» »

Fax ali delo?

Fax ali delo?

1
2
»

kmetek ::

Prijatelj, ki je dr. ima cca 1200-1300EUR NETO, dobi ven 1500EUR nekje s prevozom in malico....pa dela v LEK-u.

kje ste vi sanjali 2-3k EUR neto?

Gandalfar ::

WarpedGone je izjavil:

Kaj ti pa ni vsec na tem? Placano je dobro in iskano tudi.

khm, prevoz.org, khm ...


poglej si konkurenco. te bo cisto minilo.

Sideeffect ::

kmetek je izjavil:

Prijatelj, ki je dr. ima cca 1200-1300EUR NETO, dobi ven 1500EUR nekje s prevozom in malico....pa dela v LEK-u.

kje ste vi sanjali 2-3k EUR neto?


Naj gre v Krko, bo na začetku 1700€ neto! pa tja nekak do 3000€ neto...

Vidu plačilne, preverjeno!

detroit ::

hehe nima vsak začetnik 1700 neto
Skero

algo ::

rawwer je izjavil:

Živjo,
imam 21 let in dve leti sem na fri (uni). V teh dveh letih nisem naredu skoraj nič (žuranje, zavljačevanje..)
Moje vprašanjej je: se mi splača začet na novo fri in končat v treh letih (24 let), ali pustit šolo, in delat. S tem da bi naredil kksen certificate (scjp..)?
Po eni stani bi pustil ker sem že "star" in tudi če nardim te tri leta na curiculumu bo pisalo da za diplomo sem rabil 5 let in nevem kdo bi me uzel delat.
Če pa pustim se bojim da bom imel probleme za najt delo v it s V. stopnjo, še posebej ko bom starejši.
Pomagajte mi odločit.

Lp


Lol, če si zabluzil 2 leti to ja res ni nič. :)) Mogoče se ti zdi veliko, a verjemi, da ni! Verjetno te peče vest, ker s svojo neresnostjo obremenjuješ starše. To zna biti problem, da te bosta mogla pri 25. še vedno vzdrževati ampak dandanes je to prej pravilo kot izjema (mamini tridesetletni sinčki). Pa koliko je tisti, ki z diplomo ne dobi dela in do 30. leta+ delajo preko javni del in ostalih bedarij. V glavnem, če te študij VESELI in se vidiš v tem poklico potem ga vsekakor dokončaj! Če ti je pretežek, nezanimiv pa si pač poišči drugega ali lažjo različico. V računalništvo diploma ne velja veliko, še najmanj pa pri katerih letih si jo dobil. Daleč najbolj velja ZNANJE, ki ga imaš. Aja, vsekakor bi bilo pa dobro, da bi si ob študiju, če je le časovno izvedljivo (verjetno na kakšnih UNI tehničnih programih to ni, na VSŠ pa že bolj) našel kakšno delo, da bi se malo bolj osamosvojil in potem tudi če še kakšno leto zabluziš je to čisto tvoja stvar, ker si si ga sam financiral...

rawwer ::

Hvala za odgovore :)

OK sem se odloču, bom vložu 3 leta v šolo. Itak zdej imam experience skoraj 0 in tudi če ne bi šel v šolo bi rabu nekaj časa za se kaj naučit sam.
Kot pravite, uni je težka in ne verjamem da mi bo ostajalo časa za delo al se dodatno učit.
Pri delu bi bil že zadovoljen s 1000EUR na mesec (40ur/teden), bolj pomembno mi je to, da bi ga zlahka najdu, in da bi imel čim več del na razpolago.
Kakšno stopnjo imaš po 3 letni diplomi na uni? VI?

Hvala kot vedno za hitro, profesinalno in blezplačno pomoč.

asm ::

Fizikalko ::

Ahhh, spet neko jokcanje glede plač...

Plačo imaš natančno tako, kot si jo zaslužiš in to velja VSELEJ.

Za IT lahko mirno rečem, da tisti, ki s(m)o maherji za določene stvari, ne dobivamo ponudb pod 2k neto, vsaj resnih ne ( v zadnjem letu sem imel ponudbe od 2k do 2,7k neto, sprejel nisem nobene). 2k neto se mi zdi celo dokaj malo, če si res dober in prineseš podjetju ključen procent dodane vrednosti.

Mimogrede, navadite se govoriti o BRUTO plačah. Torej, soliden keš v IT je od 4k bruto naprej, dober od 5k-6k naprej.

V kolikor se pa noben ne zanima zate oz. ti ponuja bakšiš, se zamisli predvsem nad sabo in znanjem, ki ga trgu (ne) ponujaš.

Glede faxa pa... imho je vseeno kul, če ga imaš. JE večikokrat nujen, nikakor pa ne zadosten pogoj, da prideš do določenih ljudi, znanj in izkušenj. Predvsem prvo.

In še to: koliko dobiš kot začetnik, je irelevantno. VSe drugo je bolj pomembno: perspektiva firme, vrsta dela, možnost napredovanja in predvsem možnost nabiranja znanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

whatever ::

Faks ali delo? Ne eno ne drugo.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

rawwer ::

thanks

WarpedGone ::

poglej si konkurenco. te bo cisto minilo.

Beggars can't be choosers, maš res :)

Sam vseen bom ostal prepričan da nisi mel velik besede pri oblikovanju zadeve.
Zbogom in hvala za vse ribe

LeXani ::

Glede faxa pa... imho je vseeno kul, če ga imaš. JE večikokrat nujen, nikakor pa ne zadosten pogoj, da prideš do določenih ljudi, znanj in izkušenj.


Dobr si tole povedu!
Čas prve prijave 04.11.2005
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženirji bomo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12728611 (24518) kapitan
»

Avtoklepar plača 1400 evrov NETO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7719742 (17115) xteakwondox
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911725 (10146) IceIceBaby
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9146006 (44766) Nejc Pintar
»

programerjeva plača v Mariboru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11450667 (47414) ssitcm

Več podobnih tem