» »

Mc'Donalds

Mc'Donalds

««
12 / 16
»»

;-) ::

Vsak dan sem v meku. Bom umrl ?

Steinkauz ::

Umrl boš zagotovo

JesusChrist ::

Najprej pa se še ti bojo roke posušle
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

RejZoR ::

Steinkauz je izjavil:

Umrl boš zagotovo


Nobena stvar ni tko gotova kot smrt :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

Arto je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

folna kislina pomaga, vsebujejo jo stročnice, citrusi in zitarice..b12 vitamin je razen v mesu se v mleku, jajcih ..pa tudi nekaj malega vitamina b12 se sintetizira v debelem črevesju..

Vegani ne jejo mleka in jajc. In pa iz wikipedie:
(human colonic bacteria produce B12, but it cannot be absorbed from the colon)


Vem, da vegani ne jedo mleka in jajc, kaj pa če pa recem ovo-lakto vegetarijanci?

Sintetizira se b12 vitamin v debelem črevesju, se ne absorbira, zato npr gorile jedo svoje iztrebke. Je pa pri ljudeh zelo razlicno glede tega vitamina, npr vegetarijanci oz vegani iz indije ali iz katere drugega konca sveta imajo razlicne potrebe organizma po tem vitaminu. So odstopanja in nekateri nimajo problemov zaradi tega. Je pa dokazano, da je pri mesojedcih 98% vitamina b12 neaktivnega in kasneje se vsaj večina tega vitamina razgradi in je neuporaben..

Zgodovina sprememb…

thramos ::

A ne bi blo fajn, če bi, kljub temu da smo v Loži, ker je govora o preverljivih in dokazljivih dejstvi, izjave kot npr. "Je pa dokazano" podkrepili s kakšnimi relevantnimi povezavami?

Ciklamen ::

Kaj se prepirate glede laktoze toliko? Jaz pijem mleko skoraj vsaki dan (whey shake) in sem do danes shujšal 22kg (4 mesece), jem vsega boga in hujšam, ob enem pa urejam prebavo, katero sem imel roko na srce zelo zmešano.

Glede mcdonaldsa je pa tak, danes res redko najdeš hrano, ki je zdrava. Predvsem v restavracijah in pri vsej tej hitri hrani, ki je danes na voljo. Ampak jebat ga, živiš samo enkrat in če komu paše to jest, naj je, jaz ga zato ne bom postrani gledal in mu pametoval kaj in kako naj je. Vsak je svojega telesa gospodar :) Sam pa raje grem kam na burger kjer mi ga pripravi pred očmi :) Pa še najem se bolj za manjšo ceno ;)
- End of the Post ->

PacificBlue ::

thramos je izjavil:

A ne bi blo fajn, če bi, kljub temu da smo v Loži, ker je govora o preverljivih in dokazljivih dejstvi, izjave kot npr. "Je pa dokazano" podkrepili s kakšnimi relevantnimi povezavami?


Allen RH, Stabler SP. Identification and quantitation of cobalamin and cobalamin analogues in human feces. Am J Clin Nutr. 2008 May;87(5):1324-35.

thramos ::

Super, hvala!

Naj vsem postane navada. :)

para! ::

Whey + mleko je za ženske. Moški ga pijemo z vodo :)
Death before dishonor!

noker ::

RejZoR je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Umrl boš zagotovo


Nobena stvar ni tko gotova kot smrt :P


Je.



Davek. ;-)

OFF: Več, kot 7 miljard ljudi ne gre niti enkrat na Mesec v Mc-a ;-)

BigWhale ::

para! je izjavil:

Whey + mleko je za ženske. Moški ga pijemo z vodo :)


Taprav dec prah posnifa pol pa dva deci vode cez spije.

Okapi ::

Taprau dec beljakovine je v obliki krvavordečega mesa, ti praški so za pussyje.>:D

O.

para! ::

Taprav dec prah posnifa pol pa dva deci vode cez spije.

To sm tud hotu napisat, ampak bi šlo za očitno pretiravanje :)
Death before dishonor!

Arto ::

PacificBlue je izjavil:

Je pa dokazano, da je pri mesojedcih 98% vitamina b12 neaktivnega in kasneje se vsaj večina tega vitamina razgradi in je neuporaben..

In kako točno je to relevantno?

Še nekaj z wikipedie:
While lacto-ovo vegetarians usually get enough B12 through consuming dairy products, vegans will lack B12 unless they consume B12-containing dietary supplements or B12-fortified foods. Examples of fortified foods include fortified breakfast cereals, fortified soy products, fortified energy bars, and fortified nutritional yeast. According to the UK Vegan Society, the present consensus is that any B12 present in plant foods is likely to be unavailable to humans because B12 analogues can compete with B12 and inhibit metabolism.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Taprau dec beljakovine je v obliki krvavordečega mesa, ti praški so za pussyje.>:D

O.


