» »

Mc'Donalds

Mc'Donalds

««
2 / 16
»»

Mavrik ::

Kruh kupljen zjutraj ali prejšnji dan sveže iz pekarne je bolj zdrav kot kruh narejen vprašanje kdaj, našopan z konzervansi pakiran in poslan stotine km daleč. Zelenjava kupljena iz trgovine oz grosista kvečjemu kak dan prej je bolj zdrava ko tista ki pride prepakirana (vrjetno v drugi atmosferi) na 100km daleč. Meso kupljeno iz grosista, ki ne vsebuje pošten % soje, konzervansov in podobno je bolj zdravo.

BOLJ ZDRAVO ne pomeni nujno ZDRAVO.


McDonalds ima ene najboljših higieničnih in kvalitativnih standardov med vsemi restavracijami. Kakšen misliš da je higienski standard in kako se držijo rokov uporabe pri tvojih preljubih lokalnih šiptarjih?
The truth is rarely pure and never simple.

detroit ::

poweroff je izjavil:

detroit je izjavil:

Bio hrana je en tak nateg, sploh ne obstaja. Vsako hrano se šprica in potem to merkator prodaja pod bio. To so dejstva

Traparija. Obstaja inšpekcijski nadzor.

Kar se tiče McShita... tiste hrane ne prenašam. Organsko.

Ampak če jo hoče kdo jesti, naj jo. Svoboda počenjanja neumnosti.

Če bi bil ciničen, bi rekel, da medicina napreduje zaradi ljudi, ki jedo McShitty hrano in potem zbolijo. In ta napredek bo mogoče pomagal tudi nam, ki bomo morda zboleli za istimi boleznimi, čeprav ne jemo take hrane. Ker če take hrane ne bi bilo, bi bile te bolezni veliko redkejše in najbrž tudi manj raziskane in ozdravljive...

vem primer ko je kmet šprical hrano za v merkator prodano kot bio. Njegov odgovor na WTF je bil "eh kva pa je enkrat dvakrat špricat". Vsekakor pa imajo "organi" dovoljene deviacije pri "čistosti". Zame nekaj kar ni čisto bio ni bio. In če ni bio se ne sme prodajat za 10x kratnik podobne ne bio stvari. YES/NO?

poleg tega je ta nadzorni organ "državni" organ, za te pa vemo kakšna je učinkovitost
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

hamax ::

Ko tema tece ravno o bio prehrani in o fast foodu, bom nalepil dva dela oddaje bullshit.

Fast food


Organic food

guest #44 ::

Mavrik je izjavil:

Kruh kupljen zjutraj ali prejšnji dan sveže iz pekarne je bolj zdrav kot kruh narejen vprašanje kdaj, našopan z konzervansi pakiran in poslan stotine km daleč. Zelenjava kupljena iz trgovine oz grosista kvečjemu kak dan prej je bolj zdrava ko tista ki pride prepakirana (vrjetno v drugi atmosferi) na 100km daleč. Meso kupljeno iz grosista, ki ne vsebuje pošten % soje, konzervansov in podobno je bolj zdravo.

BOLJ ZDRAVO ne pomeni nujno ZDRAVO.


McDonalds ima ene najboljših higieničnih in kvalitativnih standardov med vsemi restavracijami. Kakšen misliš da je higienski standard in kako se držijo rokov uporabe pri tvojih preljubih lokalnih šiptarjih?


Težko vrjamem. Glede na slišano od kolegov ki so tam že delai, se servira hrano ki stoji že dolgo preveč časa na stalaži. Za higieno pa je tudi vprašanje, ker folk ki tam dela je ponavadi nek jebiveter, ki rabi nekaj denarja in menjavajo se pogosto. V njihovi kuhinji pa se gnete folka.
Pri šiptarju pa je ponavadi 1, 2.

Vsak šiprat ni nujno dober. Malo pameti le rteba uporabit. Najdi enega, ki veš da ima več prometa in se hrana hitreje obrača. Jaz hodim šiptarju, ki ti komplet hamburger naredi pred očmi, še meso potegne vn iz hladilnika s foljo gor. Zelenjavo imaš pred seboj in jo vidiš kakšna je. Stvari ki res ne gredo v promet se vidi da so uvenele in ne v najboljšem stanju. Kruh ti nareže pred očmi, zraven ima umivalnik kjer vidim da si umije roke. Sicer pa na biološko umazano hrano je človeštvo že zelo navajeno, na kemikalije pa ne.

