» »

bolečina v hrbtenici - ko mišica pritisne na kost

bolečina v hrbtenici - ko mišica pritisne na kost

Ramon dekers ::

Imam probleme s hrbtenico, in ne uzaradi prevelikega sedenja pač pa zaradi veliko gibanja (Vsaj 1x na dan po 2 ure treninga).

Ko sem odšel na slikanje mi je zdravnica povedala da hrbet zgleda cel, ni obrabe, samo mišice so preveč napete.

Ko tečem, delam vaje, je hrbet ok, ko pa se ohladim pa včasih boli ko hudič.
Bil sem pri fiziterapevtu, naslednji dan je bilo ok potem pa zopet bolečina.

Se je to že komu zgodilo? Obstaja še kakšana druga varianta kot fizioterapevti?

fingerling ::

Pozdravljen!

Treniram vsak dan po dve uri judo skupaj s prijateljem, ki ima podobne težave s hrbtenico kot jih imaš ti. Hrbtne mišice ima preveč zategnjene, zato pogosto po koncu treninga čuti močno bolečino.

Njemu dosti pomaga raztezanje hrbta (stretching) pred treningom in po treningu ter masaža. Pogosto uporablja taping trakove, ki mu jih nalima fizioterapevt.
Mislim, da kakšnih bolj ustreznih variant ni, mogoče se pa motim. :)

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

to je torej za stalno, ja. Nihče ne ve kako zadevo dokončno odpraviti:Dsicer stretching delam sam pred in po treningu. Intenzivneje takrat ko sem bolj ogret.

Jah bo treba na Tajsko, me ceneje pride če si tam vzamem tajsko masažo vsak dan, kot tu plačevati terapevte. Očitno ni druge.

nhjghvfhj ::

Po nicku sodeč predvidevam da treniraš tajski boks, kakor sem ga tudi sam dokler se mi niso pojavilo praktično enake težave kot pri tebi (slika hrbtenice v redu),sedaj ga več ne treniram, poskušam pa z stretchingi kakšno dobro leto odpraviti težave, vendar zaenkrat bolj kot ne neuspešno.
ko pa se ohladim pa včasih boli ko hudič.

Ja pri meni je bolečina največja ponavadi zjutraj ko se zbudim in telo še ni ogreto.
Tako da ja če najdeš kakšen učinkovit način odpravljanja težav let me know, btw kater del hrbtenice te boli, mene srednji/torakalni, verjetno zaradi preveč high kickov še iz tistih časov :)

Heisenberg ::

Sem imel podobne probleme za hrbet in zame je bila rešitev fitnes - krepilne vaje za hrbet, pač moraš ojačati hrbtne mišice....
hiperekstenzija, deadlift, romanian lift, veslanje, ipd...z vedno večjo obremenitvijo....meni je naredilo čudeže - nobene bolečine že dve leti ...nock nock nock :P

Ramon dekers ::

Heisenberg je izjavil:

Sem imel podobne probleme za hrbet in zame je bila rešitev fitnes - krepilne vaje za hrbet, pač moraš ojačati hrbtne mišice....
hiperekstenzija, deadlift, romanian lift, veslanje, ipd...z vedno večjo obremenitvijo....meni je naredilo čudeže - nobene bolečine že dve leti ...nock nock nock :P




nisi imel podobnih težav, ker je problem da je mišica preveč napeta, in tiste vaje ti še bolj povzročijo napetost... pomgag prej kakšna masaža, savna, toplice...

rezator ::

Tudi sam imam probleme s hrbtenico. Sem bil na trepijah v toplicah zdaj poleti. In so mi povedale fizeoterapevtke in zdravnica, da nebo drugega nič pomagalo kot pa to, da vsak dan delam vaje za hrbtenico, ki so me jih naučili tam. Imam podoben problem, mišice v spodnjem delu hrbta so prenapete (zaradi moje nepravilne drže predvsem). NA koncu terapij so me bolečine povsem ponehale, vendar se zdaj počasi spet vračajo, saj vaj nisem delel že skoraj en mesec. Tako da bo treba speti začeti delati vaje za hrbtenico. Treba ojačati predvsem notranje trebušne mišice in mišice na-ob hrbtenici. Sam treniram aikido 4x na teden, vendar bom moral speti začeti delati vaje za hrbtenico, druge ni in to vsak dan.

PA še to, masaža ti pomaga samo približno na ta način kot tableta, medtem ko vaje za hrbtenico pa dolgoročno odpravijo bolečino. Tako se meni povedali tam.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z nogami in spodnjih delom hrbta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527622 (4298) 55TR
»

Pravilna drža telesa

Oddelek: Loža
213431 (2002) Miptrip
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405854 (4294) sodnicaN
»

Problemi s hrbtenico - hernija

Oddelek: Loža
1212217 (11645) oyoy69
»

Odločil sm se da vam rešim življenje!

Oddelek: Loža
4611643 (9597) guest #44

Več podobnih tem