Ampak samo, ce si to meso sam ujame! Mesnice so za pussije ...

JesusChrist ::

sami pustolovci iz "deadliest catch"
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Ciklamen ::

Nakoncu pa vsi pijejo z mlekom. Fantje ne se frajerjev delat ;)
- End of the Post ->

JesusChrist ::

Kdo po treningu pije z mlekom whey lol?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Ciklamen ::

Jaz, ampak zaradi tega ker imam to kot nadomestek obroka ;)
- End of the Post ->

JesusChrist ::

PO TRENINGU takoj piješ z mlekom?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

thramos ::

Huda napaka! Mlečne maščobe in kazein upočasnijo prehod beljakovin v mišice, kjer so nujno potrebne!

V praksi imaš zaradi tega konec leta 10g mišične mase manj!

Ciklamen ::

Ne takoj ne, ko pridem domov :) Ponavadi kakšne pol urce po treningu ;)

thramos a celih 10g MM manj? Wau, jebeno :P
- End of the Post ->

thramos ::

Mjah, pa še lažem.

Iz tegale:
trial by Elliot et al found that postexercise ingestion of whole milk was superior for increasing net protein balance than fat-free milk
bi se dalo sklepat, da je več maščob po treningu celo zaželeno.

JesusChrist ::

ciklamen sprejemljivo je (če si vsaj malo resen) v roku 15 min takoj po treningu spiti whey + hitre OH z vodo in potem za kako dobro uro trdi obrok, ki vsebuje maščobe. nekateri res delate take kozlarije in se ne zavedate zakaj sploh kupujete dodatke in čemu so namenjeni :S
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Zato pa direkt po treningu BCAA z vodo.

To je za taprave dece. 10+g BCAA brez okusa v mlačni vodi, da se boljše raztopi. >:D
OM, F, G!

JesusChrist ::

+glutamin še zraven tega ;D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Ciklamen ::

ninjeti ne vem če to govoriš za tiste, ki želijo bildati, quite frankly i couldn't care less, ampak do sedaj mi je ta metoda zelo dobro učinkovala, in tudi če kdaj dnevno pojem kak gram OHja več, se ne redim, kar mi je point, saj želim shujšat, ne pa delat na MM.

Sem pa že kar resen, saj sem v teh 4 mesecih morda izpustil 2 treninga, pa še to sem imel presneto dober razlog, zakaj nisem šel.

Mogoče res ne delam vse po reglcih, ampak so far deluje, in dokler deluje: why fix it if it ain't broken :)

Pa sorry za offtopic, nekako sledim celotni temi ki je zašla iz teme že konkretno.
- End of the Post ->

JesusChrist ::

ciklamen vsako telo takoj po vadbi rabi regeneracijski napitek brez maščom in z hitrimi B in OH (recimo malta), ki se čimprej vsrka v telo. zakaj vsaki ki nima pojma pomisli da to velja samo za BB? mogoče ti gre ja, ker si v deficitu, ampak se ne zavedaš da s tem dejansko gubiš tudi mišično maso in telesu oNEmogočaš optimalno regeneracijo.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Ti resno verjameš da bo, za povprečnega športnika (pa tudi nadpovprečnega) kakršenkoli opazen učinek na mišično maso oziroma regeneracijo, če bo 2 dl mleka po treningu zamenjal z vodo? Zaradi tistih parih gramov kazeina in maščob?

Se delaš norca?

Lahko s čim podkrepiš svoje mnenje, al samo trobiš kar si prebral na forumih prodajalcev športne prehrane?

[edit] Pravi dec se ne pipne uteži brez doze kreatina, beta alanina in primernega vasodilatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

JesusChrist ::

thramos za telo je to velika razlika, saj mora čimprej napolniti izpraznjene rezerve. pa če si rekreativec ali pa profesionalec. se delam norca? ne. dejansko ne bluzi o teoriji in sprobaj. in ja, sodelujem na največjem slovenskem forumu teh "preprodajalcev", ampak so ti ljudje dejansko dosegli nekaj in vedo kaj govorijo. hkrati tudi sam izvajam prakso že nekaj let. za razliko od tebe pa samo neke teze gobcaš tukaj gor
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

thramos ::

Ne vem od kje se poznava, da takole sodiš o meni?

Kakšna je torej razlika v absorbciji beljakovin, ob dodanih 6 g kazeina in 4 g maščob? Kakšen je učinek tega zamika na mišično maso in regeneracijo? Zakaj študije, eno sem podal, kažejo da dodatek maščob lahko pozitivno vpliva?

Se ti zdi pametno, da svoje znanje o tej temi pridobivaš izključno s strani ljudi, ki imajo neposreden profit od tega, da uživaš čim več njihovih izdelkov? Misliš da jih žene altruizem, ali želja po profitu?