Raw ::

mek rula. naj zaslužjo kolkr hočjo, sam da dobim jest mojga meka.
I am what I am and I do what I can

T-h-o-r ::

poweroff je izjavil:

detroit je izjavil:

Bio hrana je en tak nateg, sploh ne obstaja. Vsako hrano se šprica in potem to merkator prodaja pod bio. To so dejstva

Traparija. Obstaja inšpekcijski nadzor.

Kar se tiče McShita... tiste hrane ne prenašam. Organsko.

Ampak če jo hoče kdo jesti, naj jo. Svoboda počenjanja neumnosti.

Če bi bil ciničen, bi rekel, da medicina napreduje zaradi ljudi, ki jedo McShitty hrano in potem zbolijo. In ta napredek bo mogoče pomagal tudi nam, ki bomo morda zboleli za istimi boleznimi, čeprav ne jemo take hrane. Ker če take hrane ne bi bilo, bi bile te bolezni veliko redkejše in najbrž tudi manj raziskane in ozdravljive...


daj prosim ne pretiravat

od obiska mcdonaldsa tu in tam se nikomur ne bo 0 zgodilo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

Sicer pa na biološko umazano hrano je človeštvo že zelo navajeno,
Nedvomno, salmonela, E. coli, trihinela ..., na vse to smo že navajeni, ni panike. Glavno, da ni kakšnega E zraven>:D

O.

m0LN4r ::

Nakladati pa znajo eni Zajci tukaj. Da bi jaz jedel samo zelenjavo pa sadje? Ni šans !
Na prvem mestu moje prehranjevalne verige je MESO in šele takrat jem zelenjavo, ko več nimamo mesa doma. Sadje pa redko kdaj.
Zakaj? Ker zelenjavo dandanes, brez škropil in umetnih gnojil ni možno pridelat za prodajo. Vprašajte kake pridelovalce.

Na dan pojem do 5 zrezkov oz. podobno količino mesa pečene v masti in mi čist nič ni. Celo bolše se počutim. Vitaminov mi pa tudi ne primanjkuje saj žival, ki jo pojem poje zelenjavo namesto mene in ima vitamine v sebi :D

Glede Mcdonaldsa pa tak. Hodim 1x na teden sigurno tja pa vidim 9 od 10 ljudi, ki se tam nažirajo s hrano so zdravi in noben ni debel. Lahko pojem do 6 chezbrgrjev pa mi nč nebo.
Nekdo je zgoraj omenil, da se v McDonaldsu ne da najest?! Pa kaj vam je? Za 1 študentski bon se naješ za cel dan!

McDonalds FTW ! Maščobe FTW ! Zelenjavo pa sam jejste vi "vegetrjanci" (vam upočasnjuje prebavo in razvoj mišic in eh... nimate pojma)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

whatever ::

Najboljša je pleskavica v lepinji s kajmakom pri Beđetiju.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

PromeuZ ::

Plača v Macu je bila že 3 leta nazaj 4EUR+/h. V večini kruhkov je noter dodan sladkor, kateri se karamelizira in prepreči, da bi se omaka vpila v kruh. Raznih solat, pit in podobnega se izogibajte kot hudič križa, saj se jih ne meče stran, ampak je standardni postopek da se le zamenja etiketo z rokom veljavnosti. Glede higiene obstajajo precej strogi standardi vendar se jih v realnosti drži bolj malo. Sicer pa dobiš pri delu v Macu precejšno širino, saj si vse od blagajničarja, "kuharja" do čistilke.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

System ::

Ah ja... eni se bojite E v McDonaldsu... Pa to je ja najbolj nezdrava hrana nasploh.
Solatne omake iz majoneze, kemijskih stvari. Vse se cvre na enem in istem olju, pomfri je potopljen v olje in je dobesedno napit maščobe. Kruhi sladkani, namočeni v mast,...
Pa te pite, hamburgerje... to dajo pa kar lepo v mikrovalovno pečico.

Drekcpekc ::

System je izjavil:

Ah ja... eni se bojite E v McDonaldsu... Pa to je ja najbolj nezdrava hrana nasploh.
Solatne omake iz majoneze, kemijskih stvari. Vse se cvre na enem in istem olju, pomfri je potopljen v olje in je dobesedno napit maščobe. Kruhi sladkani, namočeni v mast,...
Pa te pite, hamburgerje... to dajo pa kar lepo v mikrovalovno pečico.


