (lahko tudi kakšna grelna blazinica)...potem pa redne vaje da se kaj takega ne ponovi...

gzibret ::

Ja, to je pozdrav soncu. Razmiga hrbtenico naprej-nazaj. Včasih poleg te vaje naredim še eno, ki razmiga hrbtenico levo-desno.

Ležiš na hrbtu, roke daš tako, kot da bi te pribijali na križ :D, noge pa tudi nekaj v stilu jesus pose (pokrčene v kolevih). Pol pa se s koleni dotakneš tal na desni strani, z brado pa na levi. To narediš počasi, nič hitet. Pol pa še zamenjaš strani. Lahko ponoviš večkrat.

Samo zadnje čase, predvsem pozimi, ustajam prepozno za kaj takega... ;((
Vse je za neki dobr!

Go-ahead ::

Boli križ, malo nad trtico. Zdravnika sem poklical. Brez velike debate bolovanje do konca tedna in da naj jemljem vsaj Lekadol. Imam občutek, da je lekadol premalo močan.

btree ::

namaži si s tigrovo (kitajsko) mastjo, pomaga.

ToniT ::

Lekadol je premalo. Potrebuješ injekcijo, ki ti bo sprostila mišice. Ker te boli, so mišice zategnjene in pritiskajo na živec in te zato še bolj boli - začaran krog.

ABX ::

detroit je izjavil:

ok malce pretiravam, ampak okrog 6let me je bolel hrbet zaradi čudnega sedanja ali bog ve kaj. Pred kakimi dvemi meseci sem začel delat sledečo vajo:

http://www.abc-of-yoga.com/yogapractice...

enkrat na dan (pred spanjem). Po dveh tednih me ni hrbet bolel več, in tudi sedaj me ne :)

To se mizdi uporabn link za ljudi s problemi s hrbtenico, vem kako boli.



p.s. to ni vabilo za v neko sekto al pa kak piramidni sistem:D, razen te vaje se ne ukvarjam z jogo al pa kej


Jaz sem rešil svoj problem z hrbtom s plavanjem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

btree ::

ToniT je izjavil:

Lekadol je premalo. Potrebuješ injekcijo, ki ti bo sprostila mišice. Ker te boli, so mišice zategnjene in pritiskajo na živec in te zato še bolj boli - začaran krog.

Kitajska mast tudi prodre globoko v tkivo in sprosti.

Go-ahead ::

Od nedelje do danes sem miroval, pe je vedno huje. Sedaj sem napravil nekaj vaj in mislim, da je boljše. Očitno mirovanje pri taki blagi poškodbi bolj škodi kot koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

smile- ::

še vedno bi priporočal obisk zdravnika kajti protibolečinske tablete so običajno tudi protivnetne in pomirijo razdražen živec...v nasprotnem primeru se zadeva rada zelo hitro ponovi...

ali

alternativna medicina.... meni je akupunktura pomagala celo bolje kot tablete, ni pa zastonj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smile- ()

Pyr0Beast ::

Btw, pozna kdo kak še neviden čudež proti osteoartritisu (obraba kolena)? Bi rabil za mamo.

Gibanje, telovadba.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mr1two ::

mene nekaj kači v križu zadnje 3 tedne(po enem jebenem delu, za katerga so me nafu****). Danes sem poskusil z nekimi vajami, pa je že malo boljše(mislim da tudi zaradi tega, ker sm se malo segrel), ampak bolj kot gleda tele gibe pri temu pozdravu sonca, težje si predstavljam da bi jaz trenutno to uspešno izvedel. Po mojem že pri drugem gibu ostanem zakrčen in se zvrnem na tla:|
Bom pa poskusu, takoj ko mi malo popusti ta bolečina.
Hvala in lp

btree ::

mene je v nedeljo zvilo, sem se zvečer namazal s kitajsko mastjo in zjutraj je bilo vse ok. Že parkrat, neverjetno močna zadeva.

ABX ::

btree je izjavil:

mene je v nedeljo zvilo, sem se zvečer namazal s kitajsko mastjo in zjutraj je bilo vse ok. Že parkrat, neverjetno močna zadeva.


Pametno, zakaj bi zdravil razlog za težavo ko lahko odstraniš posledice.

/sarcasm off
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

guest #44 ::

btree je izjavil:

namaži si s tigrovo (kitajsko) mastjo, pomaga.


Stupid bullshit, kitajske šege. Pa še iztrebljat se mora za ta placebo.

Ciklamen ::

A so kakšne vaje za vratne mišice? Sem ugotovil, da ko imam zelo napete te mišice sledi hud glavobol. Bi se priporočal, če pozna kdo kakšne joga (ali katere koli druge) vaje za sproščanje napetosti v vratu, brez kakšnih masaž in podobnega :)
- End of the Post ->

tony1 ::

Za tistega, ki ga je uščipnilo v križu: pomaga ležanje in toplota. To pomeni gretje križa, čez spodnji del hrbta si daj topel pulover (oz. ledvični pas ipd.) in v dveh dneh boš kolikor toliko dober...

