» »

Računalnik se mi izklaplja

Računalnik se mi izklaplja

madness777 ::

Tezava se je zacela ko sem nabavil Palit GTX470 graficno kartico. Ko sem zagnal kaksen bolj zahteven program ali igro (Heaven Benchmark, GTA4...) se je racunalnik izklopil. Poskusil sem menjati napajalnik a ni resil problema. Nato maticno, ram in procesor in se vedno imam isti problem!
Moj sistem:

ASUS P7P55D-E Pro
Intel Core i7-870 @ stock 2.93
G. Skill RipJaws 4GB 1600MHz cl7
Corsair HX 750W
Palit GeForce GTX 470 1280MB Driver Version: 258.96 WHQL
WD Caviar Green 640GB 64MB

V kratkem bom poskusil zamenjati se graficno z mojo ta staro, da vidim, ce se kaj spremeni.
Aja se 1 tezava! Ko vzgem racunalnik, od zacetka, do momenta ko pridem v windows migeta (utripa) slika na monitorju. To se je zacelo ko sem nabavil graficno!
Ce je kdo ze imel podoben problem in je ugotovil za kaj gre, prosim naj še meni svetuje!

popster ::

Ko sem zagnal kaksen bolj zahteven program ali igro (Heaven Benchmark, GTA4...) se je racunalnik izklopi

če tudi programi izklapljajo potem verjenot grafična nima vloge, lahko jo pa probaš dat malo ven in vidiš kako je.

madness777 ::

Kot predvideno, racunalnik ni kriv za izklaplanje... nekaj je s to graficno fuc!
Za utripanje je pa monitor kriv... to sem opazil ko sem nesel h frendu graficno da preverimo ce se njemu izklopi racunalnik... ni bilo utripanja in 2min v MafiaII benchmark se mu je izklopil racunalnik! Treba izkoristit garancijo!

madness777 ::

Dobil novo gaficno iz garancije in SPET ISTO!! do zdej sm imev svojo ta staro 8800GT in delala je brezhibno. Ko sem dal GTX 470 not je delala lepo ene 2-3h in nato 'failala. Komponente ne morjo met zveze z izklapljanjem.
Kaj bi lahko naredu? Ce ma kdo kaksno idejo, prosim share =)

BALAST ::

Katere windowse imaš?
Poizkusi še z Windows XP (lahko narediš še eno particijo in dostopaš prek dual boot, da ne boš izbrisal obstoječega OS).

madness777 ::

pri prejsnji ki sem jo dal v garancijo sem imel 1 teden se windows XP gor, in se je isto obnasala... In pri prjatlu, ki ima W XP se je tudi izklapljal racunalnik...
Res nimam srece s tem kar kupim :(

zdej mam Windows 7 gor*

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Napajalnik?
Tako je!

madness777 ::

Corsair HX 750W, se ti zdi?

DeeCoy ::

temperatura?

Xserces ::

mogu bi dobit manj pozresno grafo in bi prec vidu kaj je ... npr napajlnik gre u pokoj?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

madness777 ::

DeeCoy je izjavil:

temperatura?

Temperatura cesa?? cpu na Idle:35c Load:65c, graficna: Idle:40c MAX Load:85c

Xserces je izjavil:

mogu bi dobit manj pozresno grafo in bi prec vidu kaj je ... npr napajlnik gre u pokoj?

Napajalnik je nov... in kot sem rekel, imel sem 8800GT not in je delala brez problemov
Sicer pa, ko sem dobil GTX470 sem imel se 550W napajalnik in se je dogajalo isto... zdaj imam 750W

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Če šteka na dveh računalnikih, so samo dve možnosti.
Zanič grafična (tudi druga).
Bolj verjetno, slabi gonilniki.
Popokaj vse skupaj in odnesi na servis.

madness777 ::


Tko zgleda ko se izklopi... zelo teži...
Na servis pa nebi še peljal ker nimam še denarja... če res ne bo rešitve ga peljem na servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163770 (14036) Sssaga
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983145276 (128244) D3m
»

Nakup pcja za 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
857664 (6965) jazbec
»

Dober Računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
362844 (2366) FuI2cY
»

Slike tiskanine GeForce GTX 480

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4813201 (11578) PrimozR

Več podobnih tem