Zanimivo razmišljanje, moram reči :D

Imam prijatelja, ki še nikoli v življenju ni jedel v McDonaltsu. Z nami je šel, ampak ni jedel, ker je prepričan, da hamburger vzamejo iz vrečke že narejen v USA in potem ga celega potopijo v olje, da se scvre.
''Samo olje je povsod, kako lahko to jeste'' :)

System ::

Odvisno od stila življenja...vsakemu svoje.
Saj nebo nič narobe, če greste max. 1x/mesec tja jest ampak kaj več pa vas lahko že zelo poškuduje. Ne samo debelost, mašenje žil, povišan holestelor, sladkorna,..
Je tudi en dokumentarec posnet, ko je možakar hodil cel mesec jest v Mc in na koncu meseca je imel 10kg več, razpoloženje, koncentracija na minimumu, začetek odpovedovanja jeter.

Steinkauz ::

PromeuZ je izjavil:

Raznih solat, pit in podobnega se izogibajte kot hudič križa, saj se jih ne meče stran, ampak je standardni postopek da se le zamenja etiketo z rokom veljavnosti.


Kolega je delal na čopovi in je reku, da pr njih so dejansko vrgli stran vse čez rok. Ni blo nč for s etiketami. Gotovo pa kje so

Okapi ::

Gotovo pa kje so
Pri šiptarjih sigurno več kot v McDonaldsu. A to recimo veste, da vse meso za kebabe zmrznjene (že pripravljene, na štangi) uvažajo iz Nemčije, od enega samega dobavitelja?

In da so pred nekaj leti imeli veliko afero v Nemčiji, ker so odkrili, da je en dobavitelj prodajal tako zmrznjeno meso za kebabe, ki ga je delal iz nekaj let starih, na pol gnilih zalog mesa. Možakar je potem naredil samomor.

O.

Keyser Soze ::

"samomor"

>:D
OM, F, G!

PromeuZ ::

Steinkauz je izjavil:


Kolega je delal na čopovi in je reku, da pr njih so dejansko vrgli stran vse čez rok. Ni blo nč for s etiketami. Gotovo pa kje so


Mi na Čopovi smo to delali, ker je bil ukaz od nižjega managmenta, da se lepo daje nove nalepke. :)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Keyser Soze ::

Še dobr da te noben resno ne jemlje.

Take stvari moraš konkretno podpret.
OM, F, G!

Double_J ::

Evo, jaz sem pa delal 1leto pa pol v Domžalskem Mcdonadlsu, pa ni vse tko bistro kot vi tle gor govorite. Tist olje za cvrenje pomfrija je bil resnično menjam le na kakšen mesec, opozorjeni smo bili da moramo po vsakem pečenju pomfrija dobro spucat olje, da bi lahko bil čim dalj časa uporaben.
Glede smrka ki se mu tako fajn zdi prideš poješ: vsaj pri nas v domžalah si lahko res kadarkol prišel, ker je bila hrana vedno pripravljena v količinah večjih..in ste se kdaj spraševali zakaj majo ob sendvičih take ploščice z številkami? Številke na ob sendvičih opozarjajo kdaj mine rok trajanja sendviču. Rok za sendviče je biu 10minut, nuggets kakih 15 itd.., in ne misliti da smo tako kot bi morali hrano mogli metati v smeti in pač pripraviti svežo za stranke. po navodilih "managerjev" je blo treba sam cifre vzet ven pa dat nove za 10minut spet v naprej, in enkrat "mc cuntry" je biu narejen ob 18ih, prodan pa ob 1ih zjutraj na mcdriveu. Tam kjer stojijo sendviči, itak skos piha topel oziroma kar vroč zrak, tako da k dobis sendvic v roke itak mislis da je še topel, ravno prej narejen..
Da ne omenjam pizdarij kot so se dogajale, nekega dne se je celo nekdo nazaj prikazal z Big Macom in tulil ko volk pa se drl in jebal mater vsem vprek in zahteval svežegam, tisti ki mu ga je najprej naredil je biu pa tok jezen da je med omakco notr smrkav pljunek dal in prekril z solato, no na srečo te stranke ni blo več nazaj..
hahaha, še dobro da niste videli kdaj tistega "grilla" kjer se peče meso..vsaj pri nas so ga tako malo čistili, da so bli še ostanki z kakšne 7 porcije pečenja mesa nazaj ostanki gor (nimate kej, če je naval ni cajta za pucanje)
Nejbolj se je splačalo pridet zjutraj ko ni ljudi in skoraj nič dela, takrat lahk v miru zmer prpravjo svež sendvič za vsakega posebi, čez dan pa je treba vedno imeti "zaloge", te pa stojijo dokler ni prodan..kakšni so takoj kakšni čez uro


http://www.joker.si/mn3njalnik/lofivers...