Rešitev na daljši rok pa iščem tudi sam... :P

dbevfat ::

tony1 je izjavil:

Rešitev na daljši rok pa iščem tudi sam... :P

Vaje za hrbet, vsak dan. Ti jih da na papirju osebna zdravnica ali pokaže fizioterapevtka (z napotnico). Čudežev ni. :)
nvr2fat

Jebac18 ::

no naj se jaz povem svoje 2 leti nazaj sem zvedel da imam problem z hrbtom oziroma mam kriv nato sem zašel delat sklece kakšno leto in sedaj se počutim fajn še zdaj jih kdaj delam problem se pojavi edino takrat ko stojim dolgo na enem mestu ko koga čakam

CleanPower ::

a si se ti vprašal če mene mogoče ne boli hrbet? nevem zakaj daješ tak naslov.

Seti5000 ::

Pozdrav soncu poznam, samo da bi bil uporaben proti bolečinam v križu nisem vedel. Bom poskusil.

Najlepša ti dala.

Go-ahead ::

Da bi lahko izvedel zgornje vaje bi pa rabil par promilov ja. Za navrh je še tv crknil. Kakšen lcd priporočate (razdalja do kavča cca 4 m). Nisem zagovornik ta najdražjih variant(skimming price.

Go-ahead ::

Brez Naklofena ni šlo in še ne gre. Jutri grem delat. Zdravnik mi je predpisal neke vaje za krepitev hrbtnih mišic.
Bolečino mi je uspelo nekako sanirati z:
- blagim razgibavanjem hrbta,
- toplimi oblekami sploh v ledvenem delu
- ležanjem na tleh (bistveno)
- jemanjem protibolečinskih tablet
- občasnim uleganjem na tla ali klop, da bolečina mine.

Ni še OK upam, da bo kmalu.

imagodei ::

Intenzivno se ukvarjat s športom, dragi "računalničarji". Vsaj 2-3x tedensko po 45 minut, raje večkrat in več časa.

Jaz treniram redno, 5x tedensko po 1-2 uri. Nobenih večjih težav, čeprav je moje delo pretežno sedeče. Težave se mi pojavijo v času letne pavze, ko precej zmanjšam oz. za en mesec prekinem s treningi, ali ko si zaradi takih ali drugačnih vzrokov vzamem teden dni pavze. Takoj začne trpet vrat, hrbet... Po enem tednu brez miganja se mi recimo po nekaj urah sedenja redno začne pojavljat pekoča bolečina v ramah in vratu. Vratne mišice postanejo manj gibljive in otrdele, zjutraj se zbujam z bolečinam v zgornjem delu hrbta. Po kakih dveh tednih mirovanja je nujen "heksenšus". Skratka, zaradi načina dela lahko rečem, da če se ne bi aktivno ukvarjal s športom, bi imel zdajle že hude probleme s hrbtom. Verjetno bi se že zdaj orenk pritoževal nad bolečinam, čez 10 let bi pa že pridelal eno solidno poklicno bolezen.

Zanimivo, vse mine, ko se začnem po počitnicah gibat.

Saj nisem nasprotnik tablet - jebi ga, če boli, pač vzemi. Ampak potem ko mine, naredi nekaj, da te v bodoče ne bo (tako pogosto, tako močno).
- Hoc est qui sumus -

CleanPower ::

Vedi da naklofen in druge protibolečinske tablete niso rešitev ter da škodujejo prebavilom in ožilju.

guest #44 ::

Predvsem za spodnji del hrbta in še to odvisno ali gre za zamaknitev vretenc, poškodba diska,... ZELO pomaga trda spalna podlaga. Vse neke mehke vzmetnice in ukrivljene prožne nosilce vržite stran. Dejte deske spodaj in kupite jogi, trdote vsaj na nivoju Dormea. Mora pa obvezno bit spužva ne pa vzmeti. Spužva se lepo prileže obliki telesa. Kolikor hočete v ekstremne domače proizvode (kot jz) pa pazite da točke na telesu kjer se vsa sila steka so dovolj oblazinjenje, da ne pride do potbludb.

Znebite se 99% pisarniških stolov, ki povzročajo drsenje navzdol in ležanje. Sicer nimam spinalisa, ga ima kolega in morem povedat da je edini stol, kjer dejansko lahko sediš dlje časa brez da se začneš vesit. Odlični stoli, ampak 400EU za osnovni model pa ne dam, za 200EU bi mogoče še naredu dil. Sicer pa imam v planu izdelavo stola, da se prilega točno drži kot jo želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

CleanPower ::

sedenje je nezdravo, pa če sediš na stolu za 400eur al pa 20eur.

guest #44 ::

CleanPower je izjavil:

sedenje je nezdravo, pa če sediš na stolu za 400eur al pa 20eur.


