» »

Prodaja preko malega oglasa & izsiljevanje

Prodaja preko malega oglasa & izsiljevanje

janezveseli ::

Pozdravljeni!

Že dalj časa spremljan ta forum, sedaj pa sam nujno potrebujem nasvet. V enem od trgovinskih diskontov sem zase kupil prenosni disk, ker se mi je cena zdela ugodno sem kupil še tri z namenom, da jih prodam na internetu seveda po nekoliko višji ceni.

Po parih dneh ko sem prodal prvega me je kontaktiral kupec in mi povedal, da v trgovini prodajajo istega po nižji ceni. Zagrozil mi je, da me bo prijavil na policijo int. če mu takoj ne nakažem recimo 100€ kar pa je skoraj 2x toliko kolikor je on meni plačal za prenosni disk.
Kaj naj naredim?

LP

McHusch ::

Si mu prodal brezhiben disk? Je bil tak, kot je bil opisan v oglasu? Je bila cena taka, kot je bila napisana v oglasu?

Potem se pa ne sekiraj. :)

harvey ::

Ne razumem zakaj potem ni že takoj kupil v trgovini.

Če je z izdelkom vse ok in si prodal kar si oglašal, da nisi zavajal, policija tu nima kaj, potem bi lahko ti šel na policijo, ker v Hoferju prodajajo sir ceneje kot v Mercatorju.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ABX ::

Žalosten je ker ni prej opazil nižje cene v trgovini.

Nothing to see here, move along.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

janezveseli ::

Vse je bilo brezhibno. Vsi podatki točni. Cena takšna kot sva se dogovorila, še osebno je prevzel disk.

Sedaj pa grozi, da gre za "kao" po zakonu za manjšo goljufijo, pa da bodo policisti prišli pogledat moje skladišče (ki ga seveda nimam) in bom dobil astronomsko kazen.

JebatGa ::

Mene pa zanima, če bi lahko janezveseli prijavil tega kupca policiji zaradi izsiljevanja?

ABX ::

Prej nadlegovanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Blinder ::

Heh, kere budale se najdejo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

harvey ::

Goljufija
217. člen

(1) Kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z
lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.

(2) Če je storilec z dejanjem iz prejšnjega odstavka povzročil veliko premoženjsko škodo, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.

(3) Če je z dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročena majhna premoženjska škoda in je šlo storilcu za to, da pridobi majhno premoženjsko korist, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

(4) Kdor z namenom, da bi drugega oškodoval spravi koga z lažnim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(5) Pregon za dejanje iz tretjega in četrtega odstavka tega člena se začne na predlog.


Izsiljevanje
218. člen

(1) Kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, s silo ali resno
grožnjo koga prisili, da kaj stori ali opusti v škodo svojega ali tujega premoženja, se kaznuje z zaporom do petih
let.

(2) Enako se kaznuje kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, komu zagrozi, da bo o njem ali o njegovih bližnjih odkril kaj, kar bi škodovalo njihovi časti ali dobremu imenu, in ga s tem prisili, da v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti.

(3) Če dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena stori dvoje ali več oseb, se storilec kaznuje z zaporom od enega do osmih let.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

janezveseli ::

Hvala za odgovore. Ostala dva diska lahko potem mirno prodajam še naprej, če prav razumem?

harvey ::

Itak :) pač cena je taka, vsak ima možnost, da se odloči ali bo kupil ali ne.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mr Vragec ::

l000l ... dobra finta ... potem takem bi vsi ki sedaj prodajajo logitech miške po 45 - 90EUR morali v zapor, ker so jih kupili v BigBangu po 20EUR ...

KoMar- ::

Ne pusti se mu, pač bolnik. Dolžen mu nisi čisto nič. Ti pa naslednjič bolje določi ceno, da ne bo nategunska ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Vikking ::

Če hočeš, mu napiši kontra. Da si videl v trgovini disk za 200EUR in želiš še doplačilo, ker ti je premalo denarja dal.

Če nisi zavajal in je dobil točno to kar je bilo opisano, potem se lahko prijavi samo sončni upravi. Grožnje s policijo pa so verjetno zaradi tega ker je zelo jezen.

Tomas 33 ::

Če je to goljufija, so pač vsi prodjalci goljufi, saj prodajajo po višji ceni, kot je njihova nabavna :D.

MIHAc27 ::

jup standard. Preprodajalci nabavljajo pri uvoznikih in si dajo 20, 30,.. % marže. To je to.

#000000 ::

MIHAc27 je izjavil:

jup standard. Preprodajalci nabavljajo pri uvoznikih in si dajo 20, 30,.. % marže. To je to.

Mislš 120, 130 in več %

jazbec ::

ti povem, da ti nemore nič
moj stari je policaj in mu hodijo vsak dan taki bolniki
pa mu začnejo nakladat
on jim pove, da prodajalec ni naredil nič narobe
on še zmeraj tečnari
pa moj stari pokliče sodelavca
potem pa gre ta cel žalosten oni pa se potem smejijo:)

MIHAc27 ::

Hm hofer pa lidl imata en mlek po 56c. V Mercatorju je najcenejši njihov za 70c.
Še bolj nesramen je Alpsko mleko, ki ga nikjer ni pod 80centov.
Dejmo jih tožit :D

Sej pol se bojo pa 'kartelsko' zmenil da bo vse mleko 80 ali pa 90centov, bomo pa spet vsi jokal kako je to nepošteno.