Pa še ena, malo bolj objektivna primerjava:

An Objective Comparison of Chocolate Milk and Surge Recovery


kjer je Surge The Original Post-Workout Formula. Če tega ne spiješ v petih minutah po treningu, se ti mišice skrčijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

JesusChrist ::

Kako takemu laiku dopovedati par stvari?

Maščobe občutno upočasnijo proces prehajanja po treningu nujno potrebnih hranil. In namen wheya je točno v tem, da čimprej preide v kri. Torej brez maščob. Če hočeš počasnejše spročanje obstaja izdelek kazein. In hočem ti dopovedati, da telo po vadbi ne rabi počasnega sproščanja ampak v dobro regeneracije hitro sproščanje. Pozanimaj se malo.

Se mi zdi pametno ja. Na privat ti lahko dam URL če te zanima, se mogoče še kaj naučiš ne pa obsojaš ljudi preden sploh veš o čem se gre.

Sodim o tebi? Če pa si tako zelo pameten, da si najverjetneje eden izmed najlepše oblikovanih ljudi v sloveniji in z bodyfat očitno pod 10. Le čevlje sodi naj kopitar.

In še na tvoj edit: to s čokoladnim mlekom je že 100krat premleto: neprimerno slabše od kombinacije wheya in hitrih OH, ampak še vedno boljše kot čisto nič (ki je najslabša možna varianta po treningu).

In optimalno je napitek po treningu spiti približno 15 minut po treningu, saj je telo takrat najbolj pripravljeno na regeneracijo in dobavo hranil.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

JesusChrist je izjavil:


Maščobe občutno upočasnijo proces prehajanja po treningu nujno potrebnih hranil.


Za koliko? Kako se to kaže na procesu regeneracije? Z dokazi prosim.

da telo po vadbi ne rabi počasnega sproščanja ampak v dobro regeneracije hitro sproščanje.


Nikoli nisem tredil nasprotno. Pravim, da je učinek zakasnitve neopazen, za povprečnega športnika.

neprimerno slabše od kombinacije wheya in hitrih OH


Dokaz?

mogoče še kaj naučiš ne pa obsojaš ljudi preden sploh veš o čem se gre.


Na forumu sodim ljudi po tem kar pišejo. In ti pišeš nedokazane trditve osnovane na mitih in lažeh industrije športne prehrane.

JesusChrist ::

Ker v mleku (čokoladnem) je cirka 80% kazeina, ki se pooooočasi spravlja v telo. In ne bodi len ter si poglej zakaj sploh za regeneracijo rabiš sirotko in ne kazeina. Gre se za telo, ki precej opazi razliko med kazeinom in sirotko in ne če bo on opazil. Dokaz da je neprimerno slabše čokoladno mleko od šejka? Poglej prvi stavek tega posta. Jaz pišem nedokazane trditve? Pa kaj ti si res tako lesen al kaj? Pojdi na maxximum portal in se začni izobraževati. Potem ko boš vse članke in forum prečesal pa boš videl o čem govorim.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

JesusChrist ::

In jaz sem tukaj končal. Držim se dejanske prakse, ki mi prinaša uspehe. Prakse, ki jih prakticirajo vsi ljudje, ki so kaj dosegli. Sodelujem tam kjer lahko dobim znanje (omenjen portal). In res se ne mislim pogajatu tukaj z nekom, ki neke bedne teze vlači z gugla, iz katerih se celotna BB in rekreativna populacija smeje. Ampak za nekoga so ti članki (tebe) dovol dobro zavajanje, saj dejansko berejo nekaj o čemer nimajo niti osnov.

Grem sedaj na trening. Pa lep pozdrav.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Mr Hilter ::

Men je smešno, raznorazni visoki prehrambeni strokovnjaki in nasploh teoretično podkovani osebki, potem pa 50kil benča delajo.
Zakaj nisem napisal da delajo 50kil počepa/dedlifta? Teh dveh vaj ne delajo, ker sta škodljivi za hrbtenico.

To ne leti direkt na nobeno osebo iz te teme, sam pravim. Drgač je pa McDonalds carski, škodaj ker po pošti ne dostavljalo. Sej tudi če bi hodilo 3 dni, se ne bi pokvaril :)

thramos ::

Jaz pišem nedokazane trditve?

Ja jih. Preprosto - nobenih trdnih dokazov ni, da bi bilo čokoladno mleko OPAZNO slabše od super duper wheyev. Kar lepo pokaže Aragorn na svojem linku - podkrepljeno z študijami. Če trdiš nasprotno - prosim z dokazi na dan - ponavljanje mitov in laži ter anekdotičnih primerov z maxx foruma (btw., tam sodelujem od 2003) to pač niso. BB prehrana je polna teh polresnic in najrazličnejših fadov (GlycerLEAN :p) - zakaj? Well, zato ker je pri športni prehrani zaradi kompleksnosti in težko merljivih učinkov možno nategovat folk na sto načinov. Pa še zato, ker v ta svet ponavadi vstopajo(mo) naivni najstniki.