Se popolnoma strinjam, ampak nekateri pač ne morejo drugače. Definitivno pa se treba malo gibat vsak dan.

tony1 ::

jverne (ali pa kdo drug): ima kdo kakšne izkušnje z vodnimi posteljami?

Ima jo recimo sosed in je nad njo navdušen... Poleg tega ima še eno prednost: temperaturo vode v jedru postelje si naravnavaš sam, kar bi prišlo prav pri forah s fuč križem. Ne vem pa, kako bi vodna postelja vplivala na zdravje hrbta?

guest #44 ::

Enkrat sem ležal v eni trgovini na vodni postelji. IMO katastrofa. Postelja ima tako neprožen material, da zavzema le približno obliko telesa, ter voda se lahko razporedi čist neprimerno. Provaj se uležt na kak Dormeo (osnovni model je tud zlo uredu), pa boš vidu kak dober občutek sprostitve. Vsi ki se uležejo na mojo home made postlo pravijo, da je nevrjeten občutek.

Ampak opozarjam, da to velja le za težave v ledvenem predelu hrbta, za ostale področja ne morem 100% trdit. In še to je ponavadi odvisno od vrste težave. Trda postla naj bi tudi ravnala hrbet, če se ima lordozo.
Sam uporabljam jo šele 2 leti. Jaz imam hrbet sicer zjeban že od 16 tega leta ko sem delal neumnosti...ampak ko sem par mesecev spal na trdi podlagi se mi je stanje tolk izboljšalo, da sem praktično pozabu nanj in spet naredil neumnost, tako da me zdej spet rahlo boli. Yes...i'm an idiot.

Že pol leta pa spim brez pouštra.


Trda postla ima svoje slabosti. Spanje v kakršnem koli položaju razen na hrbtu je večinoma nemogoče. Če se spi na boku ti odpade rama oz si zvijaš lopatice navznoter kar spet ni dobro. Spanje na hrbtu je edina viable opcija. In rabiš kake 2 tedna, da se privadiš. Spužva ima pa sicer manjšo življensko dobo, je pa mnogo cenejša kot vzmetnica. Moj bivši dormeo je stal okol 100EU ampak se poščije na 3/4 ostalih vzmetnic vrednih 3x toliko.
Treba tudi upoštevat zgradbo telesa. Vitka telesa so načeloma bolj domača na trdi postli oz spužvi.

P.S. Idealno je da imaš dvignjena kolena ko spiš na hrbtu, tko je namreč hrbtenica v ledvenem delu bolj izravnana.


Ampak prosim, karkoli naredite...vrzite stran 3/4 pisarniških stolov. Če je drag, ni nujno da je dober za hrbet, mogoče bolj udoben a to še ne pomeni zdrav. Napotke imate, stol absolutno ne sme omogočat, da telo drsi navzdol (sedišče mora imeti rahlo konkavno/protipadec oz vodoravno). Debela spužva na stolu običajno pomeni da boš drsel navzdol. Hrbtišče mora bit tako da ti trup drži navpično ali čist malo naprej. Skratka stol mora držat zgornji del telesa tako, kot se običajno moški izprsijo ko se morjo kazat pred babami na plaži. Vse ostalo promovira sključeno postavo. In ja dokler se mišice in kite ne utrdijo bo taka drža rahlo utrujajoča.
Monitor imejte na višini oči (jz sem naredu namizno poličko, idealno pa monitor na steno).

Če bi se vsega tega držal ko sem bil mlajši, bi svet danes bil tok lepši. Don't be an idiot.

Sicer pa za vse srednje in lažje poškodbe hrbta močno svetujem pohodništvo oz planinarjenje, počasen tempo in lahek nahrbtnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Gandalfar ::

guest #44 ::

Nisem niti vedu, da to obstaja.



Ta slika je precej nerealistična. Padec sedišča je navzdol, in razen če je stol privrtan na tla, se bo prej ali slej telo skrivilo oz spouzelo.

Pyr0Beast ::

Še največ pomaga če imaš sredino ekrana v višini oči.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Še največ pomaga če imaš sredino ekrana v višini oči.


Za "še največ pomaga" ne morem trdit, definitivno pa pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327538 (1291) stajerska
»

težave z nogami in spodnjih delom hrbta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527523 (4199) 55TR
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405800 (4240) sodnicaN
»

Problemi s hrbtenico - hernija

Oddelek: Loža
1212154 (11582) oyoy69
»

bolečina v hrbtenici - ko mišica pritisne na kost

Oddelek: Loža
63312 (2814) rezator

Več podobnih tem