» »

težave z joomlo!

težave z joomlo!

ares ::

Pozdravljeni!

Po instalaciji joomle in odstranitvi installation mapi, se v joomlo ne morem prijavit(kje dobim administrator-ja?). Kjer bi moral biti na levi meni in administrator kjer bi se prijavil mi javi napako???

Osnovni meni

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in C:\xampp\htdocs\nova\SloJoomla_1.5.10\libraries\joomla\cache\handler\callback.php on line 99


lp

fizikalac ::

Ja, imaš xampp z verzijo PHP.ja (verjetno 5.3.0), ki pa ga joomla ne podpira. Inštaliraj starejši PHP!

ares ::

Ali lahko kar instaliram, al moram prej zbrisat in kako to naredim, da ne bo težav??

fizikalac ::

Inštaliraj starejši XAMPP, recimo 1.7.1. Če boš inštaliral z installerjem, potem bodo datoteke overwrite-ane. Glede težav je odvisno od tega, kaj si že počel s konfiguracijami.

Preberi tukaj: http://www.apachefriends.org/en/xampp-w...

Kot vedno, za vsak slučaj imej backup!

Pesimist ::

instaliraj wamp server. Tam lahko kar dodajas razlicne verzije PHP, apache in mysql.

btw. Jomla je mogoce uporabna za video server portal, kot jinzora? Da lahko stremam .avi in downloadam?

ares ::

Pri wamp serverju, ko ga hočem dol potegnt vključuje že vse(apache, php in mysql). Ma jst to že vse mam.........Ali ga ravno tko instaliram in mi bo joomla delala?

AndrejS ::

PHP ni navzdol kompatibilen. LOL. Ne vem kak še lahko ta jajca kdo uporablja.

ares ::

Sem instaliral eno prejšno verzijo php-ja, pa še zmeraj se ne morem prijavit v joomlo.?????????????

fizikalac ::

si prepričan da se stara verzija php-ja uporabi oz ali si tisto prejšnjo popolnoma odstranil? Koliko starejšo verzijo pa si inštaliral in kako?

AndrejS ::

Naredi datoteko test.php.

Njena vsebina :
<?php 
  phpinfo();
?> 


In boš videl katera verzija je v uporabi, ko boš odprl test.php v browserju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245638 (20303) miko22
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513539 (9393) betmen
»

Posodobitev XAMPP komponent

Oddelek: Programiranje
191212 (932) dreamtheater
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292521 (2126) la_mer
»

[php-seje]Ali kdo pozna rešitev!

Oddelek: Programiranje
101318 (1144) diovc

Več podobnih tem