Sej tle lahk prebereš vse kar te zanima no...
Dve šivanki...

para! ::

Prvo, McDonald's-ov dobiček je dobra in ne slaba stvar. Ne vem kako je lahko slabo, da nekdo zasluži veliko denarja.

Drugo, ljudje delajo v McDonald's-u prostovoljno, nihče jih ne sili, zato ni moj problem koliko je on plačan.

Kolikor vem ima McDonald's veliko dobaviteljev iz Slovenije.

lp
Death before dishonor!

Keyser Soze ::

Še mal več konkretnih stvari o kvaliteti v McDonaldsu prosim.

Kakšen link do opisov iz forumov, ipd. Lahko tudi slikce, filme, ipd. Od slovenskih podružnic seveda. Tujina me ne zanima.
OM, F, G!

T-h-o-r ::

jao ste mi naredili lušte :S najbližji mcdonalds pa je 40km oddaljen :(
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bf4ed ::

Najbližji 90km. ... :(

Double_J ::

Sej v tisti temi k sem dal je notr recept za big mac, tko da itak lah sami zdej delate.
Dve šivanki...

T-h-o-r ::

v kater
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Double_J ::

To bi naj bil recept za big maca, če hoče lahko kdo proba pa pove kak je uspelo

BIG MAC™ Special Sauce

Ingredients:

1/4 cup KRAFT Miracle Whip
1/4 cup mayonnaise
2 Tablespoons,heaping, WISHBONE deluxe french salad dressing (the orange stuff)
1/2 Tablespoon HEINZ sweet relish
2 teaspooons, heaping, VLASIC dill pickle relish (Heinz dill relish also works)
1 teaspoon sugar
1 teaspoon dried, minced onion
1 teaspoon white vinegar
1 teaspoon ketchup
1/8 teaspoon salt

Mix everything very well in a small container. There better be no streaks! Microwave 25 seconds, and stir well again. Cover, and refrigerate at LEAST 1 hour before using.( to allow all of
the flavors to "meld". ) Makes nearly 1 cup...enough for about 8 Big Macs™.

Cooking your BIG MAC™

INGREDIENTS:

(this is a per sandwich recipe)

1 -regular sized sesame seed bun
1 -regular sized plain bun
2 -previously frozen regular beef patties
2 -tablespoons Big Mac sauce
2 -teaspoons reconstituted onions
1 -slice real American cheese
2 -hamburger pickle slices
1/4 Cup -shredded iceberg lettuce

COOKING:

Discard the crown half of the regular bun, retaining the heel. The cooking method for the Big Mac™ is basically the same as the regular burgers, only the bun toasting method is slightly
different. In the Big Mac's case you toast the bottom (heel) first. Do this along with the extra heel. (this will be your middle bun.)

Cook the two-all-beef-patties just like the regular burgers. After the bun parts are toasted, put 1 tablespoon of "Mac sauce" on each of the heels.(toasted side.) Then add 1/8 cup
shredded lettuce to each.On the true bottom bun, place one thin slice of American cheese on top of the lettuce. On the extra "heel", the middle bun, place two pickle slices on top of the
lettuce. Toast the "crown" (top) of the bun also. When the meat patties are done, place them one at a time on both prepared buns. Stack the middle bun on top of the bottom bun, and put
the crown on top.

For proper "aging", or "Q-ing", ...wrap the finished Big Mac&reg; in a 12"x18" sheet of waxed paper as follows:

1...Center the burger, right side up, on the waxed paper. Fold the "long" ends of the paper up over the top. (It will resemble a tube with the burger in the center.)

2...Fold the two remaining ends underneath. Wrap snug, but don't squish it like the regular burgers.

3...Let sit 5-8 minutes, allowing the flavors to "meld".

4...Microwave, still wrapped, 15 seconds on high.

....Enjoy an AWESOME Big Mac&reg; Sandwich!

http://www.joker.si/mn3njalnik/lofivers...
Dve šivanki...

PromeuZ ::

Keyser Soze je izjavil:

Še dobr da te noben resno ne jemlje.