Janez veseli se še naprej, da si si naredil profit. Čisto možno bi bilo, da diskov ne bi prodal, z časom pa seveda izgubijo vrednost.

kixs ::

Vidim, tule en taksen nateg prodajalca na bolhi:

http://www.bolha.com/zunanji-trdi-diski...

Nov v trgovini:
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...

Morda gre celo za avtorja teme :))

jazbec ::

in če gre za njega
človek je pameten
ker te stvari v hoferju grejo vsaj na našem koncu takoj

in noben mu ne more nič ker ne krši nobenega zakona
ni pa nič narobe da prodaja dražje

mihec87 ::

V bistvu itq nihče nikogar ne sili da kupi.

kmetek ::

mr Vragec je izjavil:

l000l ... dobra finta ... potem takem bi vsi ki sedaj prodajajo logitech miške po 45 - 90EUR morali v zapor, ker so jih kupili v BigBangu po 20EUR ...


ali pa preprodajalci kart za tekme KK UNION OLIMPIJE.

BALAST ::

Ta fora z Logitech miškami je bila pa res otročja, prodajalci so prerukali slehrno škatlo in pobrali vrednejše ter jih prodali na bolhi za 3x več.

Tarzan ::

Čeprav tvojega početja ne odobravam, nima kaj srat, zadevo je kupil po ceni, katero je bil pripravljen plačat. Je pa res, da si ga po njegovem prepričanju nategnil za 10 (ali koliko) EUR. No, lahko mu rečeš da deset EUR stane tvoja storitev - rezervacija trdega diska, ki ga drugače človek zelo težko sploh dobi, ker so zaloge nikakve, zanimanje pa ponavadi ogromno.

Brez skrbi, ne more ti veliko, razen, če se bi nate začeli spravljati, ker opravljaš delo na črno. :D

janezveseli ::

Hvala še enkrat za vse odgovore. V tistem oglasu za Hofer ne gre zame, sam sem namreč začasno umaknil oglas, je pa podoben primer.

azislo ::

Tarzan je izjavil:

Brez skrbi, ne more ti veliko, razen, če se bi nate začeli spravljati, ker opravljaš delo na črno. :D


Pomoje ni to niti delo na črno, saj je za izdelek plačal DDV ? Zato pa mamo male oglase.

huelz ::

Ti lahko, mirne volje, dodas se eno nulo zraven, pa prodajas. Ce dobis kupca, toliko bolje, nima ti pa kej jokat, pa grozit.
Njegov problem, ce je naknadno ugotovil, da bi lahko dobil ceneje.

martincek1 ::

Enkrat sem slišal za nekoga, ki je te stvari delal namenoma - torej kupoval po višji ceni, nato pa izsiljeval prodajalca... :O

jernejl ::

ker se mi je cena zdela ugodno sem kupil še tri z namenom, da jih prodam na internetu seveda po nekoliko višji ceni.


Nisem pravnik in morda se motim, ampak za take namene bi po mojem mnenju moral imeti registrirano ustrezno dejavnost (in plačati davek).

sumoborac ::

Pr prodaji preko malih oglasov ni potrebna nobena registrirana dejavnost. Če ti nekaj kupiš in plačaš davek, je država s tem zadovoljna. Če ti to prodaš naprej, je načelno potrebna kupo-prodajna pogodba, ki pa če se ne motim velja šele od določenih zneskov naprej (me bo kdo popravu če ni več tako), s katero se kupec in prodajalec strinjata o predmetu in načinu plačina (in ostalih zadevah).

Drugače pa... naj pokliče policijo - če te pridejo spraševati, mirno zanikaš da si prodal saj ni nikjer nobenega papirja (posebi ce sta se preko telefona dogovorila in osebno srečala brez prič). Sicr dvomm da bi se policiji sploh dal kej tazga hodt sprasvat, ampak tut to je mozno v nasi nadvse demokraticni drzavi :D

Če te bo še poskušal izsiljevati povej, da si pogovor posnel in da ga boš predal policiji zaradi izsiljevanja ;)

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

Šimpanz ::

Ti kar prodajaj naprej.Če ti bo model še težil mu razloži, da smo že dvajset let v kapitalizmu kjer je trg prost torej lahko vsak prodaja robo po svoji ceni. Če prodajaš sirove luknje po 10 eur in najdeš še celo kupce super zate.

poweroff ::

janezveseli je izjavil:

Vse je bilo brezhibno. Vsi podatki točni. Cena takšna kot sva se dogovorila, še osebno je prevzel disk.

Sedaj pa grozi, da gre za "kao" po zakonu za manjšo goljufijo, pa da bodo policisti prišli pogledat moje skladišče (ki ga seveda nimam) in bom dobil astronomsko kazen.

Če bo grozil najprej ga vprašaj, če mu posodiš telefon, da bo lažje klical policijo... :D

Jebiga, bo pač dobra šola... za njega. ;)
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre izkušnje z avtohišami

Oddelek: Na cesti
97762 (7359) sass628
»

Policija zavaja glede pridobivanja podatkov o uporabnikih spletnih portalov

Oddelek: Novice / NWO
4316534 (14268) ulemek
»

Sleparski trgovci od vrat do vrat in starejši ljudje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6515096 (12409) Mehmed
»

Odkrit izviren poiskus goljufije s pomočjo skripte za samodejno odpiranje računov

Oddelek: Novice / Varnost
286350 (4274) Celeborn

Več podobnih tem