» »

Kako nastaviti računalnike da bo deloval switch?

Kako nastaviti računalnike da bo deloval switch?

bojchi74 ::

Odločil sem se na novo narediti inštalacijo za internet po hiši. Vezava je takšna: Modem (trenutno Amis a čakam na kabelskega)kabel do Switcha. Od Switcha kabel k računalniku A, drugi kabel do računalnika B in tretji kabel do Routerja za računalnik C (brezžični dostop). Računalnik B lahko tudi uporablja Router kot povezavo. Rad bi tudi, da bi lahko preko Switcha dostopal z računalnika A na B in obratno. Ko povežem računalnik na Switch se pojavi rumeni klicaj na ikoni za povezavo (povezava omejena ...)in ne gre. Enkrat mi je uspelo, da se je računalnik povezal preko Switcha, a se mi je zdela povezava ful slaba. Kaj moram nastavit na računalikah in routerju, da bo zadeva laufala? Switch je Tenda S105.

Pyr0Beast ::

Modem povezan z routerjem, nato iz routerja naprej na switche.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarMaker ::

Predlagam, da enostavno narediš naslednjo vezavo.

Modem -> Router -> Switch -> V računalnik A/B (Računalnik C itak povežeš preko wi-fija). Na routerju naštimaš, da se poveže na internet in enable-aš DHCP service (da bo vsem računalnikom dodelilo IPje itd.) in to bi moralo biti vse.

Zdaj pa vprašanje, želiš, da rač. A dostopa do B in obratno, vendar da C nima dostopa do teh dveh? Potem moraš naštimat različne subnet maske.

amigo_no1 ::

Zakaj sploh rabiš switch, ko ima skoraj vsak router 4x lan priklope in wifi ?

bojchi74 ::

Amisov modem ima štiri lan priklope, kabelski, ki ga zdaj dobim pa ima baje samo enega. Plus tega: Modem je v spodnji etaži hiše zaradi telefona. Od modema do mesta kjer naj bi imel switch 6m, od tam do računalnika A 4m do B tud 4m v drugo smer in do routerja 10m. Router ne morem prestavljat, pustmo podrobnosti. Računalnik C je varnostno sporen tako, da ni fajn, če ima dostop do računalnikov A in B. Bil sem prehiter in sem kupil Switch mislim, da ga bom moral nesti nazaj in ga zamenjati za router če bo šlo.

amigo_no1 ::

Ja, to bo še najboljše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564539 (1368) c23po
»

WireShark Sniffing

Oddelek: Pomoč in nasveti
243616 (1774) zbrisan
»

Kako narediti 2 ločeni povezavi?

Oddelek: Omrežja in internet
212159 (1838) rzidar1
»

Nekaj o IP-jih

Oddelek: Omrežja in internet
211729 (1337) Serial
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281723 (1305) Senitel

Več podobnih tem