Take stvari moraš konkretno podpret.


Seveda, dve leti nazaj sem imel med delom čas snemati in arhivirati vse "prilagojene" postopke, katere smo tam prakticirali.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

T-h-o-r ::

dabldžej


kje se pa pri nas kupijo vse naštete sestavine? z večino prvič slišim (KRAFT Miracle Whip HEINZ sweet relishVLASIC dill pickle relish (Heinz dill relish also works) npr)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matev ::

kje se pa pri nas kupijo vse naštete sestavine?


sweet relishVLASIC


bebček

vlacic je minister za promet... in ... ugotovi sam

krho ::

Ne ne moreš se najest v Macu... oz. se lahko.. vendar za precej večji znesek kot "drugje". Sem bil 14 dni nazaj. Bigmac, royal, 2 double cizburgerja in srednja fanta.. tole je blo ene 9EUR... Za povrhu sem polovico naslednjega dne preživel na WCju.. Me ne vidijo več...
Za 3,2 EUR recimo dobiš oreng bombeto tam fi 14xcm pa no3 2 za prst debela kosa mesnega sira. premera ene 7-8cm...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Matev ::

Za 3,2 EUR recimo dobiš oreng bombeto tam fi 14xcm pa no3 2 za prst debela kosa mesnega sira. premera ene 7-8cm...


še 100x huj đank fod kot mkšit

jRk0 ::

loool, kaj nekdo v tej temi res primerja mesni sir z burgerjem?:D
You fuck up once, you loose two teeth.

T-h-o-r ::

krho je izjavil:

Ne ne moreš se najest v Macu... oz. se lahko.. vendar za precej večji znesek kot "drugje". Sem bil 14 dni nazaj. Bigmac, royal, 2 double cizburgerja in srednja fanta.. tole je blo ene 9EUR... Za povrhu sem polovico naslednjega dne preživel na WCju.. Me ne vidijo več...
Za 3,2 EUR recimo dobiš oreng bombeto tam fi 14xcm pa no3 2 za prst debela kosa mesnega sira. premera ene 7-8cm...

hahaha stari ti nisi normaln lololol


resno you need help


YOU NEED HELP


fak stari


jaz se skozlam, da pojem vse to v macu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krho ::

Čaki čaki čaki.. čemu tak izpad na moj odgovor.. glede na to, kar so pred menoj napisali ostali, da zmečej v Macu vase...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Arto ::

System je izjavil:

Je tudi en dokumentarec posnet, ko je možakar hodil cel mesec jest v Mc in na koncu meseca je imel 10kg več, razpoloženje, koncentracija na minimumu, začetek odpovedovanja jeter.

Ja, ker je vsak dan jedel dokler mu ni šlo na kozlanje. Če tolk poješ katerekol hrane, ne bo prav zdravo.

T-h-o-r ::

ker res ne vem, kak želodec imaš, da lahko v enem obroku spraviš vse to vase omg omfg


dnevni overdose kalorij pa dobiš že samo, če poješ enga doublčiza pa pomfri lolol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Double_J ::

T-h-o-r je izjavil:

dabldžej


kje se pa pri nas kupijo vse naštete sestavine? z večino prvič slišim (KRAFT Miracle Whip HEINZ sweet relishVLASIC dill pickle relish (Heinz dill relish also works) npr)


Ne vem če majo v SLO vse te ameriške zadeve... se pa najdejo ustrezniki.
Dve šivanki...

T-h-o-r ::

samo ni vsak bigmac identičen


npr. v franciji je bila omaka precej bolj pekoča, kot je pri nas
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

System ::

Nima veze.
McDonalds je hitra prehrana = Slaba prehrana.
Ima polno nasičenih maščob, pomfri je npr. potopljen v olje tudi po več ur.
Vglavnem nemoreš rečti ene pozitivne stvari čez Mc hrano.
Tisti, ki ga zagovarjate pa očitno pogosto zahajate tja in se z tem nekako tolažite.
Če vam je tam hrana res tako zelo dobra, si jo privoščite 1x mesečno, to je pa tudi vse.

poweroff ::

Noben ne pravi, da boš od občasnega obiskovanja McDonadsa zbolel. Govorimo o pretiravanju. Enako glede natrijevega glutaminata, ki so ga v nekaterih kitajskih restavracijah pretirano uporabljali. S tem, da koristi od njega ni nobene, razen ojačanega okusa.