Če tebi deluje, super. Ne slepi pa se, da je to edini način. Dober trening, pa spomni se na Slo-tech, ko boš colal Gašperju evrčke :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

thramos ::

Mr Hilter je izjavil:

Men je smešno, raznorazni visoki prehrambeni strokovnjaki in nasploh teoretično podkovani osebki, potem pa 50kil benča delajo.
Zakaj nisem napisal da delajo 50kil počepa/dedlifta? Teh dveh vaj ne delajo, ker sta škodljivi za hrbtenico.


Men je pa smešno, kako nekateri mislijo, da če nekdo nekaj ve o prehrani, ne dvigne več ko 50 benča. :))

blackbfm ::

In hočem ti dopovedati, da telo po vadbi ne rabi počasnega sproščanja


Telo se ne regenerira v 10ih minutah ampak rabi vsaj dan, dva. V bistvu je se zazeljeno da bolj postopoma doziras.

c3p0 ::

gendale je izjavil:


no zdj pa še primerjaj tele s tvoje strani z



Tale ni tak zaradi hrenovk in "meknagecov", ampak od izdatne količine špikanja z anaboliki. Še najmanj pa mi zgleda zdrav.

BigWhale ::

JesusChrist je izjavil:

In hočem ti dopovedati, da telo po vadbi ne rabi počasnega sproščanja ampak v dobro regeneracije hitro sproščanje. Pozanimaj se malo.


Za tole bos kak pameten link poiskal in ga prilepil semle. Tebi nihce ne verjame. Pa na jemlji tega osebno, tudi meni ne. Kar je prav, ker tukajle pac ne stresamo neumnosti kar tako za brez veze ampak se trudimo svoje trditve podkrepiti s vsaj priblizno konkretnimi dokazi.

Meni je trener povedal, da po treningu potrebujem najprej OH, potem pa beljakovine. Misica se pa regenerira dalj casa in zato rabis konstanten vnos beljakovin v telo. Sej se ne bo regenerirala po dveh urah, bo trajalo skor dva dni ...

JesusChrist ::

mišica itak rabi konstantno energijo in hrano. tudi res je da se regeneriraš 2 dni. fora šejka z B+OH brez M takoj po treningu je samo polnjene izpraznjenih energijskih zalog. in te zaloge morajo biti hitro nazaj polne. torej glikogen se čimprej mora napolnit. regeneracija pa potem traja od treninga pa vse tja do 3 dni

thramos jaz moje evrčke dajem za kvalitetno prehrano in ne zato da gašperček služi.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

EDIT: evo vam sladko branje: http://mojtrener.com/clanki/regeneracij...

In avtor tega članka (goran) je eden izmed ZELO ZELO redkih superfit slovencev. Hkrati še priporočam http://superfit.si/
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Sam se držim pravila whey z vodo do 15 minut po vadbi (hitra absorbcija), čez pol ure za tem pa OH. Whey z mlekom morda pred spanjem.
Zame deluje.

Keyser Soze ::

http://www.youtube.com/user/FitnesSiste...

Evo fantje, ena poučna serija, kjer "objasni" tudi veliko o "futru". :D
OM, F, G!

Ganon ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Furbo ::

Dobri komentarji:

OMG She is cute. I'm putting my wife on the nugget diet immediately!! EAT NUGGETS - LOOK HOT ! ! McDonald's couldn't have bought advertising this good


Če res je samo te nuggete 15 let, še presneto dobro zgleda. Očitno to le ni takšna svinjarija, seveda pa je treba jesti še kaj drugega zraven.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Ampak eni pa res verjamejo čisto vsaki pravljici, ki se znajde na internetih.;((

O.

RejZoR ::

If itz on teh internetz, it mustz be trutz.

Tud ne vem kaj se folk čudi, sej če bi 15 let natepaval samo rdečo peso bi verjetno tud zbolel, pa čeprav je sama po sebi zdrava. Zato pa ne govorijo zastonj naj bo prehrana raznolika, ker s to raznolikostjo koneckoncev vase spraviš različne snovi, ki jih potrebuje telo.
Ne pa da v velikih količinah vnašaš ene in povsem ignoriraš druge.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
12 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964185055 (10118) ahac
»

Nobel Kebab (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30140341 (26787) Mare2
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417833 (13193) Gremio
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527984 (25076) Brias
»

Kebab vs. ostala hitra hrana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15245396 (41061) PINki

Več podobnih tem