Noben tudi ne prvi, da so lokalni šiptarji bolj kvalitetni od McDonadsa. Ker je jasno, da niso. Ni treba primerjati slabega s še slabšim.

Jaz osebno imam pač dosti višje standarde kvalitete prehrane kot so uradno določeni. Zato si večinoma kuham sam.
sudo poweroff

jizzer ::

samo to vam rečem ... nisem vsega prebral(sorry) ... "SVIJE NAJ JEJO McFood JAZ BON PA SVIJE" pa je to to!
čeprav tut grem 1x na pol leta tja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

hamax ::

dnevni overdose kalorij pa dobiš že samo, če poješ enga doublčiza pa pomfri lolol

Ni res. Double cheese ima cca 300 kalorij, velik pomfri pa 500.
Torej si sele na slabi polovici.

Okapi ::

S tem, da koristi od njega ni nobene, razen ojačanega okusa.
Zdaj si že spet nekaj pametnega povedal. Prizadevanje za boljši okus je glavna finta kuhanja in praktično vseh začimb. Verjetno tudi ne veš, zakaj so maščobe pomembne za dober okus hrane? Oziroma zakaj pusto meso ni tako dobro kot ravno prav mastno? Ker se v maščobah topijo mnoge od tistih snovi, ki dajo hrani dober okus.

O.

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Noben ne pravi, da boš od občasnega obiskovanja McDonadsa zbolel. Govorimo o pretiravanju. Enako glede natrijevega glutaminata, ki so ga v nekaterih kitajskih restavracijah pretirano uporabljali. S tem, da koristi od njega ni nobene, razen ojačanega okusa.

Noben tudi ne prvi, da so lokalni šiptarji bolj kvalitetni od McDonadsa. Ker je jasno, da niso. Ni treba primerjati slabega s še slabšim.

Jaz osebno imam pač dosti višje standarde kvalitete prehrane kot so uradno določeni. Zato si večinoma kuham sam.


A da je pretiravanje z mastno prehrano nezdravo?! Kdo bi si mislo?! Gotovo tega noben ko hodi v McDonalds še ni slišal in se odločil sprejeti tveganje.

Vseeno ni treba druge žaliti, da so neumni, zato ker so zbrali njim okusno hrano. Spravi se dol z visokega stola, serješ isti drek.
The truth is rarely pure and never simple.

System ::

Tu si pa na široko mimo vdaril Okapi.
Mast in okus nimata nobene zveze. Pusto meso je vsaj meni veliko bolj dobro kot mastno. Moraš ga znati pripraviti, zato so začimbe,...

noraguta ::

Jaz osebno imam pač dosti višje standarde kvalitete prehrane kot so uradno določeni. Zato si večinoma kuham sam.

dej kej zaprobat

System je izjavil:

Tu si pa na široko mimo vdaril Okapi.
Mast in okus nimata nobene zveze. Pusto meso je vsaj meni veliko bolj dobro kot mastno. Moraš ga znati pripraviti, zato so začimbe,...

ja jst mam pa rad mau precvrte masti, sam lohk da smo ljudje različni. pa tud špeh jem rad. sam sej to nima veze sam da skurš tist k poješ
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Okapi ::

Mast in okus nimata nobene zveze.
Ne morem pomagat, pač ne veš.

Fat, an energy source stored in animal muscles, also contributes to the flavor of meat. Water is the most prevalent component of meat, and most of the flavor-carrying, or aroma, molecules are hydrophobic (repelled by water). These molecules dissolve in fat.


Več si pa lahko prebereš tule, na strani 8.

http://books.google.si/books?id=P5JxTIe...

O.

marvin42 ::

System je izjavil:


Mast in okus nimata nobene zveze.


JOJ. Saj ti je Okapi dal en dober link, malo si preberi.
Mostly Harmless

System ::

Saj pravim vsakemu svoje, potem sem pa jaz poseben, ker mi je boljše čim manj mastno.

marvin42 ::

System: tudi meni je "boljše" čim manj mastno. "Boljše" pomeni, da se zavestno odločim, da bom jedel manj mastno hrano. Ni pa nobenega dvoma o tem katera je bolj okusna.
Mostly Harmless
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964183864 (8927) ahac
»

Nobel Kebab (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30139954 (26400) Mare2
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417724 (13084) Gremio
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527834 (24926) Brias
»

Kebab vs. ostala hitra hrana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15245107 (40772) PINki

Več podobnih tem